Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Lazio - 29. září 2018   15:00

AS Řím
45' Lorenzo Pellegrini  • 71' Kolarov  • 86' Fazio (Lorenzo Pellegrini)
3:1
(1:0)
Lazio
67' Immobile
AS Řím
Olsen – Santon, Manolas, Fazio, Kolarov – De Rossi (74. Cristante), N´Zonzi (C) – Florenzi (82. Juan Jesus), Pastore (37. Lorenzo Pellegrini), El Shaarawy – Džeko.
Rocchi – Liberatore, Tonolini
Stadio Olimpico
Lazio
Strakoša – Cáceres, Acerbi, Luiz Felipe – Marušić, Parolo (53. Badelj), Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) (81. F. Caicedo) – Immobile, Alberto (53. Correa).

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:9.
Je konec! Římské derby nakonec ovládlo AS, které bylo směrem dopředu mnohem nebezpečnější. Úvod utkání sice vyšel lépe Laziu, postupně se ale do hry začalo zapojovat také domácí mužstvo, které se ke konci poločasu dostalo do vedení. Po necelé hodině hry se dostalo Lazio k vyrovnávací trefě, avšak soupeř nakonec vstřelil další dvě branky. Domácí mužstvo sice nebylo herně lepší, avšak narozdíl od svého soupeře využívalo vyložené šance. Dnešní derby tedy patří AS, Lazio se jistě na druhý ligový zápas proti dnešnímu soupeři připraví lépe.
90+4'
90+3'
Badelj se kličkou zbavil svého strážce, svojí slabší nohou ale poslal míč přímo do rukavic Olsena. Vypadá to, že nám dnešní zápas už nic nenabídne.
90+2'
Střed hrací plochy byl příliš přehuštěný, k míči se tak dostalo domácí mužstvo, které poslalo míč až k brankáři Olsenovi.
90+1'
Kolarov si nebral servítky míč okamžitě poslal za středový kruh, kde se ho zmocnil jeden z protihráčů. Lazio se snaží zkorigovat nepříznivý výsledek.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
Střídající Caicedo si naběhl do volného prostoru, odkud parádní dělovkou málem vsítil branku. Jeho rána nakonec prosvištěla kousek vedle tyče.
87'
Faulem na hranici žluté karty si pomohl Immobile, který byl v souboji s Cristnantem pozdě. Nakonec z toho bude "pouze" standardní situace.
86'
AS Řím právě vstřelil branku!
Je tu rozhodující branka tohoto zápasu! Na luxusní centr si naskočil FEDERICO FAZIO, který důraznou hlavičkou nedal Strakošovi sebemenší šanci na reakci. Domácí obránce tak trochu odčinil svojí chybu před vyrovnávací brankou, římské derby zřejmě poznalo vítězné mužstvo.
86'
Nakonec to přímo na bránu zkoušel Kolarov, který opět vystrašil brankáře Strakošu. Technická rána nakonec skončila na rukavici albánského brankáře.
85'
Brankář Olsen měl po standardní situaci soupeře snadnou práci, míč se mu podařilo stáhnout ze vzduchu. Na druhé straně si faulem pomohl Felipe.
84'
Hráči ve světlých dresech měli k dispozici další rohový kop. Correa posílal do vápna nadýchaný bochánek, který dokázal odhlavičkovat Džeko.
83'
Milinković-Savić udělal dva rychlý kroky, díky kterým se dostal do lepší pozice pro střelu. Jeho přízemní rána nakonec skončila na rukavici Olsena.
82'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Juan Jesus.
82'
I tentokráte si za obranu soupeře nabíhal Immobile, který přiťukl lépe postavenému Lucasovi, jehož rána z první byla tak trochu komická.
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Felipe Caicedo.
80'
Jenomže Lazio podniklo velice rychlý protiútok, který vypadal hodně nadějně. Nakonec se Immobile dostal mimo palebnou pozici, posléze o mí přišel Milinković-Savić.
