Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Bologna - 11. dubna 2021   18:00

AS Řím
44' B. Mayoral
1:0
(1:0)
AS Řím
Mirante – Mancini, Fazio, Ibañez – Peres, Villar, Diawara (68. Veretout), Reynolds (76. Karsdorp) – C. Pérez (76. Lorenzo Pellegrini), Pedro (C) (68. Mchitarjan) – B. Mayoral (84. Pastore).
M. Guida – S. Alassio, M. Robilotta
Stadio Olimpico (Roma).
Bologna
Skorupski – De Silvestri (61. Antov), Danilo (C), Soumaoro, Dijks – J. Schouten (77. Domínguez), Svanberg (69. Juwara) – Skov Olsen (60. Orsolini), R. Soriano, Palacio – Barrow (60. N. Sansone).
A. Da Costa, Ravaglia – M'Baye, Antov, Domínguez, A. Poli, Baldursson, Faragò, Vignato, Orsolini, N. Sansone, Juwara.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:14.
Druhá půle byla z obou stran spíš opatrná, více aktivní byli pro změnu domácí hráči, kteří mohli několikrát navýšit své vedení, což se jim sice nepodařilo, ale příliš mrzet je to nemusí. Soupeř totiž žádný ze svých útoků nedokázal proměnit ve vyrovnání, AS tak těsný náskok uhájilo a zaznamenalo důležitou výhru, která jej udržela v boji o pohárová místa.
90+5'
90+4'
Tak za tohle Nicola Sansone pochvalu jistě nedostane. Jeho příliš přetažený centr letí pouze do zámezí a tým z hlavního města těsný náskok pravděpodobně uhájí.
90+3'
Rodrigo Palacio si vynutil faul a je to možná poslední příležitost pro jeho barvy, Bologna rozehraje přímý kop.
90+2'
Bologna nyní předvedla velice pěknou souhru, jenže žádný z hráčů se neměl ke střele a domácím se povedlo odehrát balón do bezpečí.
90+2'
Míč ale končí u gólmana hostů, těm se neúprosně krátí čas.
90+1'
Hrát se bude ještě kvarteto minut.
90'
AS bude vhazovat aut, rozehrávku pochopitelně zdržuje.
89'
Těsný ofsajd hostujícího mančaftu.
88'
Rick Karsdorp nabíhal osamocen z pravé strany k bráně, mohl přihrát úplně volnému Mchitarjanovi, ale nepřihrál, ani nevystřelil, nýbrž o míč přišel. Jeho tým aspoň rozehraje roh.
87'
Domácí se spíš jen brání, nyní pouze odkopli letící balón na soupeřovu stranu, ten tak musí začít útok od začátku.
85'
Pro letící balón si z brány vyběhl Mirante, který tak po delší době musel zasáhnout, a uklidil jej do náruče.
84'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Javier Pastore.
83'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Pellegrini (AS Řím), který zatáhl za záchranou brzdu a fauloval unikajícího Roberta Soriana.
83'
Łukasz Skorupski po malé domů odkopl balón daleko do bezpečí.
81'
Žlutou kartu obdržel hlavní kouč hostujícího mužstva Mihajlović,
81'
Jordan Veretout střílel z velké dálky, jeho pokus postrádal přesnost a proletěl nad břevnem brány hostů.
80'
Nicola Sansone byl připravený zakončovat, před brankářem stál úplně sám, ale míč k němu ve finále nedoputoval.
78'
Hosté byli natlačeni na svoji polovinu a nedaří se jim rozehrát.
77'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Nicolás Martín Domínguez.
76'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bryan Reynolds, přichází Rick Karsdorp.
76'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Lorenzo Pellegrini.
75'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Villar (AS Řím), který fauloval Roberta Soriana.
74'
Bruno Peres byl blízko navýšení vedení, jeho prudkou střelu ale Łukasz Skorupski stačil bravurně vyrazit.
74'
Mitchell Dijks nedokázal prostrčit míč skrz skrumáž hráčů před sebou.
73'
Domácí tým zastavuje ofsajd a hosté mohou rozehrát od své svatyně.
72'
Henrich Mchitarjan se přeci jen dostal ke střele, ale trefil rovněž jen protihráče.
72'
Borja Mayoral vyrazil se spoluhráči do otevřené obrany, ale jeho přihrávka před bránu byla včas zblokována.
71'
Nepřesná přihrávka před hostující bránu končí jen u Łukasze Skorupskiho, který sebral míč do náruče.
69'
Roger Ibañez měl před sebou odkrytý prostor, jeho prudká rána z voleje však proletěla vysoko nad bránou. Tohle byla jedna z největších možností druhé půle.
69'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Musa Juwara.
68'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Jordan Veretout.
68'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Henrich Mchitarjan.
67'
Bryan Reynolds dostal přihrávku na pravé křídlo, ale nepodařilo se mu míč vrátit vzduchem před bránu. Jeho tým rozehraje roh, ale ještě předtím přijde na řadu střídání.
66'
Dva hráči Bologni se snažili dosáhnout hlavou na letící balón, ale ani jednomu se to nepodařilo a Mirante tak neměl práci.
64'
Hostující obrana si nerozuměla s brankářem, Amadou Diawara toho málem využil, ale balón mu nakonec utekl od kopačky.
62'
Adama Soumaoro fauloval u středové lajny, domácí budou rozehrávat.
61'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Valentin Antov.
60'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Riccardo Orsolini.
60'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nicola Sansone.
60'
Točený míč se vzduchem snesl přímo do rukavic vyběhnutého Miranteho.
59'
Držitel žluté karty je zpátky a jeho tým se vydal do útoku.
58'
Lorenzo De Silvestri si žádá ošetření, zřejmě utrpěl nějaký šrám a se zdravotníky odchází za postranní čáru.
57'
Těsný ofsajd hostujícího mužstva, rozehrávat mohou domácí.
55'
Amadou Diawara si hezky vyměnil přihrávku se spoluhráčem a naběhl do pokutového území, mohl znovu přihrávat, místo toho volil střelu, která však byla ztlumena a Łukasz Skorupski bez větších potíží míč uklidil do náruče.
53'
