Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Benevento - 12. února 2021   20:45

Bologna
2' N. Sansone (Barrow)
1:1
(1:0)
Benevento
60' Viola  (Glik)
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Danilo, Soumaoro, Dijks – Domínguez (54. A. Poli), J. Schouten (81. Palacio) – Skov Olsen (74. Orsolini), R. Soriano, N. Sansone (72. Vignato) – Barrow.
A. Da Costa, Ravaglia – Antov, Baldursson, De Silvestri, Hickey, Juwara, M'Baye, Orsolini, Palacio, A. Poli, Vignato.
D. Ghersini (Itálie)
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna, Itálie)
Benevento
Montipò – Depaoli, Tuia, Glik, Barba (76. Foulon) – Viola, Schiattarella, P. Hetemaj – Falqué (72. Sau), Caprari (72. R. Insigne) – Lapadula.
Lucatelli, Manfredini – Caldirola, Bryan Dabo, Di Serio, Foulon, R. Insigne, Moncini, Pastina, Sau, Tello, Gaich.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:8.
Střely mimo: 4:1.
Rohy: 8:3.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 17:10.
Zápas nám tedy končí smírným stavem 1:1. Bologna si dokázala vybracovat "gólovku" už ve druhé minutě zápasu. Na brzkou branku už ale nenavázala. Naopak Benevento využilo zaváhání jinak skvěle chytajícího Skorupského, který pustil míč a dovolil tak Violovi srovnat. Hru hodně ztěžovaly povětrnostní podmínky a místy husté sněžení. Po remíze 1:1 oba celky zůstávají v tabulce v těsné blízkosti. Bologna zatím po neúplném kole na třinácté pozici s 24 body, stejně jako Benevento, které je na pozici čtrnácté, díky horšímu skóre.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Montipò (Benevento Calcio).
90+4'
Palacio nacentroval míč z pokutového území a chtěl ho směrovat na vzdálenější tyč. Místo toho ho ale poslal několik metrů nad branku.
90+3'
Schiattarella vypálil tvrdý projektil ze středu šestnáctky, ovšem jen doprostřed branky, kde si na míči v pohodě smlsnul Skorupski.
90+2'
Bologna si vybojovala v útočné fázi alespoň rohový kop. Ten nakonec ale nezahrála vůbec dobře, jelikož míč jeden z jejich hráčů poslal na hlavu soupeře.
90'
U tohoto poločasu se ještě bude nastavovat pět minutek nad rámec standardní hrací dobry.
89'
Foulon byl přitáhnut za dres a následně postrčen k zemi. Sudí kartama šetří, dneska jich za takové zákroky mohl udělit několik. Neudělí ji však ani nyní.
88'
Depaoli už je zpátky ve hře. Snad se mu tedy nic vážného nestalo, jelikož ta rána, když se hlavou střetl s Vignatem, to byla "brutální" pecka.
87'
Dijks si naběhl k levému růžku velkého vápna a vzal to na sebe. Vyslal zatočenou střelu na vzdálenější tyču, ovšem při kopu uklouzl a tak se míč proplachtil o kus vedle.
86'
Vignato se už z trávníku zvedl a vypadá to, že pokračovat bude bez nutnosti ošetření. To se ale nedá říct o Depaolim, kterého týmové lékaři odvedli do zámezí a museli ho podepírat.
85'
Tvrdá srážka hlavou. Depaoli to napálil zezaadu přímo do jednoho z hráčů Bologně. Oba okamžitě padli k trávníku a drží se za hlavu. Tohle musí být hodně bolestivé.
84'
Žlutou kartu dostává Emanuel Vignato (Bologna FC).
83'
Sníh Bologni opět znepříjemni přihrávky. Nakonec se ale ve vápně k míči dostal Poli, jenže ho jeměn nasměroval na Montipa. Zen ho nejistým zákrokem vyrazil, ale následně si míč získal do náruče.
81'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Rodrigo Palacio.
79'
Nyní sníh na hřišti znemožnil finální přihrávku hostů, po které by se dostali už do velmi dobrého postavení. Následně ale opět díky sněhu na hřišti Benevento míč obdrželo.
