Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Atalanta - 30. září 2018   15:00

Fiorentina
63' Veretout  • 90+4' Biraghi
2:0
(0:0)
Fiorentina
Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi (33. E. Fernandes), Veretout, Gerson (81. Laurini) – Chiesa, Simeone, Pjaca (54. Mirallas).
Valeri – Tasso, Schenone
Stadio Artemio Franchi (Florencie)
Atalanta
Gollini – Tolói, Mancini (70. Rigoni), Palomino – Castagne (77. Adnan), de Roon, Pašalić, Freuler (80. Barrow), Hateboer – D. Zapata, A. Gómez (C).

On-line přenos končí, tak zase někdy na počtenou.
Atalanta od svého vítězství v úvodním kole na další plný bodový zisk stále netrpělivě čeká. Dnes jenom potvrdila, že ve Florencii se jí dlouhodobě nedaří.
Fiorentina proměnila svůj stadion v nedobytnou tvrz. Od začátku sezony vyhrála všechny čtyři domácí zápasy a řadí se k tomu nejlepšímu, co Serie A nabízí.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:10.
90+5'
90+4'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Vítězství Violy orazítkoval CRISTIANO BIRAGHI! Exekutor přímého kopu precizně obstřelil zeď a k levé tyči své brány natahující se Gollini vyrazil míč dle opakovaných záběrů až za čárou.
90+2'
Zvedni nohu, jak vysoko dokážeš. Tuhle hru si zahrál Edimilson Fernandes (Fiorentina). Bohužel pro něj se tak stalo v osobním souboji, takže se nevědomky zapojil i do karetního mariáše posledních minut.
90+1'
Koncovka duelu potrvá pět minut.
90'
Šetřil cenné vteřinky a za otálení s výkopem obdržel Alban Lafont (Fiorentina) žlutou kartu.
88'
Mirallas (Fiorentina) se snažil vymodlit si penaltu, píšťalka rozhodčího však tentokrát zůstala němá.
86'
Nepřehlédnutelný šlapák! Svému soupeři se za něj omlouvá Alejandro Gómez (Atalanta).
84'
Nakonec si ho pro sebe uzmuli hosté. Barrow pak uplácal skákavou střelu, která Lafonta nemohla nikterak ohrozit. Skákala totiž příliš dlouho.
83'
Ve středu bitevního pole vrcholí souboje o míč.
81'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gerson, přichází Vincent Laurini.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Musa Barrow.
78'
Další šanci na vyrovnání přinesla skrumáž v předbrankovém prostoru. Tam se k nebezečné střele dostal Tolói (Atalanta), ale skálopevná obrana ji ani tentokrát nenechala projít na bránu. Lafont si může oddechnout.
77'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Ali Adnan.
75'
Právě došlo k přerušení hry, Pezzella (Fiorentina) musel vyhledat lékařské ošetření.
72'
Po nařízeném rohu už hosté nezahrozili.
71'
Málem bylo vyrovnáno! Po předchozím centru se Rigoni (Atalanta) uvnitř šestnáctky dostal k odraženému míči, který okamžitě posílal na bránu. Měl smůlu, že do střely vložil nohu jeden z obránců a tím ji tečoval těsně vedle tyče.
70'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Emiliano Rigoni.
67'
Nic takového se nestalo, protože florentská defenziva si náběh soupeřů pohlídala.
66'
Hosté mohou korigovat po rohovém kopu.
63'
Na penaltový puntík si postavil míč JORDAN VERETOUT a zamířil doleva nahoru – 1:0!
61'
Za svůj předchozí faul dostává protestující Rafael Tolói (Atalanta) žlutou kartu.
61'
Penalta! Chiesa (Fiorentina) při samostatném průniku po levém křídle předběhl dvojici soupeřů, po vniknutí do vápna natlačil své tělo před Tolóie a ten ho poslal k zemi.
59'
Ou, hosté vyrobili menší hrubku v rozehrávce, naštěstí pro ně to soupeř nedokázal potrestat.
57'
A ten jim nevyšel úplně podle představ.
56'
Nepřehledná situace uvnitř pokutového území. Domácí se dožadovali odpískání penalty za údajnou ruku, nakonec se však musí smířit s rohovým kopem.
54'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Kevin Mirallas.
54'
José Luis Palomino (Atalanta) zkřížil cestu unikajícímu soupeři a rovněž obdržel žlutou kartičku.
52'
Vitor Hugo (Fiorentina) si u lajny vyšlápl na Gómeze a stal se prvním napomenutým hráčem.
50'
Zapatu nedovoleně atakoval také Pezzella (Fiorentina) a jeho tým se musel bránit nebezpečné standardce. Lafont si naštěstí postavil odolnou zeď.
49'
Milenković (Fiorentina) použil v souboji se Zapatou příliš moc agrese a sudí to posoudil jako faul.
48'
Na průnikový balon nabíhající si Simeone (Fiorentina) se kvůli zastavení přihrávky k míči nedostal.
46'
Bojovníci se vracejí na florentské kolbiště.
Co si budeme povídat, od Fiorentiny se očekávalo daleko víc. Mírný favorit toho směrem dopředu moc nepředvedl, ačkoliv hrál celou dobu v ofenzivně složeném rozestavení. Hosté na tom byli podobně s tím rozdíem, že jejich vápady se konaly častěji. Snad druhá půle nabídne zajímavější podívanou...
45+2'
45+1'
Nastavený čas? Dvě minuty.
45'
Akce pokračovala a Chiesa (Fiorentina) díky tomu mohl odcentrovat balon do prostoru před bránou, tam zaúřadoval jiný obránce Mancini.
44'
A pak sami zaútočili. Škoda pro ně, že do Simeoneova pokusu se položil Palomino (Atalanta).
42'
Domácí se rozhodli pro zmírnění tempa hry.
41'
Dobrým obranným skluzem se proti rozběhnutému Zapatovi prezentoval Pezzella (Fiorentina), publikum ho za to odměnilo potleskem.
39'
Hosté se prokombinovali až k vápnu. Do něj pak zprava mířil centr, který bez přípravy zakončující Castagne poslal daleko od pravé tyčky.
38'
Stejný hráč jen o chvíli později uvízl v ofsajdu. Nepřímý volný kop rozehraje Atalanta.
37'
Změnil to až Simeone (Fiorentina), proti dvojnásobné přesile si ovšem ukousnul příliš velké sousto.
35'
Už dlouho se hraje výhradně uprostřed hřiště.
33'
Vynucené střídání. Za postranní čáru odkulhal zraněním limitovaný Marco Benassi (Fiorentina), do hry místo něj nastoupil Edimilson Fernandes.
30'
Po centru z ní si míč znovu osahal velmi jistě působící Lafont (Fiorentina).
29'
Domácím se nepodařilo dostat balon pryč z území a navíc musí čelit standardní situaci.
28'
Lafont (Fiorentina) snadno ukořistil Castagneho padající list a s rozehrávkou příliš neváhal.
26'
Rohový kop se opakoval a po jeho krátkém rozehrání došlo k centru. Uvnitř šestnáctky vyskočil Milenković (Fiorentina) hlavičkující do Golliniho náruče.
25'
Dokonce se mohl zapojit do rozehrávky rohového kopu, hosté ale centr odvrátili.
24'
Jak se záhy ukázalo, nešlo o nic vážného a Gerson (Fiorentina) je zpátky na nohou.
23'
Při jednom ze soubojů utrpěl Gerson (Fiorentina) nějakou bolístku a v bolestech se svíjí na zemi.
22'
Zapata (Atalanta) to zkusil individuálně, nicméně ani jeho samostatný průnik neslavil.
20'
Byl to Mancini (Atalanta). Hned poté zkusil vysunout spoluhráče, přihrávka přes obránce však neprošla.
19'
Nyní hra probíhá kolem středového kruhu, kde se srdnatě bojuje o míč. Kdo ho nakonec získá?
18'
Útočný faul spáchal také Biraghi (Fiorentina).
16'
A mohli by kombinovat i dále, kdyby jim v tom faulem nezabránil Veretout (Fiorentina).
15'
Kombinační souhra vedla k přetaženému centru, a tak mohou znovu hrát hosté.
13'
Domácí družina raději uklidňuje hru.
12'
Napodruhé už vše vyšlo na výbornou a Gómez (Atalanta) mohl díky tomu sestrojit křižnou ránu z pravé strany. Chyběl přibližně metr, aby se jako první uvedl do listiny střelců.
11'
Průniková přihrávka, na kterou si nabíhal Gómez (Atalanta) mířila do ofsajdu.
10'
To zpomalil svým zákrokem proti pravidlům v blízkosti středové čáry Hugo (Fiorentina).
8'
Na to, že utkání začalo teprve před chvilkou, můžeme sledovat docela solidní tempo hry.
7'
Castagne (Atalanta) došel k levému rohu vápna, odkud nastřelil jednoho z obětavých beků.
5'
Hostující gólman měl znovu práci, tentokrát musel zkrotit prudký Chiesův centr.
3'
Na opačné straně se zrodil první střelecký pokus. Benassiho přízemní ránu zlikvidoval uprostřed své brány připravený Gollini (Atalanta).
2'
Zprava centrující Zapata (Atalanta) nebyl schopen dopravit balon do předbrankového prostoru.
1'
Hráči zaujali svá postavení, výkop provedou domácí.
Fotbalisty přivedl na hřiště Paolo Paleri, hlavní rozhodčí tohoto zápasu.

