Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Janov - 12. května 2021   20:45

0:2
(0:1)
Janov
14' Zappacosta  (Badelj) • 62' Scamacca
Bologna
Ravaglia – Tomijasu, Danilo, Soumaoro, Dijks (64. Skov Olsen) – J. Schouten, Svanberg (71. N. Sansone) – Orsolini (64. Vignato), R. Soriano (89. Urbanski), Barrow – Palacio.
Fourneau – Rocca, Scarpa
Janov
Perin – Goldaniga, C. Zapata, A. Masiello – Behrami (69. Zajc), Badelj (32. Rovella), Strootman (82. Cassata), Zappacosta – Šomurodov, Pandev (69. Radovanović), Scamacca (82. Pjaca).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 4:1. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:11.
Je konec! Janov nakonec uspěl na hřišti Bologni a vítězí 2:0. Janov totiž vstoupil do zápasu aktivněji. První šanci ještě domácí brankář kryl. Ve 14. minutě však prudkou střelou otevřel skóre Davide Zappacosta! Na opačné straně mohl srovnat Orsolini, jehož hlavičku hostující brankář skvěle vyrazil. Další šanci měl Barrow, ale ten vůbec netrefil zařízení. Po změně stran už jsme tolik šancí neviděli. Hosté potvrdili svůj triumf, když Danilo zahrál rukou ve vápně a Gianluca Scamacca proměnil nařízenou penaltu. V závěru se domácí tlačili vpřed, ale šance si nevypracovali.
90+3'
90+2'
Palacio se v nastavení prosmýkl do velkého vápna, kde si chtěl míč připravit na zakončení levou nohou, ale trefil obránce v bílém dresu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Nicola Sansone si naběhl na přihrávku na pravou stranu, potáhl míč na polovinu soupeře, jenže zadáci Janova už opět stojí v pevném bloku.
89'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Kacper Urbanski.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Wisdom Amey.
88'
Barrow se hnal za dalším nadýchaným centrem do pokutového území, ale všudepřítomný Zapata míč zakopl na rohový kop.
87'
Hostující brankář Perin nakopl míč na hranici pokutového území domácího mužstva. Osamocený Cassata míč proti obráncům neudržel.
85'
Takehiro Tomijasu se zjevil na hranici velkého vápna, jenže dloubáčkem na malého vápna spoluhráče nenašel.
84'
Hosté mohli podtrhnout své vítězství po rychlém protiútoku! Střídající Pjaca střílel z ostrého úhlu, ale domácí brankář jeho ránu vyrazil na roh!
83'
Rovella si v souboji na polovině hřiště pomohl faulem a nabídl domácím další rozehrávku přímého kopu. Všichni zadáci Janova už jsou za míčem.
82'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Marko Pjaca.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Francesco Cassata.
81'
Andreas Skov Olsen se krásně prosmýkl do pokutového území, kde si míč srovnal na levačku, ale technickým obstřelem nechal vyniknout Perina.
80'
Palacio sprintoval za míčem na polovinu soupeře, nicméně nikdo v červenomodrém dresu jej nepodpořil. Zadáci Janova situaci ustáli.
79'
Barrow upadl po souboji s obráncem v pokutovém území, jenže sudí posoudil zákrok jako dovolený. Penalta se tak kopat nebude.
78'
Andreas Skov Olsen prošel po pravém křídle až na hranici velkého vápna, ale jeho kličku směrem do šestnáctky přečetl skvěle hrající Edoardo Goldaniga.
77'
Nicola Sansone s vypětím všech sil ještě udržel míč na hrací ploše u rohového praporku a vydal se s ním vpřed. Bologna už ale nemá moc času.
76'
Mattia Perin se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho pobídka směřovala na levou stranu, ale skončila v zámezí.
75'
Andreas Skov Olsen vhazoval v blízkosti pokutového území soupeře, jenže jeho pobídku skvěle přečetl Edoardo Goldaniga, který míč odhlavičkoval.
74'
Davide Zappacosta se vrátil na vlastní polovinu a včasným skluzem odehrál míč do zámezí. Bologna tak bude pouze vhazovat.
73'
Vignato se hnal za průnikovou přihrávkou do pokutového území, jenže míč nabral na vlhkém trávníku rychlost a prosvištěl do zámezí.
72'
Andreas Skov Olsen dostal prostor na pravé straně, potáhl míč do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr skončil v moci brankáře Perina.
71'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Nicola Sansone.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a Janov si stále s přehledem drží své vedení. Domácí se navíc nedostávají do zakončení.
69'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Ivan Radovanović.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Valon Behrami, přichází Miha Zajc.
68'
Žlutou kartu dostává Jerdy Schouten (Bologna FC).
68'
Do defenzivy hostujícího celku se nyní zapojil také Scamacca, který si míč dobře pokryl před rozběhnutých Schoutenem.
66'
Žlutou kartu dostává Nicolo Rovella (Janov CFC).
65'
Domácí Bologna se po obdržení druhé branky nastěhovala do blízkosti velkého vápna, jenže nikdo v červenomodrém se nedostává do zakončení.
