Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Bologna - 9. prosince 2018   15:00

Empoli
11' Caputo (La Gumina) • 80' La Gumina (Zajc)
2:1
(1:1)
Bologna
41' A. Poli  (Palacio)
Empoli
Provedel – Di Lorenzo, Veseli, Silvestre, Maietta, Pasqual (C) (76. Untersee) – Krunić, Binnásir, Traorè (55. Zajc) – La Gumina (82. Acquah), Caputo.
Terracciano – Acquah, Brighi, Capezzi, Marcjanik, Mčedlidze, Mráz, Rasmussen, Uçan, Untersee, Zajc, Alejandro Rodríguez.
Valeri P
Bologna
Skorupski – Helander, Danilo, G. González (81. Falcinelli) – Mattiello, Á. Nagy, A. Poli (C) (67. Svanberg), Krejčí, Orsolini (71. Džemaili) – Santander, Palacio.

To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek nedělního odpoledne!
Domácí nakonec tento zápase vyhrávají. Hned v 10. minutě dostal do vedení pravě Empoli útočník Francesco Caputo. Bologna ovšem dokázala vyrovnat ještě v prvním poločase po vyvedené akci na jejímž konci stál Andrea Poli, který poslal míč k pravé tyči. Ve druhém poločase jsme viděli už pouze jeden gól, který dokázal v 80. minutě vstřelit do branky Bologny La Gumina.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 6:8.
90+5'
Rohový kop branku soupeře neohrozil a rozhodčí nyní píská do píšťalky a ukončuje dnešní klání.
90+4'
Danilo se dostal k hlavičce, ale jeho pokus výborně vychytal skvělým zákrokem brankář Provedel. Nyní nasleduje ještě jeden rohový kop pro Bolognu.
90+3'
A pozor! Bologna má nyní k dispozici rohový kop.
90+1'
Bologna se na chvíli dostala k odraženému balónu, ale domácí si ho ihned získávají zpět a co nejvíce zdržují.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty!
89'
Blíží se nám konec a domácí si zatím svoje vedení pečlivě hlídají.
88'
Musím uznat, že i když dnešní utkání nebylo nějak atraktivní, tak nyní by se dalo napětí krájet.
87'
Žlutou kartu dostává hostující Blerim Džemaili za průpovídky, které měl k verdiktu hlavní rozhodčího.
86'
Hra se blíží do úplného závěru a domácí zatím drží balón na svých kopačkách, což je pro ně nyní nejdůležitější!
84'
Santander zkoušel střelu z hranice vápna, ale jeho pokus končí daleko na tribuně za brankou Empoli.
82'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Antonio La Gumina, přichází Afriyie Acquah.
81'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Giancarlo González, přichází Diego Falcinelli.
80'
Empoli právě vstřelilo branku! Tak přece jen se skóre utkání ještě mění! ANTONIO LA GUMINA se dostal k odraženému míči ve vápně a posílá tak domácí do vedení! Asistence: Zajc
78'
Akci Bologny přerušuje odkopem do autu Di Lorenzo, následuje autové vhazování pro Bolognu.
77'
Faul na polovině hřiště přerušuje hru, rozehrávat budou hráči v bílých dresech.
77'
Další nakopnutí balónu domácích je opět nepřesné a k míči se tak dostane Bologna.
76'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Manuel Pasqual, přichází Joel Untersee.
74'
Do konce utkání zbývá zhruba čtvrt hodiny a domácí se snaží prolomit obranu Bologny, která ale zatím nyní zůstává nepřekonána.
73'
Hra začíná být více otevřená, oba dva týmy dnes chtějí vyhrát.
71'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Blerim Džemaili.
70'
Veseli nyní selhal v dorážce na malém vápně! Střelu poslal těsně vedle pravé tyče.
69'
Gonzalez šel teď do souboje moc tvrdě a rozhodčí si toho všiml, přímý kop bude rozehrávat Empoli.
67'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Mattias Svanberg.
66'
Skorupski si ovšem střelu z přímého kopu pohlídal a nyní bude vykopávat.
65'
Ladislav Krejčí nyní fauloval, čehož si všiml hlavní rozhodčí. Následuje standardní situace pro domácí tým.
64'
V ofsajdovém postavení se nacházel Santander na kterého mířil centr, rozhodčí hru zastavuje.
63'
Pěkná útočná akce Bologny teď končí ve vápně Empoli, kde si přihrávku pohlídali obránci.
62'
Obrovská šance na druhé straně! Caputo hlavičkoval na branku Bologny a jen těsně minul levou tyč branky Skorupskiho.
61'
Santander zkoušel zakončit hlavou, ale jeho pokus končí daleko za brankou Empoli.
60'
Útok Empoli zastavují obránci Bologny odkopem balónu za čáru.
58'
Domácí se nyní usadili před vápnem Bologny, ale nedostávají se k zakončení a tak tato kombinace vůbec nikam nevede.
57'
Žlutou kartu dostává Leonardo Capezzi (Empoli FC).
56'
Doufejme, že první střídání dnešního utkání alespoň trochu rozproudí hru.
55'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Miha Zajc.
53'
A další nepřesnost, tentokrát na kopačkách Bologny. K míči se dostávají domácí, kteří zakládají postupný útok.
51'
Centr, který posílal jeden ze záložníků Bologny do vápna domácích nenašel nikoho, míč mají na kopačkách hráči Empoli.
