Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Crotone - 29. listopadu 2020   15:00

Bologna
45+2' R. Soriano
1:0
(1:0)
Bologna
Skorupski – De Silvestri, Danilo, Tomijasu, Hickey – J. Schouten – Orsolini (18. N. Sansone), R. Soriano, Svanberg (75. Domínguez), Barrow (87. Vignato) – Palacio.
Crotone
Cordaz – P. Pereira, Marrone (46. Cuomo), Magallán (59. Golemić) – S. Molina, Luperto, Petriccione, Vulić (59. Dragus), Reca (79. Crociata) – Messias, Nwankwo.
Crespi, Festa – Cuomo, Crociata, Dragus, Henrique, Golemić, Rojas, Zanellato, Timmoneri, Ranieri, Mignogna.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:18.
Bologna na domácím stadiónu potvrdila roli favorita, poslední Crotone porazila nejtěsnějším možným rozdílem. Tři body vystřelil domácím nejlepší střelec týmu Roberto Soriano, jenž v nastavení prvního poločasu úspěšně dorazil do brány Palaciosovu střelu do břevna. Svěřenci kouče Mihajloviće si ve druhé půli s přehledem hlídali těsné vedení, soupeře nepustili k jediné gólovce. Zásluhou tří získaných bodů poskočila Bologna do horní poloviny tabulky na 10. pozici, Crotone zůstává poslední.
90+4'
90+3'
Bologna si těsné jednobrankové vítězství postrážila až do posledních vteřin. Poslední útok Crotone zmařil nepřesným zakončením Denis Dragus.
90+2'
Na hráčích Crotone je vidět velká frustrace. Molina hledal po lajně nabíhajícího Crociatu, který kulatý nesmysl dostihl mimo hrací plochu.
90+1'
Teď měl pojistku na pravé noze Nicolás Martín Domínguez. Středopolař se ovšem zachoval zbrkle a z voleje napálil jediného blokujícího protivníka.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Rozhodnutí měl na kopačce Rodrigo Palacio. Měl před sebou posledního soupeře, jemuž udělal kličku do protipohybu, ale pak si místo zakončení ještě nepochopitelně balón posouval do lepší pozice. Mezitím se Golemić stihl zorientovat a forwardovi míč ukradl.
88'
Z pravé lajny odcentroval Soriano ideálně na hlavu Sansone. Italský ostrostřelec se hlavou opřel do balónu, Cordaz udržel míč v rukavicích.
87'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Emanuel Vignato.
86'
Nicola Sansone na sebe natáhl dva protivníky a byl faulován. Simeon Nwankwo neudržel nervy na uzdě a konkurenta stáhl k zemi.
85'
Fantasticky si počínal Roberto Soriano. Sám proti pěti udržel kulatý nesmysl u nohou dobrou půl minutu, než ho odstavil Luperto.
84'
Dále je ani boloňská defenziva nepustila. Takehiro Tomijasu odcouval Denise Draguse, ten pod tlakem sám vyběhl s míčem za postranní čáru.
83'
Hráči Crotone dokázali získat převahu a momentálně jsou to oni, kteří kombinují na útočné polovině. Zatím však spíše v blízkosti středového kruhu.
82'
Nejlepší střelec hostujícího mužstva Simeon Nwankwo zkusil překvapit Skorupského ránou z pětadvaceti metrů. Ta ovšem minula cílové zařízení.
81'
Nicolás Martín Domínguez hledaz pětným pasem na šestnáctce Palaciose. Forward pozdržel akci špatným zpracováním.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Bologna drží těsné jednobrankové vedení, Crotone jako by nemělo síly na zvrat.
79'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Giovanni Crociata.
78'
Skvěle vyřešil hru pod tlakem Junior Messias. V obklíčení dokázal získat standardku v podobě rohu, když napálil blokujícího Hickeyho.
77'
Argentinec Rodrigo Palacio zkusil vybojovat pokutový kop. Jeho teatrální pád ovšem sudí chytře prokoukl. Hra pokračuje.
