Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : AC Milán - 25. srpna 2018   20:30

Neapol
53' P. Zieliński (Callejón) • 67' P. Zieliński  • 80' D. Mertens (Allan)
3:2
(0:1)
AC Milán
15' Bonaventura  (Borini) • 49' Calabria  (Suso)
Neapol
Ospina – Hysaj, Koulibaly, Albiol, Rui (73. Luperto) – P. Zieliński (72. Diawara), Allan, Hamšík (C) (63. D. Mertens) – L. Insigne, Milik, Callejón.
Valeri – Vuoto, Giovane
Stadio San Paolo, Neapol
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Biglia (58. Bakayoko), Bonaventura (82. Cutrone) – Suso, Higuaín, Borini (70. Laxalt).

Neapol ve fantastickém zápase vítězí 3:2 po obratu z 0:2. Domácí byli o dvě branky pozadu, ale do zápasu je pustil zpátky Musacchio s Bigliou nedorozuměním v rozehře. Zielinski nemohl jinak než nejprve snížit a poté vyrovnat. Navíc při zásahu na 2:2 mu míč krásně nalil Bakayoko. Vzápětí Neapol ukázala obrovské nasazení a vůli po výhře. Třetí branku si zasloužila. Při centru Allana měl Mertens přes sebou jen prázdnou branku. Mussacchio (opět) chyboval a tentokráte zapsal v obraně s Calabriou. Neapol už následně nepustila soupeře do větší šance ani k výraznějšímu tlaku.
Fauly – 12:9
90+5'
90+5'
Odkop domácích na levé straně až k Donnarummovi, Neapol vítězí.
90+4'
Ještě Ospaina rozehrál na levou stranu a hlavu Calabrii.
90+4'
Laxalta na levé straně nepustila domácí obrana k ničemu.
90+4'
Hosté jsou nuloví směrem dopředu a nemůžou se dostat ani na domácí polovinu, jsou v křeči.
90+3'
Míč propadl k Insignemu na levé straně a ten pokračuje s Mertensem v dlouhé kombinaci.
90+3'
Domácí kombinují na polovině hřiště a hostům tak utíká čas hodně rychle.
90+2'
Mertens šetřil čas s Koulibalym, jehož nahrávka na levou stranu mířila do autu.
90+2'
Koulibaly zastavil nohou Cutroneho a dostal žlutou kartu.
90+1'
Mertens si narazil míč s Insignem na levé straně a zakončení na dlouhou tyč vyrazil Donnarumma rukama.
90+1'
Cutrone se neprosadil z pravé strany a Hysaj tak zakládá se spoluhráči protiútok.
90+1'
Čtyři minuty poskytl hlavní rozhodčí hostům na srovnání.
90'
Luperto vhodil míč do hry zleva a po ztrátě míče chtěl faulovat zezadu Susa, ale nechytil jej. Určitě by domácí bek dostal žlutou kartu.
89'
Insigne vybojoval zleva proti Calabriovi autové vhazování a ještě hecuje tribuny.
89'
Milik získal na levé straně volný přímý kop a Mertens vsadil na rozehru nakrátko.
89'
Rodrígezův centr zleva na zadní tyč odvrátil Insigne pouze k Higuaínovi, jehož střelu z otočky pokryl bez problémů Ospina.
88'
Allan se zbavil dvou hráčů a ti se jej báli faulovat, nakonec se Musacchio postavil zakončení soupeře do cesty.
87'
Laxalt nahrál zleva na střed Higuaínovi a ten z jedničky na hranici šestnáctky zcela minul tři tyče.
86'
AC nemá vůbec čas a nemůže se dostat pořádně k míči.
86'
Mertensova střela zleva byla sražena, následně zasáhl Donnarumma rukama proti střele z hranice vápna.
85'
Insigne využil Mertense až míč vypíchl Calabria svému italskému protihráči a balón také vzápětí zahodil.
84'
Domácí se zcela unáhlili na pravé straně a Donanrumma už musí spěchat s výkopem.
83'
Kessié hrál rukou při odrazu od míče od nohy Allana.
83'
Rodríguzův centr zleva přistál na přední tyči na kopačce Albiola.
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Patrick Cutrone.
80'
Neapol právě vstřelila branku!
Rychlý pas do pravé části vápna, kde Allan odcentroval přes chybujícího Calabriu s Musacchiem na zadní tyč, kde DRIES MERTENS už prostě musel trefit zcela prázdnou branku. 3:2 a Neapol je blízko velkého obratu.
