Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Brescia - 8. prosince 2019   15:00

0:1
(0:0)
Brescia
54' Balotelli
Spal
Beriša – Cionek, Vicari (C), Tomović – M. Janković (71. Paloschi), Murgia (86. Moncini), Missiroli, Kurtić, Igor – Petagna, Valoti (58. Floccari).
Orsato – Prenna, Gori
Stadio Paolo Mazza (Ferrara)
Brescia
Joronen – Matějů, Chancellor, Cistana – Sabelli, Ndoj (66. Magnani), Rômulo, Tonali, Bisoli – Torregrossa (C) (79. Al. Donnarumma), Balotelli (71. Ayé).

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 10:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:18.
Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Nesmírně napínavý zápas je u konce! Brescia díky brance Maria Balotelliho vítězí nad Spalem nejtěsnějším rozdílem 1:0 a posouvá se na předposlední devatenáctou pozici o bod právě před svého sobotního rivala. Spal klesl na dvacátou příčku, i když alespoň k remíze neměl daleko. Jenomže zhruba dvacet minut před koncem neproměnil pokutový kop a zůstává tak s prázdnou.
90+8'
90+7'
Hosté přešli do brejku a na poslední chvíli musel zachraňovat jeden z vracejících se hráčů.
90+6'
Cionek vyzval ke skórování Monciniho, ale jeho rána byla sražena nad branku na rohový kop!
90+5'
Žlutou kartu dostává Jesse Joronen (Brescia Calcio).
90+5'
Petagna se dostal k odraženému míči, ovšem poslal ho jen těsně vedle pravé tyče!
90+4'
Domácí se snaží nadechnout k jednomu z posledních náporů.
90+3'
Vhazovat bude Igor, domácím se ale výrazně krátí čas.
90+2'
Brescia nikam nespěchá a operuje s míčem daleko od své branky.
90+1'
Po útočném faulu Monciniho budou rozehrávat hosté.
90'
Nastavuje se 7 minut!
89'
Domácím se rohový kop nepovedl a Brescia proto vyráží do brejku.
88'
Kurtić napřáhl z pětadvaceti metrů a Joronen musí skvělým způsobem odvracet na rohový kop!
87'
Domácí posílají do šestnáctky soupeře jeden centr za druhým, ale ani jeden se výrazněji neuchytil.
86'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alessandro Murgia, přichází Gabriele Moncini.
85'
Spal už nemá příliš mnoho času, ale stále se snaží tlačit.
84'
Stále se čeká na ošetření Joronena, který se drží za obličej.
83'
Joronen je značně otřesen, ale vypadá to, že bude schopen pokračovat.
82'
Joronen se nyní nepříjemně srazil s Bisolim a oba musejí být ošetřeni na hrací ploše.
81'
Sabelli se vydal do přečíslení, ale s přihrávkou otálel tak dlouho, až o balón přišel.
80'
Spal se rozhodně nevzdává a snaží se alespoň vyrovnat.
79'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Ernesto Torregrossa, přichází Alfredo Donnarumma.
78'
Útočná akce domácích končí po faulu Petagny.
77'
Domácím se krátí čas, do konce zbývá zhruba čtvrthodiny.
76'
Paloschi si nyní při zpracování pomohl rukou.
75'
Joronen znovu zasahuje, tentokráte kryje ránu Tomoviće z hranice šestnáctky.
74'
Petagna ale pokutový kop neproměnil! Zamířil k pravé tyči a brankář Joronen vystihl směr střely, balón odvrátil na rohový kop!
73'
Míč na penaltový puntík si postavil Petagna!
72'
Žlutou kartu dostává Giangiacomo Magnani (Brescia Calcio).
72'
Penalta pro domácí! Magnani si počínal nedovoleně v souboji s Paloschim a zbytečně ho podrazil, rozhodčí Orsato neváhal s nařízením pokutového kopu ani sekundu!
