Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Bologna - 20. ledna 2019   15:00

Spal
65' Kurtić (Lazzari)
1:1
(0:1)
Bologna
25' Palacio  (Orsolini)
Spal
Viviano – Felipe, Vicari, Bonifazi – Lazzari (84. Cionek), Kurtić, Missiroli, Valdifiori (81. Schiattarella), Fares – Petagna (89. Paloschi), Antenucci.
Fabbri – Costanzo, Longo
Stadio Paolo azza, Ferrara
Bologna
Skorupski – Calabresi, Danilo, Helander – Pulgar, A. Poli (79. Svanberg), Orsolini (79. Santander), R. Soriano, Dijks – N. Sansone, Palacio.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:17.
Je konec! Bologna nakonec neudržela vedení a na půdě Spal uhrála remízu 1:1.Bologna totiž byla v první půli v útočné fázi o něco přesnější a dočkala se úvodní branky. Krásnou střelou zpoza pokutového území se prosadil Palacio! Po změně stran však domácí dokázali zlepšit svůj výkon a Kurtič dokázal hlavou vyrovnat! Vedení mohl domácím hráčům vystřelit Mirco Antenucci, ale jeho pokus zablokovala obrana na brankové čáře! Závěr utkání už šance nepřinesl.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Thiago Cionek (Spal).
90+4'
Žlutou kartu dostává Erick Pulgar (Bologna FC).
90+4'
Santander si po dalším nákopu do pokutového území pomohl nedovoleným zákrokem, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu. Spal bude rozehrávat.
90+3'
Závěrečné minuty jsou hodně emotivní! Hosté se ještě pustili do debaty s hlavním rozhodčím, který vše vyřešil důraznou domluvou bez karetního trestu.
90+2'
Hosté zahrávali přímý kop z nadějné pozice. Jeho exekuce se ujal Erick Pulgar, jenže svou technickou střelou trefil jen čtyřčlennou zeď.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Roberto Soriano poslal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže hostující útok nabral rychlého konce. Zadáci Spal dokázali míč odehrát do bezpečí.
89'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Alberto Paloschi.
88'
Rodrigo Palacio se v pokutovém území prodral k centru z levé strany hřiště, jenže jeho hlavička byla hodně nepřesná. Hostům se ale podařilo otupit soupeřův tlak.
87'
Bologna se vydala do útoku po pravé straně hrací plochy. Santander dostal přihrávku do běhu na pravé křídlo, ale domácí zadák jej nenechal uniknout.
86'
Mirco Antenucci dostal přihrávku na polovinu soupeře, ale byl sám proti přesile zadáků hostujícího celku a bleskově přišel o balón.
85'
Brankář domácího celku si znovu došel pro nepovedený centr Bologni z levé strany hrací plochy a ihned rozjel akci svého celku. Závěr bude hodně dramatický.
84'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Thiago Cionek.
83'
Hra je znovu přerušena! Jeden z domácích hráčů si totíž stěžuje na bolest kotníku a zřejmě bude potřebovat ošetření.
82'
Spal se usadilo na polovině soupeře a opět číhá na skulinku v defenzivě svého soupeře. Nikdo v modrobílém dresu však zrovna nehýří pohybem.
81'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mirko Valdifiori, přichází Pasquale Schiattarella.
80'
Bologna se po delší době vydala na polovinu domácího celku, nicméně střídající Santander na prudkou přihrávku za obranu Spal nedosáhl.
79'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Federico Santander.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Mattias Svanberg.
78'
Spal zahrávalo další přímý kop. Na prudký centr si v pokutovém území naskočil Mirko Valdifiori, jehož hlavička skončila nad břevnem.
77'
Pulgar trefil loktem jednoho z domácích hráčů a zaslouženě vidí žlutou kartu.
76'
Hostující fotbalisté po přerušení hry sportovně vrátili míč domácím. Zadáci Spal rozjeli další kombinaci na polovině hřiště.
75'
Spal je ve druhém poločasu mnohem aktivnějším týmem. Domácí se tlačí do útoku a je vidět, že chtějí urvat vítězství pro sebe.
74'
Domácí zahodili obrovskou šanci! Po chybě hostující obrany v komunikaci se do zakončení dostal Mirco Antenucci, ale jeden ze soupeřů zachránil situaci na brankové čáře!
73'
Erick Pulgar vybojoval míč ve středu hrací plochy, předal jej Vicarimu, který se snažil odcentrovat, ale trefil prvního hráče v červenočerném dresu.
72'
Mohamed Fares dostal přihrávku na levou stranu, narazil si míč s Antenuccim a pokusil se odcentrovat. Obrana Bologni jeho pobídku odvrátila.
