Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Atalanta - 23. prosince 2020   20:45

Bologna
73' Tomijasu (Orsolini) • 82' Paz (Palacio)
2:2
(0:2)
Atalanta
22' Muriel   • 23' Muriel
Bologna
A. Da Costa – Tomijasu, Danilo, Medel, Dijks (79. Paz) – J. Schouten (76. Domínguez), Baldursson (65. Svanberg) – Vignato, R. Soriano, Barrow (65. Orsolini) – Palacio.
D. Chiffi
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna, Itálie)
Atalanta
Gollini – Tolói (36. Palomino), Romero, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler (84. Malinovskyj), Gosens (85. Mojica) – Iličić (46. Al. Mirančuk), Pessina – Muriel (64. D. Zapata).

Zápas nám tedy končí remízou 2:2. Bologna, která byla v prvním poločase úplně bezzubá, se vzchopila a z "ničeho" udělala gól. Nečekaně se prosadil Tomijasu, který zblízka přehodil gólmana Golliniho. Následně ještě skvele využili domácí roh a Paz mohl slavit vyrovnání. Body se tedy dělí, Atalanta jich má nyní 22 a zůstává na sedmém místě. Bologna je aktuálně třináctá s patnácti body.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:6.
Střely mimo: 2:2.
Rohy: 1:5.
Ofsajdy: 0:2.
Fauly: 11:14.
90+3'
90+2'
V šanci se ocitl domácí fotbalista Vignato, který v pokutovém území zachytil míč a okamžitě pálil. Trestuhodně ho ale poslal několik metrů nad branku.
90'
K druhému poločasu se budou nastavovat ještě tři minutky nad standardní hrací dobu.
88'
Palomino se snažil odkopnout míč, ale přitom nohou trošku do obličeje trefil Palaciose. Sudí okamžitě píská, ale karta z toho tentokráté nebude.
86'
Žlutou kartu dostává Angelo Da Costa (Bologna FC).
85'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Johan Mojica.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Ruslan Malinovskyj.
84'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Palacio (Bologna FC).
82'
Bologna právě vstřelila branku!
A je srovnáno! Domácí využívají skvěle sehraný rohový kop. Míč se po centru od praporku dostal nejdříve na hlavu Palaciose, který ovšem míč prodloužil k NEHUÉNU PAZOVI, a ten už ho prádní hlavičkou usměrnil do Golliniho svatyně.. Asistence: Rodrigo Palacio.
81'
Volný přímý kop se moc nepovedl. Orsolini o rozehrál přímo do zdi. Míč se pak ale odrazil na levé křídlo a jeden z hráčů se k němu dostal. Nacentroval ho do středu, kde si seběhl právě Orsolini, který hlavičkoval, ale míč se otřel o jednoho z hostů a zamířil za čáru.
80'
Orsolini dostal pořádnou facku do obličeje od protihráče, který se snažil zahrát míč nohou. Hráči Atalanty se zlobí, ale na výroku rozhodčího, který nařídil volný přímý kop z velmi dobré vzdálenosti, se nic nezmění.
79'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Nehuén Paz.
78'
Žloutou kartu dostává trenér Bologni S. Mihajlović. Pravděpodobně měl nějaké poznámky k výkonu sudího.
76'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Nicolás Martín Domínguez.
75'
Hateboer vyměnil ve vápně míč ze Zapatou. Ten ho násedně poslal k Romerovi, který ale vypálil jen kousek vedle levé tyčky da Costovy branky.
73'
Domácí znenadání srovnávají! Orsolini obdržel míč a okamžitě ho poslal do běhu na TAKEHIRA TOMIJASUHO. Nikdo z hostů nevěřil, že ho japonský hráč doběhne, ale ten míč získal těsně před brankářem Gollinim a poslal ho přes něho obloučkem do branky. Asistence: Riccardo Orsolini.
71'
Svanberg vypálil rychle, ihned poté, co obdržel přihrávku. Jeho rána ale nebyla vůbec zdařilá, protože mířila jen ke gólmanu Gollinimu.
70'
Velmi špatný obranný zákrok v podání jednoho z domácích hráčů. Ten odkopl míč ve vápně jen k soupeři, který lehce posunul na Zapatu. Duván Zapata ale napálil z první míč do nejbližšího protihráče.
69'
Soriano centroval na Svanberga, který se štěstím míč před soupeřem zpracoval. Následně vypálil zajímavou ránu, kterou ale Gollini docela s přehledem vychytal.
68'
Zapata obdržel míč za obranu, ten si zpracoval a předal ho Freulerovi, který okamžiě pálil těsně nad branku. Jenže sudí následně odpískal ofsajd.
67'
Gosens parádně zpracoval míč na boční hraně hřiště a předal ho dopředu, kde si ho zpracoval Pessina. Ten ale nezamířil do vápna, nýbrž centroval zpět do obrany.
65'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andri Fannar Baldursson, přichází Mattias Svanberg.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Riccardo Orsolini.
