Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Sampdoria - 28. října 2018   18:00

AC Milán
17' Cutrone (Suso) • 36' Higuaín (Cutrone) • 62' Suso (Ricardo Rodríguez)
3:2
(2:2)
Sampdoria
21' Saponara  (Quagliarella) • 31' Quagliarella  (Saponara)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria (78. Abate), Musacchio, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Suso, Biglia, Kessié, Laxalt (89. Çalhanoğlu) – Higuaín, Cutrone (76. Castillejo).
Maresca – Liberti, Mondin
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru (29. Sala) – Saponara (76. Caprari), Ekdal, Praet – Linetty – Defrel (61. Kownacki), Quagliarella.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 1:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:9.
Je konec! Dnešní přestřelka nakonec končí vítězstvím AC Milán, které nakonec zvítězilo poměrem 3:2. Druhý poločas nám nabídl o poznání bojovnější představení, navíc jsme sledovali celou řadu nepřesností. Jedna branka přeci jenom přišla, obstaral jí domácí křídelník Suso, jenž se navíc stal posledním střelcem tohoto zápasu. Sampdoria se v závěru utkání dostala do menšího náporu, avšak žádná vyložená šance nepřišla. Brankář Donnarumma neměl celé druhé dějství žádnou větší práci, zaměstnanější byl opačný strážce tyčí.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán).
90+3'
Posléze se Bereszynski postaral o dalekonosné autové vhazování, po kterém se AC dostalo k rozehrávce standardní situace.
90+2'
Posléze se k zakončení dostal talentovaný Kownacki, který to zkoušel netradičně patičkou. Míč ale směřoval hodně daleko vedle branky.
90+1'
Sala se na levé straně pokoušel najít Linettyho, jenomže tento záměr překazil pozorný Kessié, který strčil do přihrávky kopačku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Diego Laxalt, přichází Hakan Çalhanoğlu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. AC musí být ostražité, jakákoliv chyba může vést k vyrovnávací brance.
88'
Castillejo nejprve naznačil střelu, poté předal lépe postavenému Susovi, který poslal do šestnáctky centr, na který si nabíhal Laxalt. Ten se snažil míč dotlačit do sítě, jenomže trefil pouze tyč.
85'
Higuaín dokázal ustát souboj proti protihráči, poté se ale nechal zbytečně připravit o balón, což jeho spoluhráči ihned napravili získaným míčem.
84'
Tentokráte se k další rozehrávce volného kopu postavil Caprari, který kroutil míč směrem od branky. Jeho nadýchaný bochánek pouze proletěl šestnáctkou.
83'
Nakonec to centrem do pokutového území zkoušel Sala, jehož nabídka doputovala na hlavu Andersena, který byl vytlačen ze střelecké pozice.
82'
Žlutou kartu dostává Franck Kessié (AC Milán).
82'
Na pořadu dne bude další standardka pro hosty. Faulem se totiž provinil právě Abate, u balónu se v tuto chvíli nachází hned dvojice hráčů v bílém.
81'
Bereszynski měl na centr z pravé strany hodně prostoru, nakonec ho úplně přetáhl. K autovému vhazování se staví nový muž na hrací ploše Abate.
80'
Žlutou kartu dostává Ignazio Abate (AC Milán).
80'
Castillejo mohl vyslat kolmici na naběhnuvšího Laxalta, nicméně jeho přihrávka trefila pouze protihráče do hlavy. Hosté se tak dostali k míči.
79'
Domácí obránce nakonec odkulhal za postranní čáru, na jeho místo tak zamířil Abate. Další zranění, které narušilo "chod" tohoto utkání.
78'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Ignazio Abate.
78'
Do pokutového území se pokoušel dostat Linetty, který trefil pouze protihráče do nohy. Navíc se na zemi ocitl Calabria, který potřebuje ošetřit.
77'
Higuaín sváděl osobní souboj s Tonellim, který sice zvládl, nicméně hlavní sudí v tom viděl nedovolený zákrok. Rozehrávky se ujme sám Audero.
76'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Samuel Castillejo.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Gianluca Caprari.
76'
Suso to i tentokráte zkoušel svým tradičním manévrem na levou nohu, následná rána skončila vysoko nad brankou. Audero bude vykopávat.
75'
Po delší době se k míči dostal také brankář Donnarumma, který ve druhém poločase neřešil nic vážnějšího. To určitě těší ochozy zaplněného stadionu.
74'
Suso opět potáhl míč do pokutového území, kde se ho snažil předat Higuaínovi, který se s trochou štěstí mohl dostat za Tonelliho.
69'
Zajímavé rozhodnutí sudího. Saponara totiž uvolnil Kownackiho, který byl faulován Kessiém. Rozhodčí ale faul neviděl, což se pochopitelně nelíbí hostům.