79'
Marušić se pokoušel předskočit El Shaarawyho, což se mu sice podařilo, soupeř ale bude zahrávat rohový kop z levé strany.
74'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Daniele De Rossi, přichází Bryan Cristante.
73'
Ve vzduchu si drobným faulem pomohl Manolas, Lazio bude mít k dispozici volný kop ze třiceti metrů. K rozehrávce se okamžitě postavil Lucas.
72'
Vyrovnaný stav moc dlouho nevydržel, opět jsou na tahu hostující hráči, kteří okamžitě rozjeli zdlouhavou kombinaci. Míč má na noze Badelj.
71'
Domácí si berou vedení zpět, domácí kotel je ve varu! K rozehrávce přímého kopu se postavil ALEKSANDAR KOLAROV, který to zkusil na brankářovu stranu. Strakoša zřejmě míč neviděl, nakonec reagoval na poslední chvíli, což ale logicky nestačilo.
70'
Badelj si pomohl nedovoleným zákrokem kousek od vlastní šestnáctky, naopak na zemi skončil domácí Pellegrini. Následovat bude velice nebezpečná standardka.
69'
Kolarov si prostřednictvím autového vhazování vybral Pellegriniho, který ale záhy přišel o balón. Lazio táhne útok směrem vpřed, míč má na kopačce Lucas.
68'
Zápletka je na světe, hosté se totiž dočkali vyrovnávací trefy, nutno dodat, že zasloužené. Uvidíme, co to se zápasem udělá.
67'
Lazio právě vstřelilo branku!
Tak pozor, je tu vyrovnávací branka, která doslova rozburácela hostující fanoušky! Fazio udělal v roli posledního obránce fatální chybu, k míči se tak dostal CIRO IMMOBILE, který z úhlu propálil brankáře Olsena přízemní ránou ke vzdálenější tyči.
67'
Lulić se pokoušel udržet míč na hrací ploše, což se mu absolutně nepodařilo. Toho si všiml také pomezní, jenž přisoudil aut soupeři.
66'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Pellegrini (AS Řím).
65'
Aby toho nebylo málo, tak své štěstí zkusil Džeko. Domácí forvard ani tentokráte neprotáhl Strakošu, naopak se míč stočil daleko od branky.
64'
Nyní se nám hra trochu uklidnila. Kolarov totiž přenášel hru na pravou stranu, tuto přihrávku málem vystihl jeden z hráčů soupeře.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Derby zatím stále nabídlo jedinou branku, Laziu se na případné vyrovnání krátí čas.
62'
Žlutou kartu dostává Edin Džeko (AS Řím).
62'
Na opačném pólu hrací plochy se opět připomněl Immobile, kterému tentokráte střela nevyšla dle představ. Olsen nemusel zasahovat.
61'
Posléze se ještě k odraženému míči dostal Florenzi, který neváhal ani chvíli a okamžitě to zkoušel přímo na bránu. Střela prosvištěla kousek nad břevnem.
60'
AS se chopilo rozehrávky rohového kopu z pravé strany. Pellegrini to zkusil cvičeným signálem, míč ale přistál pouze na hlavě jednoho z protihráčů.
59'
Druhý poločas je koukatelný, což potvrdil také domácí Džeko, který to zkoušel zpoza šestnáctky. Jeho navštívenka rovněž nemířila mezi tři tyče.
58'
Lazio začíná být čím dál více nebezpečnější. Immobile udělal ostrý manévr na pravou nohu, poté ale vypálil pouze do míst, ve kterých se nacházel Olsen.
57'
Nakonec to ránou z velké vzdálenosti zkoušel Milinković-Savić, jeho rána levačkou ale prosvištěla vedle tyče. Olsen bdue vykopávat od branky.
56'
Kapitán Lulić chtěl využít naběhnuvšího Felipe, s čímž počítal také domácí Santon, kterému následně vyšla snaha o založení rychlé protiakce.
