Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Bologna - 10. prosince 2017   20:45

AC Milán
10' Bonaventura (N. Kalinić) • 76' Bonaventura (Borini)
2:1
(1:1)
Bologna
23' Verdi  (Destro)
AC Milán
G. Donnarumma – Abate (59. Cutrone), Musacchio, Bonucci (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Montolivo, Bonaventura – Suso, N. Kalinić (68. André Silva), Borini (82. Calabria).
An. Donnarumma, Guarnone – Antonelli, Calabria, Cutrone, Gabbia, G. Gómez, Locatelli, Paletta, André Silva, Zanellato, C. Zapata.
Guida – Lo Cicero, Tasso
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Bologna
Mirante (C) – Torosidis, G. González, Helander, Masina (83. Petković) – Donsah, Pulgar, Á. Nagy (64. Taïder) – Verdi, Destro, Palacio (72. Okwonkwo).
A. Da Costa, Ravaglia – Crisetig, De Maio, Falletti, Krafth, Krejčí, Maietta, M'Baye, Okwonkwo, Petković, Taïder.

AC vydřelo tři body. Ve druhém poločase postupem času stupňovalo svůj tlak až rozhodl Bonaventura svým druhým gólem večera, a sice házenkářsky o zem do pravé poloviny branky po centru Boriniho zprava. Hosté mohli odpovědět prakticky vzápětí, kdy měli několik dobrých šancí a před Donnarummu přilétlo hodně zajímavých balonů.

Závěr už ovšem patřil domácím, ti tak získali první výhru na své konto pod trenérem Gattusem a alespoň tak napravili remízu z venkovního souboje proti Beneventu.
90+5'
90+4'
Bonaventura jej se spoluhráčem rozehrál nakrátko a poté odklidili domácí míč do zámezí.
90+4'
Roh pro AC zleva.
90+4'
Bonucci ještě přenechal rozehrávku Donnarummovi a domácí celek vytěžil křížem levou stranu, kde byl připravený Cutrone.
90+3'
Petkovič přihrál nepřesně křížem na levou stranu, navíc na hřišti leží po souboji s Donsahem Kessié.
90+3'
Při spolupráci Silvy a Bonaventury na levé straně byl Silva v ofsajdu.
90+2'
AC opět získalo balon na své nohy, a tak Bonucci nahrával křížem na levou stranu a posléze přiblížil domácí celek k výhře na levé straně vápna Silva, který vybojoval roh.
90+1'
Calabria měl na starosti aut zprava. Posléze Kessié hrál na polovině hřiště a udělal chybu přihrávkou pod sebe na Bonaventuru.
90+1'
Čtyři minuty se nastavují!
90+1'
Cutrone na levé straně obešel v tísni protihráče, ale následoval centr do malého vápna do koše Miranteho.
90'
Další aut pro Bonaventuru a poté také roh pro AC.
90'
Cutrone pošetřil na levé straně čas a následně vhodil míč do hry Bonaventura.
89'
Rodríguez zasáhl na levé straně v obraně a navíc bude mít AC výhodu autového vhazování.
89'
Taider neměl prostor na centr zprava přes dva hráče, o ten se postaral na zadní tyč do náruče Donnarummy jiný fotbalista hostů.
88'
Taider si se spoluhráčem na pravé straně vůbec nerozuměl při rozehrávce, a tak přišla nahrávka dozadu až na Miranteho, načež si míč vzal Pulgar.
87'
Dva hráči hostů se dotkli ve vápně míče hlavou, ale ten druhý zakončoval vedle levé tyče.
87'
Cutrone podrazil Petkoviče a bude se kopat standardní situace z dobré pozice zprava.
86'
Rychlé přenesení hry křížem na levou stranu, ale AC situaci v obraně ustálo, nicméně zůstává pod tlakem.
85'
Rodríguez vhazoval na přední tyč a odražený balon napálil halfvolejem Cutrone vedle delší brankové konstrukce.
85'
Cutrone svojí rychlostí po levé straně získal aut pro AC.
85'
Bonaventura nezpracoval nahrávku na levé straně, ale AC pokračuje i s ním v kombinaci na polovině hřiště.
