Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Bologna - 1. prosince 2019   18:00

Neapol
41' F. Llorente
1:2
(1:0)
Bologna
58' Skov Olsen   • 80' N. Sansone  (Džemaili)
Neapol
Ospina – Nikola Maksimović, Manolas, Koulibaly, Di Lorenzo – Ruiz, Elmas (65. D. Mertens), P. Zieliński, L. Insigne (C) – Lozano (82. Younes), F. Llorente.
Karnezis, Meret – Callejón, Gaetano, Hysaj, Luperto, D. Mertens, Rui, Younes.
Fabrizio Pasqua – Alessandro Lo Cicero, Antonino Santoro
Stadio San Paolo, Neapol
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Bani, Danilo, Denswil – Džemaili, Medel (63. Svanberg), A. Poli – Orsolini (46. Skov Olsen), Palacio (C), N. Sansone.

Z mé strany je to už všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 12:10
Dramatické utkání mezi Neapolí a Bolognou končí překvapivým vítězstvím Bologni 2:1. Domácí byli dlouho lepším týmem, také šli ve 41. minutě, kdy se prosadil Fernando Llorente. Ve druhém poločase se ovšem Bologna zvedla a už v 58. minutě vyrovnal střídající Andreas Skov Olsen. Neapol si poté vytvořila velký tlak, ale místo rozhodujícího gólu sama inkasovala, v 80. minutě se prosadil Nicola Sansone. Neapol se pak ještě mohutně pokoušela o vyrovnání, ale gól Llorenteho v nastavení neuznal rozhodčí po konzultaci s VAR kvůli ofsajdu.
90+7'
90+5'
Blerim Džemaili dostal ještě za protesty žlutou kartu.
90+5'
Fernando Llorente přeci jen nakonec mohl být za hrdinu, když z blízka propálil Skorupského. Jenže jeho gól nakonec kvůli ofsajdu neplatil. Tak to je velká smůla.
90+4'
K hlavičce se dostal Fernando Llorente, ale hrdinou se nestal protože hlavičkoval jen doprostřed branky.
90+3'
Centr Neapoli z levé strany byl nepřesný, tlak ale pokračuje po faulu Bologni.
90+1'
Mattia Bani se ocitl na trávníku a musel být ošetřen. Nakonec by ale měl být v pořádku.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Obléhání Neapole pokutového území Bologni pokračuje, ale stále se domácí dostávají maximálně ke střelám z dálky.
88'
Piotr Zieliński natáhl ke střele z velké vzdálenosti, ale ani jeho střela nebyla přesná.
87'
Lorenzo Insigne dostal míč do strany, ale centrovat už nemohl, jen stihl míč odkopnout do autu, aby nemohli hosté rozehrát od branky.
86'
Neapol sice má velkou převahu v držení míče, ale zatím je jí to k ničemu, do velké šance se stále nemůže dostat.
85'
Mattias Svanberg fauloval Mertense a Neapol se tak znovu dostane k míči.
84'
Dries Mertens vypálil pravačkou, ale o vyrovnání se nepostaral, netrefil ani branku.
83'
Andreas Skov Olsen se dopustil nedovoleného zákroku a Neapol má tak ještě šanci na vyrovnání.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Amin Younes.
80'
Bologna právě vstřelila branku!
Hosté jdou překvapivě do vedení! Neapol předvedla velkou chybu v obraně, úplně volný vyplaval NICOLA SANSONE a svou šancí nepohrdl a propálil Ospinu. Asistence: Blerim Džemaili.
78'
Centr Neapoli z pravé strany byl mnohem nebezpečnější, ale Llorente své zakončení poté nezvládl.
77'
Neapol se v poslední době často uchyluje ke střelám z dálky. Nyní to zkoušel Piotr Zieliński, ale ani on úspěšný nebyl, branku přestřelil.
76'
Mattias Svanberg je ale naštěstí v pořádku, takže se může pokračovat ve hře.