80'
Kessié nedovolil Diawarovi rozehrát standardku zleva a koledoval si o žluté potrestání.
79'
Calabria osvobodil svůj celek na pravé straně a navíc bude vhazovat ze své poloviny.
79'
Suso hledal Higuaína na pravé straně, ale toho odstavil od míče někdo z domácích fotbalistů.
77'
Tlak Insigneho s Lupertem na levé straně vyústil pouze v míči do vápna pro Donnarummu.
76'
Bakayoko hlavičkoval na zadní tyči se záklonu směrem k bližší brankové konstrukci, ale tam nastavil Ospina své ruce.
76'
Laxalt si netroufl zleva na souboj s Hysajem, ale následně Rodríguez centroval do těla pravého beka soupeře.
75'
AC nehraje ideálně s přibývajícím časem a nakonec bude rádo za bod.
75'
Mertens si naběhl do pravé poloviny vápna do ofsajdu v době, kdy chtěl sklepnout míč před branku na Milika.
74'
Higuaín nebyl podražený na levé straně podle mínění hlavního rozhodčího, na kterého se pořádně rozzlobil.
74'
Allan zkazil souhru na pravé straně, ale Neapol je agilní po ztrátě míče.
73'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Sebastiano Luperto.
73'
Hlavní rozhodčí dává hráčům pauzu na doplnění energie.
72'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Amadou Diawara.
72'
Zielinski neměl moc šancí na levé straně proti dvěma fotbalistům a na hattrick skutečně pomýšlet nemohl.
71'
Neapol chce vyhrát a otočit zápas z 0:2. Biglia a Musacchio k tomu přispěli výraznou měrou.
70'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Fabio Borini, přichází Diego Laxalt.
69'
Higuaín zasáhl zprava ve skluzu padající Albiol, ale vše podle pravidel dle soudu hlavního rozhodčího.
69'
Mertens přihrál na levou stranu Ruiovi, ale jeho centr nedopadl ani do vápna.
67'
PIOTR ZIELINSKI je nejslavnějším mužem v Neapoli! Bakayoko odhlavičkoval roh zprava na přední tyči tak nešikovně, že Zielinski vypálil do kratšího dolního rohu branky přes uhýbajícího Koulibalyho. Donnarumma si ještě levou dlaní sáhl na míč, ale ten stejně skončil v hostující pokladnici. 2:2.
67'
Laxalt půjde na hřiště za pár chvil.
66'
Rodríguez si vysloužil žlutou odměnu po podražení Allana na ose hostující poloviny.
65'
Calabria a Bakayoko rozehráli. Vzápětí si své odvedl také Rodríguez na levé straně.
64'
Vše naprosto v pořádku a z pravé strany bere aut Calabria.
64'
Kessié leží na hrací ploše, přibíhá k němu Allan.
63'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Dries Mertens.
63'
Kde se vzal, tu se vzal. Zielinski byl na středu hřiště úplně volný a proti Donnarummovi na čáře trefil prostor vedle pravé tyče.
62'
Zielinski a Insigne kombinovali na levé straně, ale AC donutilo soupeře vzápětí k souhře až na půli.
62'
Mertens se chystá do hry na lavičce domácích.
60'
Kessié nebyl faulovaný na pravé straně a zlobí se na hlavního rozhodčího. Kolega na lajně viděl souboj s Ruiem z metru a nic nepovoleného v něm neshledal.
59'
Rui se natahoval po míči na levé straně, Suso k němu měl podstatně blíž.
59'
Bakayoko při prvním doteku s míčem na pravé straně prohrál jeden na jednoho s Ruiem.
59'
Biglia měl hlavu hodně sklopenou a věděl, že trefa na 1:2 jde rozhodně za ním.
58'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lucas Biglia, přichází Tiemoué Bakayoko.
57'
Rodríguez padl k zemi na levé straně vinou Allana a bude se tak zahrávat standardní situace.
57'
Insigne to vzal na sebe v levé části vápna, ale jeho střelu zablokoval protihráč v šestnáctce.
56'
Neapol je nabuzená po trefě Zielinskiho, přitom AC mělo vše pod kontrolou za stavu 2:0.
56'
Insigneho centr zleva odhlavičkoval Rodríguez na zadní tyči mimo vápno.
55'
Insigne si na levé straně narazil míč o Musacchia a jeho střela skončila vedle bližší tyče.
