Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Lazio - 28. ledna 2018   18:00

AC Milán
16' Cutrone (Çalhanoğlu) • 44' Bonaventura (Calabria)
2:1
(2:1)
Lazio
20' Marušić  (Lucas Leiva)
AC Milán
G. Donnarumma – Antonelli (71. Abate), A. Romagnoli, Bonucci (C), Calabria – Bonaventura, Biglia, Kessié – Çalhanoğlu, Cutrone (71. André Silva), Suso (81. Borini).
Irrati – Ranghetti, Passeri
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Lazio
Strakoša – Bastos, de Vrij (74. Luiz Felipe), Radu – Marušić (83. Nani), Parolo (C), Lucas Leiva (52. Anderson), S. Milinković-Savić, Lulić – Alberto, F. Caicedo.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:13.
Konec! Šlágr tohoto kola italské nejvyšší soutěž nakonec dopadl lépe pro milánský AC, který si dokázal ustrážit hubené vedení z prvního poločasu. V tom druhém jsme sledovali hodně nezáživnou podívanou, jenž byla bohatá spíše na nedovolené zákroky.
90+5'
90+5'
Caicedo dokázal se štěstím přiťuknout Parolovi, který z první pálil pouze do boční sítě.
90+4'
Až nyní se domácímu celku podařilo vybojovat standardní situaci. K ní se hodně pozvolně staví Abate, jenž pochopitelně chce pozdržet cenné vteřinky.
90+3'
Taktický faul vytasil hostující Parolo, jenž nepustil za svá záda Silvu. V tomto případě to zavánělo druhou žlutou, hlavní sudí se ale rozhodl nevylučovat.
90+2'
Po nakopávaném míči se kulatý nesmysl snesl až do prostoru, ve kterém se pohybuje Strakoša. Ten ihned vyhodil balón na Parola.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Marco Parolo (S. S. Lazio).
87'
Rutinní zákrok musel vytasit Donnarumma, jehož rukavice sevřely hlavičku Luliče. Po delší době zakončení, i tak se nejednalo o nic nebezpečného.
86'
Žlutou kartu dostává Ignazio Abate (AC Milán).
85'
Žlutou kartu dostává Bastos (S. S. Lazio).
84'
Navíc se do hry dostává až příliš mnoho nepřesností, které bránění Laziu v přechodu do nebezpečnějšího prostoru. Naopak domácí skvěle pozičně brání.
83'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Nani.
82'
Hosté jsou ale i nadále daleko od branky soupeře a v tuto chvíli to nevypadá, že bychom měli čekat vyrovnávací trefu.
81'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Fabio Borini.
81'
Do konce utkání už moc nezbývá. V tuto chvíli budeme sledovat už jen něco málo přes deset minut, Lazio by tak mělo zrychlit svoje kombinaci.
80'
Na druhé straně hodně nevýrazný Caicedo operoval v pokutovém území, kde ale neměl potřebnou podporu svých kolegů.
79'
Kessié opět rozhýbal hru svého celku, načež si na pravé straně vybral Susa. Domácí křídelník potvrdil, že nehraje zrovna dobrý zápas a po chvíli přišel o balón.
78'
Anderson si hodil balón mezi nohama Romagnoliho a poté své zakončení příliš uspěchal. Výsledkem je nepovedený pokus do reklamního banneru.
77'
Silva sice uspěl v hlavičkovém souboji, prodloužení balónu ale směřovala pouze do území protihráčů. Římáné se chystají vyvézt míč.
76'
Po delší době se nám předvedl také pomezní rozhodčí, jenž měl velmi citlivé oko. Lulić se totiž nacházel v ofsajdovém postavení.
75'
Poprvé se k míči dostal střídající Silva, který ale nevymýšlel nic moc závratného a pouze přeposlal kulatý nesmysl Bonaventurovi.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Luiz Felipe.
73'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky a stále platí, že blíže ke tříbodovému zisku je AC Milán. Lazio ale stupňuje svůj nápor.
72'
Tohle zavánělo vyrovnáním! Milinkovič-Savič uplatnil své parametry a díky tomu se dostal k hlavičce. Ta ale směřovala doprostřed, kde byl připravený Donnarumma.
71'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází André Silva.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Luca Antonelli, přichází Ignazio Abate.
70'
Střelecký pokus přišel na druhé straně. Po hodně dlouhé době přinutil Bonaventura Strakošu k zákroku, který sevřel neposedný balón do svých rukavic.