71'
Ze hřiště odchází střelec jediné dosavadní branky Balotelli a nahrazuje ho Aye.
71'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Alberto Paloschi.
70'
Rána z pětadvaceti metrů letí nad horní tyčku.
69'
Balotelli si v souboji pomohl loktem, na domácí tak čeká zajímavá standardní situace.
68'
Murgia se dopustil nedovoleného zákroku, poté rozhodčí Orsato domlouvá domácímu trenérovi Semplicimu.
67'
Floccari rozhodně oživil hru svého výběru, teď jeho zblokovaný pokus ukryl v rukavicích Joronen.
66'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Emanuele Ndoj, přichází Giangiacomo Magnani.
65'
Domácí jsou stále aktivnější, hosté se jen brání.
64'
Málem se to povedlo Floccarimu, jenomže ten poslal balón vysoko nad horní tyčku!
63'
Domácí teď mají enormní tlak a snaží se vyrovnat.
62'
Do šestnáctky Brescie přiletěl další centr, ale ani ten žádné nebezpečí nepřinesl.
61'
Brescia přešla do protiútoku, nicméně Ndoj o míč přišel.
60'
Domácí se snaží tlačit, nicméně v ofenzívě jsou momentálně bezzubí.
59'
Po přihrávce z levé strany od Kurtiče pálil u první Janković, ale ze čtrnácti metrů zamířil příliš vysoko.
58'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Sergio Floccari.
57'
Kurtić byl faulován, u míče budou domácí.
56'
Domácí se snaží odpovědět a nacházejí se v blízkosti pokutového území soupeře.
55'
Rozhodčí Orsato ještě konzultoval celou situaci s videorozhodčím a ofsajd to nebyl, branka tedy platí!
54'
Brescia právě vstřelila branku!A hosté se přeci jen dostávají do vedení, což je pro ně nesmírně důležité! Rômulo přelstil ofsajdovou past a utekl všem na pravé straně. Poté adresoval přihrávku před branku, kde musel zasahovat Beriša. Následně domácí strážce vychytal i Ndoje, ovšem balón se pak odrazil na kopačku MARIA BALOTELLIHO ten z první rozvlnil síť. Bez asistence
53'
Balón znovu ve středu hřiště, tentokráte ho má v držení Brescia.
52'
Domácí kombinovali v blízkosti půlící čáry, pak ale o míč přišli.
51'
K míči se postavil Murgia a horní tyčku minul zhruba o metr a půl.
50'
Sabelli se dopustil nedovoleného zákroku, domácí budou zahrávat standardní situaci z nadějné pozice.
49'
Hosté nyní spálil obrovskou možnost! Torregrossa si vyměnil míč se spoluhráčem, po následném centru nepřekonal Balotelli Berišu a poté právě Torregrossa v nejdůležitější chvíli podklouzl. Závěrečná rána pak už letěla hodně vysoko nad horní tyčku!
48'
Na dlouhý centr z pravého křídla si nejvýše do vzduchu vyskočil brankář Joronen.
47'
Oba celky vstoupily do druhého poločasu beze změn, aktivnější jsou zatím domácí.
46'
Hráči už vybíhají z tunelu a druhý poločas za okamžik začne.
První poločas je za námi. Podle očekávání sledujeme vyrovnané utkání, ve kterém se diváci zatím nedočkali žádného gólu. Kromě větší šance Balotelliho hned z úvodu zápasu se nic zajímavého neudálo. Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Thiago Cionek (Spal).
45+1'
Balotelliho rána z velké dálky letí hodně vysoko.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
U levé tyče se dostal k zakončení hlavou Romulo, Beriša však s přehledem ukrývá balón do rukavic.
43'
Brescia momentálně kombinuje na vlastní polovině a nikam se netlačí.
42'
Domácí rozehráli přímý volný kop nakrátko, Kurtić ale nevybojoval ani rohový kop. Ihned na to gestikuluje s rozhodčím a za protesty vidí žlutou kartu.