64'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Emanuel Vignato.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Andreas Skov Olsen.
62'
Janov právě vstřelil branku!
Hostující celek přidává druhou branku! K exekuci pokutového kopu se postavil GIANLUCA SCAMACCA, který penaltu s přehledem proměnil!
61'
Penalta pro Janov! Danilo zahrál ve vápně rukou a sudí neváhal!
60'
Je za námi hodina hry a hostující Janov si stále drží těsné vedení. Po změně stran se z hrací plochy navíc vytratily prakticky všechny šance.
59'
Edoardo Goldaniga zariskoval skluzem na hranici velkého vápna, ale podle hlavního rozhodčího odkopl míč Orsolinimu od nohy včas.
58'
Valon Behrami nakopl míč na levé křídlo, kam sprintoval Gianluca Scamacca, jenže mladý útočník hostujícího celku si míč nezpracoval.
57'
Přímý kop se hostujícímu mužstvu příliš nevydařil. Po příliš krátkou pobídku si dokráčel domácí brankář, který ihned rozehrál.
56'
Goran Pandev si opět skvěle pokryl míč na pravé straně a k zemi jej tentokrát poslal Riccardo Orsolini. Do vápna už míří vysocí hlavičkáři.
55'
Mitchell Dijks se dostal z levé strany až do pokutového území, navedl si míč na levačku, ale hostující brankář Perin jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.
53'
Goran Pandev se vrhl do souboje s Timajasem, který si splnil své defenzivní povinnosti a soupeře nepustil do blízkosti velkého vápna.
52'
Eldor Šomurodov si všiml vysokého postavení domácího brankáře a snažil se jej přelobovat zakončení z poloviny hřiště. Federico Ravaglia stačil zacouvat do branky.
51'
Riccardo Orsolini se po pravém křídle vydal do pokutového území, kde se zbavil obránce, ale na jeho centr vnějším nártem spoluhráči nedosáhli.
50'
Adama Soumaoro prošel s míčem na polovinu soupeře, jenže jeho nákop na pravou stranu skončil v moci obránců hostujícího Janova.
48'
Domácí zahrávali přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde kralovala obrana hostujícího Janova.
47'
Eldor Šomurodov sestřelil soupeře ostrým skluzem a vidí žlutou kartu.
46'
Domácí Bologna obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí se ihned vydali vpřed, ale s prvním nákopem si obrana Janova poradila.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější hosté. Janov totiž vstoupil do zápasu aktivněji. První šanci ještě domácí brankář kryl. Ve 14. minutě však prudkou střelou otevřel skóre Davide Zappacosta! Na opačné straně mohl srovnat Orsolini, jehož hlavičku hostující brankář skvěle vyrazil. Další šanci měl Barrow, ale ten vůbec netrefil zařízení. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45+2'
45+2'
V závěru nastavení se domácí celek ještě jednou vydal do útoku. Svanberg našel Barrowa, který však nedostal moc prostoru k vymýšlení.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Rovella dostal moře prostoru na levé straně, potáhl míč do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr prolétl šestnáctkou bez jakékoliv teče.
44'
Goran Pandev se vrhl do hlavičkového souboje na polovině hřiště, ale odnese si z něj jen bolestivý šrám po střetu se Svanbergem. Janov bude pokračovat v kombinaci.
43'
Gianluca Scamacca poslal pobídku na polovinu soupeře, ale sám proti přesile zadáků domácího mužstva uspět nemohl. Pokračuje boj o každý metr hřiště.
42'
Bologna se opět vydala vpřed pomocí vysokého nákopu, ale míč tentokrát putoval do ofsajdu. Rozehrávat bude hostující Janov.
41'
Rodrigo Palacio poslal nákop na pravou stranu, jenže tam se mu nenabídl nikdo v červenomodrém dresu. Ze stranu domácích je to zatím ofenzivní zmar.
40'
Hra je přerušena! Domácí Svanberg schytal v souboji na polovině hřiště tvrdý úder a zůstává ležet na trávníku.
39'
Barrow se otočil na hranici velkého vápna a pohotově zakončil. Jeho projektil však jeden z obránců přizvedl nad břevno.
38'
Barrow si došel pro přihrávku hluboko na vlastní polovinu. Domácí ofenzivní tahoun se poté vydal vpřed, ale jeho centr odehrál Zapata.
37'
Střídající Nico Rovella potáhl míč po levém křídle a snažil se najít Scamaccu. Hostující útočník si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu.
36'
Janov se po delší době usadil na polovině domácího celku a postupně se přibližuje k brance soupeře. Domácí celek však brání v kompaktním bloku.
35'
Cristián Zapata přihrál na levou stranu pokutového území, kam se za míčem hnal Valon Behrami, ale ten si jej předkopl do zámezí.
34'
Soriano se dostal do blízkosti velkého vápna a chtěl oslovit Palacia. Před druhým jmenovaným hostující Zapata ve skluzu odehrál míč na roh.
33'
Bologna zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud jej bez problémů vyboxoval hostující brankář do bezpečí.