84'
AC je hodně zatažené po brance na 2:1 a ví, že v sázce je opravdu hodně.
84'
Centr zprava chytil Donnarumma v malém vápně do koše, ale jeho spoluhráči neuspěli při kontru a ani nikterak neohrozili Miranteho.
83'
Hosté vhazovali zprava nedaleko vápna domácích Torosidisem a stejnou situaci si zopakují ještě jednou.
83'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Adam Masina, přichází Bruno Petković.
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Fabio Borini, přichází Davide Calabria.
82'
Ale zřejmě bude muset střídat, protože na lavičce se již rozcvičuje Calabria.
81'
Borini byl napálen při centur zleva a samozřejmě, že se mu nebude chtít jen tak zpět na nohy.
81'
Torosidis hrál zprava pod sebe na Taidera. Následně se hra dostala na druhou starnu, kde zasáhl zřejmě Borini.
80'
Už se zdálo, že AC vyšachuje obranu soupeře, ale lob neprošel na hranici šestnáctky na Cutroneho.
80'
Po narážečce dvou hráčů AC na pravé straně vápna zakročil proti levačce protihráče rukama také Mirante.
79'
Hlavu ze záklonu směřující k pravé tyči z pohledu brankář skryl bez potíží do koše Donnarumma.
79'
Při rohu zleva nedošlo k zakončení na Donnarummu, Bologna teď svírá AC poté, co Milánští podruhé překonali Miranteho.
78'
Masina chtěl odraženým balonem přelobovat Donnarummu, ale ten se nenechal nachytat.
77'
Viděli jsme několik odrazů. Nakonec přišel centr zleva na zadní tyč, kde Taider neprocpal vinou skvělého zákroku Donnarummy balon na přední tyč.
77'
Cutrone bránil proti kombinaci hostů na polovině Bologni, která to měla těžké při snaze o akci po levé straně.
76'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hodně důležitá branka pro AC! Po centru zprava v podání Boriniho zakončil po souboji jeden na jednoho výskokem hlavou ze středu do pravé poloviny branky GIACOMO BONAVENTURA.
75'
Donnaruuma vyrazil střílený centr zleva, ale AC neuspělo brejkem.
74'
Hostující celek nezahrozil dlouhým míčem po levé straně, ale zůstal na polovině AC. Ba dokonce, když se Donnarumma a bránící fotbalista nedohodli, tak je z toho roh pro outsidera zápasu.
74'
Bonaventura neměl moc šancí na levé straně, hosté proti němu vystoupili. A když se k tomu přidá faul na Masinu, tak je z toho balon pro Bolognu.
73'
AC mělo rychlý přechod do útoku po pravé straně, ale Bologna už je připravena na vlastní polovině v době, kdy hru diriguje Bonucci.
72'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Orji Okwonkwo.
72'
Palaci má křeče a hostující celek tak bude muset zřejmě i střídat.
72'
Bonucci zbrkle nakopl míč, který chytil do koše Mirante. AC je dost nervózní.
71'
Donnarumma si počkal na balon ve velkém vápně a chytil jej do náruče. Následně hraje na polovině hřiště na levé straně Rodríguez a Bonaventura.
71'
Nepřesná střela Susa zprava levačkou na zadní tyč, takže výkop pro Miranteho.
70'
Domácí celek má v posledních patnácti minutách velkou převahu na držení balonu a dá se čekat, že bude tlačit na Bolognu.
70'
AC potřebuje nutně tři body z tohoto mače a napravit tak alespoň trochu ztrátu ze zápasu s Beneventem.
69'
Špatný výhoz Donnarummy na pravou stranu. Bologna reagovala krátkou akcí po levé straně, ale zatím může být brankář AC v klidu.
69'
Při rychlém brejku přetáhl Palacio centr zprava za hranice vápna a balon dopadl vedle zadní tyče, a to výrazně, vykopává tím pádem Donnarumma od vlastní branky.
68'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází André Silva.
68'
Kalinič a Cutrone si sbíhali na centr zprava na penaltu, ale ani jeden z nich nezakončil směrem na Miranteho.