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi, Veretout, Gerson – Chiesa, Simeone, Pjaca.
Náhradníci: Drągowski – Ceccherini, Nörgaard, Laurini, Bryan Dabo, Mirallas, Eysseric, Hancko, Diks, Vlahović, E. Fernandes, Théréau.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Mancini, Palomino – Castagne, de Roon, Pašalić, Freuler, Hateboer – D. Zapata, A. Gómez (C).
Náhradníci: Beriša, F. Rossi – Bettella, Valzania, Gosens, Tumminello, Pessina, Djimsiti, Barrow, Rigoni, Iličić, Adnan.

Rozhodčí: Valeri – Tasso, Schenone.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 7. kola Serie A mezi Fiorentinou a Atalantou. Na Stadio Artemio Franchi právě probíhá rozcvička.

Atalanta Bergamasca Calcio

Po úvodním domácím vítězství se Atalanta trochu zadrhla a s bilancí 1-3-2 při mírně aktivním skóre 9:8 spadla do spodních pater tabulky. Klub z města Bergamo ležícího v předhůří Alp trpí výpadky, skórovat nedokázal v polovině ze šesti odehraných utkání. Vylepší si tuto statistiku na Stadio Artemio Franchi?
ACF Fiorentina

V předchozích dvou sezonách se po ni sápala marně, letos už by si však účast v pohárové Evropě nechtěla nechat vyfouknout. Aktuálně pátá Fiorentina s bilancí 3-1-2 a skóre 12:5 zatím balancuje na rozhraní mezi úspěchem a nezdarem. Silný je tým z Florencie hlavně doma, což by měl v nedělním odpoledni potvrdit.
Sedmé kolo italské Serie A pokračuje zápasem ACF Fiorentina – Atalanta Bergamasca Calcio, jehož úvodní výkop je na programu od 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62