Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Fiorentina - 6. ledna 2020   12:30

Bologna
90+4' Orsolini
1:1
(0:1)
Fiorentina
27' Benassi
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Denswil (76. Skov Olsen) – Medel (83. Svanberg), A. Poli (C) (58. Santander) – Orsolini, R. Soriano, N. Sansone – Palacio.
Valeri – Valeriani, Lo Cicero
Stadio Renato Dall'Ara
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C), M. Cáceres – Lirola, Pulgar, Benassi, Castrovilli (90. Ceccherini), Dalbert (82. Venuti) – Chiesa, Vlahović (67. K-P. Boateng).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. I druhý poločas byl v režii domácího celku, avšak ten si dlouhou dobu nedokázal poradit se zodpovědnou obranou soupeře, která dnes podala velice dobrý výkon. Fiorentina se sice většinu času pouze bránila, avšak měla na svědomí několik zajímavých šancí, ke konci však inkasovala vyrovnávací branku.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 14:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:22.
90+5'
90+4'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácím se přeci jenom povedlo srovnat krok, a to ve čtvrté minutě nastaveného času! RICCARDO ORSOLINI si vzal na starost provedení standardní situace z velice ostrého úhlu. Jeho prudká rána přeci jenom proletěla až na přední tyč, kde se Dragowskimu sotva povedlo zareagovat.
90+4'
Avšak ani avizovaný rohový kop nepřinesl nic nebezpečného. Naopak si sudí všiml útočného faulu Santandera, Dragowski tak nebude s odkopem nikam spěchat.
90+3'
Bologna měla jednu z posledních šancí na vyrovnání, zahrávala totiž standardní situaci. Ta ovšem přistála pouze na hlavě Milenkoviće, který odklízel za cenu rohu.
90+1'
Taktický zákrok vytasil hostující Venuti, který špičkou nohy poslal k zemi jednoho z protihráčů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Federico Ceccherini.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí se nadechují k náporu. Ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Dragowski si dával s odkopem od své branky celkem načas, nakonec se mu povedlo poslat hrací předmět na druhou stranu, kde Lirola neodhal odskok balónu.
87'
Do konce zápasu zbývá zhruba pět minut, i nadále jsme zatím viděli pouze jednu branku. Fiorentina stále vede o jedinou branku, koncovka bude hodně zajímavá.
86'
Venuti se ihned po svém příchodu na hrací plochu ujal autového vhazování. Po něm si nedovoleně počínal jeho kolega Pulgar, který šel do souboje loktem.
83'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Mattias Svanberg.
82'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dalbert, přichází Lorenzo Venuti.
81'
Skorupski si tak oddychl, nicméně se pokračuje ve hře. Dalbert se po předchozím zakončení poroučel k zemi, Fiorentina však rozjíždí akci po pravém křídle.
80'
Bologna vykřesala zisk rohového kopu z pravé strany. Nakonec se jednalo o přízemní rozehrávku, po které se soupeř dostal do protiútoku, Dalbert však nepřehodil brankáře.
77'
Žlutou kartu dostává Mattia Bani (Bologna FC).
76'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Stefano Denswil, přichází Andreas Skov Olsen.
76'
Palacio to zkoušel dalším centrem k malému vápnu, na který si dokázal naskočit Santander. Jednalo se o nepřesnou hlavičku, avšak na řadu přijde rohový kop.
75'
Agresivně vletěl do protihráče napadající Dalbert, který přitom zasáhl do nohy Medela. Tento zákrok klidně mohl znamenat kartónek, sudí se tak nerozhodl.
74'
Fiorentina najednou přidala na aktivitě. Při další akci se směrem do pokutového území zkoušel probít Castrovilli, avšak na samotné hranici číhala smečka protihráčů.
73'
Ze zajímavé vzdálenosti od branky rozehrával volný kop hostující Benassi. Jednalo se o rozehrávku nakrátko, po které nepovedeně zakončoval Boateng.
72'
Zničehonic se do vyložené šance dostal hostující Chiesa, který byl tváří v tvář Skorupskimu. Polský brankář podržel svůj celek, stále je to pouze o jednu branku.
