Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Brescia - 31. srpna 2019   18:00

AC Milán
12' Çalhanoğlu (Suso)
1:0
(1:0)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Binnásir, Çalhanoğlu (65. Paquetá) – Suso, Castillejo (80. Borini) – André Silva (61. K. Piątek).
Abisso – Botegonni, Villa
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Brescia
Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Martella (14. Matějů) – Dessena, Tonali, Bisoli – Špalek (76. Tremolada) – Torregrossa (C) (46. Ayé), Al. Donnarumma.
Alfonso – Ayé, Gastaldello, Mangraviti, Matějů, Morosini, Tremolada, Zmrhal.

Skončilo nám utkání 2. kola italské Serie A mezí týmy AC Milán a Brescia Calcio. Úvod zápasu patřil domácímu celku, který šel po zásluze ve 12. minutě do vedení, když se trefil hlavičkou Hakan Çalhanoğlu. Poté se hra vyrovnala a do kabin se šlo za stavu 1:0.
Druhý poločas už nabídl poměrně jednoznačnou záležitost, kdy domácí AC Milán mohl klidně odskočit na 2:0, případně 3:0, ale nic z toho se nestalo a hosté tak živili naději na bod až do konce utkání, jenomže závěrečný tlak z jejich strany nepřišel, a tak všechny 3 body zůstávají doma na San Siru.

Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek víkendu!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 14:18.
90+5'
90+4'
Míč je v poslední minutě zápasu v držení hráčů AC Milán. Domácí celek tak směřuje za výhrou nejtěsnějším rozdílem.
90+3'
Žlutá karta pro Sandra Tonaliho.
90+3'
Domácí obrana si nekomplikovala situaci a dalekým odkopem vyřešila své současné starosti.
90+1'
Video odhalilo, že míč nepřešel celým objemem přes brankovou čáru, a tak hosté stále živí naději na bod.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Domácí se už radovali z gólu, ale hraje se dál. Není zřejmé, zda míč přešel celým objeme přes brankovou čáru!
90'
A další šance pro Paquetu, tentokrát skvěle zasáhl Joronen!
89'
Tak to je neuvěřitelné, co se teď děje! Lucas Paquetá si udělal prostor a vystřelil. Míč skončil ale pouze na tyči!
87'
Pojistku měl nyní na noze Franck Kessié, který z výborné pozice přestřelil bránu hostů!
87'
Hosté si nerozuměli, a tak míč odcestoval až za postranní čáru, kde se jej chopí hráči domácích.
85'
Skvělý zákrok Joronena! Krzysztof Piatek se už na něj řítil sám, ale nepřekonal jej!
85'
Hosté se nyní ubránili, ale potřebovali by také něco předvést směrem dopředu, pakliže chtějí uhrát alespoň jeden bod.
84'
Rohový kop pro domácí celek.
82'
Záhy obrovská šance na opačné straně! Míč se několikrát ošemetně odrážel ve vápnu hostů, ale domácí nebyli schopni míč doklepnout za brankáře Joronena.
81'
Největší šanci druhého poločasu měli nyní hosté po nacetrovaném míči do vápna. S centrem si však poradil gólman a následná dorážka byla zablokována.
80'
Střídání v týmu AC Milán. Odchází Samuel Castillejo, přichází Fabio Borini.
80'
Hra byla nyní pozastavena, jelikož docházelo k ošetření domácího Castilleja.
78'
Hráči domácích byli čistě odzbrojeni od míče, ale záhy jej získali zpět na svoje kopačky, a tak hrají opět hráči v červenočerném.
76'
Střídání v týmu Brescia Calcio. Odchází Nikolas Špalek, přichází Luca Tremolada.
75'
Faul Piatka bude znamenat, že hosté vyšlou centr směrem k bráně domácích.
74'
Mič se pohybuje po kopačkách hostů, avšak zatím pouze na jejich obranné polovině.
72'
Přímá střela letěla pouze do boční sítě brány za Donnarummou.
72'
Hosté nyní budou po faulu na Ayého zahrávat standardku ze slibné pozice.
71'
U míče domácí, ale zatím jim schází větší kreativita, která by je dostala do nějakého střeleckého ohrožení svatyně hostů.
69'
Hra je nyní rozháraná, převažují nepřesnosti na obou stranách a drobné fauly.
65'
Střídání v týmu AC Milán. Odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Lucas Paquetá.
65'
Žlutá karta pro Hakana Çalhanoğlua za zdržování při střídání.
64'
Hosté nakonec získali míč a vše musel vyřešit až brankář Gianluigi Donnarumma.
63'
AC Milán je opět v držení míče, ale Brescia rychle přistupuje k obráncům domácích, a ti nemají rozehrávku vůbec jednoduchou.
62'
Odpískána hra rukou hostujícího Špalka.
61'
Střídání v týmu AC Milán. Odchází André Silva, přichází Krzysztof Piątek.
59'
První ofsajd v zápase. Přistižen v něm byl dnes aktivní obránce hostů Stefano Sabelli.
57'
Hosté mířili snad poprvé ve druhé půli kupředu, ale míč skončil v náručí Donnarummy.
55'
Žlutá karta pro domácího Davideho Calabriu, který zatáhl za dres svého soka Sabelliho.
55'
Druhý rohový kop pro domácí v rychlém časovém sledu.
54'
Roh pro domácí.
53'
Domácí pokračují k aktivitě, jenomže problém je ten, že je to pouze tlak optický, jelikož šance na vstřelení gólů nepřicházejí.
51'
Vypadá to, že trenér domácích svým svěřencům sdělil, aby drželi více míč na svých kopačkách, jelikož hosté se zatím vůbec nedostali do hry, co se druhé půle týče.
50'
Zápas už je opět v plném proudu. U míče domácí na polovině soupeře.
49'
Jhon Chancellor zůstává ležet na trávníku po střetu v pokutovém území. Ošetření už je na cestě.
49'
Střela Castilleja mířila pouze nad.
48'
Joronen míč vyboxoval, ale nebzpečí stále trvá.
47'
Standardka pro domácí po ruce Sabelliho.
46'
Druhou půli začíná s míčem na kopačkách domácí celek.
46'
Střídání v týmu Brescia Calcio. Odchází Ernesto Torregrossa, přichází Florian Ayé
46'
Hráči obou celků již vstupují na hřiště. Za malou chvíli začne druhá půle.
Skončil nám první poločas, který nabídl možná trochu překvapivě poměrně vyrovnaný obraz hry. AC Milán byl sice ze startu utkání lepším týmem, ale po gólu ve 12. minutě se hra vyrovnala a hosté taky měli 2 velké tutovky. Zápas je tak stále otevřen, a to je jedině dobře pro fotbal. Po prvním poločase tedy vedou domácí 1:0.