75'
Bologna zakopla míč do autu, poté co už delší dobu ležel na trávníku její hráč Mattias Svanberg.
75'
Na druhé straně zase nebyl úspěšný Palacio, jeho střelu dokázali domácí zablokovat.
74'
Z velké dálky napřáhl ke střele Fabián Ruiz, ale tento sváteční střelec branku Bologni minul Skorupského ale docela vystrašil.
73'
Lozano centroval z pravé strany, ale do cesty se míči postavil Danilo a odvrátil ho.
71'
Andreas Skov Olsen centrem z pravé strany nakonec našel Sansoneho, ale jeho rána rozvlnila jen boční síť.
70'
Neapol musí myslet i na zadní vrátka, obraně musel vypomoci i jinak ofenzivní hráč Insigne a zvládl to.
68'
Nikola Maksimović sice našel centrem z pravé strany Lozana, ale ten hlavičkoval v záklonu a branku netrefil.
67'
Mertens se hned po svém příchodu na trávník dostal ke střele zpoza pokutového území, ale pravačkou těsně minul branku Bologni.
66'
Bologna mohla potrestat ztrátu Neapole, ale Ospina teď zachránil svůj tým, když vychytal střelu Sansoneho z levé strany.
65'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Dries Mertens.
64'
Andreas Skov Olsen je po svém příchodu na trávník hodně aktivní, ale tentokrát na to byl vepředu sám a proti přesile nemohl udržet míč.
63'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Mattias Svanberg.
62'
Centrovaný míč směřoval na zadní tyč, kam si naskakoval Nikola Maksimović, ale nepovedlo se mu balón nasměrovat na branku.
61'
Neapol dostává šanci dostat se znovu rychle do vedení, bude kopat standadní situaci z pravé strany. Žlutou kartu navíc dostává Stefano Denswil.
60'
Gól platí, Bologna tedy opravdu vyrovnává na 1:1 a závěr zápasu ještě bude nesmírně zajímavý.
59'
Rozhodčí ještě celou situaci konzultuje s videoasistentem rozhodčího. Asi se řeší možný faul Palacia na Koulibalyho.
58'
Hosté z ničeho nic vyrovnávají na 1:1! Palacio sice po centru z levé strany prohrál souboj, ale Koulibaly míč odvrátil jen přesně na ANDREASE SKOVA OLSENA, a ten už neměl problém s tím, dorazit míč do sítě. Bez asistence.
57'
Llorenteho střela z hranice pokutového území byla jemně tečovaná a nakonec neskončila mezi třemi tyčemi.
57'
Rohový kop Neapole nepřinesl pro branku Bologni žádné nebezpečí, rozhodčí odpískal útočný faul ve vápně.
56'
Andrea Poli dostal za své protesty vůči sudímu žlutou kartu.
55'
Z následného brejku pak z dálky vypálil Lorenzo Insigne, Łukasz Skorupski měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil na rohový kop.
55'
Bologna při rozehrávce standardky předvedla nápaditý signál a rozehrála na krátko, jen poté už nepřišel kvalitní centr.
54'
Všechno se znovu stěhuje před branku Neapole, hosté totiž budou zahrávat standardní situaci.
53'
Sansone z levé strany hledal právě Skova Olsena, ale obrana Neapole si tuhle situaci pohlídala a míč odkopla do bezpečí.
52'
Andreas Skov Olsen se poprvé výrazněji zapojil do hry, ale z pravé strany se mu odcentrovat nepovedlo a teď se zase bude muset vracet do obrany.
51'
Manolas hledal nápaditě za obranou Llorenteho, ale ten byl nakonec v těsném ofsajdu, takže zakončit nemohl.
50'
Giovanni Di Lorenzo byl tvrdě zasažen Džemailim a moc se mu zatím nechce na nohy. Byl to jasný faul.
49'
Jenže hosté dlouho u míče nevydrželi, hned vyrobili chybu a Neapol bude vhazovat.