67'
Hosté prohráli hlavičkový souboj na pravé straně na polovině hřiště a AC mohlo útočit po té samé straně Kaliničem až Bologna odvrátila ve skluzu centr na přední tyči.
67'
Boriniho centr zprava na zadní tyč hodně nepřesný a tohle je jednoduchá práce rukama pro Miranteho.
66'
Po důrazu Pulgara na polovině hřiště propadl centr Palacia z levé strany vápna do koše Donnarummy.
66'
Torisidis nabídl na pravé straně balon Taiderovi a ten vybojoval faul Rodrígueze, Pulgarm ovšem pouze rozehrál nakrátko.
65'
Borini zlikvidoval nohou ve výskoku centr přes dva hráče ve zdi, ale hosté pokračují autem blízko vápna AC.
64'
Posléze už sudí přerušil hru vinou faulu Kessiého na Verdiho, takže standardní situace pro hosty zleva.
64'
Hostující celek vhazoval zprava z vlastní poloviny Torosidisem, následně zasáhl na pravé straně Kessié a vše bylo v pořádku.
64'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Saphir Taïder.
63'
AC v posledních minutách stupňuje svůj tlak a je jisté, že by pro něj byl bod z dnešního mače málo.
63'
První fáze akce po pravé straně byla rychlá, ale následoval nepřesný centr zprava z vápna, kdy balon pouze prosvištěl hostující šestnáctkou.
62'
Roh domácích zprava na přední tyč nebyl nebezpečný pro hostující celek, ale ten se nadále brání, protože AC je na balonu.
62'
Cutrone nezakončil zprava a posléze Helander sehrál určité divadlo.
61'
Tlak AC zakončil odraženým balonem mimo tři tyče z první tvrdou střelou Bonucci, výkop pro Miranteho.
61'
Kaliničovi nebylo umožněno zakončit zprava. Tlak AC pokračoval souhrou Rodrígueze a ještě jednoho domácího hráče na levé straně.
60'
Pulgar a Torisidis odstartovali útok hostů. Vše skončilo balonem do náruče Donnarummy při centru zleva do malého vápna.
60'
Mirante byl pod tlakem a musel vykopávat z první. Následně nefungovala AC souhra Susa a Kalniče v šestnáctce hostů.
59'
Helander byl zleva důrazný proti Kessiému a pak hrál domácím na nervy Palacio.
59'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ignazio Abate, přichází Patrick Cutrone.
58'
Kalinič si zpracoval nahrávku na pravé straně prsama a posléze AC hrozilo tvrdou střelou z vápna v podání Kessiého.
57'
Bonucci nahrával křížem na levou stranu na Rodrígueze. Následně Bonaventura centroval pravačkou na zadní tyč, kde nezakončil Kalinič, ani aktivní Kessié.
57'
Rodríguez kombinoval se spoluhráči na polovině hrací plochy. Posléze hru nikterak nezrychlil na pravé straně Abate či Kessié.
56'
Palacio na levé straně na vlastní polovině pouze počkal se spoluhráče až byl hostům připsaný ofsajd.
56'
Hostující celek nakopl míč po levé straně a následně pokračovala trojice Verdi – Palacio – Masina, když Masina napálil míč zprava výrazně mimo tři tyče.
55'
Snadný zákrok Miranteho proti pokusu z pohledu brankáře k levé tyči. Hostující gólman schoval míč do koše a právě on začal protiútok modrého mužstva.
54'
Borini to zleva na střed zkusil individuálně a domácí celek mohl poslat hosty do brejku. AC ovšem ještě drží míč na polovině svého soka.
54'
Bologna je aktivní směrem dopředu v posledních minutách a AC čeká nesmírně tvrdá šichta v cestě za případnou výhrou.
53'
Hostující celek zahrozil přihrávku ze středu na pravou stranu do druhé vlny, kdy na poslední chvíli uklidil míč na roh skluzem Rodríguez.
53'
Ten aut si vzal Pulgar a následoval faul zřejmě Bonucciho na Destra. Hra se nyní hodně kouskuje.