50'
Opakuje se stejný průběh jako v několika pasážích první půle, hra je pomalá a pro diváka zcela nezáživná.
49'
Nyní ztrácejí domácí balón, následuje autové vhazování pro Bolognu.
48'
Caputo vyslal na branku Bologny hezkou ránu, kterou pěkným zákrokem chytá brankář Skorupski.
46'
K míči se ihned dostávají hosté.
46'
První poločas nám nabídl dvě změny skóre. O tu první se postaral již v 10. minutě Francesco Caputo a poslal domácí tým do vedení. Domácí po brance dominovali hře, ovšem od třicáté minuty se obrazy hry otočil. K šancím se dostávali spíše hosté. Ve 41. minutě dokázal po centru Palacia srovnat stav utkání Poli a do druhého poločasu půjdeme tak za nerozhodného stavu.
45+5'
45+4'
Rozhodčí penaltu odvolává, neboť se podle videa nejednalo o faul.
45+3'
Krunič byl ve vápně Bologny poslán k zemi a domácí se dožadují penalty! Rozhodčí míří situaci zkontrolovat na video!
45+2'
Rohový kop Bologny si pohlídal obránce Silvestre vyhlavičkováním míče pryč z vápna.
45+1'
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase 2 minuty!
45'
Orsolini zkoušel střelu zpoza vápna, ale jeho pokus byl zblokován jedním z obránců domácích.
43'
Akci Bologny teď ovšem zastavuje pozorná obrana Empoli.
42'
Hosty by mohl tento gól nakopnout v posledních minutách dominovali hře a vytvářeli si skvěle šance.
41'
Bologna právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! ANDREA POLI trefil ve vápně centrovaný míč od Palacia a vyrovnává tak stav utkání na 1:1! Asistence: Rodrigo Palacio.
40'
Nagy vystřelil na branku, ale jeho střelu vychytal pohotovým zákrokem gólman Provedel.
37'
Hosté jsou nyní lepším týmem a ženou se za vyrovnáním.
36'
Žlutou kartu dostává Frederic Veseli (Empoli FC).
35'
Rohový kop domácích končí na kopačkách hráčů Bologny, kteří si přihrávku do vápna bez problémů pohlídali.
35'
Domácí se nyní radovali podruhé, když míč skončil v brance, ovšem rozhodčí signalizuje ofsajd a branka neplatí.
34'
Nyní následuje rohový kop pro Empoli, rozehrávat ho bude Manuel Pasqual.
32'
Centr od rohového praporku si ovšem pohlídala domácí obrana, která nyní může postupovat vpřed.
32'
Bologna vybojovala rohový kop.
31'
Nyní bude Bologna rozehrávat nepřímý volný kop.
30'
Maietta fauluje a rozhodčí ho upozorňuje, že příště to bude za žlutou kartu, rozehrávají fotbalisté Bologny.
28'
Centr z rohového kopu opět skvěle odvrátila obrana hostujícího celku, který má v posledních minutách docela dost práce.
27'
Po teči jednoho z obránců následuje rohový kop pro domácí tým.
26'
Přímý kop skvěle zlikvidovala obrana Bologny.
25'
Poli byl sice v souboji o míč úspěšnější, ale počínal si v něm nedovoleně a Empoli tak budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
24'
Žlutou kartu dostává hostující hráč Andrea Poli za simulování, kterým si chtěl dojít pro penaltu.
22'
Poli nyní fauloval na polovině hřiště, čehož si všiml pozorný Valeri a faul odpískal.
21'
Hra zatím odpovídá tomu jak se oba dva celky v letošní sezóně prezentují. K vidění je mnoho nepřesností.
20'
Je tu další ofsajd. Tentokrát se v něm necházel Rodrigo Palacio, rozehrávají hosté.
18'
Hráči Empoli nyní vybojovali autové vhazování nedaleko branky, kteoru dnes střeží brankář Skorupski.
17'
Provedel nyní po menším zdržení rozehrává balón zpět do hry.
17'
Santander se nyní nacházel v ofsajdovém postavení, rozehrávat budou fotbalisté domácího celku.
16'
Hosté kombinují na vlastní polovině a snaží se uklidnit hru.
15'
Domácí se nyní usídlili před vápnem svého soupeře.
14'
Palacio nyní mohl vyrovnat! Naskočil si ve vápně na centr a jen těsně minul branku Empoli.
12'
Domácí opět na balónu, nyní jsou při chuti!
11'
Empoli právě vstřelilo branku! Je to 1:0! FRANCESCO CAPUTO dostal krásnou přihrávku od La Gumina a ukázal skvělou přesnost, když se krásně trefil k pravé tyči. Asistence: La Gumina.
9'
Danilo se nyní nacházel v ofsajdu, čehož si všiml čárový rozhodčí a společně s hlavním sudím hru zastavuje.
8'
Krejčí zkoušel první střelu, ale jeho pokus byl zblokován připravenou obranou Empoli.
7'
Mattiello se snažil poslat do vápna domácího celku míč, ale obrana byla ve střehu a jeho pokus bez problémů likviduje.
5'
Bologna nadále drží balón na svých kopačkách a zakládá první útok zápasu.
4'
Nyní drží míč spíše hráči hostujícího týme, ale ani jeden tým se zatím nedostal do větší šance ohrozit branku svého soupeře.
3'
Nagy fauloval a rozhodčí tak přerušuje hru, standardní situace pro Empoli.
2'
Domácí si zatím přihrávají balón na vlastní polovině a vyčkávají na šanci.
1'
Utkání startuje již za 5 minut!