48'
Blerim Džemaili byl faulovaný, takže Bologna se dostane k míči a bude moci v klidu rozehrát.
47'
Insigne před vápnem pěkně našel Elmase, ale jeho střelu dokázala obrana Bologni zablokovat.
46'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
První poločas je minulostí, Neapol po něm na domácím hřišti vede nad Bolognou 1:0. Neapol byla v prvním poločas aktivnější a vedení si zaslouží, ale nedá se říct, že by se Bologna jen bránila. Když viděla příležitost, chodila do brejků a zejména Palacio a Džemaili byli pro domácí obranu nebezpeční. Neapoli nejprve nebyl kvůli ofsajdu uznán gól Lozana, ale domácí se přeci jen dočkali, ve 41. minutě se z dorážky prosadil Fernando Llorente.
45+1'
45'
Bologna ještě dostala možnost v prvním poločase vyrovnat, ale z její standardní situace se už nic nestalo.
44'
Další dobrá šance pro domácí. Tentokrát se do palebné pozice dostal Lozano. Možná mohl ještě celou situaci vylepšit přihrávkou do strany.
43'
Neapol pokračovala ve své aktivitě a klidně mohl dát stejný střelec i druhý gól. Llorenteho ale nakonec po centru Koulibalyho hosté ubránili.
41'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol jde přeci jen ještě do poločasu do vedení, tentokrát už jeho branka platí!. Insigneho střelu z pravé strany ještě dokázal brankář Skorupski vyrazit, ale na dorážku FERNANDA LLORENTEHO už neměl nárok. Bez asistence.
40'
Z velké dálky vypálil Eljif Elmas. Jeho rána byla tečovaná a ještě se ji snažil na branku usměrnit hlavou Insigne, ale netrefil se.
39'
Riccardo Orsolini fauloval a Neapol rychle rozehrává a hned se žene dopředu.
38'
Rodrigo Palacio se rozhodl ze standardní situace namířit míč přímo na branku, ale nebyla do dobrá varianta, Palacio nebyl přesný.
37'
A žlutou kartu dostává také na druhé straně domácí Kalidou Koulibaly za faul na Palacia.
36'
Gary Medel ve středu pole nestíhal, tak svého soupeře zatáhl za dres a dostává žlutou kartu.
34'
Neapol zkusila z rohového kopu nacvičený signál, ten ale skončil u Lozana, který si nezpracoval dobře míč.
33'
Hirving Lozano nedokázal procpat míč na Llorenteho, ale vybojoval alespoň další rohový kop.
32'
Blerim Džemaili se dostal do velké šance, ale ve skluzu minul branku Neapole.
31'
Bologna se přestěhovala před branku soupeře. Kalidou Koulibaly předvedl čistý skluz, ale hosté ještě budou vhazovat.
29'
K hlavičce se po rohovém kopu sice dostal obrovitý stoper Neapole Kalidou Koulibaly, ale branku netrefil.
28'
Nikola Maksimović z pravé strany poslal před branku hostů zajímavý centr, Danilo ho dokázal odvrátit na rohový kop.
26'
Ve středu pole Koulibaly fauloval Palacia, takže u míče zůstanou hostující fotbalisté.
25'
Rodrigo Palacio dokázal zakončit ojedinělý výpad Bologny střelou, ale ta nebyla důrazná, žádný problém pro Ospinu.
22'
Fernando Llorente se po Insigneho hlavičce dostal k hlavičce, tu ale zablokovala obrana soupeře.
21'
Piotr Zieliński byl faulován a Neapol bude mít poměrně zajímavou standardní situaci.
20'
I další akci Neapole přerušilo ofsajdové postavení, tentokrát v něm byl Lorenzo Insigne.
19'
Takehiro Tomijasu se moc nerozpakoval a vypálil z dálky. David Ospina ale dával pozor a neměl problém míč chytit.
18'
Rozhodčí si tentokrát všiml hry rukou, hrát tak budou hosté.