52'
Dva domácí hráči si nerozuměli, konkrétně Borini a Musacchio. Takže aut pro hosty zprava z vlastní poloviny.
52'
Palacio cosi gestikuloval k hlavnímu rozhodčímu, zatímco Montolivo dirigoval své spoluhráče při autu hostů zprava z poloviny AC.
51'
AC je ve druhém poločase více na balonu. Nyní ovšem při centru Rodrígueze zleva chytil míč bez problémů na zadní tyči do koše Mirante.
50'
Kontakt tam byl, ale Abate je v pořádku a AC pokračuje klasicky v jedenácti lidech na hrací ploše od Donnarummy.
50'
Abate se drží za obličej, leží na hrací ploše po souboji s Destrem a hra je přerušena.
50'
Sudí nechal výhodu hostům při akci po levé straně, takže Verdi centroval na přední tyče do náruče Donnarummy.
49'
Domácí hráč hlavičkoval při rohu zprava na přední tyči, ale hostující obrana pomohla Mirantemu. Vhazovat ovšem bude AC kousek před vápnem soupeře.
49'
Po zákroku Boriniho na levé straně vápna šel domácí celek do kontru a díky důrazu Bonaventury bude kopat roh zprava.
48'
Bonucci o nevydržel a poloviny hřiště vyslal dlouhý míč na pravou stranu vápna, kde ovšem jeho spoluhráč byl pohlídaný.
47'
AC útočilo po levé straně Rodríguezem a Borinim, ale Bologna vše včas zachytila a brání se celkem aktivně.
47'
Dlouhý míč na levé straně prodloužil fotbalista AC, ale následně získala důrazem balon hostující obrana i přes protesty fotbalistů domácích po zákroku na Kaliniče.
46'
Celkem rychle se míč dostal na pravou stranu vápna, kde Kessié šel k zemi, ale o penaltě se bavit nemůžeme.
46'
Jako první na balonu ve druhém poločase AC, když Donnarumma pomohl Bonuccimu.
46'
Hlavní rozhodčí Guida nenastavil ani minutu. První poločas byl velice zajímavý. Viděli jsme nejprve tlak domácích a dobrý nástup favorita zápasu do utkání. Z toho plynula branka Bonaventury, kdy si hostující hráč srazil míč po levé ruce Miranteho do sítě.

Zdálo se, že by si AC mohlo snadno dojít pro tři body, ale zatím to říct rozhodně nemůžeme. Verdi totiž po nahrávce Destra zleva pod sebe vyrovnal krásným bodem do pravého horního rohu branky a tím pádem se hostující celek hodně chytil a tak či onak – Gennaro Gattuso to bude mít ještě se svým klubem hodně složité.
45'
45'
Masina vhazoval zleva z poloviny AC a poté dělal domácím problémy Palacio, načež nechybělo mnoho, aby špatná komunikace Donnarummy s Bonuccim vyústila ve vlastní gól domácích.
44'
Suso vystoupil zprava proti Masinovi, ale nic zásadního z toho nebylo. Následně navíc bude hostující celek vhazovat po dobré práci Destra.
44'
Verdi, Palacio a ještě jeden hostující hráč si vyměňovali balon na levé straně a následně jsme viděli zklidnění hry na polovině hrací plochy.
44'
Bonucci nepřihrál přesně křížem na pravou stranu a zleva může kontrovat Palacio.
43'
Kessié po přehození míče na pravé straně na levačku zakončil obstřelem vedle na zadní tyče, takže žádná práce pro Miranteho.
42'
Domácí tým musel riskovat při rozehrávce, ale vše zvládl a chce se prosadit Abatem a Susem na pravé straně.
42'
Zřejmě Montolivo nezískal míč v hlavičkovém souboji po výkopu Miranteho, ale AC má alespoň aut pro Abateho.
41'
Bonucci hlavičkoval po rohu zprava v souboji s Gonzálezem těsně nad branku hostů.
41'
Abate zrychlil hru po pravé straně na Susa, ale tomu se skluzem pod nohy vrhl Donsah, roh pro AC.