53'
Naprosto nepochopitelná chyba Musacchia s Bigliou v rozehrávce dostává Neapol do zápasu. Následoval totiž pas zprava na střed a zakončení PIOTRA ZIELINSKIHO po zemi do levého dolního rohu branky z pohledu natahujícího se Donnarummy.
53'
Biglia znemožnil domácím zakončit z levé strany.
52'
Odkop Donnarummy na levou stranu tečoval nataženou nohou Allan, takže aut pro Rodrígueze z území AC.
51'
Higuaín zvolil jistotu při souboji s Hamšíkem a využil možnosti kombinace se spoluhráči a Donnarummou na vlastní polovině.
51'
Insigne si seběhl do stejného místa jako před chvílí Calabria. Ovšem byl v ofsajdu.
49'
AC Milán právě vstřelil branku!
Suso natáhl nohu v pravé polovině vápna a přichystal pod sebe míč pro DAVIDE CALABRIU a střelou do vzdálenějšího dolního rohu branky zvýšil na 2:0 pro AC.
49'
Donnarumma rozehrál na pravou stranu na Calabriu. Následoval kříž Susa do levé části hrací plochy, kde byl Borini proti obránci.
48'
Suso měl míč na pravé straně proti Ruiovi. Následně byl na balonu také Romagnoli či Donnarumma.
48'
Neapol se opět prodírá přes houf hostujících fotbalistů a má v úvodu druhé půle více ze hry.
47'
Koulibaly a Albiol se sešli na polovině hřiště. Vzápětí zpracoval míč Insigne na levé straně.
46'
Suso odcentroval po otočce na pravé straně, ale Ospina jen sledoval dění na hrací ploše.
46'
Neapol byla ve většině poločasu aktivnější, ale prohrává 0:1, když Boriniho sklepnutí uklidil Bonaventura křížem do sítě. AC velice dobře brání a pohybuje se. Domácí se stěží dostávají do vyložených šancí. Jednu takovou měl třeba Callejón, ale zprava trefil jen boční síť. Hosté byli nadále dost zatažení a hrálo se hlavně před vápnem AC. Jinak kvalitou první půle moc nenadchla a pohledný fotbal tohle střetnutí nenabízí.
45+4'
45+4'
Biglia nerozehrál přesně zprava, ale hosté vyhrají poločas.
45+3'
Tvrdou střelu Milika zleva na krátkou tyč vyrazil Donnarumma rukama na roh.
45+3'
Suso a Rodríguez chtěli sehrát akci po levé straně se sbíhajícím Bonaventurou, ale ten byl obsazený.
45+3'
Calabria zvedl hlavu při rozehrávce a AC pádilo po levé straně na branku soupeře se Susem či Bigliou.
45+2'
Musacchio ležel na hrací ploše a není se čemu divit. dopad na zem musel pořádně zasáhnout levou nohu, která rozhodně nebyla v dobré poloze, ale není potřeba ani ošetření.
45+1'
Rui nacentroval míč zleva do ohně, na bližší tyči si nepočínal jistě Musacchio, ale hosté tohle přežili.
45+1'
Tři minuty se nastavují!
45'
Koulibalyho střela zleva na hraně vápna neměla vůbec razanci a míč skončil na přední tyči v rukavicích Donnarummy.
45'
Rodríguez rozehrál přes Callejóna na polovinu hřiště, ale tam byli domácí fotbalisté.
44'
Calabria to také pořádně schytal. Ale těžko říct, proč sudí v tomto případě nepískl penaltu.
42'
Calabria naskočil zprava ve velkém vápně do Ruie a k obrovskému rozčílení domácích hráčů a Mertense na lavičce se píská v neprospěch týmu okolo kapitána Hamšíka.
42'
Suso držel zprava Allana, domácí ihned rozehráli.
42'
Bonaventura byl vynikající v obraně na levé straně a hosté jsou v poklidu na polovině hřiště se Susem.
41'
Hamšík našel křížem na pravou stranu pouze hlavu Rodrígeze a nikoliv jakoukoliv část těla nabíhajícího Callejóna.
40'
Biglia obrovskou chybou v rozehře nalil Zielinskimu, ale ten vypálil zleva křižnou střelou vedle pravé tyče.
39'
Callejónova střela zprava po přihrávce Allana mířila přes obránce do boční sítě.
39'
Hysaj podržel míč s Allanem na pravé straně, AC se opět velice dobře bránilo a pohybovalo.
