Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Verona - 19. ledna 2020   15:00

Bologna
20' Bani
1:1
(1:0)
Verona
81' Borini
Bologna
Skorupski (C) – Tomijasu, Danilo, Bani, M'Baye – Orsolini, Domínguez (69. Paz), J. Schouten (69. A. Poli), R. Soriano, N. Sansone (63. Barrow) – Santander.
Ayroldi – Giovane, Tolfo
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna)
Verona
Silvestri – Rrahmani, Kumbulla (25. Dawidowicz), Günter – Faraoni, Veloso (C) (62. Borini), S. Amrabat, Lazović – Pessina, Zaccagni – Di Carmine (90+1. Pazzini).

Hubené poločasové vedení Bologna neudržela a s Hellasem Verona nakonec remizovala 1:1.

Domácímu celku uškodilo vyloučení Mattii Baniho, autor úvodní trefy putoval předčasně pod sprchy v 66. minutě po druhé žluté kartě. Oslabená Bologna pak byla horším týmem a nad vodou ji svými superzákroky dlouho držel Skorupski. I polský gólman však nakonec kapituloval a po trefě Boriniho se obě mužstva rozešla smírně.
Držení míče: 44% : 56%.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:3.
90+6'
90+4'
Hrdinou zápasu se mohl stát Borini (Verona)! Technickou střelu namířil do vzdálenější levé šibenice a od rozpoutání vítězných oslav ho dělily jen centimetry! Jaká škoda...
90+3'
Skorupski (Bologna) se blýskl dalším důležitým zákrokem! Polský gólman ho předvedl proti Lazovićově skákavé střele, kterou vyrazil do strany. Nebezpečí přetrvávalo až do chvíle, kdy z úhlu střílející Amrabat rozvlnil pouze boční síť.
90+1'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Samuel Di Carmine, přichází Giampaolo Pazzini.
90'
Žlutou kartu za podražení viděl Andrea Poli (Bologna).
87'
A domácí už šetří čas, kde se dá.
86'
Ani napodruhé to veronským fotbalistům nevyšlo. Snahu o reparát znemožnil hlavičkující obránce.
85'
Na obrat pomýšlel také Lazović (Verona)! Překvapivý pokus z ostrého úhlu Skorupski vytáhl konečky prstů nad svou bránu a čelit tak bude dalšímu kopu z rohu hřiště.
84'
Ne, Skorupski (Bologna) měl tentokrát situaci pod kontrolou a centr zlikvidoval.
83'
Je tady roh. Dosáhne Verona na obrat?
81'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Oslabená Bologna inkasuje vyrovnávací gól! FABIO BORINI si mezi penaltovým puntíkem a malým vápnem naskočil na načechraný centr ze strany, aby míč uklidil dolů k pravé tyči.
78'
Hluboko ve vlastní noře zalezlá Bologna trpělivě vyčkává, co dalšího její soupeř vymyslí.
75'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
74'
Ibrahima M'Baye (Bologna) šel do souboje příliš riskantně a to se mu nevyplatilo.
73'
Skvělý Skorupski zachránil svůj tým od inkasované branky! Domácí gólman zasáhl proti Di Carmineho volejovce a publikum ho za důležitý zákrok odměnilo vroucím potleskem.
71'
Skorupski (Bologna) musel vystartovat z brány, aby byl u míče dříve než dobíhající útočník.
69'
Třetí výměna hráčů v týmu Bologna: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Andrea Poli.
69'
Střídání v týmu Bologna: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Nehuén Paz.
67'
Mattii Banimu se ze hřiště vůbec nechtělo, za postranní čáru ho museli doprovodit spoluhráči.
66'
Mattia Bani (Bologna) se potkal se Zaccagnim v pro oba aktéry nepříjemné srážce. Hůře z ní vyšel prvně jmenovaný, který střet podle názoru rozhodčího zavinil. Výsledkem je druhá žlutá samozřejmě znamenající vyloučení.
63'
Nucené střídání v týmu Bologna: zraněného Nicolu Sansoneho nahradil debutant Musa Barrow.
62'
Střídání v týmu Verona: trávník opustil Miguel Veloso, opačným směrem přišel Fabio Borini.
61'
Hra se obrátila a Rrahmani (Verona) vyslal průnikovou přihrávku. Ta bohužel pro něj neprošla.
60'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
59'
Domácí znovu u míče. Tentokrát útočí po levé straně.
57'
Sansone (Bologna) se na vlastní pěst vydal do pokutového území a tam nastřelil jednoho z obránců.
55'
Držíš protihráče? Dostaneš žlutou kartu. Své o tom ví Jerdy Schouten (Bologna).
53'
Posléze se děj odehrával uprostřed hřiště. A právě v okolí středového kruhu se bojuje doteď.
51'
Nic takového se však nestalo. Defenziva Bologni se totiž dokázala dobře zorganizovat.
50'
A hned můžou zahrozit rohovým kopem.
48'
