Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Inter Milán - 19. září 2017   20:45

Bologna
32' Verdi (Petković)
1:1
(1:0)
Inter Milán
77' Icardi
Bologna
Mirante (C) – M'Baye, Helander, G. González, Masina – A. Poli (72. Taïder), Pulgar, Donsah – Verdi, Petković (88. Okwonkwo), Di Francesco (74. Palacio).
M. Di Bello – A. Crispo, F. Posado
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Inter Milán
Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Nagatomo – Vecino, Valero (86. Gagliardini) – Candreva (81. Brozović), Mário (50. Éder), Perišić – Icardi (C).

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Pozápasové statistiky:
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:18.
Duel je u konce, soupeři se rozcházejí s bodem na každé straně. Pro domácí je to bod zasloužený, vybojovaný, ale možná i trochu hořký. Bologna byla zejména v první půli jasně lepší měla více šanci a Inter téměř do ničeho nepouštěla. Hosté srovnali až v 77. minutě. Éder si došel pro penaltu a Ircardi ji s přehledem proměnil. Další šance už k vidění nebyla. Inter tak přichází o svou neporazitelnost a Neapol s Juventusim mu zítra mohou odskočit na rozdíl dvou bodů.
90+5'
90+5'
Na centr před branku si sbíhal Icardi, ale teď měli domácí štěstí, na míč těsně nedosáhl a Bologna slaví!
90+5'
Domácí vyrazili do brejku, Palacio však nedosáhl na dlouhou přihrávku.
90+5'
Běží poslední minuta nastavení, Inter u míče.
90+4'
Verdi vybojoval pro domácí míč, ale poté nepřesprintoval hostujícího obránce.
90+3'
Bologna naprosto v klidu kontroluje hru a spíše to vypadá, že ještě ona by mohla zahrozit.
90+2'
Miranda zahrál rukou, Bologna u míče.
90+1'
Žlutou kartu dostává Juto Nagatomo (Inter Milán).
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut!
90'
Hosté se ubránili, ale o míč rychle přišli.
89'
Okwonkwo se přiřítil do šestnáctky a vybojoval rohový kop.
89'
Mirante odkopává míč od branky a Bologna se blíží k cennému bodu!
88'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Orji Okwonkwo.
87'
Verdi se dostal k odraženému míči, který poslal do ohně! Centr nikým netečován skončil těsně vedle levé tyče!
87'
Hosté odvrátila centr na roh.
86'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Roberto Gagliardini.
86'
Žlutou kartu dostává Éder (Inter Milán).
85'
M'Baye faulovaný, zajímavá standardka pro Bolognu z pravé strany!
85'
Škrniar včas odkopl míč před Palaciem do autu.
84'
Domácí se ubránili, následná rána z velké dálky mířila nad.
84'
Hosté mají k dispozici rohový kop.
83'
Verdi se však dopustil útočného faulu, Inter začíná od vlastní brány.
82'
Petković tvrdě faulovaný ve středu hřiště, Bologna je u míče.
81'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Marcelo Brozović.
81'
Domácí včas odvrátii míč před Perišićem.
80'
Donsah se snažil přejít přes hostujícího obránce, to se mu nepovedlo.
78'
Inter je nyní na koni a útočí, Bologna se snaží bránit alespoň cenný bod.
77'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají z penalty, kterou proměnil MAURO ICARDI! Naprosto s přehledem zavěsil pod břevno. To byl dárek od rozhodčího Di Bella, Éder zákroku hodně přidal.
77'
Žlutou kartu dostává Bruno Petković (Bologna FC).
76'
Žlutou kartu dostává Antonio Mirante (Bologna FC).
75'
Penalta pro Inter Milán! Domácí fanoušci zuří, stejně tak i hráči. Éder spadl po souboji s obráncem o míč, rozhodčí zapískal pokutový kop! Pokud tam vůbec nějaký kontakt byl, tak tomu Éder tedy hodně přidal.
74'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Rodrigo Palacio.
73'
Na zemi zůstává Di Francesco, zřejmě bude muset střídat.
73'
Dlouhá přihrávka na levou stranu na Candrevu mířila do ofsajdu.