38'
Allan se postavil před Bonaveturu, ale akce Neapole byla poté zpomalena.
37'
Borini sice vyřadil ze hry Hysaje na levé straně, ale poté zasáhl Allana ve velkém vápně, tím také akce AC končí.
37'
Za pískotu domácích fanoušků si hosté přihrávají v okolí středového kruhu.
36'
Insigne ztratil míč na levé straně a ten teď má ve velkém vápně Donnarumma.
36'
AC zklidnilo hru na polovině hřiště až Suso neprošel přes Koulibalyho na pravé straně.
35'
Albiol zakončoval z levé poloviny vápna do nohy bránícího hráče.
34'
Hysaj otřel centr zprava o Rodrígueze a bude se tak kopat roh.
34'
Po chybě Calabrii se Susem odpověděla Neapol Callejónem a jeho centrem zprava na hlavu protihráče na přední tyči.
33'
Bonaventuru otravoval zprava Allan a za cenu autové vhazování pro Rodrígueze přerušil útok AC.
33'
Neapol se nemůže dostat přes hluboký a aktivní obranný blok protivníka.
32'
Rodríguezův nedovolený zákrok zleva na Callejóna dává domácím rozehrávku z poloviny hrací plochy.
31'
Allanova střela zprava nedoletěla k brance a Callejón vzápětí fauloval Boriniho na hranici vápna.
30'
Do všeho se ještě přidal při konfliktu se Susem Insigne a oba kohouti vyfasovali po právu žlutou kartu.
30'
Suso byl na pravé straně v ofsajdu a poté se ještě pustil do rozepři s Koulibalym.
29'
Hosté nyní drží míč u středového kruhu.
28'
Higuaín to nemyslel zle s Bonaventurou na levé straně, ale nikdo z hostů nezakončil na Ospinu.
27'
Neapol kombinovala u vápna soupeře až Hamšík pasem do velkého vápna jen pozdravil Donnarummu.
26'
Koulibaly dohrál zleva Higuaína na hostující polovině a je s podivem, že hra pokračuje.
25'
Calabria držel protihráče zleva za dres a Callejón se dožaduje žlutého trestu pro milánského obránce.
25'
Allan předal míč Hysajovi na pravou stranu, ten přes Boriniho oslovil Callejóna. Španěl ovšem neměl prostor ani čas k ohrožení branky protivníka z velkého vápna.
24'
Hosté to měli při rozehrávce těžké proti dobrému presinku domácích, ale postupným útokem se díky Rodríguezovi dostali po levé straně na polovinu soupeře.
23'
V posledních minutách se hraje hlavně před brankou AC.
22'
Po fatální chybě v rozehře zakročil Biglia ve skluzu na pravé straně, ale i tak je nařízený aut pro domácí celek.
21'
Koulibaly si naskakoval ve vápně, ale minul tři tyče.
21'
Další centr zleva na delší tyč, kde Donnarumma rukou lízl balón, takže roh tentokráte z druhé strany.
21'
A poté pomohl svému týmu zákrokem na přední tyči. I tak se ještě AC brání.
20'
Calabria tečoval centr zleva na roh.
20'
Milik zkazil předfinální fázi na středu a hranici vápna.
19'
Faul Kessiého na Zielinskiho na ose hostující poloviny.
18'
Bonaventura se na levé straně zbavil Hysaje, ale na jeho nástřel na zadní tyč nikdo ze spoluhráčů neslyšel.
17'
Higuaín táhl akci po pravé straně až jej zezadu postrčil Koulibaly.
15'
Borini sklepl křižnou nahrávku v levé polovině šestnáctky pro GIACOMA BONAVENTURU a ten křižným zakončením k pravé tyči otevírá skóre zápasu.
14'
Callejón nezastihl křižnou nahrávku do pravé části vápna na hrací ploše a vykopává tak Donnarumma.
14'
Kessié prodloužil míč na pravou stranu, ale Calabria jen odevzdal balón domácím.
13'
Isigne se omlouvá spoluhráčům poté, co zbrkle zakončil zleva výrazně vedle zadní tyče.
12'
Biglia posunul míč na pravou stranu, kde Bonaventura roztáhl hru do křídla ke Calabriovi, následně byl na zadní tyči pokrytý Suso.
11'
Po faulu Allana na Boriniho z pravé strany rozehrál hostující celek nakrátko.
11'
Donnarumma se vůbec nedohodl se stoperem, ale stačil chytit míč do koše.