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
62'
Viděli jsme první větší šanci domácíh celku v tomto zápase. Barrow si zpracoval míč na hranici pokutového území, respektive v půlkruhu před vápnem. Odtamtud bez meškání vypálil a míč se vznesl pár centimetrů nad branku.
61'
Dijks nechal na pravém křídle míč Barrowovi, který pak následně zkusil technickou kličku a uspěl. Podařilo se mu dostat přes Palomina, ale následně zakopl a míč ztratil.
60'
Žlutou kartu dostává Berat Djimsiti (Atalanta Bergamasca Calcio).
59'
Mirančuk si chtěl vyměnit s Hateboerem, který mu ho poslal zpět, ovšem ten už ho nezachytil a přes de Roona musela Atalanta zahrát až do obrany.
57'
Barrow byl v souboji se soupeřem na středu. Skvěle se mu ale podařilo se uvolnit a poslat míč na křídlo. Pro něj si seběhl Vignato, ale Djimsiti ho po chvíli obral.
56'
Soriano vyskočil na míč, stejně tak, jako de Roon. Byl tam loket, který hráč Atalanty svému soupeři nasadil. Soriano se potácel k zemi, ale sudí kartu neudělí, pouze odpískal.
55'
Atalanta je ale nyní na míči dominantní a soupeři ho vůbec nepujčuje. Z obrany vytváří jededn útok za druhým. Opravdu ale chybí to zakončení.
54'
Hateboer několikrát vyměnil míč s Mirančukem. Druhý jmenovaný se s ním nakonec dokázal dostat do šestnáctky, jenže si nevěřil na střelu.
52'
Soriano vyměnil míč s Vignatem, který mu ho následně vrátil. Před pokutovým územím soupeře se ale ofenzivní záložník zastavil a nechal se hloupě obrat.
51'
Da Costa si vyžádal míč a docela dlouho váhal s tím, jak ho rozehrát. Ještě chvilinku a rozhodčí by tahal z kapsičky žlutou kartu. Nakonec ho vykopl stejně do prostoru, kde byli jen hráči soupeře.
50'
Atalanta dostala hodně prostoru. Mirančuk potáhl míč po středu hřiště až k vápnu. Tam ho předal Murielovi, který se ale dostal do souboje s protihráčem a pomohl si faulem.
49'
Tomijasu bránil sprintujícího Muriela. Toho již ve vápně postrčil k zemi. Vypadalo to jako prohřešek proti pravidlům, ale sudí penaltu nenařídil
48'
Bologna zatím po začátku druhé půle drží míč většinu času na svých kopačkách. Je to ale pouze v rámci defenzívy.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Alexej Mirančuk.
46'
První poločas je za námi a my jsme byli svědky vcelku hezkého fotbalu. Roli favorita potvrdila hostující Atalanta, která s ivypracovala vedení 2:0. Nejprve se prosadil Muriel z penalty, potom, o minutu později tentýž hráč šokoval soupeře gólem z klasické hry. Bologna se dlouho vzpamatovávala a Atalanta hrála "to co potřebovala", takže jsme další větší šance již neviděli. Je před námi ale ještě jeden poločas, který může přinést zajímavé momenty.
45'
44'
Domácí se probojovali k vápnu a tam začali kombinovat. K míči na křídlo se ale dostal Djimsiti, který ho vší silou napálil do soupeře a míč skončil v autu.
43'
Iličić měl být adresátem pozemního centru do vápna. Nechal ale míč proklouznout mezi nohama, protože viděl lépe postaveného Gosense. Gosens pálil z první, ale až moc vysoko.
42'
Domácí tým kombinoval ve středovém kruhu. Tam vyměnil nekolik míčů a Atalantě se vůbec nedařilo míč vybojovat zpět. Bologna se dostala až k vápnu, ale tam opět nezakončila.
40'
Další zajímavý útok domácích opět nebyl zakončen. Nejprve přišla jedna rána, do které ale skočil protihráč. Následná dorážka zase mířila přes Danila, který míč vyhlavičkoval.
39'
Tentokrát se dostal do šance Robin Gosens, respektive Iličić, který si právě od Gosense žádal přihrávku. Tu ale nakonec nedostal, těsně před kopačkou slovinci míč vykopl jeden z obránců.
38'
Atalanta kombinuje s míčem, ovšem nedostává se do žádných šancí. Jako by tým ztratil kreativitu.
36'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází José Luis Palomino.
35'
Tohel nevypadá dobře. Po souboji na trávníku leží Rafael Toloi, který patří do týmu Atalanta. Vypadá to, že se bude muset střídat.
34'
Matteo Pessina se dostal po dlouhé době do nějaké šance. Naběhl si za obranu a vypálil. Jeho míč ale mířil doprostřed branky a da Costa ho zlikvidoval.
33'
Poslední minuty nevidíme žádnou pohlednou kopanou. Spíše defenzivní vyměňování míče v rámci defenzivních linií obou celků.
30'
Josip Iličić si naběhl do pokutového území. Následně si vyžádal pas, ten mu spoluhráč skvěle naservíroval. Jenže Iličić uže ve vápně nedokázal vystřelit.
29'
