Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benevento : AC Milán - 3. ledna 2021   18:00

0:2
(0:1)
AC Milán
15' Kessié   • 49' Leao  (Rebić)
Benevento
Montipò – Letizia (39. Improta), Tuia (62. Foulon), Glik, Barba – Ionita, Schiattarella (C), P. Hetemaj (46. Moncini) – R. Insigne (82. Sau), Caprari (82. Di Serio) – Lapadula.
Manfredini, Lucatelli – Pastina, Basit, Del Pinto, Bryan Dabo, Foulon, Tello, Moncini, Di Serio, Sau, Improta.
F. Pasqua – A. Giallatini, G. Paganessi
Stadio Ciro Vigorito (Benevento).
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria (81. Conti), Kjaer (81. Kalulu), A. Romagnoli (C), Dalot – Tonali, Kessié – B. Díaz (36. Krunić), Çalhanoğlu, Rebić (70. Castillejo) – Leao.
Tătăruşanu, Antonio Donnarumma – Conti, Kalulu, Musacchio, Duarte, Maldini, Krunić, Castillejo, Hauge, L. Colombo, Frigerio.

Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:14.
Domácím dnes prostě nebylo přáno. Favorizovaný protivník sice hned v úvodu druhé půle po chybě brankáře zvýšil náskok, avšak Benevento mohlo mohlo několikrát vstřelit kontaktní gól, v největší šanci Gianluca Caprari neproměnil pokutový kop.
S přibývajícím časem domácí zapomínali na obranu a nakonec mohli být rádi, že neinkasovali další góly, dvakrát jim pomohla tyč.
90+5'
90+4'
Na place se na chvíli ocitly hned dva míče, ale domácí rychle jeden odkopli do zámezí, aby se hra nepřerušovala.
90+3'
Domácí závěr zápasu tráví před soupeřovou svatyní, avšak aspoň čestný úspěch jim není dopřán.
90+1'
Malé vápno má dobře pohlídán gólman milánského celku, který využívá své výšky a vzdušný prostor pokrývá.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Hosté vyrazili do otevřené obrany Beneventa, běželi ve dvou proti dvěma obráncům, jenže po pokažené přihrávce o balón trochu zbytečně přicházejí.
89'
Donnarumma byl znovu připravený a volný míč uklidil opět s klidem do své náruče.
88'
Pasquale Schiattarella střílel ze zhruba dvaceti metrů k pravé tyči, balón byl ještě tečován a skončil těsně v zámezí.
87'
Artur Ionita reklamoval úder do obličeje, avšak tady mohl vidět kartu spíš on sám.
86'
Domácí faulovali a protivník tak může opět zahrozit, rozehrávat bude na útočné polovině.
85'
Na druhé straně musel zasáhnout Gianluigi Donnarumma, jenž ze vzduchu ukryl balón do rukavic.
84'
Obrovská šance hostujícího mužstva zůstává nevyužita. Franck Kessié obdržel přihrávku z pravé strany a mohl si zvolit, do kterého volného místa míč pošle. Zvolil levou stranu a Lorenzo Montipò nijak nezasahoval, po míči se pouze ohlédl, avšak štěstí nyní stálo při něm, neboť balón se opět odrazil od tyče do míst, kde už nikdo z protihráčů nebyl.
82'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Giuseppe Di Serio.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Roberto Insigne, přichází Marco Sau.
81'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Pierre Kalulu.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Andrea Conti.
80'
Žlutou kartu dostává Rafael Leao (AC Milán).
79'
Domácím se rychlý brejk nevydařil, Donnarumma může v klidu rozehrávat od své brány.
78'
Žlutou kartu dostává Diogo Dalot (AC Milán).
77'
Hosté vyrazili do přečíslení, Franck Kessié ale neprotlačil míč skrz obránce, ten skončil za brankovou čarou a bude to roh.
76'
Nepřesná souhra domácích končí u brankáře hostů.
75'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet jeden z milánských fotbalistů.
73'
Jeden z hráčů Beneventa pálil tvrdě z levé strany, ale zasáhl jen soupeře, který v poslední chvíli zastoupil svého brankáře a odrazil míč do bezpečí.
72'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Hakan Çalhanoğlu napřáhl z dálky a zamířil do levé tyče soupeřovy brány. Lorenzo Montipò se sice natahoval co mohl, ale na míč by nedosáhl.
72'
Davide Calabria v situaci jeden na jednoho přes obránce nepřešel, ale jeho tým bude vhazovat.
70'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Samuel Castillejo.
69'
Gianluca Lapadula se velice dobře uvolnil v pokutovém území a střílel z otočky, hostující brankář však padl k zemi včas a míč vyrazil.
68'
Nepřesnost v zakončení je velká slabina domácích hráčů. Federico Barba si naběhl na přihrávku na úrovni penaltové značky, jeho střela z voleje však končí mimo bránu.
66'
Šanci nepřinesl ani rohový kop, Donnarumma vyboxoval centrovaný míč do bezpečí.
65'
Domácí jsou zatlačeni na své polovině a hledají cestu k soupeřově svatyni.
63'
Gianluigi Donnarumma natáhl své dlouhé ruce a letící míč nadvakrát zkrotil.
62'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Tuia, přichází Daam Foulon.
61'
Gianluca Caprari (Benevento Calcio) neproměňuje pokutový kop. Sám faulovaný hráč se postavil k exekuci, vybral si sice správnou stranu, neboť brankář volil opačný kout, jenže levou tyč minul. Domácím dnes nejspíš není přáno skórovat.
60'
Rade Krunić stáhl v pokutovém území Gianlucu Caprariho a hlavní arbitr nařizuje pokutový kop. Velká šance pro domácí.
58'
Přetažený centr letí za bránu AC Milánu a Gianluigi Donnarumma se postará o rozehrávku.
56'
Střela z dálky jednoho z domácích zaletěla rovnou do náruče připraveného gólmana hostů.