69'
Cutrone si ukázkovým způsobem zpracoval nakopávaný balón, ihned ale u něj byl bránící Bastos, jenž si dle výroku rozhodčího počínal v rámci pravidel.
68'
Anderson na levé straně vykoupal Calabriu a rázem se tak dostal do velmi slušné pozice. Přihrávka ještě směřovala na Milinkoviče-Saviče, který trefil pouze nohu Romagnoliho.
67'
Velezkušený zadák nakonec odkulhal za postranní čáru po vlastních končetinách a brzy by se měl hlásit zpět do hry. Mezitím se Lazio dostalo k míči.
66'
Najednou se na zelený pažit dostal Bonucci a na scénu musel také lékařský personál. Nehraje se už více než jednu minutu.
65'
Žlutou kartu dostává Luca Antonelli (AC Milán).
64'
Na závažnost této záležitosti se musel přiběhnout podívat také hlavní sudí. Na nic vážného to ale nevypadá a pokračovat se bude bez vynuceného střídání.
63'
Parolo se dostal do operativní pozice, odkud vymyslel lukrativní nabídku pro Milinkoviče-Saviče. Druhý jmenovaný přehlavičkoval Romagnoliho, který byl zřejmě udeřen loktem do hlavy.
62'
Rychlý protiútok v podání Kessiého nebyl vůbec špatný, neboť domácí středopolař taktéž vybojoval roh. Na malém vápně ale odklidil nebezpečí Milinkovič-Savič.
61'
Logicky se tak Lazio dostalo k rohovému kopu, který ani v tomto případě nepřinutil Donnarummu k žádnému zákroku. Naopak se domácí opět ubránili.
60'
Lulič uplatnil své rychlé nohy, kterými se dostal za záda Bonucciho. Poté následoval centr do země nikoho, Romagnoli ale raději zahrál za brankovou čáru.
59'
Úvodní minuty druhého poločasu jsou o poznání nezáživnější. Zatím sledujeme bitvu ve středu hrací plochy a vyložených šancí je tak poskrovnu.
58'
Kessié spolupracoval s Calabriou a po pár vteřinách se těžiště hry dostalo k Susovi. U něj byl včas obránce Radu, jenž navíc vybojoval odkop od branky.
57'
S agresivitou to přehnal křídelník Calhanoglu, jenž vletěl do Alberta proti pravidlům. Římané tak budou rozehrávat z blízkosti autové čáry.
56'
Levý bek domácího celku se následně dostal až k opačné šestnáctce, kde byl ale velmi dobře pokryt Bastosem. AC je i nadále u kulatého nesmyslu.
55'
Antonelli nikam s rozehrávkou nespěchal, neboť si je vědom důležitosti tohoto klání. Následovala tak přihrávka vedle stojícímu Romagnolimu.
54'
Z hodně velké vzdálenosti se rozhodl napřáhnout Bastos a jeho projektil neměl vůbec špatné parametry. Míč se ale přeci jenom dostal nad břevno.
53'
Domácí chtěli udeřit z rychlého protiútoku, ten ale skončil, tak rychle, jak vůbec začal. Lulič se již staví k provedení autového vhazování.
52'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Felipe Anderson.
51'
Žlutou kartu dostává Senad Lulić (S. S. Lazio).
50'
Posléze se zhruba ze dvaadvaceti metrů dostal k exekuci volného kopu Suso a jeho nabídku odklidil z malého vápna pozorný Parolo.
49'
Hodně riskantně přihrával vlastnímu brankáři Radu, jehož skákavá přihrávka nadělala Strakošovi pořádně komplikace. Napadající Cutrone se ale k míči vůbec nedostal.
48'
Bastos včas dostoupil Bonaventuru a posléze odkopl míč až za středový kruh. Domácí to zkoušejí až od brankáře Donnarummy.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku měli tentokráte na starosti hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned tři branky. Nejdříve se domácí dostali díky slibnému vstupu do zápasu do vedení, posléze ale reagoval také soupeř. Následně začala hra upadat do nudné pasáže a moc šancí už nepřibývalo. Ještě před hvizdem ale opět udeřil domácí celek, který si tak vzal vedení zpět.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí si berou vedení zpět! Do pokutového území připlachtil nádherný centr, na který si mezi obránci naskočil GIACOMO BONAVENTURA, proti jehož hlavičce byl Strakoša krátký.
