Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Neapol - 8. listopadu 2020   18:00

0:1
(0:1)
Neapol
24' Osimhen  (Lozano)
Bologna
Skorupski – De Silvestri, Danilo, Tomijasu, Denswil (71. Vignato) – J. Schouten, Domínguez (63. Svanberg) – Orsolini, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Neapol
Ospina – Hysaj, Manolas, Koulibaly, Di Lorenzo – Ruiz, Bakayoko – Lozano (76. Politano), D. Mertens (76. P. Zieliński), L. Insigne (83. Elmas) – Osimhen (83. Petagna).
Contini, Meret – Rui, Demme, Elmas, Ghoulam, Lobotka, Nikola Maksimović, Petagna, Politano, P. Zieliński, Rrahmani.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 11:11.
Je konec! Neapol nakonec zvládla duel na půdě Bologni a vítězí 1:0. Hostující celek byl od úvodních minut aktivnější. Problémy domácí obraně dělal hlavně Hirving Lozano, který také krásným centrem našel hlavu Victora Osimhena a hostující útočník se postaral o přesný zásah. Po změně stran přidal druhou branku Koulibaly, jenže gól po předchozí ruce nemohl platit. Bologna se v závěru hnala za vyrovnáním, jenže Ospina předvedl dobré zákroky.
90+5'
90+4'
Andrea Petagna vybojoval míč pro Zielinského, který následně prošel na hranici velkého vápna, ale jeho ránu zastavil pozorný stoper.
90+3'
Bologna neudeřila ani po rohovém kopu. Ospina tentokrát vystartoval mezi hlavičkáře a vyboxoval míč mimo velké vápno.
90+2'
Palacio si naběhl na krásnou přihrávku za obranu Neapole a pohotově zakončil levačkou. Jeho dělovku Ospina bez problémů zneškodnil.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Eljif Elmas si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a byl faulován. Neapol může znovu nasbírat cenné sekundy k dobru.
89'
Fabián Ruiz se dostal do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho zpracování nebylo zrovna ukázkové. Hráči Neapole pokračují v aktivní hře.
88'
Riccardo Orsolini mohl vyrovnat! Domácí fotbalista se z pravé strany dostal do šestnáctky, ale jeho ránu z úhlu vyrazil Ospina!
87'
Lorenzo De Silvestri zamotal hlavu svému strážci a pomohl si zpětnou přihrávkou. Jeho pobídku si následně pohlídal Hysaj.
86'
Zadáci domácího celku si vyměňují přihrávky na polovině hřiště a číhají na skulinku v obraně soupeře. Bologna už ale nemá moc času.
84'
Další ofsajd na straně domácího celku! Neapol dnes ofsajdovou past hraje opravdu na jedničku!
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Eljif Elmas.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Andrea Petagna.
82'
Ospina prokázal fantastické čtení hry, vystartoval ven z branky a před Palaciem rybičkou odhlavičkoval míč do bezpečí. Sám se ale zranil.
81'
Insigne chtěl rychle rozehrát autové vhazování, ale možná zbytečně mrštil míčem do soupeře. Sudí to nechává bez karty.
80'
Bologna zahrávala další roh. Centrovaný míč se točil přímo mezi tři tyče, ale pozorný brankář Ospina míč vyboxoval mimo velké vápno.
79'
Rodrigo Palacio dostal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se dobře otočil kolem obránce, jenže ani on nestačil vypálit.
78'
Piotr Zieliński si na levé straně obhodil obránce a odcentroval do vápna. další zadák domácího celku jeho pobídku odvrátil mimo šestnáctku.
77'
Osimhen hlavou prodloužil míč za sebe, jenže do prostoru se nedostal nikdo v modrém dresu. Neapol přesto nepouští Bolognu do tlaku.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Piotr Zieliński.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
75'
Dries Mertens vymyslel krásnou přihrávku za obranu, na kterou si nabíhal Hirving Lozano, jenže vinou špatného zpracování nezakončil.