76'
Denisovi Dragusovi vůbec nevyšel obranný odkop, balón jen přihrál do nohy Sansonemu. Italský útočník pošetřil další cenné vteřinky.
75'
Bologna pokračuje v trpělivé kombinační hře. Znovu si nohama zahrál i Skorupski, jenž zachoval chladnou hlavu a nahrál do lajny Tomijasuovi.
75'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Nicolás Martín Domínguez.
74'
Žlutou kartu si vykoledoval rovněž Rodrigo Palacio. Útočník Bologni zatáhl za dres Cuoma, čímž zbrzdil rozvíjející se protiútok Crotone.
73'
Pod tlakem hrající Takehiro Tomijasu volil nejsnazší řešení, malou domů gólmanovi. Skorupski neváhal a odkopl kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
72'
Hlavní rozhodčí opět sáhl do kapsičky, aby potrestal jednoho z hostujících hráčů. Je jím Sebastiano Luperto, který ve vzdušném souboji trefil Soriana loktem.
71'
Útočník Barrow vyzval k souboji jeden na jednoho Golemiće. Obránce soka skvěle vystál, očekávanou kličku na levou stranu vystihl.
70'
Salvatore Molina hledal, komu by přihrál. Nakonec zkusil lobem vyslat za obranu Arkadiusze Recu, toho zradilo zpracování.
69'
Aaron Hickey dostal jakožto obránce moře volného času za šestnáctkou. A tak zkusil technickou střelu, ta proletěla nad horní tyčkou.
68'
Do vnitra pokutového území obdržel nahrávku Rodrigo Palacio. Byl ovšem zády k bráně, proto neměl možnost vypálit.
67'
V posledních minutách se toho moc neděje. Víceméně sledujeme stále stejnou písničku, a sice kombinaci domácích a bezradný presink hostů.
66'
Vyběhnuvšího gólmana chtěl překvapit nákopem z poloviny hřiště Denis Dragus. Balón ale začal klesat příliš brzy, Skorupski měl snadnou práci.
65'
Fotbalisté Bologni kombinují a nikam nespěchají. Soupeř pochopitelně vytáhl presink vysoko, zatím však bez úspěchu.
64'
Odvážný kousek si dovolil Vladimir Golemić. Jako poslední hráč udělal riskantní, avšak úspěšnou kličku Sansonemu.
63'
Brejkovou situaci založil Roberto Soriano. proti jeho vysokému centru vyběhl z brankové čáry Cordaz, kulatý nesmysl ukryl v náručí.
62'
Přetažený centr na zadní tyč vracel do ohně Sebastiano Luperto. Před rybičku skákajícím Dragusem odkopl míč pryč z vápna Hickey.
61'
Hosté mají příležitost zabojovat o vyrovnání ze standardní situaci. V blízkosti rohového praporku Tomijasu zfauloval čerstvého Golemiće.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Bologna stále vede těsným jednobrankovým rozdílem, Crotone musí přidat.
59'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Miloš Vulić, přichází Denis Dragus.
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Lisandro Magallán, přichází Vladimir Golemić.
58'
Třetí žlutá karta zápasu, druhá do hostujících řad. Lisandro Magallán zezadu zajel do lýtka Barrowa, míč vůbec netrefil.
57'
Za Crotone vypálil kousek za hranicí šestnáctky Salvatore Molina. Skákavá rána proletěla o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
56'
protiútok Bologni skončil neúspěchem. Nicola Sansone vzal akci na sebe, tvrdým projektilem poslal balón jen na tribuny.
55'
Hodně vidět je Rodrigo Palacio. Argentinský forward předvedl výborné krytí balónu, následně jej tvrdě a nedovoleně srazil na zem Magallán.
54'
Junior Messias hledal na středu nabíhajícího Marroneho. Ten byl příliš rychlý, nahrávku obdržel za paty.