68'
Po delší době se pokusili zahrozit také hosté, kteří ale nepochodili s centrem z levé strany. O pár vteřinek později vybojoval Sala autové vhazování.
67'
Do kombinace se zapojil také nevýrazný Kessié, který přihrál na pravou stranu Calabriovi, který zřejmě špatně došlápl. Uvidíme, zda v tom bude něco vážného.
66'
Cutrone se dokázal dostat hned přes dva protihráče, poté se ale s míčem zjevil v hodně netradičním postavení, proto následovala přihrávka na Laxalta.
65'
Jenomže střídající Kownacki si před malým momentem pomohl faulem, naopak na zemi se ocitl Suso, který už opět peláší po zeleném pažitu.
64'
Sampdoria se tak opět dostává do těžké pozice, bude muset za každou cenu srovnat. Do konce zápasu stále zbývá dostatek času.
63'
Tonelli se manévrem zbavil napadajícího protihráče, který mu v cestě nechal nohu. Jednoznačný faul, Sampdoria okamžitě rozehrála standardku.
62'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají zpět do vedení! SUSO si počkal na pravé straně na balón, poté se s ním dostal až před pokutové území, odkud bezpečně zamířil ke vzdálenější tyči, kam se Audero nedokázal natáhnout.
62'
Hosté se ale opět ubránili, posléze se k míči dostal Bereszynski, který ho odklidil na druhou stranu hrací plochy, kde se k němu dostal Kessié.
61'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Dawid Kownacki.
60'
Žlutou kartu dostává Jacopo Sala (UC Sampdoria).
59'
Nyní to velice pohotovým způsobem zkoušel Suso, který střílel zpoza pokutového území. Audero míč vyrazil, následovat bude rohový kop.
58'
AC se opět zatáhlo do defenzívy, což přineslo kýžený úspěch v podobě zisku míče. Saponara totiž u postranní čáry neuspěl s přihrávkou na Defrela.
57'
Míč překvapivě prolétl až k Quagliarellovi, který se ještě snažil spolupracovat s Defrelem, který ale s tímto záměrem nepočítal.
56'
První centr od Laxalta byl sražen, posléze to tentýž hráč zkoušel prudkým stříleným centrem, který přinesl zisk rohového kopu.
55'
Nicméně Biglia se celkem zbytečným způsobem zbavil míče, což jeho kolegové napravili natolik dobře, že vybojovali hrací předmět zpět.
54'
Sampdoria se dokázala dostat z těžké pozice, posléze se do pokutového území dostal aktivní Saponara, jehož přihrávka našla pouze Rodrígueze.
53'
Quagliarella byl sice poslán k zemi, o nedovolený zákrok se ale v žádném případě nejednalo. Posléze dostal naloženo také Higuaín, který se okamžitě chytil za záda.
52'
Musacchio nyní rozehrál celkem konstruktivně, když na pravé straně našel kolegu Calabriu. AC to ale nevyšlo kombinací středem hrací plochy.
51'
Nyní měl na levém křídle hodně času Praet, který toho ale moc nemyslel. Vzápětí si tentýž hráč pomohl faulem, na zemi skončil Rodríguez.
50'
Hlavní sudí ponechal výhodu, která nakonec nebyla potřeba. Do zakončení se dostal Higuaín, s jehož střelou měl Audero nečekané problémy.
49'
Na opačné straně se ocitl na zemi Cutrone, který si výrazným výkřikem řekl o nedovolený zákrok. Milán okamžitě rozehrál standardní situaci.
48'
Nyní to Bereszynski zkoušel přihrávkou na pravou stranu, kde se nacházel kolega Defrel, který ale osobní souboj s Romagnolim prohrál.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si vzali na starost hosté, kteří budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned čtyři branky, přičemž je nyní výsledek nerozhodný. Nejprve se do vedení dostal AC, jenomže soupeř hodně rychle vrátil výsledek na svojí stranu. Domácí také dlouho s odpovědí nečekali, obstaral jí forvard Higuaín, který tak uzavřel poločasové skóre na 2:2. Mimo jiné sledujeme velice bojovné představení, které je bohaté na nedovolené zákroky. Na stadionu panuje výborná atmosféra, což jen doplňuje velice atraktivní souboj.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Sampdoria se chopila rozehrávky rohového kopu, který odvrátil hned první protihráč. Posléze Sala ukázkově zpracoval míč, načež Saponara svým centrem nenašel Quagliarellu.
44'
Saponara se dostával do slibné šance, místo střely ale ještě zkoušel na zadní tyči najít Defrela, před kterým přihrávku zablokoval pozorný Romagnoli.