55'
Gianluca Lapadula pálil v pokutovém území dvakrát, ale v obou případech jen do bránícího protivníka.
53'
Artur Ionita pálil z dobré pozice jen do protihráče, od kterého se balón odrazil do zámezí.
52'
Domácí mohli vzápětí vykřesat naději, ale Roberto Insigne z bezprostřední blízkosti tečoval míč mimo bránu.
51'
Milán útočil znovu, avšak nyní jej zastavil ofsajd.
49'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté hned v úvodu zvyšují svůj náskok. Lorenzo Montipò zaváhal při vyběhnutí proti míči, pak se snažil vrátit do branky, ale už to nestihl, RAFAEL LEAO si balón zpracoval a pak z ostrého úhlu krásným "točeňákem" zamířil ke vzdálenější tyči. Tady je třeba hráče milánského celku pochválit za provedení.
46'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Gabriele Moncini.
46'
Hosté sice vedou a potvrzují roli favorita, avšak žádná jejich převaha se nekoná. Od 33. minuty navíc hrají oslabeni o jednoho hráče a druhá půle tak bude pro ně ještě hodně těžkou zkouškou. Už v závěru té první byl soupeř blízko srovnání.
45+4'
45+3'
Domácí se dostávali do velice slibné šance, ovšem neuhlídali postavení a chytili se do ofsajdové pasti.
45+2'
V závěru ještě jeden roh Beneventa.
45+1'
První půle bude prodloužena o tři minuty.
44'
Stejný fotbalista o chvíli později už přinutil brankář k zásahu, ale mířil přímo do jeho rukou.
43'
Roberto Insigne to znovu zkoušel levačkou, ale tentokrát proletěl míč vysoko nad soupeřovou svatyní.
41'
Žlutou kartu dostává Hakan Çalhanoğlu (AC Milán).
41'
Alessio Romagnoli zkoušel zakončit nůžkami, avšak jeho záměr postrádal razanci a přesnost, balón letí mimo bránu.
40'
Druhý rohový kop hostů.
39'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gaetano Letizia, přichází Riccardo Improta.
38'
Hráč se při svém střeleckém pokusu zřejmě zranil a bude nucen vystřídat.
37'
Gaetano Letizia velice hezky vystřelil před hranicí pokutového území a mířil pod horní tyč, ale brankář hostů využil své vysoké postavy a balón vyrazil na roh.
36'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Rade Krunić.
36'
Domácí se ihned dostali do dobré šance a Gianluigi Donnarumma se musel položit do přihrávky, aby míč odrazil do zámezí. Kdyby se mu to nepovedlo, jeden z protihráčů by zakončoval do zcela prázdné brány.
33'
Červenou kartu dostává Sandro Tonali (AC Milán). Hlavní sudí se šel podívat na video a zákrok záložníka milánského celku ohodnotil přísněji, než původně zamýšlel, a posílá hráče hostů předčasně pod sprchy.
32'
Žlutou kartu za protesty dostává Pasquale Schiattarella (Benevento Calcio).
32'
Dočkali se i hráči domácího mužstva, Tonali fauloval Artura Ionitu, je potrestán žlutou kartou a následovat bude přímý kop.
29'
První ránu zblokovala dobře postavená zeď, odražený míč si zpracoval Hakan Çalhanoğlu, avšak obloučkem jej poslal jen k domácímu brankáři. Spoluhráčům se pak omluvil za ukvapenost.
28'
Nyní se domácí zlobí znovu, a sice poté, co hlavní sudí píská nedovolený zákrok ve prospěch hostů. Gianluca Caprari s číslem 17 fauloval Rafaela Leaa, jenž taktéž nosí sedmnáctku na dresu.
26'
Pasquale Schiattarella si vynutil faul a pro soupeře se dožadoval karetního trestu, ten ale nenásleduje.
25'
Stále je míč v držení hráčů AC Milán, kteří jej odmítají dát protivníkovi. Tomu dělá soupeřova hra problémy.
23'
Hosté si dlouho přihrávají mezi sebou a dopředu se příliš neženou. Fáze hry je nyní poměrně nudná.
20'
Teď ovšem byl domácí celek hodně blízko, zatím jeho největší možnost v utkání. Roberto Insigne pálil levačkou a jeho střela se odrazila od bližší tyče. Gólman AC Milán se natahoval marně, tady by byl krátký.
19'
Další útok Beneventa zůstává nevyužitý a Gianluigi Donnarumma s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
17'
Domácí ihned po rozehrávce ve středovém kruhu vyrazili dopředu, jistě by rádi rychlou odpověď, avšak soupeř odkopl míč na jejich stranu.
15'
FRANCK KESSIÉ nabíhal k míči pomalu, avšak zamířil velmi dobře, do levé horní části brány, kam domácího gólman nemohl dosáhnout, neboť si vybral jinou stranu.
14'
Alessandro Tuia se srazil ve svém malém vápně s Ante Rebićem, hlavní arbitr to posoudil jako faul a je tu penalta pro milánský tým.
12'
Benevento, kterého toho směrem dopředu dosud moc nepředvedlo, vzápětí o míč přichází a musí se stáhnout.
11'
Gianluca Caprari upadl v pokutovém území, ale tady se faul určitě pískat nemohl.
9'
Rafael Leao se zjevil sám před brankářem, ale nejen, že míč poslal mimo jeho bránu, navíc stál v době přihrávky v jasném ofsajdu, takže by branka nebyla uznána.
8'
Také Benevento se osmělilo, avšak přihrávka z levé strany neprošla skrz změť těl před pokutovým územím a do zakončení se tak žádný z hráčů nedostal.
6'
Přetažený balón však letí jenom do zámezí.
6'
Odvrácený míč přináší AC Milán první roh.
5'
Domácí faulovali, milánský tým rozehraje na jejich polovině.
4'
Brahim Díaz vystřelil před pokutovým územím a mířil dobře do horní části brány, avšak těsně přestřelil. Velice slušný pokus.
2'
Hosté mají míč na kopačkách, ale nedaří se jim zakončit.
1'