Domácí se ocitli pod mírným tlakem a balón raději odkopli na soupeřovu stranu.
51'
A málem za to pykali, po špatné rozehrávce se ke střele z asi dvaceti metrů dostal jeden z hráčů Bologni, mířil ale mimo bránu.
50'
Oproti té předchozí začala druhá půle hodně opatrně, u míče jsou domácí, kteří se ale do útoku moc neženou.
48'
Hosté přenáší hru ke svému brankáři, který v klidu rozehrává.
46'
Borja Mayoral na nic nečekal a po přihrávce z levé strany pálil v pokutovém území bez přípravy, trefil ale jen bránícího soupeře.
46'
Hosté vstoupili do prvního poločasu velmi aktivně a kdyby vedli třeba 2:0, nikdo by se nemohl divit. Své velké šance ale nedokázali využít a přišel trest v podobně inkasovaného gólu, který přišel v závěru úvodního poločasu. Hráči Bologně mohou hodně litovat promarněných možností, ale před sebou mají ještě 45 minut, podaří se jim skórovat?
45+1'
44'
AS Řím právě vstřelil branku!
Trochu studená sprcha pro hostující tým, který v závěru první půle inkasuje. Šťastnou tečí se k míči dostal BORJA MAYORAL, který běžel sám na brankáře, ten mu chtěl rychlým vyběhnutím míč sebrat, ale hráč AS udělal kličku a poté poslal míč do zcela prázdné brány.
43'
Jerdy Schouten to zkusil zpoza hranice pokutového území, ale jeho prudký pokus letí vysoko nad břevno domácí svatyně. Takto to určitě nepůjde.
41'
Další faul hostů, za který sice karta udělena nebude, ale Bologna přichází o balón.
39'
Pěkný pokus z dálky v podání Barrowa, míč však směřoval přímo k Mirantemu, který jej srazil k zemi a poté sebral do rukou.
38'
Žlutou kartu dostává Lorenzo De Silvestri (Bologna FC) za faul na Pedra.
38'
Jeho tým následně zahrával rohový kop, tečovaný míč se odkutálel k Mirantemu, který jej uklidil do rukou.
36'
Žlutou kartu dostává Pedro (AS Řím).
36'
Docela prudká malá domů pro brankáře hostů, kterému se ale povedlo prudký míč zpracovat a rozehrát.
34'
Roberto Soriano si nedokázal zpracovat balón tak, jak by si přál, dokázal jej však získat zpět na kopačky a přihrát svému spoluhráči k hranici pokutového území, jenže ten vzápětí o balón přišel, takže akce Bologni končí.
33'
Mattias Svanberg inkasoval zřejmě úder od Diawary a zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
32'
Domácí vyrazili do přečíslení, Pedro adresoval přihrávku vzduchem na druhou stranu, kam nabíhal Borja Mayoral, ten se ale k balónu včas nedostal.
30'
Rodrigo Palacio obdržel přihrávku na střed, mohl si vybrat, kam míč pošel, avšak svůj nepříliš prudký pokus po zemi adresoval jen lehce na levou stranu a Antonio Mirante neměl zas tak velkou práci, včas padl na zem a balón zastavil.
29'
Lorenzo De Silvestri udeřil Borju Mayorala do obličeje, karetní trest ale nevidí.
28'
Roberto Soriano se dopustil útočného faulu a se spoluhráči se musí vrátit zpátky.
27'
Znovu spíše nudná pasáž hry, kdy si celky míč mezi sebou vyměňují a ani jeden z brankářů práci nemá.
24'
Gonzalo Villar se přeci jen odhodlal ke střele, ale jeho pokus z dálky šel přesně do míst, kde stál připravený gólman hostů, jenž si tak připisuje první zákrok v utkání.
23'
Hra se trochu zklidnila, balón drží hráči v červeném dresu, ale volí přihrávky u středového kruhu.
21'
Danilo zůstal trestuhodně nepokrytý na levé straně pokutového území, svoji střelu pravačkou po zemi ale adresoval jen do boční sítě. V jednu chvíli se už zdálo, že to je gól.
20'
Roberto Soriano se dostal do velké šance, avšak jeho pokus Mirante bravurně vyrazil a poněkolikáté dnes už podržel svůj tým.
18'
Bologna byla chycena do ofsajdu a míč tak získávají protihráči.
16'
Málem z toho bylo ohrožení jejich svatyně, do brejku se vydal Danilo, který obdržel přihrávku do běhu, Antonio Mirante však takovou taktiku očekával, vyběhl hodně daleko ze své svatyně a skluzem odehrál míč do bezpečí. Nyní je třeba brankáře AS pochválit.
15'
Domácí rozehrají první roh a mohou zkusit zahrozit.
14'
Pedro nenačasoval svoji přihrávku zrovna dobře, nikdo z jeho spoluhráčů balón nezpracoval.
13'
Špatná rozehrávka hostů končí jen u soupeře, který tak může zkusit další útok.
12'
Pedro jako první hráč Říma se v tomto utkání málem dostal do šance, jenže míč mu po zpracování utekl do zámezí.
11'
Domácí zklidňují hru a posílají míč svému brankáři.
10'
Mattias Svanberg hlavičkoval velmi nebezpečně, avšak hlavou poslal balón příliš vysoko nad. Další dobrá možnost Bologni.
9'
Tohle byla velká šance hostů. Andreas Skov Olsen poslal z pravého křídla přihrávku před bránu, tam míč nedokázal tečovat Musa Barrow, ale dokázal jej aspoň lehce zpracovat a vystřelit se povedlo doběhnutému Rodrigovi Palaciovi, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti byl tečován mimo bránu. Tohle měl být gól.
8'
Celku z hlavního města se nedaří v rozehrávku, po další nepovedené přichází o balón.
7'
Zatím drží míč spíše hostující celek, jeho hráči si teď přihrávají u středové čáry.
6'
Hostující obrana si teď trochu nerozuměla s brankářem, ale domácí se stáhli z útoku a zaváhání tak nevyužili.
5'
Mattias Svanberg se znenadání dostal do zakončení v pokutovém území, jeho volej však proletěl vysoko nad domácí svatyní.
5'
Rohový kop pro Bolognu.
4'
Po jeho rozehrávce se ke střele z dobré pozice dostal Andreas Skov Olsen, jenže jeho slabý a nepřesný pokus neměl šanci na úspěch.
3'
Hosté vyrazili k soupeřově bráně, jeho obrana jej odvrací do autu.
2'
Antonio Mirante si poprvé sáhl na míč, když vyběhl z brány a uklidil jej do rukou.
1'

