Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : AS Řím - 31. března 2018   12:30

Bologna
18' Pulgar (Di Francesco)
1:1
(1:0)
AS Řím
76' Džeko  (Perotti)
Bologna
Santurro – Torosidis (77. M'Baye), De Maio, Helander, Masina – A. Poli, Pulgar, Donsah – Verdi (90. Krejčí), Palacio (C), Di Francesco (71. Orsolini).
Irrati – Carbone, Schenone
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
AS Řím
Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Nainggolan (17. Gerson), De Rossi (C), Strootman (75. Defrel) – El Shaarawy (61. Džeko), Schick, Perotti.

To je ode mě pro dnešek z fotbalu vše, přeji příjemné sobotní odpoledne a u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
AS Řím i po tomto kole zůstane na třetím místě, Inter s Laziem ho však mohou dotáhnout na rozdíl dvou, respektive tří bodů. Bologna zůstává jedenáctá, ale může se před ni dostat Udinese, které čeká duel s Atalantou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 13:7.
Je konec a soupeři se rozcházejí smírně s remízou 1:1. Před zápasem by zřejmě byla spokojenější Bologna, v průběhu duelu to však vypadalo, že AS bude mít co dělat, aby vyválčilo alespoň remízu. Ve druhém poločase si hosté vypracovali veliký tlak, ale měli vlastně jen jedinou šanci, kterou využili. Spasitel Edin Džeko dokázal zužitkovat průnik Perittiho a hlavou dloubl míč nad Santurra. Více už AS Řím nestihl, a tak bere jen bod. Za hosty odehrál celý zápas Patrik Schick, vypracoval si tři střely na branku a jednu téměř gólovou přihrávku, po které Strootman trefil tyč. Nebyl to špatný výkon od českého útočníka, ale stále tomu chybí gól. V závěru se na hřišti objevil i záložník domácích Ladislav Krejčí.
90+4'
90+4'
Kolarov ještě prošel do vápna, ale jeho přihrávka našla jen rukavice brankáře Santurra.
90+4'
Džeko si nedokázal zpracovat dlouhý pas do vápna, ale AS to ještě zkusí poslední akcí.
90+3'
Perotti vzal jeden z posledních útoků na sebe, obránce ještě obešel dobře, ale jeho následný pokus ze střední vzdálenosti proskákal kousek vedle pravé tyče.
90+3'
Donsah se dokonce dostal do střeleckého zakončení, ale z levé strany neprostřelil clonícího obránce.
90+2'
Před Schickem zachytil míč Santurro, a tak domácí mohou pošetřit čas, což se Ladislavu Krejčímu daří.
90+2'
Kolarovův centr odvrácen, ale AS zůstává na útočné polovině.
90+1'
Santurro nedokázal vyboxovat míč v souboji s Faziem a následně pálil v zajímavé šanci Florenzi, domácí však srazili jeho pokus na roh.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Na závěrečné minuty se objevuje na trávníku i Ladislav Krejčí, oba dva Češi nyní v akci.
90'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Ladislav Krejčí.
89'
Domácí jsou pod velikým tlakem, ale zatím se jim daří odvracen nebezpečné centry. To však nemusí vydržet.
88'
Prodloužený centr letěl na zadní tyč k Perottimu, který však na balon těsně nedosáhl.
87'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Palacio (Bologna FC), za protesty.
87'
Podle sudích se odrazil míč do zámezí od Palacia, další roh pro AS.
87'
Domácí centr odvrátili, ale dále čelí tlaku.
86'
Přihrávka Gersona na Florenziho byla přesná, krajní bek hostů centroval z první, obránce Bologně srazil míč na roh.
85'
Palacia zastavil opět ofsajd. To je škoda pro Bolognu, protože z toho mohla být zajímavá šance.
85'
De Rossi viděl, že Santuro je hodně venku z branky, ale z veliké dálky se mezi tři tyče netrefil.
85'
Poli však zasáhl v obraně Řím začíná až od Alissona.
84'
Hlavička Manolase sražena, ale AS pokračuje v tlaku na útočné polovině.
84'
Santurro nedosáhl ideálně na centr, ale dokázal ho protečovat na další roh.
83'
Centr Kolarova odhlavičkoval na rohový kop M'Baye.
82'
Perotti se dobře snažil projít mezi obránci a byl faulován Orsolinim, zajímavý přímý kop pro Řím.
81'
Florenzi nedokázal vyslat do křídla z obtížné situace přesný pas, a tak poslední desetiminutovku začíná s míčem na kopačkách Bologna.