42'
AC byla poskytnuta výhoda tu se snažil využít Calhanoglu. Turecký záložník si za šestnáctkou udělal prostor ke střele, kterou skvěle vyrazil Strakoša.
41'
Žlutou kartu dostává Sergej Milinković-Savić (S. S. Lazio).
40'
Na druhé straně se Calhanoglu neodvážil přihrát vlevo na Antonelliho a místo toho opět zvolil zpětnou přihrávku. Obrana soupeře tak nemusí zasahovat.
39'
Lulič si několikrát vyměnil balón s Raduem a posléze vyslal kolmici na Caiceda. Robustní útočník si dělal prostor, důraznější ale byl Romagnoli.
38'
Do hry se začalo dostávat také spousta nedovolených zákroků. Právě po jednom z nich skončil na zemi Bonaventura, naopak se provinil Caicedo.
37'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
34'
Caicedo si zpracovával balón zády k brance a po otočení kolem své osy ulehl na hrací plochu. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
33'
Málem se Lazio dostalo do vedení! Alberto sympaticky napřáhl zhruba ze pětadvaceti metrů a jeho projektil zastavilo až břevno.
32'
Máme za sebou něco málo přes půlhodinu hry a stále sledujeme hodně vyrovnané utkání. Těžiště hry se přelévá z jedné strany na druhou.
31'
Po delší době byl ze zimního spánku vyrušen Donnarumma, jenž naprosto klidným způsobem sevřel do své náruče hlavičku Milinkoviče-Saviče.
30'
Stejně jako při prvním gólu si vzal Calhanoglu tuto exekuci na starost. Tentokráte svůj pokus mířil prudce k zemi, nicméně jeden z jeho kolegů se dopustil faulu.
29'
Hostující hráči propadají v blízkosti šestnáctky a i v tomto případě po zcela jasném faulu musela být nařízena standardní situace.
28'
Žlutou kartu dostává Adam Marušić (S. S. Lazio).
28'
Odpovědnost na svá bedra vzal Suso, jenž dle předpokladů pálil přímo na Strakošu. Střela ale neměla požadované parametry a skončila úplně mimo.
27'
Radu musel těsně před pokutovým územím sáhnout k nedovolenému zákroku a naskýtá se tak slušná palebná pozice z přímého kopu.
26'
Hra se nám po vyrovnávací trefě z kopačky Marušiče o poznání uklidnila a nyní je patrné, že domácí nechtějí udělat další chybu v obraně.
25'
Žlutou kartu dostává Stefan Radu (S. S. Lazio).
24'
Lucas si dával s Milnkovičem-Savičem tak dlouho přednost, až nakonec musel hodne rychle jednat druhý jmenovaný.
23'
Antonelli ukázkově zpracoval míč na svou kopačku a poté ho vrátil zpět na obrannou polovinu. Milán to zřejmě zkuší přes pravé křídlo.
22'
Velice rychlá kombinační hra na malém prostoru dělala obraně Lazia nečekané problémy, finální přihrávka ale směřovala pouze ke Strakošovi.
21'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut a v tuto chvíli platí, že máme opět vyrovnané skóre. Také Lazio dokázalo vsítit branku.
20'
Lazio právě vstřelilo branku!
Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat! ADAM MARUŠIĆ obdržel přihrávku do pokutového území, kde si navedl míč na levou nohu a poté propálil Donnarummu.
20'
Velmi aktivní Lulič posílal do šestnáctky prudký střílený centr, na který jako první reagoval jeden z hráčů v opačném dresu.
20'
Antonelli si chtěl narazit s Calhanogluem, přihrávka druhého jmenovaného ale směřovala do špatného prostoru, hrát tak budou hosté.
19'
Vedoucí branku si náležitě užívají také ochozy San Sira. Domácí příznivci jsou rázem ve varu, což se pochopitelně odráží i na výkonu jejich miláčků.
18'
Ihned po rozehrávce se k exekuci autového vhazování postavil Lulič, jehož dalekonosný hod sice směřoval až před Donnarummu, tam ale číhal připravený Romagnoli.
17'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme tak nemuseli dlouho čekat, nyní jsou na tahu hosté. Nutno dodat, že AC mělo v úvodu výraznou převahu.
16'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! K rozehrávce volného kopu z levé strany se postavil Calhanoglu, který svým nadýchaným centrem našel PATRICKA CUTRONEHO. Hlavička z malého vápna směřovala přesně pod břevno.