41'
Matějů si krásně vyměnil míč s Torregrossou a krásně odcentroval, jeho spoluhráč však při zakončení netrefil balón ideálně.
40'
Tomovič fauloval, u míče jsou hosté.
39'
Hosté chybují v rozehrávce, Spal poklidně kombinuje na vlastní polovině.
38'
Balotelli si po zpětném centru téměř od brankové čáry už rovnal balón na svou pravačku, ale vystřelit nakonec nedokázal.
37'
To samé platí na opačné straně, dobrý obranný zákrok předvedl Tomović.
36'
Calcio se ubránilo a může vyrazit kupředu.
35'
Po nepřesné rozehrávce má Brescia k dispozici autové vhazování.
34'
Po centru z levé strany hlavičkuje Kurtič a prostor tří tyčí hodně míjí.
33'
Ndoj znovu atakoval Cionka a rozhodčí Orsato mu naposledy domlouvá.
32'
Po jeho zahrání vznikla v pokutovém území Brescie skrumáž a Kurtić nakonec zblízka prostřelil Joronena, ovšem nacházel se v v milimetrovém ofsajdu a branka tak neplatí!
31'
Ndoj fauloval unikajícího Cionka, domácí budou zahrávat přímý volný kop z pravé strany.
30'
Centr Cionka z pravé strany pohotově odvrací defenzíva Calcia.
29'
Spal po kombinaci ve středu hřiště chybuje a přichází o míč.
28'
Kapitán Brescie Torregrossa se na levé straně zbavil dvou protihráčů, ovšem na třetího nevyzrál a pak fauloval.
27'
Balotelli.se snažil prosadit na pravé straně, ale Igor ho čistým způsobem zastavil.
26'
Do odraženého míče se z dvaadvaceti metrů opřel Missiroli a míří hodně vysoko až na tribuny.
25'
Domácí se snaží hrát s rozvahou a krouží kolem defenzívy protivníka.
24'
Spal se však ubránil a nyní vyráží dopředu, oba celky zatím skvěle brání.
23'
V polovině úvodního dějství mají hosté tlak a snaží se tlačit do zakončení.
22'
Ke standardní situaci se postavil Balotelli a nezahrál ji vůbec dobře.
21'
Vicari zastavil rozběhnutého Torregrossu a od rozhodčího Orsata vidí žlutou kartu.
20'
Valoti leží na trávníku a je evidentně otřesen, hra je tak nyní přerušena.
19'
Po jeho zahrání oslovil Janković rozeběhnutého Valotiho a gólman Joronen byl u míče o chlup dříve.
18'
Po nedovoleném zákroku Cistany mají domácí k dispozici přímý volný kop, hostující hráč navíc vidí první žlutou kartu tohoto utkání.
18'
Balotell získal míč na levém křídle, jeho následný centr byl lahůdkou pro gólmana Berišu.
17'
Domácí jsou zatím mnohem důraznější a mají na kontě více nedovolených zákroků.
16'
Další nedovolený zákrok předvedl Kurtič, ihned na to kryje Beriša přízemní pokus z pětadvaceti metrů.
15'
Z pravé strany přilétl míč před gólmana Joronena, Spal ale zakončit nedokázal.
14'
Janković se dopustil jasného nedovoleného zákroku, u balónu tak zůstává Brescia.
13'
Domácí se snažili přejít do rychlého protiútoku, ale hned v počátku byli zastaveni.
12'
Hosté se přeci jen usadili na útočné polovině, žádnou nebezpečnou šanci si však nevypracovali.
11'
Missiroli teď nevybíravým způsobem zastavil protihráče a může být rád, že od rozhodčího neviděl žlutou kartu.
10'
Po hezké akci na levé straně pálil z osmnácti metrů Igor, ovšem po zpětné přihrávce pálil příliš vysoko nad horní tyčku.
9'
Torregrossa byl nyní přistižen v ofsajdu.