72'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Saphir Taïder.
71'
Zákrok Di Francesca rozhodčí odpískal, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům. Přímý kop pro Inter.
71'
Di Francesco neměl šanci stihnout dlouhou přihrávku na hrací ploše, dopředu míří znovu hostující Internazionale.
70'
M'Bayeho centr z pravé strany nenašel nikoho z domácích hráčů. Protiakce Interu však neměla dlouhého trvání.
69'
Perišić byl na levé straně v ofsajdu, Miláne zatím nevychází vůbec nic.
67'
Éder hlavičkoval z hranice vápna, branku vůbec netrefil.
66'
Naopak Bologna mohla jít do dvoubrankového vedení! Donsah napálil míč z velké dálky, tvrdá střela skončila těsně nad!
65'
Vysoký centr Candrevy z pravé strany přelétl i branku, Interu se stále nedaří dostat do nějaké šance, Bologna výtečně brání a drží hubený náskok.
65'
Znovu skvělý hlavičkář Donsah, tentokrát odvrátil centr do zámezí.
64'
Donsah odvrátil centr na rohový kop.
64'
Standardka pro hosty z pravé strany.
63'
Ale po nepřesné přihrávce Pulgara o míč přišla a Masina fauloval u postranní čáry.
63'
Bologna kombinuje u postranní čáry.
62'
Pro vysoký centr z levé strany si v klidu došel Mirante a domácí si mohou oddechnout.
61'
Inter je ve velkém tlaku, další roh!
60'
Bologna se ubránila, Škrniar poté napálil odražený míč, ale jen do míst, kde byl připravený Mirante.
59'
Mirante musel vytáhnout skvělý reflexivní zákrok proti hlavičce Mirandy z přední tyče! Následující dorážku domácí odvrátili na osmý roh.
59'
Donsah odvrací na další rohový kop, už sedmý pro Milán.
59'
Po dalším sraženém centru je tu roh pro Inter.
58'
Sám faulovaný hráč volil přímou střelu, ale míč mu sklouzl po kopačce a byl z toho velmi nepovedený pokus.
57'
Verdi byl podražený, přímý kop pro Bolognu přibližně z pětadvaceti metrů.
57'
DOmácí se ubránili a míří dopředu!
56'
Sražená hlavička Škrniara, další roh.
56'
Střelu Candrevy srazil Helander na roh.
55'
Centr z pravé strany domácí odvrátili, hrají ale v posledních minutách velice zataženě.
54'
Dlouhá přihrávka na Di Francesca nebyla přesná. A tak může kombinovat opět Inter, který je nyní aktivnější a tlačí se za vyrovnáním.
53'
Tentokrát Bologna odvrátila míč daleko do bezpečí, Inter začíná kombinovat z vlastní poloviny.
53'
Domácí se ubránili jen za cenu dalšího rohu.
52'
Rohový kop pro Inter Milán vybojoval Candreva.
52'
Škrniar fauloval ve středu hřiště a Bologna tak může opět kombinovat.
51'
Icardi si naskočil na centr z pravé strany, hlavičkou branku netrefil.
50'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází João Mário, přichází Éder.
50'
Verdi to zkusil pod zemi, prostřelil skákající zeď, Handanovič by na míč nedosáhl, ale ten si to nasměroval o kousek vedle branky!
48'
Petković postupoval z pravé strany na branku, vystřelil, rána byla sražená. Domácí útočník se ale znovu dostal k míči a byl faulovaný těsně před šestnáctkou!
47'
González zahnal svého spoluhráče, ale domácí zůstávají u míče a kombinují na vlastní polovině.
46'
Bologna se hned vrhla do útoku, Petković však nepřešel před tři protihráče a Verdi byl následně v ofsajdu.
46'
Fotbalisté se vracejí zpět na hřiště.
Po prvním poločase vede domácí outsider Bologna 1:0. Nutno podotknout, že zatím není znát tato role a Bologna Inter Milán dokonce přehrává! Vypracoval si množství, zejména Simone Verdi neproměnil hned čtyři. Dočkal se však ve 32. minutě, a to zcela zaslouženě. Nejlepší hráč na hřišti si navedl míč na střed a přesnou ranou levačkou rozjásal ochozy. Inter se poté lehce zvedl, kontroloval míč, ale dostal se do jediného náznaku šance. Icardi se tlačil do zakončení, ale sám před Mirantem na míč těsně nedosáhl. Milán tak musí rozhodně ve druhé půli zabrat, jestli chce být stále stoprocentní.

Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
45+1'
45+1'
Icardi se natahoval po dobré přihrávce před branku, na míč těsně nedosáhl! To je velká škoda pro Inter, mohl to být gól do šatny.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
S prudkým centrem do vápna si poradil Handanovič.
45'
Dlouhý centr do šestnáctky odvrátil Milán do autu.
44'
Donsah držený D'Ambrosiem, poté do něj však ještě zajel a dostává žlutou kartu. Míč ale zůstané domácím.
43'
M'Baye výborně zasáhl na pravé straně a skluzem vybojoval pro domácí aut.
43'
Petković je na nohou a pokračujeme ve hře.
42'
Na zemi zůstává po ostrém zákrok Petković, rozhodčí však faul neodpískal, což se domácím fanouškům samozřejmě nelíbí.
42'
To však už neplatí, po ztrátě fauloval Verdiho Nagatomo.
41'
Vecino se prokličkoval až do pokutového území, chtěl vystřelit, ale podklouzl. Milán však zůstává i nadále u míče.
40'
Přetažený centr Candrevy přelétl všechny hráče v bílém, Inter se však nyní lehce zvedá a začíná dostávat domácí pod tlak.
39'
Mário se snažil přejít přes obránce, Masina ale skvěle zabojoval a dokonce získal míč.
38'
Interu zatím nic nevychází, Bologna všechny akce hostů ukončuje hned v zárodku a sama vyráží nebezpečně dopředu
36'
Špatný centr z pravé strany, míč směřoval jen do rukou Miranteho.
35'
Na přetažený centr si nabíhal na zadní tyč Verdi, snažil se vypálit první, hostující obrana jeho střelu dokázal zblokovat.
34'
Inter je nyní u míče a snaží se o vytvoření nějaké šance, Bologna zatím podává nadstandardní a obětavý výkon.
32'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí jdou do zaslouženého vedení! SIMONE VERDI je zatím nejaktivnějším hráčem na hřišti, což nyní dokázal parádním gólem! Své předchozí šance nevyužil, ale tuto už ano. Postupoval směrem k brance středem, navedl si míč na levačku a vypálil přesně k levé tyči! Handanovič na míč nedosáhl a stadion bouří!
32'
Mário chtěl vysunout kupředu nabíhajícího Icardiho, ale přihrávka byla moc prudká.
31'
Následný přetažený centr byl přetažený až příliš a skončil mimo hřiště.
30'
Verdi dokázal obstřelit hostující zeď, ale Handanovič se stihl přesunout a jeho střelu vyrazil.
29'
Petković byl stažen k zemi těsně před vápnem, žlutá karta pro Valera, navíc dobrá standardka pro Bolognu!
29'
Faulovaný byl tentokrát Petković a Škrniar se vyhnul žluté kartě.
28'
Faul na Di Francesca, Bologna zůstává u míče.
28'
Nákop na Icardiho nebyl marný, ale domácí obrana si ho dobře pohlídala a sklepla míč k Mirantemu.
27'
Dlouhá přihrávka na DI Francesca nebyla přesná a dopředu tak znovu může jít Inter.
27'
Ale jeho akci zastavuje ofsajd.
26'
Útočný faul Bologny, Inter vyráží dopředu.
26'
Do šestnáctky Interu mířil vysoký centr, pro který si v klidu došel gólman Handanovič.
24'
Dobrou šanci měl hostující Valero, dostal se k odraženému míči, avšak o kus branku Bologny minul.
22'
Inter má nyní míč opět na kopačkách, zatím však působí poněkud ospalým dojmem a Bolognu nepřehrává, ba naopak.
21'
Petković byl úplně osamocený před brankou, centr z pravé strany ho o kousek přelétl!
20'
Verdi je k nezastavení, vybojoval míč, přešel jednoho obránce a udržel balón pro Bolognu.
20'
Internazionale nyní kombinuje na útočné polovině, ale domácí skvěle brání.
19'
Žlutou kartu dostává Andrea Poli (Bologna FC).
19'
Donsah se snažil vybojovat u postranní čáry aut nebo roh, to se mu nepovedlo.
18'
Inter nyní u míče. Avšak domácí vstoupili do utkání velmi svižně a Verdi už měl tři vyložené gólové příležitosti!
17'
Perišić vystřelil z pravé strany nad branku domácích.
16'
Verdimu dnes není branka zatím souzena! Po chybě v hostující rozehrávce ho dopředu krásně vysunul Petković a útočník Bologny šel sá na Handanoviče. Podařilo se mu ho obstřelit, ale zároveň těsně obstřelil i branku Interu.
15'
Znovu aktivní Verdi na levé straně! Navedl si míč na pravačkou a vypálil, ke gólu chyběl kousek, útočník Bologny těsně přestřelil.
15'
González předvedl výtečný skluz a vybojoval míč pro Bolognu.
14'
Di Francesco se snažil obejít protihráče, ale míč si příliš předkopnul a přišel o něj.
13'
Domácí nyní drží míč na kopačkách na vlastní polovině.
12'
Aktivní Verdi na levé straně přešel přes obránce, na dalšího hráče si však nepřišel.
12'
Bologna se bez problémů ubránila a míří dopředu.
12'
Hosté vybojovali rohový kop.
11'
Avšak o míč vzápětí přišli.
11'
Faul ve středu hřiště, domácí jsou nyní aktivnější.
9'
Verdi se po rohovém kopu dostal do veliké šance! Z levé strany postupoval sám na Handanoviče, tvrdě vypálil a hostující gólman předvedl výborný reflexivní zákrok rukou! Následující dorážka už mířila mimo.
8'
Standardku rozehrál Verdi, zvolil přímou střelu, ale napálil jen bílou zeď.
7'
Faul Škrniara, přímý kop pro Bolognu z levé strany.
6'
Verdi, možná úmyslně, směřoval míč z rohu rovnou směrem k brance, skončil ale jen v boční síti.
6'
Dobrá bojovnost domácích hráčů, kteří vybojovali rohový kop.
5'
První možnost pro domácí. DI Francesco si navedl míč na střed, vypálil, avšak netrefil branku přibližně o metr.
4'
Pro vysoký centr do šestnáctky si v klidu došel gólman Mirante.
4'
Faul Petkoviće, Bologna se nemůže vůbec dostat k míči, zatím jen brání.
3'
Dobrý obranný zakriky Massiny, odvrátil míč do autu.
2'
Faul ve středu hřiště, Milán stále u míče.
2'
Mohla tu být první šanci pro Inter, přihrávka na hranici vápna na Mária však nebyla přesná. Hosté ovšem zůstávají u míče.
1'
U míče začala domácí Bologna, M'Baye však nepřihrál přesně a následoval faul Pola.
1'
Domácí Bologna bude hrát klasicky v červenomodrých pruhovaných dresech, Inter v bílých.
Hráči již nastupují na hrací plochu.
V sestavě Bologny se bohužel neobjevuje Ladislav Krejčí, není ani na lavičce. Naopak v základu Internazionale je připraven Milan Škrniar.