55'
Žlutou kartu dostává Robin Olsen (AS Řím).
55'
Santon si všiml na druhé straně osamoceného El Shaarawyho, který možná ještě mohl hledat Džeka. Místo toho napálil pouze záda Cácerese.
54'
Do otevřené obrany pádil El Shaarawy, který si ale v pokutovém území neporadil s Cáceresem. Nedovolený zákrok byl odpískán Lulićovi.
53'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Joaquín Correa.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Milan Badelj.
52'
Posléze to De Rossi zkoušel hodně nepovedenou přihrávkou, která skončila u prvního protihráče. Rychlý kontr Lazia hravě přerušil Fazio.
51'
Florenzi si potáhl míč na svojí silnější nohu a poté v pokutovém území hledal Pellegriniho, kterého dokázal ustrážit velice ostražitý Acerbi.
50'
K rozehrávce od své branky se tedy postavil brankář Olsen, jenž hledal urostlého Džeka, který proti dvojici protihráčů neměl šanci na úspěch.
49'
Do pokutového území domácího celku se snášel velice nepříjemný balón, nakonec si ale jeden z hostujících hráčů pomohl útočným faulem.
48'
Marušić si nebral servítky a neposedný míč nekompromisně poslal na druhou stranu hrací plochy, kde si nedovoleným zákrokem pomohl Kolarov.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku. První polovinu mělo navrch Lazio, jenž ale většinu času naráželo na pozornou obranu soupeře. AS se ihned herně zvedlo, výsledkem bylo několik solidních příležitostí, pokaždé ale zasáhl velmi dobře chytající brankář Strakoša. Také fotbalisté Lazia předvedli řadu zajímavých akcí, brankář Olsen se rovněž nenudil. Jediná branka přišla až v samotném závěru, postaral se o ní domácí Pellegrini, jenž v průběhu prvního poločasu nahradil Pastoreho.
45+3'
45+2'
Už to vypadalo, že se Immobile dostane do vyložené šance, nakonec včas z branky vyběhl brankář Olsen, jenž okamžitě sevřel míč do své náruče.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Domácí se ke konci prvního poločasu dostávají do vedení! Džeko prodlužoval míč za sebe, tam byl poslán k zemi El Shaarawy, což ale nemuselo příliš vadit. U malého vápna se totiž nejlépe zorientoval LORENZI PELLEGRINI, jehož patička zamířila do opuštěné svatyně.
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Zdá se, že žádnou branku neuvidíme, počítat můžeme s nastaveným časem.
42'
Dánský brankář odkopl míč k pravé postranní čáře, kde ho lehce přizvedl Santon. Kolem něj se nacházel pouze hlouček protihráčů, který pochopitelně sebral volný balón.
41'
De Rossi si nechtěl komplikovat život, proti napadají smečce protihráčů nakonec vyslal zpětnou přihrávku k Olsenovi, který uklidnil hru.
40'
Pellegrini hezkou patičkou uvolnil El Shaarawyho, jehož šajtle nenašla na druhé tyči Džeka. Hezká akce domácích, AS má k dispozici další aut.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
AS sportovně odevzdalo balón soupeři, k němu se následně dostal obránce Acerbi, jehož dalekonosné přenesení hry se stalo snadnou kořistí Santona.
37'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Lorenzo Pellegrini.
37'
Domácí obrana pokryla průnik v podání Milinkoviće-Saviće, posléze s kolmicí za obranu neuspěl Pastore, který se musí vracet zpět k míči.
36'
Marušić oslovil na pravé straně Alberta, který opřel míč pouze o nohu Kolarova. Prvně jmenovaný okamžitě hodil balón zpět na hrací plochu.
35'
Parolo to ihned po zisku míče zkoušel nákopem na Immobileho, který se nacházel v ofsajdu. Opakovaný záběr skutečně potvrdil výrok pomezního.