16'
Celá Neapol už se radovala z branky, ale bylo to jen na pár sekund. Zakončující Hirving Lozano byl totiž v ofsajdu. Rozhodčí to vyhodnotili správně.
15'
Hirving Lozano se natahoval po centru z levé strany, ale pár centimetrů výšky mu chybělo, aby míč zasáhl.
14'
Neapol se poté vydala do rychlého brejku, který dokázal střelou z levé strany zakončit Lorenzo Insigne. Branku však minul.
13'
Také Poli měl za cíl na druhé straně odcentrovat, ale ten se k tomu ani nedostal.
12'
Nikola Maksimović mě na pravé straně prostor na centr, ale ten prolétl až za pokutové území a může hrát Bologna.
11'
Fabián Ruiz si dal míč nebojácně mezi tři hráče soupeře do vápna, rychle se otočil a stihl i vypálit. Branku ale netrefil.
10'
Neapol už opět získala územní převahu, ale zatím kombinuje jen daleko před pokutovým územím soupeře.
9'
Mattia Bani dobře vystihl rozehrávku Neapole, ale jeho následná přihrávka na Palacia už byla nepřesná a navíc do ofsajdu.
7'
Bologna se snaží otupit tlak Neapole tak, že drží míč pod kontrolou na své polovině.
6'
Bologna se znovu dokázala ubránit a navíc se i hned vydala dopředu. Finální fáze jí už ale nevyšla.
5'
Bologna se sice dokázala ubránit rohovému kopu, ale Neapol si hned vybojovala další.
4'
Neapol je zatím hodně aktivní a hned si vybojovala rohový kop.
2'
Hirving Lozano si našel za vápnem prostor na střelu i když mohl možná ještě přihrávat. branku netrefil.
1'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

SSC Neapol: Ospina – Nikola Maksimović, Manolas, Koulibaly, Di Lorenzo – Ruiz, Elmas, P. Zieliński, L. Insigne (C) – Lozano, F. Llorente.
Náhradníci: Karnezis, Meret – Callejón, Gaetano, Hysaj, Luperto, D. Mertens, Rui, Younes.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Bani, Danilo, Denswil – Džemaili, Medel, A. Poli – Orsolini, Palacio (C), N. Sansone.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Corbo, Destro, Juwara, Krejčí, M'Baye, Paz, J. Schouten, Skov Olsen, Svanberg.

Rozhodčí: Fabrizio Pasqua – Alessandro Lo Cicero, Antonino Santoro.
Bologna FC:

Bologna je aktuálně na 16. místě se 13 body a skóre 18:22. Tři prohry v řadě už nevěstily nic dobrého a špatnou formu mohl změnit domácí zápas s Parmou. Ale už v 17. minutě šel soupeř do vedení, když se trefil Kulusevski. Pět minut před přestávkou ovšem dokázal srovnat Palacio. V 71. minutě ale šla Parma znovu do vedení, tentokrát po trefě Iacoponiho. Nakonec remízu 2:2 zachránil v 90+5. minutě Džemaili. Nejlepším střelcem Bologně je se 4 góly Palacio.
SSC Neapol:

Neapol je momentálně na 7. místě s 20 body a skóre 22:16. Po čtyřech zápasech bez výhry si chtěla odvézt plný počet bodů ze San Sira, kde se střetla s AC Milán. Do utkání hosté vstoupili skvěle, protože se ve 24. minutě trefil Lozano. O pět minut později ale přišlo srovnání z kopačky Bonaventury. Druhá půle utkání nepřinesla žádný gól a v 61 658 diváků tak vidělo remízu 1:1. Nejlepším střelcem Neapole je s 5 góly Milik.
Ve 14. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy SSC Neapol a Bologna FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v květnu na půdě Bologni, která dokázala zvítězit 3:2. Dnes se ale bude bojovat na Stadio San Paolo v Neapoli. Tento stadion nabídne kapacitu pro 60 240 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Fabrizio Pasqua a jeho asistenti Alessandro Lo Cicero a Antonino Santoro. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62