53'
Další ofenzivní akci rozbíhá poslední tým ligové tabulky od vlastního brankáře. Cordaz místo očekávaného odkopu přihrál stoperům.
52'
Těžko říct, co nyní Aaron Hickey zamýšlel udělat. Jeho nákop na útočnou polovinu doletěl do země nikoho, kulatý nesmysl doskákal mimo hrací plochu.
51'
Druhé dějství probíhá v opatrném duchu. Bologna vede, a proto nikam nespěchá. hráči Crotone marně hledají recept na kompaktní obrannou linii.
50'
Defenzivní povinnosti si splnil na výbornou Sansone. Udržel se na zádech Sebastiana Luperta a nakonec mu čistě vypíchl balón z pod kopaček.
49'
Crotone musí přidat, jinak může na bodový zisk zapomenout. Salvatore Molina se vydal sám proti třem protihráčům. Podle očekávání o míč přišel.
48'
Domácí vstoupili do druhé půle zostra. Nicola Sansone posadil balón na hlavu Jerdyho Schoutena, hlavičku směřující do levého rohu Cordaz vytěsnil nad břevno.
47'
Ani jeden týmů neudělal o poločasové přestávce žádné střídání v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stáhnutí zraněného Orsoliniho.
46'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Luca Marrone, přichází Giuseppe Cuomo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:10.
Po prvním poločase vede favorizovaná Bologna nad posledním Crotone 1:0. Rozhodně nelze říci, že by bylo vedení zasloužené. Hosté jsou aktivnějším týmem, ale tlaku využít nedokázalo, v největší šanci vychytal Nwankwa skvělým zákrokem Skorupski. A tak udeřili domácí, v poslední akci prvního dějství skóroval z dorážky nejlepší střelec týmu Roberto Soriano.
45+4'
45+2'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí uštědřili soupeři gól do šatny! Sansoneho křižnou hlavičku Cordaz vyrazil pouze před sebe, dorážka Palaciose zazvonila na břevno. Úspěšná byla až druhá dorážka, a to v podání ROBERTA SORIANA, jenž z bezprostřední blízkosti poslal hlavou míč do sítě.
45+1'
Rodrigo Palacios vyžadoval odpískání faulu na svou osobu, jenže důvodem jeho pádu bylo podklouznutí, což arbitr dobře viděl a nechal správně pokračovat ve hře.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Nejlepší střelec Roberto Soriano si připravil balón na levačku a vystřelil z osmnácti metrů. Směr letu míče pozměnil Molina, budeme sledovat rohový kop.
43'
Útočným faulem se provinil Nicola Sansone. Marroneho okopával tak dlouho, až rozhodčí nakonec odpískal nedovolený zákrok.
42'
Lisandro Magallán dostal hodně místo, avšak nevyužil jej. Mizerný centr sotva doletěl do šestnáctky, kde zažehnal nebezpečí Svanberg.
41'
Další úspěšný zákrok pro Skorupského. Tentokráte o poznání snazší, rána Tomijasua z dvaceti metrů směřovala na střed.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Gólmam Skorupski vzápětí zahrál i nohama, když mu malou domů adresoval Sebastiano Luperto. Strážce svatyně odkopl míč na útočnou polovinu.
38'
Crotone bylo blízko vedoucímu gólu! Po centru zprava hlavičkoval Simeon Nwankwo, Łukasz Skorupski balón směřující k levé tyči vyškrábl konečky prstů!
37'
Po delší době kombinují fotbalisté Bologni. Roberto Soriano zkusil narážečku s De Silvestrim, jejich dobrý úmysl překazil pozorný Petriccione.
36'
Kapitán Rodrigo Palacio dostal pěknou nahrávku za obranu a zkusil své štěstí z velkého úhlu. Cordaz včas vykopl pravou nohu.
35'
Jerdy Schouten využil více volného prostoru k centru do pokutového území. Zde naskakoval Sansone, na balón těsně nedosáhl.