Empoli FC: Provedel – Di Lorenzo, Veseli, Silvestre, Maietta, Pasqual – Krunić, Binnásir, Traorè – La Gumina, Caputo.
Náhradníci: Terracciano – Acquah, Brighi, Capezzi, Marcjanik, Mčedlidze, Mráz, Rasmussen, Uçan, Untersee, Zajc.

Bologna FC: Skorupski – Helander, Danilo, G. González – Mattiello, Á. Nagy, A. Poli, Krejčí, Orsolini – Santander, Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Santurro – De Maio, Destro, Dijks, Džemaili, Falcinelli, M'Baye, Okwonkwo, Paz, Pulgar, Svanberg.

Rozhodčí: Valeri P.
Bologna FC

Hosté se v tabulce nacházejí ještě o jedno místo níže, tedy na pozici osmnácté, což je jejich největší problém. Za 14 odehraných utkání vstřelil tento tým pouze 12 branek. Bologna také v tomto roce nevyhrála již 17 venkovních utkání a dnes je tak to tak boj, který by mohl rozhodnout o sestupových příčkách, protože oba dva dnešní soupeři se v probíhající sezóně zatím trápí.

Poslední 3 ligová utkání:
Sampdoria – Bologna 4:1
Bologna – Fiorentina 0:0
Chievo – Bologna 2:2
Empoli FC

Domácí tým se v tabulce italské Serie A nachází na 17. místě s počtem třinácti bodů za 14 utkání! Fotbalisté Empoli dokázali v letošní sezóně vstřelit 16 branek a inkasovali jich přesně o 8 více, což je jejich největší problém. V posledních třech utkáních tento tým ovšem nasbíral 7 bodů. V dnešním zápase jsou možná díky domácímu prostředí mírným favoritem.

Spal – Empoli 2:2
Empoli – Atlanta 3:2
Empoli – Udinese 2:1
Dobrý den, vítám Vás u dnešního utkání patnáctého kola Serie A mezi Empoli a Bolognou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62