80'
Džeko nejprve neudržel míč ve vápně proti třem protihráčům a následně fauloval De Maia.
79'
Palacia zastavil v zajímavé akci ofsajd, a tak se Bologna musí znovu bránit.
78'
Gerson si hledal dlouhý pas De Rossiho, ale ve skluzu míč před Santurrem netrefil.
78'
Florenzi měl další velkou šanci, dostal se z pravé strany až před Santurra, ale ještě přihrával, ovšem na zadní tyči už nenašel nikoho ze spoluhráčů.
77'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Vasilis Torosidis, přichází Ibrahima M'Baye.
76'
AS Řím právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Z ničeho nic dává AS branku na 1:1! Peritto se prosmýkl mezi obránci a vyslal centr na přední tyč, kde stál připravený EDIN DŽEKO, jenž zblízka hlavou překonal Santurra a dává čtrnáctou branku v Serii A v této sezóně.
76'
Dlouhý odkop Alissona skončil až u Džeka, ten byl ale dobře ubráněn.
75'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Grégoire Defrel.
75'
Perotti si při hlavičkovém souboji pomohl rukama a píská se útočný faul.
75'
Zajímavý centr z rohového kopu letěl přímo na bránu, Alisson se dokázal natáhnout a zkrotit ostrý míč v rukavicích.
74'
Florenzi sice v defenzivním souboji přesprintoval Verdiho, ale poté už nestihl míč na hrací ploše, a tak je tu roh pro Bolognu.
73'
Domácí pozorně ubránili další akci, AS se stále nemůže dostat do nějakého drtivého tlaku a nevytváří si šance, zatím je to křeč ze strany hostů.
72'
Žlutou kartu dostává Erick Pulgar (Bologna FC), za faul na Kolarova ve středu hřiště.
72'
Palacio na hraně faulu u pokutového území poslán k zemi, podle sudích se však nejednalo o faul.
71'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Riccardo Orsolini.
71'
Strootman pokazil jednoduchou přihrávku a dopředu mohl opět Palacio, těsně před ním odehrál míč brankář Alisson.
70'
Donsah měl ve středu hřiště hodně prostoru, ale přihrávka na Palacia nebyla ideální a domácí kapitán už těsně nestihl míč na hrací ploše.
68'
Řím si začíná vypracovávat zajímavé příležotosti, ale tutovky to zatím nejsou. Strootmanovi nesedla střela z dobré pozice a následně hrál Gerson v ofsajdu.
68'
Centr z levé strany do vápna doskákal jen do náruče Santurra.
67'
Kolarova přihrávka na Perottiho do křídla však byla příliš dlouhá, a tak z protiakci AS je jen odkop od Santurrovy branky.
67'
Tentokrát Palacio fauloval a musí se rychle vracet.
66'
Palacio poslán k zemi ve středu hřiště a Bologna může šetřit čas, nikam se nežene.
66'
Di Francesco vybojoval míč ve středu hřiště, ale následně vyslal mizerný pas na Poliho.
65'
Schick se dostal k odraženému míči a z úhlu levačkou vypálil, Santurro si připsal jednoduchý zákrok.
64'
Verdi aktivním napadáním málem připravil hosty o míč, ale Manolas s Faziem situaci zvládli.
63'
Bologna se ubránila a následný pas na Džeka do křídla nebyl přesný.
62'
Kolarov odcentroval mezi nohama obránce, ale Gerson se k míči neprotlačil. Následně mohl vypálit z levé strany Perrotti, domácí jeho pokus srazili na roh.
61'
Na závěrečnou půlhodinu přichází Edin Džeko a tvoří tak útočnou dvojici s Patrikem Schickem.
61'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Edin Džeko.
61'
Torosidis zahrál rukou, AS rozehrává ze středu hřiště.
60'
De Rossi našel na zadní tyči Florenziho, ten byl však ve velikém úhlu a v obtížné situaci nevystřelil ani nenašel nikoho ze spoluhráčů.
59'
Schick byl znovu příjemcem přihrávky do vápna, tentokrát od Gersona, ale znovu nedostal přesný míč a akce hostů je tím u konce.
58'
Masina hledal nabíhajícího Di Francesca, ten se nacházel v těsném ofsajdu.
58'
Perotti hledal ve vápně Schicka, ale nepřihrál přesně a pro míč si došel gólman Santurro.
56'
Fazio odvrátil centr na přední tyč, další míč do vápna byl příliš vysoký a kombinovat může Řím.
56'
Hned vzápětí přišel rychlý brejk Bologně, ale před Verdim zasáhl včas vracející se De Rossi. Roh pro domácí.