Giovanni Ayroldi odvolává červenou kartu! Původně ji za ruku ve vápně udělil Dawidowiczovi, avšak po zhlédnutí videozáznamu vyšlo najevo, že míč nezasáhl ruku, nýbrž prsní sval. Hosté si tak zhluboka oddechli, že budou pokračovat v plném počtu.
46'
Máme za sebou koukatelných 45 minut. Akorát je škoda, že během nich nepadlo víc gólů. V závěrečné desetiminutovce totiž šance střídala šanci s tím, že valnou většinu jich měla Bologna. Právě domácí tým po prvním poločase vede zásluhou Baniho 1:0.
Držení míče: 64% : 36%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 1:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:3.
45+2'
45+2'
Tečku za úvodním dějstvím napsal nad břevno hlavičující Pessina (Verona).
45+1'
V nastaveném čase měl velkou šanci Orsolini (Bologna)! Před brankářem se zjevil jako duch, ale obloučkem ho nedokázal přehodit.
44'
Domácí se hravě ubránili.
43'
Rozvážná souhra dovedla veronské fotbalisty na útočnou polovinu a tam budou kopat roh.
41'
Hosté už raději uklidňují hru a já se tomu nedivím.
40'
Silvestri (Verona) zůstal v pozoru a tentokrát musel spoléhat jenom sám na sebe. Jeho schopnosti prověřil střelou do levého spodního kouta branky Santander.
39'
Pořádně nahlas se ozvali i domácí. To když Sansone doslova protančil kolem tří obránců a pohlednou akci zakončil střelou do tyče!
36'
Skorupski (Bologna) musel během krátké chvíle předvést dva učebnicové zákroky! První z nich vytáhl proti hlavičce z bezprostřední blízkosti a druhý proti skákavé střele Rrahmaniho.
35'
Byl to Mattia Bani (Bologna). K zisku míče si však pomohl šlapákem a trestu se tak nemůže vůbec divit.
33'
Po pěti minutách opět vidíme rotaci míče kolem středového kruhu. Kdo balon získá do své moci?
31'
Verona měla k dispozici roh. Skorupski si při jeho provedení křikl a riziko zažehnal.
30'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
28'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště.
27'
Zdá se, že Giovanni Ayroldi zvolil přísný metr. Další žlutou kartu ukázal hlavní arbitr Nicolu Sansonemu (Bologna) za faul na Rrahmaniho.
25'
Mattia Zaccagni (Verona) vletěl do souboje jako uragán a stal se druhým potrestaným hráčem utkání.
25'
Nucené střídání v týmu Verona: ze hřiště odkulhal Maraš Kumbulla, nahradil ho Paweł Dawidowicz.
23'
Soriano (Bologna) mohl náskok navýšit! Po Orsoliniho předávce pálil z hranice vápna na levou tyč, kterou minul jen o necelý metr.
20'
Bologna právě vstřelila branku!
Bologna zvolila uspávací taktiku, své soupeře na vlastní polovině ukolébala a po přesunu na jejich území udeřila z rohového kopu. Hlavičkový pokus zblízka ještě Silvestri vyrazil, na dorážku MATTII BANIHO už byl ale krátký.
18'
Fotbalisté Verony opět v akci. A tentokrát už dokázali odcentrovat míč před bránu. Prostoru před ní však pevnou rukou vládne Skorupski.
17'
Hosté se konečně osmělili. Jenže jejich snahu pokazil Di Carmine útočným faulem.
15'
Statistika držení míče: 70% : 30%.
14'
Už po necelé čtvrthodince známe jméno prvního hříšníka. Sufján Amrabat (Verona) uviděl žlutou kartu za podkopnutí Roberta Soriana.
13'
Přihrávku nakrátko skutečně vystřídal centr. Z pohledu Verony ho do bezpečí uklízel Kumbulla.
12'
Domácí tentokrát roztáhli hru doprava a přišel faul. Čeká nás standardka z pozice na centr.
10'
Dobře zorganizovaná defenziva Verony útok odvrátila.
9'
Protože Amrabat u postranní čáry fauloval, může domácí mužstvo rozjet další tažení.
7'
Bylo tedy jen otázkou času, kdy z toho vzejde zakončení. Orsolini (Bologna) na sebe natáhl tři obránce a poté předložil míč Sansonemu, který z hlubokého záklonu vysoko přestřelil břevno.
6'
Územní převahou disponující Bologna vytrvale zaměstnává obranu soupeřova celku.
5'
Ani další akce k ohrožení Silvestriho brány nevedla. Sansone (Bologna) při ní totiž uvízl v ofsajdu.
3'
Ta se změnila v rohový kop. Hosté, kteří mu museli čelit, se snadno ubránili.
2'
V úvodu sledujeme tradiční oťukávanou.
1'
Hlavní aktéři si podali ruce a mezi kapitány proběhl los. Ten rozhodl o tom, že výkop provedou domácí.
Právě probíhá oficiální nástup!
Hráči už se připravují na zápasovou zátěž.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, M'Baye – Orsolini, Domínguez, J. Schouten, R. Soriano, N. Sansone – Santander.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Barrow, Corbo, Džemaili, Palacio, Paz, A. Poli, Skov Olsen, Svanberg.