V další šanci Bologna opět neuspěla. Míč sice už usměrnila na branku, ale byl to spíše dlouhý centr, než střela, a Gollini s na něj bez větších proběhů naskočil.
28'
Na druhé straně se po nějaké době dostala do šance i domácí Bologna. Rafael Toloi pak šel do souboje jeden na jednoho, ale na protihráče nevyzrál.
27'
Po útočném snažení získali hosté alespoň rohový kop. Ten ale nevyužili vůbec dobře, protože míč nacentrovali přímo na hlavu jednoho z obránců Bologni.
26'
Josip Iličić se dostal do samostatné pozice a vyslal velmi zajímavý centr do vápna. Tam následně ale na míč naskočil jeden z domácích obránců.
23'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak tohle je šok! Jen minutku po proměněné penaltně se Atalanta prosazuje znovu! LUIS MURIEL se podruhé prosazuje, tentokrát skvělou individuální akcí. Vyhlavičkovaný míč z pokutového území zachytil prívě na jeho hranici, následně se s ním prodral přes obránce a vypálil nechytatelnou ránu. Bez asistence.
22'
Hosté se ujímají vedení! K avizované penaltě se postavil LUIS MURIEL. Ten si s pokutovým kopem nedělal vůbec hlavu. Míč poslal do protipohybu gólmana do levého dolního rohu.
21'
Další faul na Iličiće! Tentokrát ho faulovali dokonce dva hráči – Medel a Schouten. Navíc v pokutovém území. Bude to penalta pro osty?
20'
Dijks se dostal do souboje s Iličićem, kterému nemohl sebrat míč a tak ho stáhl k zemi. Sudí to viděl a okamžitě zapískal. Bude to však bez karty.
19'
Po chvilce dohadů a křičení na sebe hráčů Atalanty se sudím se opět hraje. Da Costa vykopl na pravé křídlo, ale Bologna okamžitě ztratila míč.
18'
Žlutou kartu dostává Robin Gosens (Atalanta Bergamasca Calcio).
17'
Barrow se snažil na pravém křídle vybojovat míč. To se mu nakonec i povedlo a sprintoval k bráně Golliniho, ovšem seběhl si k němu jeden z obránců a na poslední chvíli ho zastavil.
16'
Iličić ukázal první větší šanci tohoto zápasu! S míčem si došel do vápna a vypálil zatočenou střelu na vzdálenější tyčku, kterou ale da Costa tygřím skokem zlikvidoval.
15'
Kopaná před brankou domácích je velmi nebezpečná. Bologna si přihrává a vyměňuje míč krátkými přihrávkami, ovšem Atalanta dost pressuje.
14'
Iličić si parádně přiklepl míč s de Roonem. Ten mu ho vrátil a Iličić sprintoval dopředu. Následně centroval na Gosense, který v letu míč zasáhl, ale nenasměroval do branky.
13'
Bologna zmatkuje před vlastním vápnem. Její zbrklé přihrávky málem dostaly Atalantu do velké šance. Vše nakonec ale výkopem řeší brankář da Costa.
12'
Hlavičkovaná. Tak by se dala nazvat poslední půlminutka hry. Míč se během sedmi hlaviček před vápnem hostů nedotkl země.
11'
Bologna se prokombinovala středem hřiště na útočnou polovinu. Zleva to chtěl zkusit Barrow, který svou technickou kličkou ale neprošel přes připraveného Hateboera.
10'
Máme za sebou prvních deset minut tohoto zápasu. Ten Bologna začala velmi dobře, ale v průběhu minut její počáteční tempo hodně opadlo a hraje spíše Atalanta.
9'
Následný rohový kop se Atalantě vůbec nepovedl. Míč ani nedoletěl do vápna, spíš až za něj a soupeř se okamžitě dostal do brejku. Ten ale taktéž nebyl moc nebezpečným.
8'
Hateboer dostal pas na pravé křídlo a ještě před brankovou čarou ho stihl doběhnout. Následně poslal zajímavý centr do vápna pro Iličiće, před kterého ale naběhl jeden z domácích obránců a míč odvrátil na roh.
7'
Hosté už se dostali do svého tempa, které jsme očekávali. Bolognu nyní moc k míči nepouštějí a provádí jeden útok po křídle za druhým.
6'
Další dlouhý míč Atalanty přes levou stranu. Tentokrát měl být adresátem dlouhé příhrávky do běhu Muriel, ale ani ten se k míči nedokázal dostat v čas.
5'
Hosté se chtěli prodrat po levé straně kolem autové čáry. Následně se jim to povedlo, ovšem poslali dlouhou přihrávku na Pessinu, který nestihl míč dřív, než brankář da Costa.
4'
Romero vybojoval míč vedle vlastního vápna. Následně ho chtěl rychle odkopnout a trefil přitom ruku Barrowa. Ten nesouhlasí s výrokem sudího, který míč okamžitě přisoudil na kopačky Atalantě.
3'
Bologna kombinovala ve středu hřiště. Následně přenesla hru na levou stranu, po které se jí podařil odostat až k vápnu. Následně byl míč zakopnut do autu a vhazují domácí.
2'
Hráči provedli úvodní výkop. Bologna nastupuje v červeno-černých dresech, v klasické domácí kombinaci. Naopak Atalanta oblékla bílou sadu.
1'