71'
Vypadalo to na další nedovolený zákrok, avšak tentokráte se pokračovalo ve hře. Poprvé se k míči dostal také Boateng, který přenášel hru na kopačku Chiesy.
70'
Na malý moment se rozestoupila obrana Fiorentina, což mohlo být fatální. Do pokutového území se tak dostal Sansone, jehož zakončení Dragowski zlikvidoval.
69'
Žlutou kartu dostává Erick Pulgar (ACF Fiorentina).
68'
Jeden z hostujících hráčů zahrál rukou, čehož si všiml také hlavní rozhodčí. Na pořadu dne byla standardka pro Bolognu, avšak Dragowskimu se povedlo zakročit.
67'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Kevin-Prince Boateng.
66'
V ofsajdovém postavení se zjevil hostující Chiesa, který je v tomto duelu hodně nenápadný. Bologna ihned rozehrála po zemi, v tuto chvíli je u balónu Danilo.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas tak trochu navazuje na ten první. Bologna má více ze hry, avšak stále se jí nedaří střelecky prosadit.
60'
Tentokráte se k rozehrávce postavil levý křídelník, tedy Sansone. Jeho kroucená nabídka nebyla vůbec špatná, avšak míč nakonec pouze proletěl vápnem
59'
Na pořadu dne bude další slibná možnost pro Bolognu. Agresivním způsobem vletěl do Palacia dotírající Pulgar, který místo balónu trefil pouze nohu soupeře.
58'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Federico Santander.
58'
Fialky se v posledních minutách pouze brání, avšak svého soupeře nepouštějí k ničemu vážnějšímu. Tomijasu byl dokonce donucen ke zpětné nahrávce na Baniho.
57'
Směrem dopředu to zkoušel také Palacio, který si nakonec hodil míč na levou nohu, avšak následný centr se mu vůbec nepovedl. Balón zaplul vysoko nad.
56'
Ze vzdálenosti devětadvaceti metrů od branky rozehrával volný kop křídelník Orsolini. Jeho nadýchaný bochánek směřoval na Denswila, který se k míči nedostal.
55'
Bylo pískáno ve prospěch domácích, tentokráte si faulem pomohl Cáceres. Jedná se o čtvrtý žlutý kartónek tohoto zápasu, Bologna tak i nadále zůstane u míče.
54'
Žlutou kartu dostává Martín Cáceres (ACF Fiorentina).
54'
Sansonemu se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše, což vedlo k zakončení od téhož hráče. Rána vystoupala vysoko nad, Dragowski tak nemusel vůbec zasahovat.
53'
Zodpovědně si počínal hostující Pezzella, kterému se povedlo odvrátit kolmici za hostující obranu. V opačném případě by se do šance dostával dotírající Palacio.
52'
Bylo tomu skutečně tak. Míč pomalu padal do malého vápna, kam jako první přispěchal domácí brankář Skorupski, kterému se povedlo rozehrát výhozem do strany.
51'
Navíc si hosté vybojovali standardní situaci z levé strany. Tu si zatím k noze postavil aktivně hrající Lirola, dost možná se dá očekávat centrovaná nabídka.
50'
Nakonec jsme sledovali centr z pravé strany, který se ovšem snesl pouze na hlavu pozorného Baniho. Fiorentina má v úvodu druhého poločasu zatím navrch.
49'
Skorupski odkopával od své branky, avšak tato nabídka se mu zrovna moc nepovedla. Míč totiž skončil pouze za postranní lajnou, vhazovat tak bude Lirola.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nebezpečný střelecký pokus z kopačky Sansoneho, který mířil na přední tyč, kde se Dragowskimu povedlo zakročit.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl zrovna atraktivní podívanou. Směrem dopředu byla aktivnější Bologna, avšak ani jednou nedokázala prostřelit brankáře Dragowskiho. O dost lépe si počínala Fiorentina, která udeřila hned ze své první větší šance, navíc hubené vedení vydrželo až do konce prvního poločasu.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Pol Lirola (ACF Fiorentina).
