Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Benevento - 12. května 2021   20:45

Atalanta
22' Muriel (Malinovskyj) • 67' Pašalić (D. Zapata)
2:0
(1:0)
Atalanta
Gollini – Hateboer, Romero, Palomino, Gosens (59. Djimsiti) – de Roon, Freuler (C) – Malinovskyj (59. Iličić), Pessina (59. Pašalić), Muriel (67. Al. Mirančuk) – D. Zapata (89. S. Lammers).
Massa – Peretti, Bindoni
Benevento
Montipò – Tuia, Glik, Caldirola (C) – Improta, P. Hetemaj (73. Depaoli), Viola (58. Ionita), Bryan Dabo (85. Tello), Barba (73. Letizia) – Gaich (58. Caprari), Lapadula.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce a důležité body v boji o Ligu mistrů si připisuje domácí Atalanta, jež porazila o záchranu bojující Benevento 2:0. Domácí dali po jednom gólu v každé poločase. V tom prvním se prosadil Luis Muriel po nahrávce Ruslana Malinovskyho. A v 67. minutě rozvlnil síť úplně osamocený Mario Pašalić na středu pokutového území. Hostujícímu Beneventu nehraje do karet ani to, že Spezia uhrála remízu na hřišti Sampdorie Janov. Atalanta se v dalším utkání představí 15.5. na hřišti FC Janov. Benevento se o den později představí doma doma proti poslednímu Crotone.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 19:11.
90+3'
90+3'
Přesně proti noze dostal nahrávku za vápno domácí Berat Djimsiti a z voleje zkusil vypálit. Důrazný pokus skončil na obětavém soupeři.
90+2'
Důrazná nahrávka podél lajny mířila na hostujícího Andrése Tella, který si míč pustil do běhu a poté ho od něho odstavil dobře pozičně postavený José Luis Palomino.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Hezkou nahrávku do pokutového území dostal domácí Sam Lammers, který se důrazně prodral až ke střele, jež skončila vedle branky.
89'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Sam Lammers.
89'
Kousek za vápnem se uvolnil rychlou kličkou od soupeře Gianluca Lapadula a levačkou zkusil překvapit Golliniho na přední tyčce. Jeho zajímavý projektil skončil kousek vedle branky Atalanty.
88'
Hodně těžkou nahrávku dostal do lajny domácí Mario Pašalić, který ji dokázal udržet ve hře, ale nabídl ji tím pouze soupeři.
87'
Gianluca Caprari se z levé strany zkoušel prodrat do vápna soupeře, ale mezi dvěma soupeři mu došel dech a míč ztratil.
86'
Dlouhý nákop z hloubky pole do běhu Iličićovi nakonec úspěšný pro domácí barvy nebyl. Míč doskákal až mimo hřiště.
85'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Andrés Tello.
85'
Ze solidní dálky zkoušel Artur Ionita nacentrovat míč do vápna, kde nedokázal najít nikoho v bílých dresech.
84'
V hodně přehuštěném prostoru zkusil vypálit domácí Marten de Roon. Několikrát zblokovaný pokus nakonec našel Lorenzo Montipò ve svých rukavicích.
82'
Během dvou minut předvedl Luca Caldirola (Benevento) dva zbytečné zákroky na domácího Zapatu a předčasně tak míří pod sprchy.
81'
Na druhé straně si Josip Iličić (Atalanta BC) vytrvale přidržoval Gaetana Letiziu. Rozhodčí ho musel potrestat kartou.
80'
Luca Caldirola (Benevento) to přehnal s důrazem na středu hřiště, kde zezadu najel do Zapaty. Může být rád, že byl oceněn pouze žlutou kartou.
80'
Alexej Mirančuk chtěl deset minut před koncem vysunout středem hřiště do vápna Iličiće, který ale míč na hrací ploše nestihl.
79'
Nyní se hosté osvobodili od tlaku soupeře pouze dlouhým odkopem na jeho polovinu.
78'
Vysoký centr dostal na levou stranu vápna Marten de Roon a míč zkoušel ještě hlavou vracet. Našel ale pouze jednoho z hostů.
76'
Míč si na místě faulu postavil sám faulovaný Alexej Mirančuk, ale jeho pokus zamířil pouze do dobře postavené zdi v bílých dresech.
75'
Alexej Mirančuk hodně důrazně dohrán kousek za pokutovým územím a domácí si tak kopnou velmi zajímavou standardní situaci.
74'