78'
Hostující tým měl k dispozici volný přímý kop. Ten ale neskončil nějakým úspěchem. Po odrazu míče ze skrumáže hráčů ho sice opět získalo Benevento, ale už se nepropracovalo k brance.
77'
Na trávníku hustě sněží a hráči padají k zemi i sami. Nyní se málem zranil domácí Danilo, který podklouzil při rozehrávce z velkého vápna.
76'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Federico Barba, přichází Daam Foulon.
75'
Akci Beneventa zastavuje ofsajd. Hosté se dostávali do slibné situace, ovšem tu nakonec zakončit nemohou.
74'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Riccardo Orsolini.
72'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Emanuel Vignato.
72'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Marco Sau.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Roberto Insigne.
71'
Sudí nechal projít faul na Sansoneho. Následně faulovali i domácí, tak Ghersini na "vyrovnání" pustil i tento faul.
70'
A i Montipo v brance Beneventa zlikvidoval dlouhý centr skvělým výskokem a chycením míče do rukavic.
69'
Skorupski si naopak na druhé straně parádně vyskočil na dlouhý míč, který centroval na malé vápno Caprari. Jednoduchý, avšak důležitý zákrok.
68'
Domácí si vybojovali rohový kop. Na míč si ve vápně na útovni penaltového puntíku naskošil Soumaoro, který ho hlavičkoval, ale neusměrnil ho na branku.
66'
Benevento založilo slibný útok, ale ten zazdilo úplně banální chybou v průnikové přihrávce na pravém křídle. Velká škoda pro hostující tým.
65'
Sansone nacentroval míč do pokutového území a na úrovni penalty ho jeho spoluhráč halvičkoval, ovšem opačným směrem, než je branka.
64'
Žlutou kartu dostává Pasquale Schiattarella (Benevento Calcio).
Žlutou kartu dostává Roberto Soriano (Bologna FC).
63'
Hlavní arbitr po odpískal faul Schiattarelly, ale po vášnivé diskuzi se Sorianem se bude asi "žlutit" na obou stranách.
60'
Benevento právě vstřelilo branku!
Srovnáno! Nyní se Skorupski naopak moc nevyznamenal! Po centru jednoho z hráčů hostů pro míč skočil, ale upustil ho na zem. Glik ho kopl k NICOLASI VIOLOVI, který ho patou uklidil do branky.. Asistence: Kamil Glik.
59'
Skorupski zablokoval skvělou šanci hostů. Jeden z nich totiž našel míč ve skrumáži před brankou a snažil se dorážet na bližší tyčku.
58'
Bologna vhodila aut, který ale nebyl vůbec úspěšný. Dijks totiž míč tělem nechtěně odrazil zpět za autovou čáru a vhazoval soupeř.
56'
Další nepovolený zákrok. Provinil se Soriano, faulován byl tentokrát útočník Caprari.
55'
Lapadula si naběhl na pravou stranu a zakončil z vápna pození ránou, která ale neměla dostatečnou razanci a Skorupski si pro ní v poklidu skočil.
54'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Andrea Poli.
53'
A další faul, tentokrát se provinil Skov Oolsen, který vinou kluzké herní plochy popojel nohou do cesty protihráči a poslal ho k zemi.
51'
Caprari nyní ale faulován byl. Jeho soupeř ho poslal k zemi a následně na něj ještě spadl. Kolenem přímo na nohu. Hodně nepříjemné.
50'
Dominguez nazazil do Depaoliho, ale od něj se odrazil k zemi a bolestivě spadl. Mohl si za to sám. Sudí přesto přerušil hru a sebral jeho soupeři míč.
49'
Barrow se octl ve velké šanci! Po neodpískaném faulu získal míč a pokračoval s ním na branku. Měl hodně prostoru, nakoenc vypálil zatočenou střelu, která proskákala těsně kolem pravé tyče.
47'
Ani jeden z týmů do druhé poloviny nestřídal své hráče a pokračuje se tak v sestavách, které jsme měli možnost vidět v prvním poločase.
46'
První půle tohoto utkání je za námi. Bologna si udržela jednobrankové vedení, které si vytvořila již během druhé minuty. Celkově byla aktivnějším týmem a vytvořila si víc šancí. Benevento bylo většinu času pasivní. Z největší šance napálilo tyčku branky Skorupského. Ještě je před námi ale jeden poločas.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minutka nad rámec standardní hrací doby.