40'
Masina se spoluhráčem na levé straně vápna byl důrazný a domácí tím pádem nevystřelili směrem na Miranteho.
40'
Domácí celek odcentroval zleva do soupeře a další centr z té samé strany uklidil fotbalista hostů rybičkou do zámezí.
39'
AC by se gól do šatny moc hodil a Bologna nabídla domácím standardku po faulu na Boriniho.
38'
Jednoduchý zákrok do koše v podání Miranteho, kdy střela neměla razanci.
38'
Při rohu zleva naservíroval Mirante rukama míč pro Boriniho na pravé a ten křížem získal další roh.
37'
AC sehrálo zajímavou akci s nabíhajícím Susem na střed a a aby to nebyla nuda, tak centr Kessiého z pravé strany vápna srazil málem bránící fotbalista do vlastní sítě...
36'
Verdi to měl na levé straně na střelu ze střední vzdálenosti, ale navedl si míč na střed a pravačkou pozdravil všechny přítomné za brankou AC.
36'
Donnarumma ukázal, že i práce s balonem je v podání brankáře důležitá. Brankář AC zariskoval mezi dvěma soupeři, ale ke kontru Bologni nedošlo.
35'
AC rozehrálo Susem zprava nakrátko a následně přišel nepřesný míč levačkou nakrátko. Milánští ještě pokračují na polovině svého protivníka Montolivem.
34'
Abate nešel na pravé straně do souboje jeden na jednoho proti Masinovi. Ale AC by mělo i tak díky aktivitě Rodrígueze z druhé strany kopat roh.
34'
Už ani ta převaha AC na držení balonu není tak výrazná jako v prvních deseti minutách. Navíc šancí jako takových moc domácí sdružení nemá.
33'
Trošku jak pivot v házené byl tísněný jeden z fotbalistů AC a podle toho také akce slavného celku dopadla.
33'
Destro se hlásil o míč, hostující celek to ovšem zkusil nákopem po pravé straně přes Palacia a neuspěl.
32'
Bologna již dlouho nepustila AC do výraznější šance a rozhodně jí výrazně pomohla srovnávací branka Verdiho.
31'
Torosidis odhlavičkoval míč do bezpečí zprava. Ale AC i tak odcentrovalo, jenže před Mirantem nebyl nikdo v černočerveném.
31'
Masina výměnou balonu se spoluhráčem na levé straně zatím neohrozili duševní zdraví fanoušků AC a nevypadá to na nic světového před Donnarummou.
30'
Kessié a Suso vyvinuli tlak na hosty na pravé straně, ale vše končí ziskem balonu pro outsidera zápasu na hranici vápna.
30'
Abate využil spoluhráče na pravé straně, ten lehl ochotně na trávník a sudí mu to nezbaštil.
29'
Kessié uháněl po pravé straně a při souboji s Pulgarem pálil po zemi na přední tyč z vápna, což nepřekvapilo rukavice Miranteho.
28'
Navíc hostům usnadnil život Montolivo faulem na Destra, z čehož plyne, že mají fotbalisté v modrém standardní situaci zleva.
28'
Po rychlém gólu a územní převaze AC to vypadalo tak, že bychom mohli vidět možná i snadnou výhru domácích, ale Bologna zvedla svůj výkon.
27'
Mirante seběhl k Borinimu a hra je přerušena.
26'
Několik odrazů ve vápně, poté několik soubojů na hranici vápna, ale hosté se ubránili, Borini zůstává ležet na hrací ploše.
25'
Bonaventura padl po souboji na levé straně a je nařízena standardní situace pro AC.
25'
Rodríguez na levé straně otřel balon o protihráče v souboji jeden na jednoho a právě zmiňovaný bek začal útok AC.
25'
Bonucci zasáhl na levé straně na polovině hrací plochy, ale vhazovat bude mužstvo v modrém.
24'
Víceméně první větší šance hostů končí brankou a to je pro vývoj mače na San Siru jedině dobře.
23'
Bologna právě vstřelila branku!