43'
Domácí podnikli rychlý protiútok, který po pravém křídle táhl Suso. Ten si ale neporozuměl s kolegou, následně si faulem pomohl vracející se Cutrone.
40'
Na levé straně byl nedovoleně zastaven Linetty, hosté okamžitě rozehráli na vlastní polovinu. AC se v tuto chvíli brání, soupeř je ale daleko od branky.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Nyní si pro nedovolený zákrok došel hostující Tonelli, který sám rozehrál standardku z pravé strany. Sampdoria se konečně usadila na útočné polovině.
37'
Čtyři branky, a to neuběhl ještě ani první poločas. Dnešní utkání nám doopravdy nabízí ofenzivní hody, který by mohly pokračovat i nadále.
36'
Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat! Vše začalo přenesením hry na Laxalta, který sklepl lépe postavenému Higuaínovi. Ten si pro změnu narazil s Cutronem, který mu zpětnou přihrávku vrátil do vyložené šance, odkud se GONZALO HIGUAÍN nemýlil.
36'
Jenomže rohový kop opět nepřinesl nic nebezpečného, hosté byli i tentokráte ve vzduchu důraznější. Navíc Tonelli odklidil míč na druhou stranu.
35'
Po delší době se nám připomněl také domácí forvard Higuaín, který zkoušel štěstí zpoza pokutového území. Audero dokázal jeho jedovku zneškodnit.
34'
Calabria si příliš nevěřil na průnik po pravém křídle, místo toho hledal vedle stojícího Musacchia, který rovněž váhá s rozehrávkou.
33'
K rozehrávce se postavil křídelník Suso, který kroutil míč k bližší tyči. Tam odvrátil možné nebezpeční Andersen, jenž poslal balón až do zámezí.
32'
Nyní je to domácí celek, který bude muset výrazně zabrat. Sampdoria hodně rychle otočila nepříznivý výsledek, v tuto chvíli bude čelit rohovému kopu.
31'
Sampdoria právě vstřelila branku!
To je šok pro domácí, soupeř se totiž dostává do vedení! AC napadalo rozehrávku, avšak bez kýženého výsledku. K míči se tak dostal Saponara, jehož fantastická kolmice našla FABIA QUAGLIARELLU, který z první levačkou propálil Donnarummu, který se na střelu pouze podíval.
31'
Dalekonosný nákop v podání Romagnoliho nenašel kýženého adresáta, k míči se tak dostal střídající Sala, který přenesl hru na pravou stranu.
30'
Nepříjemnost pro hostujícího lodivoda, který musel hned v prvním poločase sáhnout ke střídání. Obránce Murru si totiž přivodil zranění.
29'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Jacopo Sala.
24'
Na druhé straně šel hodně ostře do souboje Linetty, který nakonec vyfasoval žlutý kartónek. Celkem zbytečná žlutá, Calabria se totiž nacházel daleko od branky.
23'
Sampdoria se opět dožadovala odpískání pokutového kopu, tentokráte na zemi skončil Quagliarella, který ale rovněž penaltu pro svůj celek nevybojoval.
22'
Nedovolený zákrok nyní přišel od Murrua, který ve vzdušném souboji fauloval Cutroneho. Hlavní sudí nakonec odmával aut ve prospěch hostů.
21'
Zničehonic je srovnáno! Hosté se po delší době dostali k opačné šestnáctce, kde se s ničím nerozpakoval RICCARDO SAPONARA. Hostující záložník se mánevrem zbavil obránce, posléze fantastickou přízemní ránou propálil Donnarummu, který neměl šanci.
21'
Sampdoria se další akci ubránila, nicméně domácí se dostali zpět ke kulatému nesmyslu. Momentálně ho má na své kopačce Laxalt.
20'
S míčem si zahrál také levý obránce Rodríguez, který poslal míč ke středu hrací plochy, kde se k němu dostal Kessié, jenž ho vyváží na druhou stranu.
19'
Suso tentokráte našel naběhnuvšího Calabriu, který to rovněž zkoušel centrm z pravé strany. Na ten si tentokráte naskočil hostující Andersen.
18'
Na úvodní branku jsme nemuseli čekat moc dlouho, nyní by měli být na tahu hosté, kteří zatím svádí velice vyrovnanou podívanou.
17'
Je tu úvodní branka dnešního zápasu! Calabria vyslal fantastickou kolmici na Susa, který jí doběhl, poté si potáhl míč na levačku, aby posléze vyprodukoval naprosto přesný centr, na který si naskočil PATRICK CUTRONE. Domácí forvard bezpečně hlavičkou prostřelil Audera.
17'
Sampdoria jí rozehrála npo zemi, následně jsme sledovali celkem zdlouhavou kombinaci, po které přišla nepřesná kolmice na Defrela.