71'
Rodrigo Palacio se vydal napadat rozehrávku domácího brankáře. Gólman Spal si jej včas všiml a bez problémů nakopl míč na polovinu soupeře.
70'
Mohamed Fares si naběhl na vysokou přihrávku za obranu hostujícího celku, jenže ihned k němu přistoupili obránci, kteří mu nedali prostor k odcentrování.
69'
Před branku hostujícího celku přiletěl další nadýchaný centr. Hostující brankář tentokrát vystartoval na malé vápno a došel si pro balón.
68'
Mirco Antenucci si na polovině hřiště tělem pokryl míč a jeden ze soupeřů jej nedovoleným způsobem poslal k zemi. Spal může pokračovat v útočení.
67'
Bologna zahrávala rohový kop! Centrovaný míč propadl ke vzdálenější tyči, kde zkoušel akrobatické zakončení Orsolini, ale radost mu pokazil ofsajd.
65'
Spal právě vstřelil branku!
Domácímu celku se podařilo vyrovnat a branka tentokrát platí! Do pokutového území přiletěl nádherný centr, na který si naskočil JASMIN KURTIČ, který hlavou usměrnil míč do sítě!
64'
Nicola Sansone dnes hraje skvělé utkání! Hostující fotbalista se vrátil na vlastní polovinu a včasným skluzem odehrál míč do zámezí. Vhazovat bude Spal.
63'
Nicola Sansone si z levého křídla navedl míč na střed do blízkosti pokutového území a zakončil. Jeho rána však proskákala kolem zadní tyče.
62'
Filip Helander prošel s míčem u nohy na hranici pokutového území, kde si balón přehodil na levačku, ale jeho pokus skončil na noze prvního obránce.
61'
Rodrigo Palacio se hnal do protiútoku po pravé straně, nicméně domácí zadák Mohamed Fares skvěle vystoupil a špičkou kopačky odkopl míč do zámezí.
60'
Je za námi hodina hry a domácí celek zatám zaostává o jednu branku. Spal však po změně stran hraje velice aktivně a nenechává Bologni prostor na útočení.
59'
Mirco Antenucci si nabíhal na přihrávku za obranu hostujícího celku, jenže přihrávka byla příliš prudká a domácí útočník už jej neudržel na hrací ploše.
58'
Domácím fanouškům se rozhodnutí rozhodčího vůbec nelíbí a stadionem nyní zní hlasitý pískot. Spal pokračuje v ofenzivní aktivitě.
57'
Branka nakonec neplatí! Sudí dostal do sluchátka instrukci, že se jednalo o ofsajd!
56'
Tak pozor! Sudí ještě celou situaci probírá s kolegou u videa!
53'
Manuel Lazzari procedil přihrávku do pokutového území, kde si míč zpracoval Fares, ale jeho technickou ránu zablokoval hned první soupeř.
52'
Mohamed Fares si řekl o přihrávku na levou stranu, nicméně hostující obránce Calabresi přenesení hry domácího celku přečetl a odhlavičkoval míč do bezpečí.
51'
Riccardo Orsolini si brousil zuby na prudký centr z levé strany hrací plochy, jenže obránce se s ním stačil vrátit a na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí.
50'
Mohamed Fares podpořil útok domácího celku náběhem po levé straně hrací plochy. Jeho průnik však skončil špatnou přihrávkou, kterou trefil jen prvního soupeře.
49'
Bologna zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, jenže nikdo v černočerveném dresu se do zakončení nedostal.
48'
Andrea Poli se prosmýkl do pokutového území, ale podle rozhodčího si při zpracování míče pomohl rukou. Ani z této akce Bologni tak blesk neudeří.
47'
Nicola Sansone neustál souboj v pokutovém území. Hostující útočník se dožadoval odpískání pokutového kopu, ale sudí nechal pokračovat ve hře.
46'
Domácí obstarali výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Spal se ihned vydalo do útoku, jenže průnik po pravém křídle zastavil soupeř skluzem.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté hostujícího celku! Bologna totiž byla v útočné fázi o něco přesnější a dočkala se úvodní branky. Krásnou střelou zpoza pokutového území se prosadil Palacio! Domácí zatím dobývají soupeřu svatyni marně. Do kabin se jde za stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Spal ještě v závěru nastaveného času zahrávalo přímý kop na polovině soupeře, ale centr z levé strany skončil v rukavicích vyběhnutého brankáře.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Bologna zahrávala další rohový kop. K odraženému centru se v pokutovém území dostal Filip Helander, který zakončoval akrobatickým způsobem, ale netrefil branku.