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Vzorně se vracel na vlastní polovinu domácí Bani, kterému se povedlo roztáhnout hru k levé autové lajně, kde se Soriano prezentoval velice nepřesnou nahrávkou.
42'
V posledních minutách se moc nehraje, naopak sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Po jednom z nich se chopí standardní situace hostující Pulgar.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Žlutou kartu dostává Gary Medel (Bologna FC).
40'
Odpovědnost na sebe nakonec vzal Medel, který to zkoušel centrem ke vzdálenější konstrukci. Tam se sice nacházel Denswil, ve vzduchu byl úspěšnější Lirola.
39'
Nedovoleným zákrokem si kousek od půlící čáry pomohl hostující Pezzella, hlavní sudí celou situaci pochopitelně viděl. Bologna má k dispozici standardní situaci.
38'
Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (ACF Fiorentina).
34'
Do malého vápna Fiorentiny doplachtil velice nebezpečný centr, který na poslední chvíli dokázal kostrbatě odklidit Cáceres. Domácí si vyzkouší ještě jeden roh.
33'
Je za námi zhruba třetina hry, před malým momentem jsme byli svědky prvního zásahu. Doposud lépe hrající Bologna inkasovala, prosadil se totiž Benassi.
32'
Soriano se za pokutovým územím udělal moc hezky, avšak finální nahrávka na Poliho byla přeci jenom o něco delší. Ven z branky se tak vydal Dragowski.
31'
Denswil si gestem ruky řekl o podporu od svých spoluhráčů, která se po chvíli dostavila. Sansone mu ale věnoval zpětnou nahrávku, rozehrávka tak pokračuje.
30'
Fiorentina se dostala z nejhoršího, posléze sama přešla na opačnou polovinu, kde musel faulovat vracející se Poli. Hosté budou rozehrávat z velké vzdálenosti.
29'
Bologna to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá hodně času, stav tohoto zápasu se klidně může otočit.
27'
Fiorentina právě vstřelila branku!
To jsou věci, hosté jdou z ojedinělé šance do kýženého vedení! Vše začalo standardní situaci z velké vzdálenosti od branky soupeře. V pokutovém územím se povedlo zakročit Medelovi, který hlavou poslal míč přesně na kopačku MARCA BENASSIHO, jehož rána pravým nártem zapadla přesně ke vzdálenější konstrukci.
27'
Domácí jsou stále o něco aktivnější, dokonce zahrávali druhý rohový kop. Ten se velice zajímavě kroutil ke vzdálenější tyči, kde Lirola zasahoval před Denswilem.
27'
Obrana Fiorentiny se nechala přehodit jednoduchým lobem, načež se do vyložené šance dostal aktivně hrající Palacio, kterého včas eliminoval brankář Dragowski.
26'
Mezi obránce si dokázal seběhnout Palacio, který poté počkal na podporu svých spoluhráčů. Vypadalo to na zisk rohového kopu, avšak se bude pouze vykopávat.
25'
Cáceres si dával s provedením autového vhazování celkem dost načas, nakonec jeho dalekonosná nabídka směřoval na Vlahoviće, který ve vzduchu neuspěl.
24'
Bologna si vybojovala další rohový kop, který byl rozehrán po zemi. Po zpětné nahrávce centroval Sansone, avšak trefil pouze prvního protihráče před sebou.
23'
Skorupski tak mohl pohodlně rozehrávat od své branky, přičemž si na pravém křídle všiml osamoceného Tomijasua, který ještě spolupracoval se Sorianem.
22'
Chybnou rozehrávku se povedlo vystihnout Lirolovi, který se tak sám postaral o rozvinutí akce. Ta přinesla centr, nicméně Castrovilli byl s míčem už v zámezí.
21'
Do pokutového území přiletěl další z řady centrů, který si sice ve vzduchu dokázal najít domácí Poli, avšak hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku domácích.
16'
Bologna se tak vrátila zpět na útočnou polovinu, kde mohl vhazovat Denswil. Jeho autové vhazování nebylo zas tak povedené, vhazovat bude také soupeř.
15'
Fialky si vyzkoušely rohový kop z pravé strany, který byl odklizen hned prvním protihráčem. Poté se do nepříjemných problémů dostal Pezzella, jenž odkopával do autu.