Na hraně vápna se kličkou odpoutal od soupeře Bryan Dabo a zkusil odcentrovat. Jeho centr ale trefil pouze prvního soupeře.
73'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Fabio Depaoli.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Federico Barba, přichází Gaetano Letizia.
72'
Na pravé straně si udělal prostor Bryan Dabo a odcentroval do vápna, kde si míč daleko od nohy zpracoval Gianluca Lapadula a poté fauloval soupeře.
71'
Zblokovaný centr z levé strany posílal do vápna hostující Bryan Dabo. Pro domácí obranu to nebyl žádný problém.
70'
Následně se na středu hřiště provinil proti pravidlům Josip Iličić, když relativně zbytečně fauloval soupeře.
69'
Nepřesnou nahrávku do levé lajny zaznamenal střelec branky Mario Pašalić. Míč poslal mimo hřiště.
67'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Už je to o dvě branky a z domácího pohledu rozhodně radostnější. Kolmou nahrávku do vápna dostal domácí útočník Duván Zapata, který ještě nemohl zakončovat, tak přichystal parádní střeleckou pozici na středu vápna pro MARIA PAŠALIĆE. Ten měl dostatek času i na zpracovaní a uklizení míče do sítě.
67'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Alexej Mirančuk.
66'
Z levé strany na střed se snažil Luis Muriel navézt míč, po lehkém kontaktu se soupeřem ale putoval k zemi. Rozhodčí faul nepískal.
65'
Exekuce se ujal Josip Iličić, ale jeho centr na střed vápna nikoho v domácím dresu nenašel.
64'
Centr Muriela byl sražen a domácí tým si tak kopne rohový kop.
63'
Vysoký nákop do brejku dostal hostující Gianluca Lapadula, který postupem času ztrácel rychlost a poté mu rozhodčí zvedl ofsajdový praporek.
62'
Na střed hřiště se sice Berat Djimsiti dostal šikovně, ale následující nahrávka do lajny byla hodně nepovedená ze strany domácího obránce.
61'
Na brankovou čáru dostal nevyzpytatelnou nahrávku Gianluca Lapadula. K míči se dokázal dostat, ale v tu dobu byl už za lajnou.
60'
Artur Ionita (Benevento) ihned po svém příchodu zatáhl za dres pronikajícího soupeře a spatřil žlutou kartu.
59'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Josip Iličić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mario Pašalić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Berat Djimsiti.
58'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Adolfo Gaich, přichází Gianluca Caprari.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Nicolas Viola, přichází Artur Ionita.
57'
Po levé straně utekl všem soupeřům Luis Muriel a poté předkládal míč do pokutového území, kde v těžké pozici nedokázal Duván Zapata zakončit.
56'
Federico Barba (Benevento) si přidržel unikajícího Ruslana Malinovskyho na pravé lajně a dostal celkem přísnou žlutou kartu.
55'
Hodně ukvapený centr zkusil z pravé strany hřiště Riccardo Improta. Ještě z otočky však trefil pouze soupeře.
54'
Vysoký nákop svého týmu prodloužil ještě za sebe Adolfo Gaich. Míč skončil pouze u obránců Atalanty.
53'
Kolmici měl v hlavě domácí Ruslan Malinovskyj na středu hřiště. Do nahrávky mu ale na posledních chvíli vstoupil jeden z hostujících borců.
52'
Po pravé straně se až k centru protáhl domácí Hans Hateboer. Následovala však hodně nepřesná a tvrdá nabídka do pokutového území.
51'
Marten de Roon (Atalanta BC) zbytečně zezadu dojel Përparima Hetemaje a oprávněně se zblízka prohlédl, jak vypadá žlutá karta.
50'
Vzápětí to vzduchem do vápna zkoušel Robin Gosens, jehož pobídka skončila pouze v rukavicích Lorenza Montipa.
49'
Trochu volného prostoru dostal na pravé straně hřiště domácí Luis Muriel a posílal míč okamžitě do vápna. Přízemní nahrávka skončila na bloku soupeře.
48'
Míč do nohy dostal na útočné polovině Adolfo Gaich, následným zpracováním však pouze nahrál soupeři.
47'