34'
Hosté kombinovali v obranných řadách, ale neúspěšně. Nahrávku Magallána středem totiž Milna neočekával, sbíhal k lajně.
33'
Dvojice Barrow – Sansone vystartovala na zteč sama. S obranným čtyřblokem se vypořádat nedokázala, kulatý nesmysl získal Luperto.
32'
Reca naštěstí vstává na nohy po svých a je připraven pokračovat ve hře. Takehiro Tomijasu sportovně vrátil balón hostům, kteří byli v dobře přerušení u míče.
31'
Po hlavičkovém střetu zůstal na trávníku ležet Reca. Jeho spoluhráč sportovně zakopl míč, na hřiště vběhli zdravotníci.
30'
Levý obránce Aaron Hickey nezachytil náběh Pereiry po lajně. Proto ho přidržel za dres, díky čemuž se dostal před něj. Rozhodčí přerušuje hru a skotskému mladíkovi uděluje žlutou kartu.
30'
Po půl hodině zápasu panuje v Bologni i nadále bezbrankový stav. Lepším celkem je překvapivě poslední Crotone, ale domácí nejsou o moc pozadu.
29'
Roberto Soriano hledal dlouhým nákopem za obranou Nicola Sansone. Forward zabral příliš pozdě, Cordaz doběhl k míči dříve.
28'
Zakončení přišlo i na druhé polovině trávníku. Dalekonosný projektil Salvatoreho Moliny postrádal přesnost, Skorupski kontroloval let míče.
27'
Akce ještě pokračovala. Odražený balón si za šestnáctkou zpracoval Nicola Sansone, technický pokus namířil těsně nad horní tyč.
26'
Defenziva posledního týmu tabulky zvládla ubránit roh bez větších potíží. Lisandro Magallán hlavičkou poslal balón mimo šestnáctku.
25'
Brejk Bologni vedl po pravé lajně Musa Barrow. Ve finále akce zkusil odcentrovat, Luperto balón zblokoval za cenu rohového kopu.
24'
Hosté kombinují, převážně na vlastní polovině. Domácí presují vysoko a zadělávají tak soupeři na velké problémy.
23'
Nejvýše se vyšplhal do vzduchu Aaron Hickey. Zakončoval ovšem z velkého záklonu, navíc přímo do Cordazových rukavic.
22'
Standardní situace pro Bolognu. Nicola Sansone si skvěle podržel balón a Sebastiano Luperto jej nedovoleně srazil k zemi.
21'
Na velkou příležitost zatím čekáme. Mírně aktivnějším týmem zůstává Crotone, avšak Bologna zatím v defenzivě působí velmi jistě.
20'
Trenér Mihajlović musel sáhnout k brzkému střídání. Orsolini totiž utržil po souboji s Petriccionem zranění, jež mu znemožnilo pokračovat.
19'
Žlutá karta míří i do domácích řad. Marronemu středem unikal Palacio, a tak italský stoper zatáhl protivníka za dres. Nebylo co řešit.
18'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Nicola Sansone.
17'
Alex Cordaz zvolil výkop na krátko. To nebyla nejlepší volba, protože obránce Lisandro Magallán musel pod tlakem odevzdat balón.
16'
Příliš dlouho otálel s rozehrávkou Takehiro Tomijasu. Toho využil Magallán, který založil rychlý protiútok. Ten skončil u Moliny.
15'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Jacopo Petriccione. Středopolař šel na polovině hřiště do skluzu, místo balónu však zasáhl Orsoliniho kotníky.
14'
Luperto přenesl hru na Messiase, jenž pod sebe sklepával Nwankwovi. Střela z halfvoleje trefila blokujícího beka.
13'
Proti centru vystartoval Łukasz Skorupski. Polský strážce svatyně bezpečně sebral kulatý nesmysl do svého držení.
12'
Miloš Vulić udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Pod tlakem nastřeli nastavenou nohu soupeře a vybojoval roh.