Benevento Calcio: Montipò – Letizia, Tuia, Glik, Barba – Ionita, Schiattarella, P. Hetemaj – R. Insigne, Caprari – Lapadula.
Náhradníci: Manfredini, Lucatelli – Pastina, Basit, Del Pinto, Bryan Dabo, Foulon, Tello, Moncini, Di Serio, Sau.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, A. Romagnoli, Dalot – Tonali, Kessié – B. Díaz, Çalhanoğlu, Rebić – Leao.
Náhradníci: Tătăruşanu, Antonio Donnarumma – Conti, Kalulu, Musacchio, Duarte, Maldini, Krunić, Castillejo, Hauge, L. Colombo.

Rozhodčí: F. Pasqua – A. Giallatini, G. Paganessi.
AC Milán

Hostům zatím sezóna vychází, na svém kontě mají deset vítězství, čtyři remízy a ani jednu prohru. Na hřištích soupeřů odehráli hráči AC sedm střetnutí s bilancí šesti výher a jedné remízy, vstřelili patnáct branek a sedm jich dostali. Naposledy zvítězili těsně 2:1 v Sassuolu.
Benevento

Domácímu mužstvu patří desátá pozice s osmnácti body, ovšem na svém trávníku se mu příliš nedaří. Ze sedmi utkání si odnesli jen osm bodů díky dvěma výhrám a remízám, vstřelili osm gólů a o čtyři víc inkasovali. V posledním domácím zápase prolomili sérii pěti duelů na své půdě bez výhry a porazili Janov 2:0.
Dobrý den, čeká nás deset zápasů nejvyšší italské fotbalové ligy, jako předposlední přijde na řadu od 18:00 souboj Beneventa s AC Milán. Favoritem je slavný milánský tým.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62