44'
Hráči Beneventa se už přes tři minuty nedostali do pořádného držení míče. bologna kombinuje na útočné polovině před vápnem, ale nejsou z toho žádné šance.
42'
Soriano rozběhl ryhlou akci, v mžiku byl na druhé straně hřiště, předal míč na Tomijasua, který kousek popoběhl a vypálil dělovku, která jen o kousek minula pravou šibenici!
41'
Sudí nechtěně tečoval míč a ten se od něj odrazil příhodně pro Violu, který si kousek popoběhl a následně se odhodlal vypálit z dálky. To ale nebyo asi nejlepší rozhodnutí, jelikož jeho míč letěl asi pět metrů nad branku.
40'
Barow poslal velmi hezký centr z pravého růžku vápna na levů růžek malého vápna. Na míč si naběhl jeho úplně volný spoluhráč, jenže ho hlavičkoval vedle branky.
38'
Teď se naopak provinil Soriano, když zezadu podrazil sprintujícího Lapadudlu. Hra se vyostřuje. Vidíme hodně faulů a fotbal se kouskuje. Navíc se déšť mění ve sníh a nejsou to úplně ideální podmínky na fotbal.
37'
Tvrdý faul ale nyní inkasoval Barrow, jenž byl nejdřív Schiattarellou postrčen na zem a následně taky přišlápnut. To mohla být klidně dnes jeho už druhá žlutá karta. Sudí mu ale neudělil ani jednu.
36'
Bologna v další dobré šanci. Míč po centru z pravého boku zamířil k Sorianovi, který ale nemá dnes zrovna střeleckou formu. Míč poslal hodně metrů mimo branku.
35'
Barrow se hezky uvolnil před šestnáctkou soupeře, ale nepřešel do ni. Místo toho docela s podivem zvolil sprint po pravé straně.
34'
Benevento se konečně dostalo do nějaké útočné akce. Hezky se prokombinovalo až k vápnu a nakonec jeden z hráčů vyslal střelu, se kterou ale Skorupski moc problémů neměl
32'
Schouter byl faulován a tak hlavní arbitr zápasu Ghersini opět píská a přerušuje hru. Tento faul už ale nebyl tak tristní, jako ten předcházející.
31'
Schiattarella se provinil přišlápnutím protihráče. Navíc se ještě hádal s rozhodčím, kterému se pak vysmál a hodně se divím, že nedostal kartu.
30'
První pů hodinka hry je za námi. Bologna se opět dostala do tlaku a předvádí pohlednou kopadnou. Benevento naopak opět spíše stagnuje. Navíc se na stadionu slušně rozpršelo.
28'
Bologna se dostala do další šance, a to až do pokutového území. V tom však opět selhala v zakončení a ohrožení branky Beneventa se tak nekonalo.
27'
Domácí s ivybojovali volný přímý kop, který ae vůbec nevyužili tak, jak by chtěli. Míč se jen proletěl na hlavu jednoho ze soupeřů.
26'
Barrow se chytal, že mu spoluhráč od brankové čáry pošle míč zpětným centrem. To taky Sansone zamýšlel, ovšem do trajektorie míče se mu vetřela hostující obrana.
24'
Depaoli sprintoval po pravé straně kolem autové čáry až k té vnější brankové. Míč ale nedokázal dostatečně brzo centrovat a tak mu zajel za hranici hřiště.
23'
Caprari musel držet míč před dotírajícím Skovem Olsenem, který chtěl přejít do samostatného úniku, což se mu ale nakonec nepovedlo.
22'
Daší faul hostujícího týmu. Obětí se nyní stal Soriano, jenž však padal k zemi až moc ochotně. Sudí ale faul uznal a daroval Bologni míč.
21'
Depaoli předvedl nehezký zákrok na hráče domácích číslo pět – Adamu Soumaora. Ten se po zákroku zezadu zkácel k zemi.
20'
Glik poslal dlouhý míč dopředu, ovšem tam se ani Barrow, ani Skov Olsen nedokázali protáhnout za obranu a převzít míč. Akce tak skončila.