Míč si postavil Ruslan Malinovskyj a míč kroutil na střed vápna pro Zapatu, ten nakonec nedokázal dostatečně vyskočit.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu si Atalanta kopne rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Pětačtyřicet minut hry je za námi. K vidění byla během prvního poločasu pouze jediná branka, a to když se ve 22. minutě prosadil Luis Muriel po kvalitní narážečce s Ruslanem Malinovskym. Právě ukrajinský záložník se často dostával do hry. Stahoval se na střed hřiště, kde byl hodně aktivní v průběhu prvního poločasu. Do několika zakončení se dostal i útočník domácích Duván Zapata, zatím to na branku nestačilo.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 70%:30%
Střely na branku: 1:0
Rohy: 3:4
45+1'
45+1'
Po nahrávce z pravé strany se ve vápně natahoval domácí útočník Zapata. Na míč ve skluzu o nějaký ten decimetr nedosáhl.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Po zmatku ve vápně Beneventa se k odraženému míči dostal Duván Zapata a jako správný útočník hned vypálil. Jeho důrazný pokus skončil pouze vedle branky.
43'
Kousek za hranou šestnáctky se mezi dvěma soupeři chtěl protáhnout Ruslan Malinovskyj. Domácí záložník ale skončil na zemi, rozhodčí faul neodpískal.
42'
Celkem kvalitní přebírku míče předvedl na středu hřiště Adolfo Gaich a chtěl jít vpřed. Tam ho nepustil faulem vracející se Matteo Pessina.
41'
Rychlý brejk hostů vedl vpřed Bryan Dabo, který nakonec vymyslel nahrávku na hranici vápna, kde míč na paty dostal Gianluca Lapadula a poté si ho ještě nepovedeně zpracoval.
40'
Na střed hřiště dostal rychlou nahrávku Matteo Pessina a okamžitě míč vrátil doleva. Alessandro Tuia (Benevento) ho po odehrání dohrál a došel si tak pro žlutou kartu.
40'
Od rohového praporku míč do vápna posílal Matteo Pessina, jehož centr se u nikoho na hlavě neobjevil, ale i tak Atalanta pokračuje v kombinaci.
39'
Na levé straně se k centru dostal alespoň trochu volný Robin Gosens. Tečovaný pokus končí rohem pro modročerné.
38'
Domácí tým aktuálně obehrává hradbu postavenou Beneventem.
37'
Nahrávkou z první chtěl na středu hřiště zrychlit hru domácí Ruslan Malinovskyj. Jeho nápad ovšem nikdo ze spoluhráčů nepochopil a míč se došoural za brankovou čáru.
36'
Tentokrát se hostujícímu týmu povedl nákop do jednoho ze svých útočníků. Adolfo Gaich si však zpracoval míč hodně daleko od nohy.
34'
Další ze seriálu nepovedených nákopů ukázali hosté. Gianluca Lapadula k míči neměl ani blízko.
33'
Do rychlého brejku se chtěl dostat domácí fotbalisté. Hans Hateboer zkoušel na středu hřiště najít Pessinu, ale nahrávka na paty celý útok zbrzdila.
32'
Zády k brance byl postavený Matteo Pessina, když na něho mířila nahrávka z hloubky hřiště. Domácí ofenzivní hráč se poté dopustil útočného faulu.
31'
Ruslan Malinovskyj se nádherně proháčkoval zhuštěným prostorem za vápnem a šikovným pasem našel v pokutovém území Zapatu, ten přes změt těl nedokázal míč propálit k brance soupeře.
30'
Máme za sebou půl hodinu hry. Domácí i nadále jasně kontrolují vývoj zápasu. Vedou o jednu branku a stále tlačí soupeře.
29'
Atalanta se opět zabydlela za vápnem soupeře a míč dostal přesně proti noze Robin Gosens. Jeho centr však v obraně Beneventa zmatek nenadělal.
28'
Do volného prostoru na pravé straně dostal míč Zapata. Nikterak povedeným zpracováním se dostal do lajny, od které nepřesně centroval do vápna.
27'
Dobře si pohlídal míč tělem Adolfo Gaich a vynutil si tak faul na svoji osobu, který spáchal Hans Hateboer.
26'
Domácí v klidu hrají s míčem kousek za polovinou hřiště. Rozhodně je uklidnila první branka zápasu.
25'
Matteo Pessina hledal kolmicí do vápna Zapatu, který si míč zpracoval na paty a už s ním nedokázal více udělat.
24'
U praporku si míč postavil Nicolas Viola a točil míč přímo do branky, kde se udržel koncentrovaný Pierluigi Gollini a míč vyrazil.