Druhý poločas začne pár minut po sedmé hodině.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Rychlou kombinací se domácí dostali až k pokutovému území hostů, ale střela Susa byla zablokována.
43'
Hosté se v posledních minutách cítí ukřivděně, jelikož bylo proti nim hned několikrát pískáno, ale měli by se více soustředit na fotbal, jelikož musí dohánět svého soupeře.
42'
Fotbalisté v bílém si nyní hrubě nerozuměli a k míči se tak dostává domácí brankář.
41'
Centr na Castilleja byl příliš dlouhý a míč skončil až v zámezí.
40'
Kessié byl tvrdě atakován a domácí budou zahrávat další standardku.
39'
Žlutá karta pro Dimitri Bisoliho za skluz na střelce zatím jediné branky.
39'
Poslední minuty jsou ze strany AC Milánu nemastné, neslané a více ze hry mají hostující hráči.
38'
Nakonec domácí vše přečkali a míří kupředu právě oni.
37'
Centr hostí vyboxoval domácí gólman, ale nebezpečí trvá.
35'
Obrovská šance na vyrovnání! Ze střední vzdálenosti vypálil Stefano Sabelli, jehož střela byla lehce přizvednuta a domácí gólman Donnarumma se musel pořádně protáhnout!
35'
Žlutá karta pro Andrého Silvu, který se na první pohled nezaviněně srazil s protihráčem, ale rozhodčí byl jiného názoru.
33'
Nepřesný nákop hostů. K míči se dostává domácí obrana, která má namířeno směrem kupředu.
32'
Centr domácího polapil do rukavic Joronen.
30'
Žlutá karta pro Andrea Cistanu za faul na Andrého SIlvu.
30'
André Silva padl na zem a rozhodčí foukl do píšťalky. Rozehrávají domácí.
28'
Hakan Çalhanoğlu se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ale ta nevyšla úplně podle představ tohoto tureckého fotbalisty.
27'
Dlouhý pas na Castilleja nepošel, ale u míče zůstávají fotbalisté v červenočerných dresech.
26'
Domácí se prokombinovali až do pokutového území hostů, ale tam jejich cesta skončila.
24'
Žlutá karta pro hostujícího Danieleho Dessenu, který tvrdě dojel svého protihráče.
24'
Nyní se k míči dostávají hosté a mají možnost míč vyvézt na polovinu soupeře.
23'
AC Milán se usídlil na polovině soupeře.
21'
André Silva už šel téměř sám na brankáře, ale míč mu přišel vzduchem a než ho zkrotil, tak už měl za zády hostující obránce, kteří mu znepříjemnili pozici.
20'
Obrovskou šanci měl nyní na kopačce jeden z hráčů hostí! Ten však nepochopitelně minul bránu z bezprostřední blízkosti.
19'
Budeme svědky dalšího rohu pro hosty.
18'
Rychlý kontr domácích vypadal velice nadějně, jenomže situace 3 na 3 byla vyřešena pouze nepřesnou nahrávkou.
17'
Rohový kop pro hosty, ti se nyní osmělují směrem kupředu.
15'
Hostující hráč se nyní ocitl na zemi po faulu střelce první branky. U míče tak Brescia.
14'
Střídání v týmu Brescia Calcio. Odchází Bruno Martella, přichází Aleš Matějů.
12'
AC Milán právě vstřelil branku!
Máme tady první branku zápasu! První centr se hostující obraně povedl odvrátit, ale ten druhý našel přesně HAKANA ÇALHANOĞLUA, který hlavičkoval za záda Joronena. 1:0
11'
Hosté se provinili faulem u poloviny hřiště, k míči se tak dostanou domácí fotbalisté.
10'
Míč se dostal k André Silvovi, ten však trefil pouze hradbu těl v bílých dresech.
10'
Centr domácích byl ztečován. Uvidíme první roh zápasu.
9'
Laciná ztráta mohla domácí přijít draho. Hosté zaveleli k rychlému útoku, ale střela Torregrossy byla zablokována domácí obranou.
8'
AC Milán se nyní pokusil o kombinaci středem, ale zde byl prostor zahuštěn, a tak musí domácí začít znovu.
6'
Dlouhý nákop hostů byl zablokován a kupředu míří domácí.
6'
AC Milán opět kombinuje, ale je to zatím opatrné i z jejich strany. Neradi by se dopustili laciné chyby, která by mohla znamenat šanci pro hosty.
5'
Rozehrávka hostů nyní nebyla přesná a k míči se opět jednoduše dostává klub z Milánu.
3'
AC Milán kombinuje s míčem na kopačkách, zatím pouze u poloviny hřiště.
2'
Hlavička Castilleja skončila pouze nad bránou hostů.
1'
Utkání začalo výkopem domácích, kteří si hned ze startu vykoledovali faul a budou zahrávat standardní situaci.
1'
Hráči obou celků jsou již připraveni na hrací ploše. Domácí tým obléká klasické červenočerné dresy a hosté nastupují v dresech bílé barvy.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Binnásir, Çalhanoğlu – Suso, Castillejo – André Silva.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina, Soncin – Borini, Conti, Bonaventura, Duarte, Gabbia, Krunić, Leao, Paquetá, K. Piątek.