AS Řím: Mirante – Mancini, Fazio, Ibañez – Peres, Villar, Diawara, Reynolds – C. Pérez, Pedro (C) – B. Mayoral.
Náhradníci: Pau López, Fuzato – Karsdorp, Juan Jesus, Santon, Pastore, Calafiori, Lorenzo Pellegrini, Veretout, Mchitarjan, Džeko, Providence.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Danilo (C), Soumaoro, Dijks – J. Schouten, Svanberg – Skov Olsen, R. Soriano, Palacio – Barrow.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – M'Baye, Antov, Domínguez, A. Poli, Baldursson, Faragò, Vignato, Orsolini, N. Sansone.

Rozhodčí: M. Guida – S. Alassio, M. Robilotta.
AS Řím

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je AS Řím. Římané se pro změnu nacházejí na sedmé pozici, což je ovšem daleko za očekáváním vedení klubu. AS momentálně chybí na pohárové pozice pouze jeden bod, v případě bodového zisku by se tak mohlo dostat na šestou pozici, kde aktuálně číhá římské Lazio. AS Řím ovšem nepůjde do tohoto zápasu v ideální formě, na svém kontě má totiž tři zápasy bez výhry. Ta poslední navíc přišla před více než měsícem, tehdy se AS Řím povedlo na domácím stadionu porazit Janov výsledkem 1:0.
Bologna FC

Fotbalisté Boloni se nacházejí na jedenácté pozici, což i tak znamená spodní polovinu tabulky. Bologna do této chvíle dokázala nasbírat čtyřiatřicet bodů, nicméně na sestupové pásmo má hned dvanáctibodový náskok. Hostující tým tohoto zápasu z posledních pěti ligových duelů dokázal vyhrát dvakrát, navíc se jednalo o dvě výhry v řadě. Tuto sérii ovšem v minulém kole překazil milánský Inter, kterému se v roli hostujícího celku nakonec povedlo uspět. K vidění byla za celou dobu pouze jedna branka, o kterou se nakonec postaral Romelu Lukaku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AS Řím a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62