14'
Sudí se ještě domlouval s videorozhodčím, avšak ten byl stejného názoru. Branka skutečně neplatí, Palacio se v době nahrávky nacházel v těsném ofsajdu.
13'
Bologna se po rychlé kombinaci dostala až před brankáře, kde zakončoval Palacio. Jeho rána putovala až do sítě, avšak branka neplatí kvůli ofsajdu.
12'
Úvod zápasu nám přináší celou řadu nedovolených zákroků. Po jednom z nich rozehrával volný kop z pravé strany Castrovilli, avšak jeho centr odklidil Bani.
11'
Na pravou stranu si seběhl Lirola, který se dokázal protáhnout kolem bránícího Denswila. Následná nabídka pod sebe doputovala pouze na nohu zadáka Danila.
10'
Tomijasu šel do souboje s Dalbertem hodně agresivně, nakonec muselo být opět pískáno. Fiorentina rozehrával z vlastní poloviny, o což se postaral Milenković.
9'
Orsolinimu se povedlo nadvakrát procedit míč do pokutového území, avšak jeho centr se stal kořistí kapitána Pezzelly, který poslal balón ven z vápna.
8'
V krátkém časovém sledu vhazovala také Fiorentina. Hostující tým zažil krátký pobyt na útočné polovině, posléze sáhl k taktickému zákroku záložník Benassi.
7'
Z pravé strany mohl vhazovat míč zpět na hrací plochu domácí obránce Tomijasu, který si chtěl pro spolupráci vybrat Orsoliniho, avšak ten se daleko nedostal.
6'
Medelovi se povedlo hlavičkou oslovit vedle stojícího Poliho, který operoval kousek od středového kruhu. Hostující hráči se mezitím pokouší napadat rozehrávku.
5'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval hostující Castrovilli, který před zrakem sudího zatáhl Palacia za dres. Bologna ihned rozehrála volný kop po zemi.
4'
Směrem dopředu si to namířil hostující Pulgar, avšak míč se mu odrazil daleko od kopačky. Skorupski tak mohl znovu rozehrávat, tentokráte si vybral Baniho.
3'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Skorupski, který ale neměl žádnou složitější práci. Naopak se mu povedlo vyhodit hrací předmět na kopačku Denswila.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Denswil – Medel, A. Poli (C) – Orsolini, R. Soriano, N. Sansone – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Corbo, Juwara, M'Baye, Paz, Santander, J. Schouten, Svanberg, Skov Olsen, Stanzani.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), M. Cáceres – Lirola, Pulgar, Benassi, Castrovilli, Dalbert – Chiesa, Vlahović.
Náhradníci: Terracciano – Pedro, Badelj, K-P. Boateng, Ceccherini, Cristóforo, Eysseric, R. Ghezzal, Ranieri, Sottil, Rasmussen, Venuti.

Rozhodčí: Valeri – Valeriani, Lo Cicero.
ACF FIORENTINA

To ve Florencii zatím s dosavadním průběhem tohoto ročníku rozhodně nepanuje spokojenost. Slavná La Viola se potácí ve spodní polovině tabulky Serie A, momentálně je až patnáctá s tříbodovým náskokem na sestupové pásmo. Fiorentina čeká na ligové vítězství od konce října! Od té doby dvakrát remizovala a pětkrát prohrála, naposledy jasně 1:4 s AS Řím.
BOLOGNA FC

Celek ze středoitalského regionu Emilia-Romagna zatím prožívá vcelku vydařenou sezónu a pohybuje se kolem klidného středu tabulky s komfortním náskokem na sestupové pozice – momentálně devátá Bologna má na osmnáctou Brescii náskok osmi bodů. V posledních dvou utkáních před krátkou zimní přestávkou navíc červeno-modří dokázali zvítězit, získají dnes po skalpech Atalanty a Lecce další cenné vítězství?
Co nejsrdečněji vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu z duelu 18. kola italské Serie A, v němž Bologna FC změří od 12:30 síly s ACF Fiorentinou. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62