34'
Nyní to jsou pro změnu domácí hráči, kteří diktují tempo hry. Na autové vhazování si seběhl Pastore, který okamžitě přesunul míč k Florenzimu.
33'
Felipe tentokráte pouštěl míč za sebe, kde se zničehonic zjevil El Shaarawy, kterého ale puštění balónu zaskočilo natolik, že vůbec nezakončil.
29'
Druhý rohový kop byl o poznání nebezpečnější. Do vzduchu se totiž dostal N´Zonzi, jehož střílenou hlavičku div nezasunul do sítě De Rossi.
28'
Také AS si přichystalo rohový kop, ještě před ním musel hlavní sudí řešit postrkávání. Následný centr přistál přesně na kopačce Parola, který ho poslal na další roh.
27'
Alberto se chopil rozehrávky dalšího rohového kopu, na který si tentokráte naskakoval Felipe. Druhý jmenovaný ale mířil hodně vedle brány. Na opačné straně se do další šance dostával Florenzi, kterého za vteřinu dvanáct zastavil vracející se Felipe.
26'
Poslední minuty mají grády. Immobile si totiž chystal míč na střelu, rána pravačkou nakonec pořádně protáhla brankáře Olsena.
25'
Další velká šance AS! Tentokráte obrana Lazia nepokryla náběh Pastoreho, který z ostrého úhlu trefil pouze kopačku albánského brankáře.
24'
To jsou věci. Kolarov neodklidil míč do bezpečí, k němu se tak na malém vápně dostal Milinković-Savić, kterému na poslední chvíli uskočil míč od kopačky. Na druhé straně se mezi dvojici protihráčů natlačil Džeko, který ve vyložené šance trefil pouz rukavici brankáře.
23'
Po hodně dlouhé době okusil práci s míčem Strakoša, který si počkal na přihrávku od Acerbiho. Hosté to opět zkouší přízemní kombinací.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím mnohem živějším dojmem působí Lazio, které je v posledních vteřinách o poznání nebezpečnější.
21'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Cáceres, tento zkušený obránce nemířil vůbec špatně, míč ale vystoupal kousek nad horní konstrukci.
20'
První zakončení tohoto zápasu. Míč se postupně dostal až k Marušićovi, jehož rána z dobré pozice nakonec směřovala metr vedle šibenice. Posléze Lazio zahrávalo rohový kop, Immobileho volej nakonec nadzvedl Santon.
19'
Z té ale nic nebylo, na druhé straně se po levém křídle prodíral k centru Kolarov, srbský obránce si nakonec ukopl míč až za brankovou čáru.
18'
Nenápadný Džeko se nám připomněl až nyní, ve vzduchu totiž loktem fauloval Acerbiho, soupeř tak bude zahrávat další standardní situaci.
17'
Kapitán Lulić zkusil procedit míč na Parola, což se mu nepodařilo. Následně tentýž hráč zkoušel odcentrovat, polovysokou nabídku ale odvrátil Fazio.
16'
Olsen má nespočet kontaktů s míčem, tentokráte vykopl míč kousek za středový kruh, kde se ale nenacházel nikdo v domácím dresu.
15'
Hosté jsou v úvodu utkání o něco aktivnější, tentokráte se ale Milinković-Savić ocitl v ofsajdovém postavení. Samotné rozehrávky se ujal Manolas.
14'
Lazio táhlo velice nadějný protiútok, Lulić na hranici pokutového území ale neprocedil míč na spoluhráče. Nakonec z toho bude rohový kop.
13'
Leiva měl ve středu hrací plochy hodně prostoru na ideální přihrávku za obranu, do dráhy letu míče se ale postavil domácí Manolas.
12'
Nakonec to byl pravý obránce Santon, který se rozhodl zapojit do rozehrávky brankáře Olsena. Domácí strážce tyčí přeposlal míč na Fazia.
11'
N´Zonzi hned dvakrát spolupracoval s De Rossim, posléze domácí otočili hru na pravou stranu, kde Manolas nenašel cestičku vpřed.