44'
Rodrigo Palacio si řekl o přihrávku na levou stranu hrací plochy, nicmén Francesco Vicari k němu skvěle přistoupil a odstavil slavného soupeře od balónu.
43'
Manuel Lazzari dostal přihrávku na pravou stranu hřiště, podpořil domácí ofenzivu dlouhým náběhem, ale nedokázal si míč přesně narazit.
42'
Roberto Soriano dostal krásnou přihrávku za obranu Spal, jenže radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který odmával ofsajd.
41'
Mirko Valdifiori si v souboji na polovině hřiště pomohl loktem a dostává žlutou kartu.
40'
Riccardo Orsolini se stačil vrátit na hranici pokutového území a odhlavičkoval prudký centr z pravé strany. Odražený míč sebrali hráči Bologni a vyvezli jej do bezpečí.
39'
Tempo hry v posledních minutách poněkud opadlo. Ani jeden z týmů se nedostává do šancí a na trávníku dominují obě defenzivy.
37'
Zadáci Bologni kombinují s míčem na polovině hrací plochy a hledají si cestičku do pokutového území soupeře. Obrana Spal hraje v pevném bloku.
36'
Felipe se nyní ocitl na opačné straně barikády. Nicola Sansone vlétl do hlavičkového souboje opravdu neohroženě a zboural domácího zadáka.
35'
Felipe si v souboji s Orsolinim na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem a poslal soupeře k zemi. Sudí měl souboj před očima a odpískal přímý kop pro Bolognu.
34'
Domácí celek se znovu usadil v blízkosti pokutového území soupeře. Před branku dokonce přiletěly tři nebezpečné centry, ale na ani jeden z nich nedosáhl hráč v modrobílém.
33'
Po dalším centru od rohového praporku přiletěl míč na malé vápno, nicméně nikdo v modrobílém dresu se k hlavičce znovu nedostal.
32'
Spal zahrávalo další rohový kop. Centr tentokrát přiletěl na přední tyč, kde se snažil zlobit stoper Vicari, ale Palacio odhlavičkoval míč na další roh.
31'
Soriano fauloval na polovině hrací plochy a za svůj ostrý zákrok vidí žlutou kartu.
30'
Rodrigo Palacio se na polovině hřiště prosmýkl kolem jednoho ze soupeřů, jenže následný souboj neustál a poroučel se k zemi. Sudí však faul nepíská.
29'
Dijks dostal přihrávku na levou stranu a poslal dlouhý oblouček na rozběhnutého Soriana. Druhý jmenovaný vracel balón pod sebe, kde nebyl nikdo v černočerveném.
28'
Domácí se po obdržení úvodní branky tlačí na polovinu soupeře, jenže nikdo v modrobílém dresu se nemůže dostat do palebné pozice.
26'
Manuel Lazzari se dostal k míči na pravé straně pokutového území a vymyslal povedený centr na malé vápno. Nikdo v modrobílém na míč ve skluzu nedosáhl.
25'
Bologna právě vstřelila branku!
Bologna se dostává do vedení! RODRIGO PALACIO si míč navedl do blízkosti pokutového území, kde dostal příliš mnoho prostoru a krásnou střelou pod břevno otevřel skóre!
25'
Hostující brankář nakopl míč na polovinu hrací plochy, kde se do souboje pustil Mitchell Dijks, ale proti důraznému Antenuccimu neměl nárok.
24'
Manuel Lazzari utekl hostujícím hráčům po pravé straně, prosmýkl se s míčem na hranici pokutového území, jenže jeho centr odvrátila pozorná obrana.
23'
Bologna zahrávala další rohový kop. Exekuce se ujal Riccardo Orsolini, který odcentroval na přední tyč, kam si pro míč došel brankář Viviano.
22'
Domácí se po delší době vymanili z velkého tlaku Bologni a vydali se do útoku. Přihrávka na pravou stranu však byla dlouhá a míč se po mokrém trávníku svezl do autu.
21'
Bologna zahrávala rohový kop. Centrovaný míč propadl ke vzdálenější tyči, odkud pálil Roberto Soriano, který levačkou minul bližští tyč!
20'
Mitchell Dijks potáhl míč až na hranici pokutového území, odkud mohl odcentrovat, ale raději našel Soriana, který byl ve velké šanci, ale trestuhodně přestřelil!
19'
Manuel Lazzari je na pravém křídle hodně aktivní, jenže spoluhráči mu zatím posílají hodně nepřesné přihrávky. Domácí fotbalisté se tak okrádají o cenné síly.
18'
Mirco Antenucci dostal krásnou přihrávku do pokutového území, skvěle si míč přehodil na levačku, ale jeho technický pokus mířil jen doprostřed branky.