16'
Netrvalo dlouho a turecký záložník Calhanoglu se chopil dalšího rohu. Ten se tentokráte stáčel směrem k přední tyči, kde byl včas ve vzduchu Bastos.
15'
Mužstvo z hlavního města Itálie má i nadále výraznou územní převahu. Akce jsou vedeny především po krajním prostoru, kde má Radu velké starosti.
14'
Suso si seběhl z pravého křídla blíže ke středu, kde se pokoušel vymyslet lišácký centr. Do dráhy letu míče se ale vzorně postavil de Vrij.
13'
Ten byl rozehrán nakrátko, což ale vůbec nevadilo. Po následném centru se řítila hned dvojice domácích, nicméně ani jeden z nich netrefil balón na malém vápně.
12'
První velmi dobrá šance! Calhanoglu měl s míčem trestuhodně prostoru a jeho následnou ránu musel Strakoša vyrazit pouze na roh.
11'
Lazio se rozhodlo uklidnit poněkud rozháraný úsek utkání a v tuto chvíli sledujeme zdlouhavou rozehrávku kolem středového kruhu.
10'
Nadějný protiútok Lazia byl odvrácen před pokutovým územím, o několik vteřinek později nedosáhl Suso na přetažený centr.
9'
K rozehrávce standardní situace zhruba ze třiceti metrů se postavil Calhanoglu, jehož rozehrávka nakrátko nakonec byla katastrofálním řešením.
8'
Dalekonosný pas z vlastní poloviny hřiště vypustil Bonucci, jenž s trochou štěstí nalezl v šestnáctce Antonelliho. Následně se nedovoleného zákroku dopustil Caicedo.
7'
Lucas zkoušel uspět v souboji jeden na jednoho, úspěšnější ale byl domácí Bonaventura. I tak se bude konat autové vhazování ve prospěch hostujícího celku.
6'
První střelecký pokus vypustil ze své kopačky technicky velmi dobře vybavený Suso. Jeho rána se ale stočila daleko od levé tyče.
5'
Na opačné straně do zkoušel individuálním průnikem Lulič, nicméně jeho pokus o driblink mezi protihráči nevyšel. Hra se tak dostala ke Strakošovi.
4'
Poprvé se s míčem seznámil také brankář Donnarumma, jenž spíše uklidnil hru. Posléze místo odkopu od branky zvolil rozehrávku nakrátko.
3'
AC se ihned dostalo ke své klasické hře založení na krátkých přihrávkách. Balón se postupně z pravé strany dostal na levou.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Antonelli, A. Romagnoli, Bonucci (C), Calabria – Bonaventura, Biglia, Kessié – Çalhanoğlu, Cutrone, Suso.
Náhradníci: Gabriel, An. Donnarumma – Borini, N. Kalinić, André Silva, Montolivo, C. Zapata, Abate, Musacchio, Paletta, Locatelli.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo (C), Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić – Alberto, F. Caicedo.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – J. Lukaku, Basta, Nani, Patric, Anderson, Wallace, Luiz Felipe, Jordao, Murgia, Cáceres.

Rozhodčí: Irrati – Ranghetti, Passeri.
S. S. Lazio

Na hostující straně stojí velmi ambiciózní Lazio, které si pro letošní ročník dalo za cíl umístění na pohárových příčkách. Samotná realita tomu zatím odpovídá, neboť se Lazio dokázalo dostat přes milánský Inter a v tuto chvíli se nachází na třetím místě. Zároveň se Lazio může pyšnit šestizápasovou ligovou sérií bez porážky, přičemž poslední prohra je stará více než měsíc. I v letošním ročníku se Lazio opírá o velmi efektivní útočnou vazbu, která je vůbec neproduktivnější v celé soutěži. Velký podíl má na tom znovuzrozený střelec Ciro Immobile, jenž je s 20 zásahy nejlepším střelcem Serie A.
AC Milán

Zdálo se, že si milánský AC dá za cíl opět ty nejvyšší možné cíle, nicméně letošní sezóna zatím ukazuje, že to nebude zas tak snadné. AC se totiž nachází "až" na sedmé pozici a na vedoucí Neapol ztrácí propastných třiadvacet bodů. Celek z hlavního města Itálie letos prohrál už v osmi případech a navíc se ideálním dojmem neukazuje defenzivní část týmu. AC může v dnešním zápase navázat na dvouzápasovou šňůru bez porážky, přičemž si tento celek poradit s Crotone a Cagliari.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AC Milán a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62