32'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Nicolo Rovella.
31'
Palacio se zpoza hranice pokutového území opřel levačkou do odraženého míče, jenže jeho projektil schoval hostující gólman do rukavic.
30'
Janov mohl navýšit své vedení! Důrazný Pandev se prodral do pokutového území, chtěl míč dloubnout na zadní tyč, ale o kousek minul branku!
29'
Mattias Svanberg si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a dobíhající soupeř jej nedovoleným zákrokem sestřelil. Bologna tak bude pokračovat v kombinaci.
28'
Palacio se znovu prodral na hranici velkého vápna, odkud odcentroval vnějším nártem na malé vápno, ale tam si pro míč dokráčel brankář.
27'
Barrow se prohnal na hranici velkého vápna, odkud se opřel do odraženého míče, jenže jeho projektil vnitřním nártem skončil vedle zadní tyčky!
26'
Na skvělou kolmici do pokutového území si naběhl aktivní Rodrigo Palacio, který střílel levačkou podél brankáře, ale minul branku.
25'
Domácí Soriano upadl v pokutovém území po kontaktu s obráncem v bílém dresu, ale rozhodčí dává jasným gestem najevo, že se penalta kopat nebude.
24'
Davide Zappacosta předvedl další ofenzivní výpad po levém křídle, ale jeho projektil pravačkou skončil na noze domácího stopera Danila.
23'
Palacio se po levém křídle dostal do pokutového území, ale levačkou trefil přízemním centrem prvního ze soupeřů.
22'
Domácí brankář si dal pozor na zakončení z ostrého úhlu. Federico Ravaglia si dal pozor také na dorážku, kterou už udržel v rukavicích.
21'
Gianluca Scamacca vhazoval na levé straně hrací plochy. Jeho pobídka směřovala na Pandeva, kterého bez problémů ustrážil Danilo.
20'
Domácí brankář Ravaglia se vydal na hranici velkého vápna, kde pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Bologna se žene vpřed s další akcí.
19'
Barrow se ujal rozehrávky přímého kopu. Nádherným centrem na zadní tyč našel Orsoliniho, jehož hlavičku Perin vyškrábl nad břevno!
18'
Palacio se na levé straně zbavil soupeře, skvěle si míč pokryl a poroučel se k zemi po kontaktu se soupeřem. Bologna bude zahrávat přímý kop.
17'
Jerdy Schouten se na pravé straně krásně zbavil soupeře, uvolnil se k odcentrování, ale svou pobídkou nikoho v dresu domácího mužstva nenašel.
16'
Jerdy Schouten odcentroval z levé strany na zadní tyč, ale tam si nenaběhl nikdo v tmavém dresu domácího celku. Bologna se ale ihned tlačí vpřed se snahou o vyrovnání.
14'
Hostující celek se dostává do vedení! Janov udeřil po rychlém přechodu do útoku! Krajní obránce DAVIDA ZAPPACOSTA se vydal až na hranici velkého vápna, kde si míč navedl na pravačku a tvrdou střelou jej uklidil do branky!
13'
Barrow zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, kam se dral stoper Danilo, ale před ním zasáhl důrazný Badelj.
12'
Palacio se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči, jenže jeho projektil vnějším nártem skončil vysoko nad břevnem branky Janova.
11'
Barrow si v pokutovém území dělal prostor, aby se dostal k centru z pravé strany. Před ním odehrál míč do bezpečí pozorný Zapata.
10'
Na opačné straně hrací plochy si na vysoký centr z levé strany naskočil Gianluca Scamacca, který hlavičkoval v záklonu, ale gólman jeho pokus udržel.
9'
Také domácí celek se dostal do prvního zakončení. Střelou špičkou kopačky to zkoušel Mattias Svanberg, ale jeho ránu zastavil Perin.
8'
Mitchell Dijks se na levé straně na vlastní polovině dostal k odraženému míči a levačkou jej nakopl na polovinu Janova.
7'
Vzápětí se do útoku vydala domácí Bologna, jenže Palacio míč hlavou poslal jen do prostoru, ve kterém hlídkoval pozorný Zapata.
6'
Hosté se dostali do první velké šance! Eldor Šomurodov si z levé strany krásně navedl míč na hranici velkého vápna, ale technickou střelou daroval snadný zákrok brankáři!
5'
Do rozehrávky domácí Bologny se musel zapojit také domácí brankář Ravaglia. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, ale Barrow už míč na hřišti neudržel.
4'
Andrea Masiello uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy, jenže míč prodloužil jen do prostoru, kde se pohybovali fotbalisté Janova.
3'
Cristián Zapata se pustil do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy. Stoper Janova odhlavičkoval míč jen k domácímu Orsolinimu.
2'
Domácí Bologna zahrávala přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na hranici velkého vápna, kde kralovali zadáci v bílých dresech.
1'
Hostující Janov obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje Hned po výkopu se ostrým faulem provinil Zapata, který vidí žlutou kartu.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Bologna bude hrát v modročerveném, zatímco Janov oblékne bílou sadu.