Bologna FC: Mirante (C) – M'Baye, Helander, G. González, Masina – A. Poli, Pulgar, Donsah – Verdi, Petković, Di Francesco.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Brignani, Crisetig, De Maio, Destro, Krafth, Á. Nagy, Okwonkwo, Palacio, Taïder.

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Nagatomo – Vecino, Valero – Candreva, Mário, Perišić – Icardi (C).
Náhradníci: Berni, D. Padelli – Brozović, Éder, Dalbert, Gagliardini, Karamoh, Pinamonti, Ranocchia, Santon, Vanheusden.

Rozhodčí: M. Di Bello – A. Crispo, F. Posado.
Bologna se naposledy z výhry proti Interu radovala v roce 2013, od té doby se tito soupeři třikrát rozešli smírně a čtyřikrát se radoval Inter. Právě milánský velikán je velkým favoritem i tohoto duelu. Dokáže Bologna s Ladislavem Krejčím v kádru urvat doma nějaké body, nebo Inter Milán s Milanem Škrniarem zůstane stále stoprocentní?
Bologna FC
Loni patnáctý celek italské nejvyšší soutěže pomýšlí na lepší zítřky, avšak úvod do nové sezóny nebyl přesvědčivý. Bologna sice porážela v přípravě slabší celky, ale poté přišly dvě prohry 0:3 těsně před startem Serie A, nejdříve v přípravě s Hoffenheimem a poté v italském poháru s druholigovou Citadellou. Na úvod však dokázal tento tým uhrát cenný bod proti Turínu a poté vyhrál v posledním Beneventu. Nyní však přišly dvě porážky, 0:3 doma s Neapolí a 1:2 ve Fiorentině.

V kádru Bologni se objevuje i český reprezentant a bývalý hráč Sparty Ladislav Krejčí, ten v minulé sezóně pravidelně nastupoval, nyní se však na hřišti objevil jen dvakrát jako střídající hráč, dohromady odehrál pouze 27 minut a v posledním duelu dokonce chyběl v sestavě úplně.

Inter Milán
Serie A má celkem tři stoprocentní celky. Neapol, Juventus a právě Inter ještě neztratily ani bod. Milánský velkoklub minulý ročník skončil až na 7. místě a ani nepostoupil do evropských pohárů. Letos to hodlá změnit a do sezóny vstoupil skvěle. V úvodu nedal Fiorentině šanci a doma vyhrál 3:0, poté si poradil ještě s těžším soupeři a v Římě proti AS zvítězil 3:1. Inter si poté poradil i se dvěma slabšími soupeři, doma porazil Spal a venku Crotone, vždy 2:0.

V týmu osmnáctinásobného vítěze italské nejvyšší soutěže se objevuje i slovenský dvaadvacetiletý stoper Milan Škrniar, který pravidelně nastupuje v základu a naposledy proti Crotone dokonce vsítil branku. Nejlepším střelcem týmu je s pěti góly čtyřiadvacetiletý Argentinec Mauro Icardi, který se dokázal trefit celkem čtyřikrát hned v prvních dvou kolech proti silným soupeřům.
Přeji krásný úterní večer, vítejte u předehrávky 5. kola italské Serie A, ve kterém se Bologna utká s milánským Interem. Utkáním vás bude provázet Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62