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Martella – Dessena, Tonali, Bisoli – Špalek – Torregrossa (C), Al. Donnarumma.
Náhradníci: Alfonso – Ayé, Gastaldello, Mangraviti, Matějů, Morosini, Tremolada, Zmrhal.

Rozhodčí: Abisso – Botegonni, Villa (všichni Itálie).
Ve 2. kole italské Serie A se utkají kluby AC Milán a Brescia Calcio. Oba kluby mají tedy za sebou první kolo, které dopadlo pro oba celky diametrálně odlišně. Zatímco AC Milán trochu překvapivě nezískal ani bod na půdě Udinese, tak Brescia obrala o všechny tři body Cagliari, což také nebyl zrovna očekávaný výsledek.
AC Milán je italská stálice a velkoklub, který ale v posledních letech spíše upadá. Tým se rozhodně neskládá z tak kvalitních hráčů, jako se v něm nacházeli v dřívějších letech za dob Inzaghiho, Pirla, Ronaldinha nebo třeba Gattusa. Odpovídá tomu také umístění v předešlých letech, konkrétně vloni tento klub obsadil 5. místo, které rozhodně není nijak uspokojivé pro tento celek. Příprava AC Milánu také nebyla příliš povedená, ale nutno dodat, že se v ní utkali z týmy jako je Bayern Mnichov nebo Manchester United.
Brescia Calcio je novinka tohoto roku v Sérii A, když v loňském roce tento klub ovládl druhou nejvyšší soutěž v Itálii a vrací se do nejvyšší soutěže poprvé od sezóny 2010/2011, kdy se tento klub na konci sezóny nacházel na předposlední pozici, která zaručovala přímý sestup do druhé ligy. Cílem tohoto nováčka v letošní sezóně nejspíše bude se udržet v Sérii A a celkově se stabilizovat, případě po sezóně posílit a stát se stálicí v nejvyšší soutěž

Jaromír Zmrhal přestoupil poměrně nedávno do tohoto klubu ze Slavie, a tak se tento zápas může stát atraktivnějším pro českého fanouška, kdyby do něj zmiňovaný hráč zapojil.
Vzájemným utkáním asi nelze přisuzovat velkou váhu, jelikož to poslední se odehrálo v roce 2011, takže sestavy obou mužstev se v podstatě kompletně změnily. Nicméně zmíníme si i tuto statistiku.

Asi nikoho nepřekvapí, že AC Milán vyhrálo drtivou většinu vzájemných zápasů těchto celků. Z posledních deseti zápasů AC Milán zvítězil hned v osmi z nich a dvakrát se tyto celky rozešly smírně.
AC Milán má za těchto posledních 10 zápasů skóre 23:10, Brescia Calcio logicky 10:23.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62