11'
Na minutu se zastavila hry a všichni hráči, včetně rozhodčích, po 60 vteřin tleskali na počest zesnulého Argentinčana Diega Maradony.
10'
O premiérový střelecký pokus na bránu se postaral z hranice šestnáctky Orsolini. Rána postrádala razanci i přesnost, Cordaz s klidem zakročil.
9'
Zkušený Rodrigo Palacio zkusil proniknout od levé lajny do pokutového území. Když zjistil, že jej Luperto nepustí, přihrál dozadu Hickeymu.
8'
Po dlouhém výkopu hostujícího brankáře došlo k hlavičkovému souboji mezi Molinou a Tomijasem. Úspěšnější byl domácí stoper.
7'
Pěknou kličkou Simeon Nwankwo obelstil Hickeyho. Následně ovšem stoupl na balón, ten skončil mimo hrací plochu.
6'
Dopředu vystartoval Riccardo Orsolini a v momentě, kdy se dotkl balónu, vyletěl nad hlavu praporek pomezního rozhodčího. Ofsajd.
5'
Poslední celek tabulky hraje ze začátku velmi aktivně. Tentokráte zkusil štěstí Salvatore Molina, i v tomto případě mohl zůstat Skorupski klidným.
4'
Na druhé straně zahrozil Junior Messias. Na gólmana postupoval z velkého úhlu, technickým pokusem přestřelil.
3'
První útok patřil Bologni. Za dlouhým nákopem Aarona Hickeyho spěchal Barrow, před nímž hlavou odklidil do zámezí Magallán.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-černých dresech. Hosté pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Danilo, Tomijasu, Hickey – J. Schouten – Orsolini, R. Soriano, Svanberg, Barrow – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa – Baldursson, Calabresi, Denswil, Domínguez, Medel, M'Baye, Paz, A. Poli, Rabbi, Vignato, N. Sansone.

FC Crotone: Cordaz – P. Pereira, Marrone, Magallán – S. Molina, Luperto, Petriccione, Vulić, Reca – Messias, Nwankwo.
Náhradníci: Crespi, Festa – Cuomo, Crociata, Dragus, Henrique, Golemić, Rojas, Zanellato..
FC Crotone

Nováček soutěže má letos jediný cíl, a sice zachránit se. Zatím se plán plnit nedaří, avšak je odehráno teprve osm utkání, na paniku je brzy. Stroppova družina doposud uhrála slabé dva body. Tu první překvapivě vybojovala doma s Juventusem, druhou pak v Turíně. Na druhou stranu nutno podotknout, že los byl pro Crotone na úvod hodně nepříznivý a v následujících týdnech bude hrát zápasy s tabulkově bližšími konkurenty. O polovinu ligových branek celku, o tři, se postaral Simy. Hlavně na něj budou spoluhráči spoléhat směrem do ofenzivy i dnes.
Bologna FC

Začátek sezóny lze z pohledu Bologni hodnotit jako úspěšný. Tento tým momentálně okupuje 13. pozici, avšak na elitní desítku, kterou okupuje Sampdoria, ztrácí jediný bod. Pokud se však podíváme do spodních pater, tak i zde je to vyrovnané, náskok na sestupem ohrožený Turín činí pouhé čtyři body. Svěřenci kouče Mihajloviće prožili mizerný říjen, když ze čtyř utkání zvítězili až v tom posledním. V listopadu zatím sehráli dva ligové zápasy, kdy nejprve podlehli Neapoli 0:1, avšak po reprezentační přestávce si spravili chuť, V Sampdorii zvítězili 2:1. V týdnu hrála Bologna pohárové utkání, na domácím stadiónu nestačila na Speziu, prohrála 2:4 po prodloužení. Nejlepším střelcem kádru je se čtyřmi zásahy záložník Roberto Soriano.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne! Vítám vás při sledování 9. kola italské Serie A, u zápasu mezi Bolognou a Crotone.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62