Bologna FC: Ravaglia – Tomijasu, Danilo, Soumaoro, Dijks – J. Schouten, Svanberg – Orsolini, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Náhradníci: Skorupski – Amey, Antov, Baldursson, De Silvestri, Faragò, M'Baye, N. Sansone, A. Poli, Skov Olsen, Vignato, Urbanski.

Janov CFC: Perin – Goldaniga, C. Zapata, A. Masiello – Behrami, Badelj, Strootman, Zappacosta – Šomurodov, Pandev, Scamacca.

Rozhodčí: Fourneau – Rocca, Scarpa.

Náhradníci: Marchetti, Paleari – Destro, Cassata, Ghiglione, Melegoni, Onguéné, Portanova, Pjaca, Radovanović, Rovella, Zajc..
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali v lednu. Janov doma zvítězil 2:0.
Bologna FC

Domácí Bologna odehrála v letošním ročníku třicet pět zápasů a získala v nich čtyřicet bodů. S tímto ziskem zatím drží dvanáctou pozici a stále může pomýšlet na umístění v nejlepší desítce. Na desátou Veronu totiž ztrácí jen tři body. Po duelu s Janovem si zahraje ještě na půdě Verony a doma s Juventusem. V posledním kole remizovala 1:1 na půdě Udinese.
Janov CFC

Hostující Janov letos prožívá takovou průměrnou sezónu. Ve třiceti pěti odehraných zápasech získali hosté třicet šest bodů a patří jim čtrnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má tři kola před koncem náskok pěti bodů a podle všeho už to zvládne. Do konce ligové sezóny čekají Janov duely právě s Bolognou, doma s Atalantou a na hřišti Cagliari. V posledním kole doma prohrál Janov 1:2 se Sassuolem.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Bolognou a Janovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62