18'
Míč se po autu Bologni dostal do velké výšky. Poté, co dopadl na zem se odrazil za obranu domácího celku, jenže hráči Beneventa u něj nebyli včas.
16'
Benevento se již očividně rozehrálo! Dva hráči na hranici šestnáctky si vyměnili míč. Posledním u něj byl nakonec Caprari, který si přichystal balon a nakonec vypálil zatočenou ránu, která však zamířila do tyčky!
15'
Skorupski si připsal důležitý zákrok proti jednomu z hostujících hráčů, jenž vypálil z jeho bezprostřední blízkosti. Skóre tak zůstává 1:0.
13'
Hostující hráč Barba je již zpáty ve hře. Sice trochu kulhá, ale bolest asi není taková, aby ho nepustila zpět. Což je samozřjmě dobrá zpráva pro Benevento.
12'
Barba je ošetřován. Na trávníku sedí v opklopení lékažů a u lahvičky hostujícího týmu se již rozcvičuje další hráč. Barba bude odveden za postranní čáru na daší ošetření.
11'
Skov Olsen byl adresátem centru do vápna. Míč vypálil z voleje, ale poslal ho snad až někde do fanshopu za stadionem.
10'
Máme za sebou úvodních deset minut zápasu. Bologna je zatím na míči o dost aktivnější a je lepším týmem po herní stránce. Díky brzké brance z druhé minuty je v herní pohodě.
8'
Benevento vzahovalo aut poblíž vápan hostů. Ze zámezí se míč dostal na Falqueho, který ho obrátil do vápna. Tam se ke hlavičce chystal Caprari, jenže se do míče netrefil.
7'
Lapadula se málem octl sám před brankářeme. Schiattarella totiž poslal dlouhý pas za obranum kam si právě Lapadulla nabíhal. Skorupski ale vyběhl před vápno a těsně před hrotovým útočníkem Beneventa míč vykopl.
6'
Benevento po zisku míče zvládlo asi jen dvě nebo tři přihrávky, než ho znovu ztratilo. Tým je hodně šokován tak brzkým gólem.
5'
Montipo vykopl míč daleko dopředu hřiště, ale ten se po odrazu dostal až k brankáři Skorupskému na druhou polovinu hrací plochy.
4'
Žlutou kartu dostává Nicolás Martín Domínguez (Bologna FC).
2'
Bologna právě vstřelila branku!
Tak tomu se říká bleskový start! Benevento nedůsledným bráněním nechalo ve vápně soupeři hodně prostoru. Po centru do vápna míč jeden z domácích hlavičkoval na malé vápno pro Barrowa. Ten si pohlídal dotírající obránce a míč poslal na druhou stranu malého vápna, kde operoval NICOLA SANSONE. Ten už zakončoval do prázdné branky. Asistence: Musa Barrow.
2'
Úvodní výkop si na starost vzal domácí tým, tedy Bologna. Ta dnes zvolila pruhovanou variantu dresů. Benevento hraje v bílé variantě.
1'
BENEVENTO CALCIO

Benevento, jakožto letošní postoupivší tým, zatím úspěšně bojuje. Od sestupových pozic je vzdáleno až na 8 bodů a nyní je na poklidné čtrnácté pozici s dvaceti třemi body. Nedává moc branek, za 21 zápasů jich Benevento vstřelilo jen 24, naopak obdrželo až 41. I tak ale hraje docela dobrý fotbal. V posledních týdnech ale dost ztratilo formu. Z posledních pěti utkání totiž vyválčilo jen dva body, za dvě remízy. Ostatní mače prohrálo

Nejgólovější hráči:
Gianluca Caprari – 5 branek (3 asistence)
Gianluca Lapadula – 4 branky (2 asistence)
Marco Sau – 3 branky (2 asistence)
BOLOGNA FC

Bologna drží třináctou pozici, přesně jedno místo lepší pozici, než Benevento. Zatím vybojovala stejný počet bodů – 23. V posledních pěti zápasech si připsala dvě výhry a tři prohry, což nená nějak špatná forma na tým z dolní poloviny tabulky. Navíc dva zápasy sehrála s tým z top 3 – AC a Juventusem. Bologna nastřílela již 28 branek, přičemž jich 35 inkasovala.

Forma: V – P – P – V – P