10'
Milinković-Savić postupoval směrem vpřed, následně ale nedokázal předat míč vedle stojícímu Lucasovi, který ale záhy vybojoval balón zpět.
9'
Santon si vzal na starost další autové vhazování, po něm si nedovoleným zákrokem pomohl Pastore, jenž hodně důrazně vletěl do Immobileho.
8'
S míčem si pohrál také brankář Olsen, který ho posléze posílal na Ündera, jenž ale hlavičkový souboj s Felipem nedokázal vyhrát.
7'
K oné rozehrávce se postavil Pastore, který to zkoušel cvičeným signálem. Míč z hranice malého vápna dokázal odklidit jeden z protihráčů.
6'
Hodně důležitý zákrok vytasil hostující Felipe, který na poslední chvíli zastavil El Shaarawyho. Nakonec z toho bude pouze rohový kop.
5'
Na pořadu dne byl rohový kop z pravé strany, který obstaral Alberto. Po jeho centru se do zakončení dostal Immobile, ránu poslal pouze do protihráče.
4'
Lazio zahrávalo standardní situaci z velké vzdálenosti. Nadýchaný bochánek směřoval na Cácerese, před kterým zasáhl pozorný Manolas.
3'
Hned v úvodu se Lulić probíjel po levém křídle, kde nevybojoval ani autové vhazování. Toho se naopak ujme domácí Manolas.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AS Řím: Olsen – Santon, Manolas, Fazio, Kolarov – De Rossi, N´Zonzi (C) – Florenzi, Pastore, El Shaarawy – Džeko.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Luca Pellegrini, Lorenzo Pellegrini, Schick, Ünder, Zaniolo, Kluivert, Karsdorp, Juan Jesus, Cristante, Marcano.

S. S. Lazio: Strakoša – Cáceres, Acerbi, Luiz Felipe – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Immobile, Alberto.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Patric, Valon Beriša, Correa, Wallace, Durmisi, Bastos, F. Caicedo, Badelj, Murgia, Cataldi.

Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Tonolini.
S. S. Lazio

Druhý z římských celků se nachází v lepší formě, momentálně se totiž nachází na čtvrté pozici, manko na vedoucí Juventus je už šestibodové. Laziu se ale absolutně nepovedl začátek soutěže, hned v úvodním kole podlehlo na domácím stadionu Neapoli (1:2), v dalším prestižním utkání prohrálo také s úřadujícím mistrem Juventusem (0:2.) Následně se hostující tým dnešního utkání vzchopil, přišlo totiž jednobrankové vítězství proti Frosinone, posléze si Lazio poradilo stejným výsledkem také s Empoli. O dost více branek přišlo v souboji proti Janovu, tentokráte Lazio vstřelilo hned čtyři góly, což znamenalo vítězství 4:1. Poslední ligové klání Lazio zajíždělo na těžkou půdu Udinese, kde i tentokráte zvítězilo, v tomto případě 2:1.
AS Řím

Fotbalisté AS Řím neprožívají ideální vstup do letošního ročníku, po šesti odehraných zápasech se totiž nacházejí až na desáté pozici. Jediná výhra přišla hned v úvodním kole, AS si poradil na půdě Turína díky jediné brance Edina Džeka. Divoká přestřelka se uskutečnila v souboji s Atalantou, ve kterém AS prohrávalo už o dvě branky. Povedená koncovka zajistila alespoň zisk jednoho bodu. Pikantní duel nabídl souboj s milánským AC, tento duel rozhodla až branka v páté minutě nastavení, o kterou se postaral milánský Cutrone. Špatná forma pokračovala také v duelu s Chievem. AS dokonce vedlo už o dvě branky, avšak soupeř nakonec vykřesal bod. Aby toho nebylo málo, tak AS nezvládlo poslední ligové utkání, na hřišti soupeře podlehlo Boloně výsledkem 0:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat římské derby mezi AS A Laziem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62