17'
Manuel Lazzari spěchal za přetaženým centrem do pokutového území. Jeden z hráčů Bologni se s nim stačil vrátit a odehrál míč mimo pokutové území.
16'
Erick Pulgar nakopl míč na pravé křídlo, jenže na jeho prudkou přihrávku nemohl dosáhnout nikdo v dresu Bologni. Spal bude vhazovat.
15'
Zraněný fotbalista už je na nohou a může se pokračovat ve hře. Bologna rozjela další postupnou kombinaci středem hrací plochy. Spal však brání v pevném bloku.
14'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává ležet na trávníku a drží se za stehenní sval. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.
13'
Kevin Bonifazi poslal přihrávku na pravé křídlo, odkud Manuel Lazzari odcentroval před branku Bologni, ale hostující obrana si znovu věděla rady.
12'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Fanoušci domácího celku hlasitě skandují a ženou své oblíbence do útoku. Bologna to bude mít hodně těžké.
11'
Spal zahrávalo další rohový kop. Centr od rohového praporku tentokrát přiletěl ke vzdálenější tyči, kde hlídkoval jen osamocený obránce Calabresi.
10'
Andrea Petagna dostal přihrávku do pokutového území, rychlou kličkou si chtěl udělat prostor k zakončení, ale levačkou trefil jen obránce Bologni.
9'
Mirco Antenucci se na druhé straně hnal za vysokým nákopem za obranu Bologni, jenže brankář Skorupski úmysl domácího celku přečetl a došel si pro balón na hranici velkého vápna.
8'
Palacio si pohybem řekl o přihrávku na levou stranu, jenže Riccardo Orsolini jeho směrem poslal příliš prudkou pobídku a míč prosvištěl do zámezí.
7'
Filip Helander si v hlavičkovém souboji na polovině hřiště doslova vyšplhal na záda jednoho ze soupeřů a dopustil se nedovoleného zákroku.
6'
Rodrigo Palacio je v úvodu dnešního souboje hodně aktivní. Hostující útočník se znovu tlačil do blízkosti pokutového území, ale jeho zakončení bylo nepřesné.
5'
Na druhé straně si míč na pravačku navedl Rodrigo Palacio, který si míč připravil ke střele pravou nohou a brankář Viviano balón raději vyškrábl na rohový kop.
4'
Spal zahrávalo první rohový kop dnešního utkání. Na bližší tyči si na povedený centr naskočil osamocený Francesco Vicari, jehož hlavička skončila v rukavicích pozorného brankáře.
3'
Felipe dostal přihrávku do volného prostoru na pravé straně hrací plochy. Rychlonohý zadák Spal odcentroval do šestnáctky, ale soupeřova obrana odvrátila míč do zámezí.
2'
Také Spal se poprvé v dnešním střetnutí vydalo do útoku, nicméně i akce domácího mužstva vyústila v nepřesnou přihrávku mezi stopery Bologni.
1'
Hosté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Bologna se ihned vydala do útoku, jenže nákop na levé křídlo si pohlídal domácí zadák Felipe.
1'

Spal: Viviano – Felipe, Vicari, Bonifazi – Lazzari, Kurtić, Missiroli, Valdifiori, Fares – Petagna, Antenucci.
Náhradníci: A. Gomis, Poluzzi – Cionek, Šimić, Valoti, Floccari, Moncini, Schiattarella, Dickmann, Viviani, F. Costa, Paloschi.

Bologna FC: Skorupski – Calabresi, Danilo, Helander – Pulgar, A. Poli, Orsolini, R. Soriano, Dijks – N. Sansone, Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa – De Maio, G. González, Á. Nagy, Santander, Krejčí, Mattiello, M'Baye, Donsah, Destro, Okwonkwo, Svanberg.

Rozhodčí: Fabbri – Costanzo, Longo.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu střetli v srpnu. Spal na půdě Bologni vyhrálo 1:0.
Spal

Ani domácí Spal na tom není úplně skvěle. Spal totiž v devatenácti kolech vybojovalo sedmnáct bodů a patří mu šestnáctá pozice ligové tabulky. Na domácí půdě se však Spal daří. Minulé utkání sehrálo na San Siru proti AC Milán, kterému podlehlo těsně 2:1.
Bologna FC

Bologna letos neprožívá vůbec povedenou sezónu. Dnešní hostující celek dosud odehrál devatenáct zápasů, ve kterých nasbíral třináct bodů a patří mu až osmnáctá pozice Serie A. V minulém utkání bojovala na půdě Neapole, kde po skvělém výkonu prohrála 3:2. Nejistý je start záložníka Džemailiho, který patří k oporám Bologni.
Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Spal a Bolognou. Výkop je stanoven na 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62