16'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Higuaín, který se vracel pro míč, jenomže místo něj trefil nohu Ekdala. Standardka pro hosty.
15'
Útočným faulem si nyní pomohl Cutrone, který v pokutovém území fauloval zkušeného Tonelliho. Následné zakončení už bylo zbytečné.
14'
Saponara pronikl až do velkého vápna, kde se ocitl na zemi. O penaltový zákrok se nejednalo, hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
13'
Už, už se zdálo, že se Quagliarella dostane do zakončení, na poslední chvíli ho ale dokázal ubránit Romagnoli, který odpálil míč do zámezí.
12'
Laxalt si seběhl na přihrávku na levou stranu, odkud zkoušel centrovat do šestnáctky, kde si pro padající míč bezpečně seběhl brankář Audero.
11'
Sampdoria opět neměla problém s přechodem na útočnou polovinu, tam se ale Linetty prezentoval nepovedenou přihrávkou, která hrála do karet Romagnolimu.
10'
Na opačné straně podnikl útočný výpad Kessié, který na levém křídle hledal Laxalta. Ten sám nic nevymyslel, naopak přihrál právě Kessiému.
9'
Andersen vyvezl míč na druhou stranu, kde ho předal do běhu Quagliarellovi, který ale neuspěl proti důraznému Musacchiovi.
8'
Praetova patička našla Murrua, který chtěl v souboji s Calabriou vybojovat alespoň autové vhazování, což se ale absolutně nepovedlo.
7'
Jenomže hosté si neporozuměli u postranní čáry, konkrétněji do zámezí přihrával Praet. K autovému vhazování se tedy postaví Rodríguez.
6'
Bereszynski šikovně vyvezl míč na útočnou polovinu, kde ho náramně čistým zákrokem zastavil Romagnoli. Sampdoria bude alespoň vhazovat.
5'
První obrovská šance tohoto zápasu! AC zahrávalo rohový kop, u vzdálenější tyče se dostal do vyložené příležitosti Higuaín, který trefil pouze boční síť.
4'
Dalekonosná kolmice směřovala na Higuaína, který to zkoušel stříleným centrem. Ten nebyl nikterak nebezpečný, k míči se ale dostal kolega Suso.
3'
Nyní se Musacchio prezentoval nepřesnou přihrávkou na levou stranu, kterou ale Laxalt nemohl zastihnout. Sampdoria se dostane k autu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Suso, Biglia, Kessié, Laxalt – Higuaín, Cutrone.
Náhradníci: Reina, An. Donnarumma – J. Mauri, Castillejo, Çalhanoğlu, Borini, Bakayoko, Bertolacci, Conti, Abate, C. Zapata, Halilović.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru – Saponara, Ekdal, Praet – Linetty – Defrel, Quagliarella.
Náhradníci: Rafael Cabral, Belec – Sala, Vieira, É. Barreto, G. Ramírez, Jankto, Colley, Caprari, A. Ferrari, J. Tavares, Kownacki.

Rozhodčí: Maresca – Liberti, Mondin.
UC Sampdoria

Na opačné straně se nachází sympaticky hrající Sampdoria, která se po devíti odehraných zápasech ocitla na páté pozici, která v konečném součtu znamenala základní skupinu Evropské ligy. Sampdoria dala zapomenout na nepovedený vstup do letošního ročníku, v posledních čtyřech zápasech vybojovala sympatických osm bodů. Hostující tým dnešního střetnutí podává povedené výkony i na hřištích soupeřů, tam zatím prohrál pouze jedinkrát, a sice proti Udinese, přičemž tento zápas rozhodla jediná branka. Sampdoria se i v tomto utkání bude spoléhat na kvalitní výkon obrany, ta je zatím se čtyřma inkasovanýma brankama nejlepší v celé lize.
AC Milán

Fotbalisté AC Milán opět neprožívají zrovna povedený vstup do letošní sezóny, ve své domácí soutěži se v tuto chvíli nachází až na dvanácté pozici, což určitě nenaplňuje očekávání vedení klubu. AC navíc v posledním kole nezvládlo milánské derby, neboť ve druhé minutě nastavení vstřelil jedinou branku Mauro Icardi. Domácí tým dnešního utkání se sice může spolehnout na produktivní útočnou vazbu, avšak také obrana inkasuje dost branek, s porovnáním s vedoucím Juventusem, je to o pět branek více. AC rovněž nezvládlo zápas v rámci Evropské ligy proti španělskému Betisu, na domácím stadionu totiž podlehlo poměrem 1:2, čímž si zajistilo první porážku ve skupině.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AC Milán a UC Sampdoria.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62