55'
Dlouhé obléhání domácího vápna skončilo centrem na Schicka, který však v tísni nedokázal zakončit.
54'
Florenziho pas za obránce na De Rossiho nebyl vůbec přesný, Bologna se ubránila opět bez větších problémů.
53'
Schick nemohl kvůli ofsajdovému postavení hrát a El Shaarawy už míč na hrací ploše nestihl.
53'
Domácí odvrátili centr z levé strany, ale jsou i nadále pod tlakem.
52'
Di Francesco se sprintem vydal dopředu po levé straně, ale pas na něj neprošel, druhou šanci měl Palacio, jenž obešel obránce, ale ani on neposunul míč pro Di Francesca.
51'
AS obléhá domácí pokutové území, ale hostující hráči jsou bez pohybu a přihrávky většinou nic neřeší. Zatím bezzubý tlak ze strany Říma.
50'
Gerson poslán k zemi při pokusu o průnik, AS rozehrálo přímý kop nakrátko.
49'
Palacio dobře napadal Florenziho, nakonec z toho však je jen autové vhazování pro hosty.
48'
Domácí se bez problémů ubránili a kontrolují balon.
48'
Rohový kop pro AS Řím.
47'
Schick si nabíhal na dlouhý centr, před ním zasáhl Santurro, kterému však ještě vypadl míč, ale gólman domácích ho nadvakrát dokázal zkrotit.
46'
Římané se rychle zmocnili míče a kombinují.
46'
Hráči obou celků jsou zpět na hrací ploše a druhá půle může odstartovat. .
Velice zajímavý průběh měla první půle. Více na míči a a více šancí si sice podle předpokladů vypracovalo AS, ovšem ve vedení jsou domácí, a to po přesné střele Pulgara. Jediný český zástupce na trávníku Patrik Schick měl dvě zajímavé příležitosti, když dvakrát vypálil z levé strany, ale vždy si poradil brankář Santurro. Schick i jednu tutovku připravil, když hlavou posunul míč na Strootmana, ten trestuhodně trefil jen tyč. Římané musí ve druhé půli pořádně zabrat, jestli chtějí pomýšlet na hřišti Bologně na tři body.

Druhý poločas začne přibližně v 13:40.
45+4'
45+4'
Palacio se snažil odcentrovat, Strootman zastavil míč zřejmě rukou, ale pokutový kop se nepíská ani v tomto případě.
45+4'
Domácí nedokázali propálit připravenou zeď.
45+3'
Stále se připravuje zeď a čeká se na rozehrání přímého kopu.
45+2'
Domácí se poctivě vrátili, zastavili protiakci Římanů a rovněž hned zahrozili, pronikající Verdi byl sestřelen De Rossim, jenž dostává po zásluze žlutou kartu a Bologna rozehraje v závěru zajímavý přímý kop.
45+1'
Palacio táhl zajímavý brejk domácích, ale v klíčové chvíli mu míč odskočil od nohy.
45+1'
Kvůli ošetřením a zkoumání videa se nastavují hned čtyři minuty!
45'
Hosté ubránili rohový kop, ale už mají jen necelou minutu a nastavení na srovnání již v prvním poločase.
44'
Střelec první branky Pulgar musel být ve středu hřiště dlouho ošetřován a dost možná bude muset střídat.
43'
Palacio dlouhým sprintem vybojoval pro domácí první rohový kop.
42'
Schick měl další zajímavou příležitost, obtočil se s míčem ve vápně a vypálil, Santurro byl však rychle na zemi a kryje míč v rukavicích.
41'
Centr Verdiho hosté zablokovali a mohou opět zamířit dopředu.
40'
Pulgar vysunul dopředu Palacia, jenž sprintoval za druhým gólem domácích, byl za obranou, ale nedokázal zakončit. Spadl totiž k zemi, ale rozhodčí zůstává naprosto v klidu, tady nebyl žádný kontakt.
39'
Penalta se nepíská, sudí Irrati usoudil, že toto nebyl zákrok na pokutový kop.
38'
Schick si nabíhal na centr Kolarova, ale míč nemohl zahrát, jelikož byl stažen k zemi. Bude se zkoumat video!
37'
Žlutou kartu dostává Antonio Santurro (Bologna FC), za zdržování hry při rozehrávce.
36'
Přihrávka na Perottiho byla příliš vysoká, hostující útočník na míč nedosáhl.
35'
Strootman dostával přihrávku do vápna, chtěl přenechat míč Schickovi, ten však nepřečetl hru dobře a nenacházel se v požadovaném prostoru.