8'
Na opačné straně operovala před pokutovým územím domácích Brescia, nicméně z mírného závaru nic vytěžit nedokázala.
7'
Po akci na pravé straně přiletěl centr do středu hrací plochy, domácí defenzíva si však dokázala poradit.
6'
Hosté jsou prozatím aktivnější a snaží se něco vymyslet, zatím ale spíše sledujeme opatrnější průběh.
5'
Hosté zahrávali rohový kop, ale nic z něho vytěžit nedokázali.
4'
Brescia mohla jít bleskurychle do vedení! Mario Balotelli předvedl krásnou individuální akci a razantně vypálil, ovšem brankář Beriša byl pozorný a zaznamenal svůj první zákrok v zápase!
3'
Spal se usadil v blízkosti půlící čáry a snaží se směrem dopředu něco vymyslet.
2'
Hosté začali zostra a hnali se do útoku po pravé straně, ovšem ihned na to o míč přišli.
1'
Vše už je připraveno, utkání za malý okamžik začne.

Spal: Beriša – Cionek, Vicari (C), Tomović – M. Janković, Murgia, Missiroli, Kurtić, Igor – Petagna, Valoti.
Náhradníci: Letica, Thiam – Moncini, Paloschi, Mastrilli, Tunjov, Cannistrà, Salamon, Valdifiori, Floccari.

Brescia Calcio: Joronen – Matějů, Chancellor, Cistana – Sabelli, Ndoj, Rômulo, Tonali, Bisoli – Torregrossa (C), Balotelli.
Náhradníci: Andrenacci, Alfonso – Morosini, Ayé, Viviani, Špalek, Martella, Zmrhal, Al. Donnarumma, Gastaldello, Magnani, Mangraviti.

Rozhodčí: Orsato – Prenna, Gori.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Domácí celek se musí vypořádat s celkem početnou marodkou, na které se nacházejí Strefezza, Reca, Sala, Di Francesco, Fares a D'Alessandro. Hosté postrádají pouze Dessena. V dresu Brescie by se měl v základní jedenáctce objevit český obránce Aleš Matějů, na lavici náhradníků začne žatecký rodák Jaromír Zmrhal.
Brescia jako letošní nováček se naposledy utkala se svým nadcházejícím rivalem v sezóně 2016/2017 ještě v Serii B. Tehdy v obou případech dominoval SPAL, jenž získal plný počet šesti bodů (3:2 a 3:1). V hostujícím klubu momentálně probíhají velké rošády na trenérském postu. Zhruba před měsícem byl odvolán Eugenio Corini, kterého nahradil Fabio Grosso. Nicméně ten po třech porážkách velmi záhy skončil a místo něho opět usedl na lavici strůjce postupového úspěchu Corini, jehož tak čeká obnovená premiéra.
Hosté mají oproti ostatním účastníkům nejvyšší soutěže jeden duel k dobru se Sassuolem, ale to na jejich pozici v podstatě nic nemění. Patří jim totiž poslední dvacátá pozice se sedmi body, momentálně prohráli v nejvyšší italské soutěži již šestkrát za sebou a z toho hned třikrát v řadě neskórovali. Po neúspěchu s klubem FC Turín (0:4) podlehli shodným výsledkem 0:3 AS Řím i Atalantě.
Oba dva nedělní protivníci mají velké problémy se záchranou a nacházejí se na samém dně Serie A. Domácí SPAL doposud vybojoval devět bodů a nachází se na předposledním devatenáctém místě, za sedmnáctou Sampdorií zaostává o body tři. Na ligové scéně naposledy zvítězil před více než dvěma měsíci, v 7. kole dokázal porazit Parmu nejtěsnějším poměrem 1:0. Od té doby pouze třikrát remizoval, jednou dokonce s vysoce favorizovanou Neapolí (1:1). Ve středu sehrál 4. kolo národního poháru s konkurenčním Lecce a deklasoval ho vysoko v poměru 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62