23'
Roh pro hosty.
22'
Po dvaceti minutách hry tu máme první branku zápasu a do vedení jdou po zásluze domácí. LUIS MURIEL našel na hranici vápna postaveného Ruslana Malinovskyho, který zády k brance míč kvalitně udržel a spoluhráči ho vrátil. Kolumbijský hráč poté ve vápně chladnokrevně zakončil podél brankáře soupeře.
21'
Na pravé straně hřiště se protisměrnou kličkou zbavil soupeře Riccardo Improta a centroval do vápna, kde si pro míč v klidu došel Pierluigi Gollini.
20'
Opět po čase se k míči dostali hosté. Celou situaci se rozhodli řešit dlouhým nákopem na Lapadulu, který míč v hlavičkovém souboji nevyhrál.
19'
Z levé strany se do vápna pokoušel dostat míč Luis Muriel, jenže jeho nedůrazná nahrávka skončila na bloku soupeře.
18'
Na středu hřiště se trochu otevřel prostor pro Ruslana Malinovskyho, který okamžitě hledal nadýchaným centrem na zadní tyčce Zapatu. Domácí útočník měl k míči hodně daleko.
17'
Po delší čase se Benevento dostalo k centru do vápna. Ten z nohy Barby skončil v domácí moci.
16'
Kvalitní práci pro svůj tým odvedl Adolfo Gaich, který dostal míč do hodně těžké pozice na lajně, ale dokázal pro svůj tým vybojovat aut a i potřebný čas na odpočinek.
15'
Atalanta se pomalu začíná dostávat do tlaku okolo šestnáctky soupeře. Hosté po získání míče volili pouze dlouhý odkop vpřed.
14'
Exekuce rohového kopu se ujal Luis Muriel. Zkušený hráč v domácích barvách míč posílal na přední tyčku, kam si pro hrací předmět došel Lorenzo Montipò.
14'
Ještě před standardní situací je na hrací ploše Kamil Glik, který má nějaký problém se zadní stehenním svalem.
13'
Po nádherným zrychlení hry od Ruslana Malinovskyho se na pravé straně dostal k centru Zapata, jehož polovysoký míč skončil ve spárech hostující obrany, pro domácí z toho kouká alespoň rohový kop.
12'
Na levé straně hřiště si chtěl míč se Zapatou narazit Muriel, ale první jmenovaný vrátil Murielovi míč hodně nepřesně.
11'
Roh se z hostujícího pohledu vůbec nepovedl. Nicolas Viola míč z rohu hřiště poslal pouze mimo hrací plochu.
11'
Roh z pravé strany pro Benevento.
10'
Na středu hřiště se srazil Luis Muriel a Përparim Hetemaj. Oba by měli být v pořádku a za chvilku se tato dvojice vrátí do hry.
9'
Lehké zaváhání hostující obrany vedlo k zisku míče Zapaty na hraně pokutového území a k následné střele. Ta se mu příliš nepovedla a letěla vedle branky.
8'
Po chvilce se do akce dostal znovu Matteo Pessina, jehož v pokutovém území našel Muriel. Domácí záložník si poté hodil míč na střed a vypálil jen kousek vedle levé tyčky branky.
7'
U praporku si míč postavil Matteo Pessina, jenže jeho centr na střed pokutového území obraně Beneventa problémy nepřinesl.
6'
Dobrou práci odvedl u rohového praporku domácí Luis Muriel a získal pro svůj tým výhodu rohového kopu.
5'
Prodlouženým autem se snažili hosté dostat míč dopředu na Lapadulu, před kterým dobře zakročil domácí bek Cristian Gabriel Romero.
4'
Atalanta zatím nepotvrzuje pověst hodně ofenzivního celku. Aktuálně hraje s míčem pouze na polovině hřiště a hledá mezírky v obraně svého soupeře.
3'
Vysoký míč si zády k brance zpracoval na polovině hřiště domácí Zapata, poté šel míč od jeho strážce za postranní čáru.
2'
Dlouhý nákop dopředu zkoušel José Luis Palomino, ale jeho nabídka byla příliš dlouhá a skončila u Lorenza Montipa.
2'
Domácí hrají v úvodu zápasu hodně na míči. Nyní je to však hodně daleko od branky soupeře.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Hateboer, Romero, Palomino – Malinovskyj, de Roon, Freuler (C), Gosens – Muriel, Pessina – D. Zapata.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Djimsiti, Caldara, Ruggeri, Šutalo, Maehle, Kovalenko, Pašalić, Al. Mirančuk, S. Lammers, Iličić.