34'
Avšak Gersonův centr nebyl vůbec přesný, a tak je tlak hostů rychle u konce.
34'
Nyní už je opět pevně na útočné polovině usazeno AS Řím.
32'
Palacio vybojoval míč ve středu hřiště, vysunul do strany Di Francesca, míč se poté točil kolem pokutového území, celá akce nakonec skončila dloubáčkem na nabíhajícího Palacia, kterého si hosté pohlídali.
31'
AS je v posledních minutách jasně lepší, ale těžko prostupuje přes připravenou obranu domácích, nyní míč skončil u Santurra, jenž může v klidu rozehrát.
29'
Tutovka hostů nekončí gólem! Patrik Schick si naskočil na přední tyč a prodloužil míč na zadní na Strootmana, který však odkrytou branku netrefil, Bolognu zachránila branková konstrukce! Balon se ještě vrátil zpět do ohně, ale od Schicka se odrazil mimo bránu.
29'
Chyba v domácí obraně a Perotti mohl dopředu, ještě hledal volného Schicka, možná lehce zbytečně, jelikož hosty zachránil skluzující Pulgar.
28'
Florenzi se snažil předběhnout v útočném pokutovém území Masinu, ale podklouzl a stáhl ho k zemi.
27'
Schick prohrál hlavičkový souboj a Verdi poté vyvedl míč přes tři protihráče do bezpečí.
26'
Při protiakci Kolarov nedokázal udržet míč na hrací ploše, Řím působí poněkud zakřikle, takový vývoj jistě neočekával.
26'
Di Francesco si od postranní čáry navedl míč na roh vápna a vypálil, rána mu však nesedla a skončila vysoko nad bránou.
25'
Torosidis se dopustil šlapáku proti Strootmanovi a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
24'
El Shaarawy se dostal za obranu, ale nepřekonal Santurra a navíc byl hned vzápětí odmáván ofsajd.
23'
Přihrávka na De Rossiho do křídla byla příliš dlouhá.
23'
Hosté převzali iniciativu a kombinují na útočné polovině, zatím bez zakončení.
21'
Schick si dokázal najít vysoký centr za obranu, ale Santurro proti němu vystartoval a dostatečně mu zmenšil střelecký úhel.
21'
Strootman faulovaný, když výborně napadal, přímý kop pro hosty rozehraný nakrátko.
20'
Římané se snaží co nejrychleji odpovědět a jsou u míče.
18'
Bologna právě vstřelila branku!
To jsou věci, domácí se dostávají do vedení! Zmatky ve vápně AS, Poli se snažil nadvakrát vypálit, ale to se mu nepovedlo, dokonce to vypadalo, že se hrál rukou, míč se však vzápětí přes Di Francesca dostal k ERICKU PULGAROVI, balon mu šel výborně proti noze a chilský záložník vypálil po zemi přesně k levé tyči.
17'
Poli se štěstím přešel přes obránce a odcentroval na Donsaha, ten se přiřítil do vápna, ale v rychlosti nenasměroval míč mezi tři tyče.
17'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Gerson.
16'
Nainggolan signalizoval, že bude střídat, taky se tak za malou chvíli stane. Komplikace pro hosty.
16'
Po souboji ve středu hřiště zůstal na hrací ploše Nainggolan a žádá ošetření.
15'
Poli odcentroval do vápna, ale Alisson si bez problémů došel pro míč a lapil ho v náruči.
15'
Palacio táhl zajímavý protiútok domácích, ale celá situace skončila nepřesnou přihrávkou na Verdiho.
13'
Hosté kontrolují míč a snaží se útočit, obrana Bologně je nyní pozorná a nepropustná.
11'
Florenzi ve sprinterském souboji pohlídal Masinu a vybojoval pro hosty další odkop od branky.
11'
Poli dostal pas na pravou stranu, snažil se odcentrovat přes obránce, ten míč srazil zpět do Poliho, a tak z této akce vyplynul je odkop od branky Alissona.
10'
Domácí poprvé v zápase vystrkují růžky a snaží se rovněž zaútočit.
9'
Nainggolan stáhl v souboji Helandera, ten zřejmě obdržel úder do obličeje a musí být ošetřen.
8'
Ještě jeden roh pro hosty, Santurro centr vyboxoval do bezpečí.
7'
Santurro podržel domácí! Nejvýše se při centr vyšplhal do vzduchu De Rossi, jeho hlavičku do dolní části branky dokázal brankář Bologně vyrazit nohama.