Bologna FC: A. Da Costa – Tomijasu, Danilo, Medel, Dijks – J. Schouten, Baldursson – Vignato, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Náhradníci: Breza – Calabresi, Denswil, De Silvestri, Domínguez, Khailoti, Orsolini, Pagliuca, Paz, A. Poli, Rabbi, Svanberg.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Romero, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Iličić, Pessina – Muriel.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Depaoli, Gyabuaa, S. Lammers, Malinovskyj, Al. Mirančuk, Mojica, Palomino, Šutalo, A. Traoré, D. Zapata.

Rozhodčí: D. Chiffi.
ATALANTA BERGAMASCA CALCIO

Atalanta chce "udělat" další povedenou sezónu a kvalifikovat se do evropskách pohárů. Zatím je na sedmém místě. S dvaceti jedna body a ne zrovna vydařenou formou z posledních pěti zápasů, ve kterých zapsala osm bodů z patnácti možných. Na šesté Sassuolo momentálně ztrácí dva body, na poslední postupovou příčku do Ligy mistrů tři. Atalanta vstřelila dvacet šest branek a obdržela jich osmnáct.

BOLOGNA FC

Bologni se v posledních zápasech moc nedaří. Jinak ale hraje takový klasický fotbal, na jaký jsme od ni zvyklí. V tabulce je mírně z polovinou, na čtrnácté pozici. S body to ale není úplně nejlepší, protože od sestupových pozic ji dělí jen 5 bodů a navíc i patnáctá Fiorentina má stejně bodů. Z posledních pěti zápasů vybojovala Bologna jen 5 bodů. Navíc moc gólů zrovna nedává, za třináct zápasů jich zvládla devatenáct, přičemž ale dvacet pět inkasovala.

Forma: R – R – P – P – V