Benevento Calcio: Montipò – Tuia, Glik, Caldirola (C), Barba – P. Hetemaj, Viola, Bryan Dabo – Gaich, Improta – Lapadula.
Náhradníci: Lucatelli, Manfredini – Letizia, Pastina, Depaoli, Ionita, Diambo, Sanogo, Tello, Caprari, Di Serio, R. Insigne.

Rozhodčí: Massa – Peretti, Bindoni.
Poslední vzájemná utkání

2021 Benevento VS. Atalanta 1:4
2018 Benevento VS. Atalanta 0:3
2017 Atalanta VS. Benevento 1:0

Benevento Calcio

Hosté z posledních sil bojují o to, aby po roce nezamířili do Serie B. V tabulce první ligy jim patří osmnáctá příčka, která je také první sestupovou. Pod nimi je pouze Parma a Crotone, ti to už mají sečtené. Benevento získalo 31 bodů v pětatřiceti zápasech se skóre 38:71 a je nejhůře střílejícím týmem soutěže společně s Parmou. Nejlepším střelcem týmu je Peruánec Gianluca Lapadula, jež zaznamenal v letošní sezoně 7 branek a dvě asistence. Na první nesestupovou příčku ztrácí aktuálně tým tři body. Už v dalším utkání však doma hostí poslední Crotone.

Poslední tři zápasy

Benevento VS. Cagliari 1:3
AC Milán VS. Benevento 2:0
Benevento VS. Udinese 2:4

Atalanta Bergamasca Calcio

Ač je Atalanta pryč v boje o titul v soutěži, tak stále má ještě motivaci do zbytku soutěže. Hraje totiž o první čtyřku zaručující Ligy mistrů. Aktuálně je tým z Bergama na druhém místě se ziskem 72 bodů v pětatřiceti zápasech se skóre 84:42. Na umístění v první čtyřce má náskok tří bodů přesně tři kola do konce. Atalanta je nejproduktivnějším týmem tabulky, se 84 góly má pětibrankový náskok na druhý Inter. Nejlepším střelcem týmu je Luis Muriel, který dal 21 branek a přidal k tomu ještě osm asistencí. Rozhodně se můžeme těšit na zajímavou podívanou. Domácí totiž z posledních třech zápasech dali hned dvakrát pět branek do sítě soupeřů.

Parma VS. Atalanta 2:5
Sassuolo VS. Atalanta 1:1
Atalanta VS. Bologna 5:0
Zdravím všechny fanoušky italského fotbalu. V rámci 36. kola Serie A se utkají týmy Atalanty a Beneventa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62