6'
Schick tentokrát doběhl přihrávku a byl sám proti jedinému obránci, vypálil z první a protáhl Santurra! Ten dokázal vyrazit na roh.
6'
Schick nestihl dlouhý pas mířící dopředu.
5'
Kolarov dostal pas z rohu na střed hřište, vracel míč El Shaarawymu, ale ten stál jasně v ofsajdu.
4'
Římané se dostali do zajímavé šance, míč poskakoval v blízkosti branky Santurra, ale nakonec z toho je jen roh.
3'
Manolas sestřelim v hlavičkovém souboji Palacia, Bologna rozehrává z vlastní poloviny.
2'
Nainggolanův pas dopředu nenašel nikoho v bílém dresu.
1'
Řím měl k dispozici výkop, ale první dlouhý míč skončil v zámezí.
1'
Nyní už duel může odstartovat.
Hosté budou hrát v bílých dresech, Bologna v červenomodrých.
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu.
Patrik Schick v základní sestavě AS Řím! Edin Džeko je zřejmě šetřen na blížící se zápas Ligy Mistrů proti Barceloně. Na domácí straně začíná Ladislav Krejčí jen na lavičce.

Bologna FC: Santurro – Torosidis, De Maio, Helander, Masina – A. Poli, Pulgar, Donsah – Verdi, Palacio (C), Di Francesco.
Náhradníci: Ravaglia – Á. Nagy, G. González, Džemaili, Destro, Krejčí, M'Baye, Avenatti, Falletti, S. Romagnoli, Ch. Keita, Orsolini.

AS Řím: Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Nainggolan, De Rossi (C), Strootman – El Shaarawy, Schick, Perotti.
Náhradníci: Lobont, Skorupski – Pellegrini, Juan Jesus, Džeko, Capradossi, Gonalons, Defrel, Peres, Gerson, J. Silva.

Rozhodčí: Irrati – Carbone, Schenone.
Již přes pět let nedokázala Bologna římské AS porazit. Vzájemné duely v posledních dvou sezónách vždy ovládli Římané bez obdržené branky. Loni zvítězili dvakrát 3:0, v letošní sezóně na podzim doma vyhráli 1:0. Potvrdí Řím roli favorita i tentokrát, nebo Bologna před domácími fanoušky překvapí? A podívají se na hřiště čeští fotbalisté Ladislav Krejčí a Patrik Schick?
Bologna FC
Celek ze severu Itálie zažívá relativně slušnou sezónu. Pohybuje se ve středu tabulky daleko od sestupových pozic, aktuálně drží 11. příčku a na kontě má 34 bodů se záporným skóre 34:41. Nejlepším střelcem Bologně je se sedmi brankami záložník Simone Verdi. V kádru se objevuje i bývalý sparťanský záložník a hráč širší reprezentace Ladislav Krejčí, ten však letos začíná většinou jen na lavičce, zasáhl do devíti zápasů a pouze čtyřikrát odehrál více než poločas.

AC Řím
Tým z hlavního města zažívá povedenou sezónu. Na překvapivý titul sice neútočí, ale drží kvalitní třetí místo zaručující přímý postup do Ligy mistrů. AS má na kontě 59 bodů (skóre 49:23), disponuje čtyř, respektive pětibodovým náskokem na čtvrtý Inter a páté Lazio. Římany táhne především útočník Bosny a Hercegoviny a bývalý hráč Teplic Edin Džeko, jenž se v lize trefil třináctkrát. Za rekordní částku téměř jedné miliardy korun (více stál jen Pavel Nedvěd) přestoupil ze Sampdorie do AS útočník Patrik Schick. Toho však dlouho trápilo zranění a po návratu nedostával příliš prostoru. Když už ano, tak však moc neoslnil, zatím se trefil akorát v italském poháru proti Turínu.
AS Řím účinkuje i v Lize mistrů, dokázal ovládnout skupinu s Chelsea, Atléticem Madrid a Karabachem a v osmifinále přešel po výsledcích 1:2 a 1:0 před doněcký Šachtar, ve čtvrtfinále ho však ve středu 4. (venku) a v úterý 10. dubna (doma) čeká favorizovaná FC Barcelona.
Crotone – AS Řím 0:2
AS Řím – Turín 3:0
Neapol – AS Řím 2:4
AS Řím – AC Milán 0:2
Udinese – AS Řím 0:2
Přeji krásné sobotní poledne, případně i dobrou chuť, vítejte u prvního duelu 30. kola italské Serie A, ve kterém Bologna FC vyzve AS Řím. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62