Milovník FDF Gennaro Gattuso brečí. Destro se přes vyhraný souboj proti Musacchiovi dostal do levé strany vápna a naservíroval míč pod sebe. SIMONE VERDI narval míč bodlem levačkou do pravého horního rohu branky a nic s tím nezmohl ani Rodríguez stojící na brankové čáře.
22'
Montolivo se divil, ale sudí nařídil, že se bude hrát proti Donnarummovi, a tak se také stalo.
22'
Bologna si vzpomněla, že se fotbal hraje na góly a v posledních minutách nehraje vůbec špatně v souboji se slavnějším protivníkem.
21'
Donnarumma se nenechal nachytat stříleným centrem na přední tyč a po zákroku rukama je tady další roh.
21'
Vypadalo to, že Donsah zkusí narážečku na levé straně, ale opak byl pravdou. Posléze bychom měli být svědky rohu hostů.
20'
Po chybě Miranteho to zkoušel z pravé strany vápna Suso, ale Kalinič si nenašel jeho centr na malém vápně, jinak by to s velkou pravděpodobností bylo 2:0.
20'
Na San Siru zatím ticho jako v kostele v době, kdy rozehrává Mirante.
19'
Bonucci seřval své spoluhráče a na programu dne je tak vhazování hostů zleva blízko vápna AC.
18'
Verdi na levé straně na hranici vápna ukličkoval, a tak z kontru pálil Suso razantně nad branku z osy hřiště levačkou.
17'
Obranný zákrok Bonucciho nohou a poté rozehrávka v podání Donnarummy. Vše bez problémů. Až na neideální přechodovou fázi AC.
17'
Hostující celek chtěl útočit z vlastní poloviny Pulgarem, ale jeho akce skončila prakticky vzápětí.
16'
Kessié si zprava navedl míč na střed na levačku a vyprodukoval slabou střelu doprostřed branky do náruče Miranteho přes bránícího Gonzáleze.
16'
Montolivo podržel na pravé straně balon před Destrem a následně došlo k zapojení do hry Rodrígueze na druhé straně.
15'
Donnarumma zasahuje zatím především nohama, ale nikoliv rukama, protože Bologna nehraje v ofenzivě vůbec dobře.
15'
Suso vzal standardku zprava levačkou na přední tyč, ale hostující celek se bez problémů hlavou ubránil.
13'
Domácí jsou po prvním gólu uklidněni, kombinují s jistotu a zatím je hostující celek směrem dopředu nulový.
13'
Jisté je tedy, že se nebude opakovat výsledek z posledního domácího zápasu AC – 0:0.
13'
Abate naprosto v pohodě hlídal křižnou nahrávku na levou stranu a nechal doputovat balon za brankovou čáru.
12'
Donsah odstartoval snažení hostů o rychlou odpověď, ale AC bylo připravené s aktivní obranou na polovině hřiště.
10'
Po hlavičkovém souboji Kaliniče s Helanderem si odražený balon na středu našel GIACOMO BONAVENTURA. Napálil jej mezi nohama bránícího hráče a míč po levé ruce Miranteho skončil v síti. Hostující brankář nebyl na teč svého spoluhráče schopen reagovat.
10'
Bologna zatím běhá na San Siru především bez balonu a vypadá to, že dnes bude muset vytěžit z minima maximum.
9'
Protože byl na levé straně na polovině domácích pohlídaný Palacio, tak mohlo pár sekund útočit AC.
9'
Kessié centroval zprava, ale Kalinič vyslal střelu bez razance ze středu do pravé poloviny branky po zbavení se protihráče, jednoduchý zákrok pro Miranteho.
8'
Suso prohrál na pravé straně jeden na jednoho, když mu bránící hráč jednoduše vypíchl balon, ale AC má i tak alespoň výhodu vhazování nedaleko vápna hostů.
8'
Tlak domácích nemá konce, nyní při centru zleva odklidil míč hlavou do bezpečí Masina.
7'
Balon propadl na zadní tyč, kde se snažil hrát jeden na jednoho Suso a vykoupal protihráče až centr směřující na penaltu nenašel hlavu Kaliniče a ještě jednoho domácího hráče.