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Günter – Faraoni, Veloso, S. Amrabat, Lazović – Pessina, Zaccagni – Di Carmine.
Náhradníci: A. Berardi, B. Radunović – Adjapong, Badu, Bocchetti, Borini, Dawidowicz, Empereur, Jocic, Pazzini, Stępiński, Verre.

Rozhodčí: Ayroldi – Giovane, Tolfo.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 20. kola Serie A, v němž se proti sobě postaví domácí Bologna a Hellas Verona.

Držení míče: 23% : 77%.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:9. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:13.

Hellas Verona

Hráči benátského klubu vkročili do nového roku tou správnou nohou. A neměli to přitom až tak těžké. Svěřenci Chorvata Ivana Juriće totiž oba lednové zápasy odehráli proti celkům se záchranářskými starostmi. Ze hřišti posledního Spalu si odvezli tři body za vítězství 2:0 a maximální počet bodů získali i za domácí výhru nad Janovem v poměru 2:1.

Nejlepší střelci:
3 góly – Di Carmine, Verre.

Bologna

Zaměstnavatel momentálně zraněného Ladislava Krejčího se pohybuje ve spodní části tabulky, nicméně daleko od sestupového pásma. Nic na tom nezměnila ani jednogólová porážka na hřišti turínského FC, protože všechny kluby namočené v sestupové bažině rovněž prohrály. Doma má Bologna vyrovnanou bilanci 3-3-3 a v sobotním zápase zausiluje o její vylepšení.

Nejlepsí střelci:
5 gólů – Orsolini, Palacio.
Také italská nejvyšší soutěž se přehoupla přes svou polovinu a v rámci 20. kola LaLigy budeme sledovat souboj mezi Bolognou a Hellasem Verona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62