11'
Zatím bez větší šance v úvodu utkání.
10'
Tvrdá střela Insigneho zleva pravačkou přes Bigliu mířila mimo tři tyče.
9'
Hysaj si na pravé straně narazil míč s Callejónem, ale jeho pas na osu vápna odehrála hostující obrana do bezpečí.
9'
Callejón a Hamšík dohráli akci na levou stranu, ale tam nikdo neodcentroval.
8'
Po chybě Hysaje na pravé straně disponuje Rodríguez autem u vlastního vápna.
8'
Allan nejprve na hranici pravidel získal míč a vzápětí Callejón zprava nepropálil několik protihráčů.
7'
Borini si zpracoval špatně míč na levé straně a vše hasil faulem po ztrátě balónu.
6'
AC je v úvodu více na míči.
6'
Callejón ztratil míč na pravé straně a hosté rozehrávají v kombinaci s Musacchiem.
5'
Milik si pokryl míč. Následný centr zleva na zadní tyč postrčil Callejón k Allanovi a ten ze středu vápna mířil po zemi křížem do koše brankáře.
4'
Hosté kombinovali na polovině hřiště až Musacchio nahrál na levou stranu za branku. Borini mu zatleskal za dobrou myšlenku.
3'
Rodríguez nenašel na levé straně Higuaína, ale hosté pokračují autovým vhazováním.
3'
Suso přišel o míč, ale alespoň aut vybojoval Rodríguez na levé straně.
2'
Suso měl k míči na pravé straně daleko a vhazovat tak bude Rui z vlastní poloviny.
2'
Romagnoli rozehrál s Musacchiem, vzápětí byl Suso podražený na pravé straně Zielinskim.
1'
Allan šel na pravé straně do souboje s Rodríguezem a prohrál jej.
1'

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Koulibaly, Albiol, Rui – P. Zieliński, Allan, Hamšík (C) – L. Insigne, Milik, Callejón.
Náhradníci: Marfella, Karnezis – Malcuit, Verdi, Ounas, Luperto, D. Mertens, Nikola Maksimović, Chiricheş, Rog, Diawara.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, Higuaín, Borini.
Náhradníci: Reina, An. Donnarumma – J. Mauri, Castillejo, Abate, Bakayoko, Caldara, Simič, Cutrone, Halilović, Bertolacci, Laxalt.

Rozhodčí: Valeri – Vuoto, Giovane.
AC nevyhrálo nad Neapolí od prosince 2014. A jisté je, že dnes k případnému prolomení této nelichotivé bilance nepřispěje chorvatský bek Strinič pro potíže srdcem. Do toho Conti a Zapata jsou zranění. Do zápasu nezasáhne také Halilovič, jehož dny jsou zřejmě v AC sečteny.
Carlo Ancelotti a Gonzálo Higuaín ještě v nedávné době působili v klubu, proti kterému se dnes večer postaví. Je to poprvé od roku 2009, co se italský zmiňovaný trenér střetne s AC. Přitom v Miláně zažil nesmírně povedené angažmá okořeněné i výhrou v Lize mistrů. Následně si zapsal do svého trenérského životopisu PSG, Chelsea, Real Madrid či Bayern Mnichov. Ancelotti se netají tím, že přišel hlavně kvůli tomu, aby vyhrál italskou ligu.
AC Milán má před sebou vůbec první utkání v sezoně, neboť úvodní zápas s FC Janov odložila tragédie po pádu mostu v Janově. Dnes je outsiderem podle mínění sázkových kanceláří. Nastoupí s uruguayským záložníkem Laxaltem, který absolvoval světový šampionát v Rusku. K dispozici už ovšem nebude kapitán Bonucci. Ten se vrátil do Juventusu Turín. Ze zajímavých jmen můžeme ještě zmínit Pepeho Reinu. Ten přišel do AC právě z Neapole a dnes tak muže hrát proti mužstvu, za které ještě loni chytal.
Neapol přivedla před sezonou Řeka Karnezise a ten odchytal úvodní kolo proti Laziu. Jeho mužstvo bralo tři body za výhru 2:1. Na hřišti pobíhal také kapitán a ikona italského klubu Marek Hamšík, ačkoliv se během léta (pochopitelně hojně spekulovalo o jeho možném přestupu do Číny.

Neapol opustil po poslední sezoně Maurizio Sarri a přesunul se na lavičku londýnské Chelsea, kde nahradil Itala Conteho.