7'
Bonaventura odcentroval z levé strany velkého vápna na přední tyč, když na přední tyči čekal Kalinič. Následuje roh pro Bonaventuru.
6'
Masina šel pozdě do souboje se Susem, ale pomohl mu jiný bránící fotbalista. Tlak domácích ovšem trvá na noze Montoliva.
6'
Což se nemění ani po chybě Kaliniče na pravé straně na hranici vápna, pokračovat budeme výkopem od branky v podání brankáře outsidera zápasu.
5'
AC zatím více na balonu a je o něco aktivnější, nicméně Mirante nezasahoval.
5'
Masina svedl hlavičkový souboj na levé straně na polovině hřiště, ale vhazovat bude Abate zprava.
4'
Krásná rychlá nahrávka v podání Abateho na Kessiého na pravé straně, ale ten přes bránícího fotbalistu neodcentroval a ještě k tomu šel od něj míč za brankovou čáru, takže míč pro Bolognu.
4'
Donnarumma zahájil útok AC, které chtělo hrát po levé straně přes Bonaventuru, ale nestalo se, a tak se balonu dotkl Kessié či Abate zhruba na polovině hřiště.
3'
AC kopalo roh zleva na přední tyč, ale odražený balon napálil z velkého vápna pravačkou do houfu bránících hráčů Kessié.
3'
Pulgar na hranici šestnáctky odkopl míč z první. Posléze Abate centroval zprava na zadní tyč, kde se neprosadil jeho spoluhráč Borini.
2'
Celá obranná čtyřka domácích se zapojila do kombinace a rozehrávky až Suso šel do souboje jeden na jednoho s Palaciem, ale musel zpomalit hru.
2'
Domácí stoper dobře četl hru a z jedničky odvrátil nebezpečí. Jenže Palacio i tak odcentroval zleva před Musacchia, zákrok Donnarummy z toho ovšem nebyl.
1'
Kalinič se snažil presovat, stejně jak jeho spoluhráč na levé straně, ale hosté se rozhodli hrát přes Masinu.
1'
Po zbrklé akci hostů po levé straně kombinovali domácí na vlastní polovině, kdy vše dirigoval Bonucci až nahrál nepřesně křížem na pravou stranu na Abateho.
1'
Bologna v modrém měla výkop na San Siru proti AC v červenočerném.
1'
Vzájemné zápasy
AC - BOL 3:0
BOL – AC 0:1
AC – BOL 0:1
AC - BOL 1:0
AC Milán
Domácí chtěli bojovat před sezonou o ligový titul. Vrátili se do evropských pohárů, konkrétně do Evropské ligy...Jenže ke spokojenosti mají daleko. Po výměně trenéra nastoupil ke kormidlu italský kouč a velká fotbalová legenda Gennaro Gattuso.

Pod jeho vedením ovšem AC senzačně remizovalo na půdě Beneventa. To až ve svém patnáctém duelu v této sezoně zapsalo svůj první bod do tabulky italské ligy. Navíc o tom rozhodl po standardní situaci brankář Brignoli v nastavení druhého poločasu.

Milánští jsou pod velkým tlakem. V letošní sezoně postupuje přímo do Ligy mistrů ze Serie A čtveřice nejlepších celků. AC má momentálně na osmém místě jednadvacet bodů a na čtvrté AS Řím ztrácí bodů třináct.
Bologna FC
Hosté jsou podle mínění sázkových kanceláří outsiderem dnešního mače, ale vzhledem k formě domácích hráčů rozhodně nejsou bez šance. V lize naposledy zapsali remízu poměrem 1:1 po domácím souboji proti Cagliari, kdy srovnával Diestro v 81. minutě.

V Serii A je Bologna na deváté pozici se ziskem jednadvaceti bodů po patnácti odehraných zápasech. Nejlepším střelcem hostujících fotbalistů je v letošní sezoně čtyřgólový Ital Verdi.

I s ním v sestavě trápila v tomto ligovém ročníku Bologna například AS Řím, se kterým prohrála venku 0:1.
Od 20:45 se zaměříme textovou podobou na utkání šestnáctého kola italské fotbalové ligy mezi AC Milán a Bolognou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62