74'
Z velké dálky to naopak vyzkoušel Fabián Ruiz, kterému zakončení vůbec nesedlo a jeho rána levačkou prolétla snad pět metrů od branky.
73'
Hysaj na levé straně našel Mertense, který ještě přihrál na hranici velkého vápna, jenže Insigne si netroufl na zakončení.
72'
Vignato se krátce po svém příchodu na hrací plochu zapojil do akce domácího celku. Jeho rozehrávka skončila na noze Koulibalyho.
71'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Stefano Denswil, přichází Emanuel Vignato.
70'
Hosté zahrávali další z velkého počtu rohových kopů. Do zakončení se na malém vápně tlačil Osimhen, kterého obránce nepustil k zakončení.
69'
Elseid Hysaj dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval do velkého vápna, ale pozorná obrana domácího mužstva znovu zasáhla.
68'
Koulibaly byl v pokutovém území stažen jedním z obránců, ale rozhodčí ani v tomto případě pokutový kop nepíská. Neapol zůstává na míči.
67'
Kalidou Koulibaly zůstal po rohovém kopu v pokutovém území a ještě se dostal k přihrávce. Jeho prudký nástřel před branku si domácí obrana pohlídala.
66'
Neapol zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát mířil na přední tyč, kde bez problémů zasáhla obrana domácího mužstva.
65'
Palacio si při zpracování míče evidentně pomohl rukou, což však zraku hlavního rozhodčího uteklo. Bologna se míče zbavila nepřesnou rozehrávkou.
64'
Neapol zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se chopil Lorenzo Insigne, jehož projektil prosvištěl nad břevnem.
63'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Mattias Svanberg.
63'
Žlutou kartu dostává Jerdy Schouten (Bologna FC).
62'
Elseid Hysaj prošel s míčem u nohy do blízkosti velkého vápna, kde si míč přehodil na pravačku, ale technickou střelou brankáře nepřekvapil.
61'
Tiemoué Bakayoko si řekl o přihrávku do blízkosti velkého vápna a pohotově roztáhl hru na pravou stranu. Jeho akce skončila rohem pro Neapol.
60'
Je za námi hodina hry a Neapol si nadále drží své těsné vedení. Hostující celek je navíc i po změně stran aktivnějším týmem.
59'
Mertens potáhl míč vpřed po pravé straně, odkud poslal zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna, ale obrana soupeře zasáhla.
58'
Domácí fotbalisté reklamovali po centru ruku v pokutovém území, ale rozhodčí zatím mlčí.
57'
Dries Mertens v souboji doslova zboural jednoho z domácích hráčů. Rozhodčí nedovolený zákrok sice odpískal, ale kartu neudělil.
56'
Lorenzo De Silvestri dostal těžkou přihrávku na polovinu hřiště, sklepl míč na levou stranu, jenže následný centr zablokoval hned první obránce.
55'
Skorupski se také musel zapojit do rozehrávky domácích. Gólman Bologni nakopl míč na levou stranu, kde neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
54'
Osimhen napadal rozehrávku soupeře v jeho pokutovém území. Domácí obránci si troufl na riskantní rozehrávku a dostali míč do bezpečí.
53'
Branka nakonec neplatí! Rozhodčí ještě před Koulibalyho zakončením našli faul Osimhena!
52'
Sudí už si celou situaci prohlíží na obrazovce.
51'
Pozor! Celou situaci ještě řeší VAR!
49'
Stefano Denswil se dostal pod tlak při rozehrávce na vlastní polovině. Nakonec míč nakopl vpřed, nicméně tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
48'
Koulibaly diriguje rozehrávku Neapole na polovině hřiště. Zkušený stoper poslal nákop na pravou stranu a Neapol zatím zůstává na míči.
47'
Další akci domácího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Rodrigo Palacio.
46'
Bologna obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop za obranu byl příliš krátký.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavý souboj. Hostující celek byl od úvodních minut aktivnější. Problémy domácí obraně dělal hlavně Hirving Lozano, který také krásným centrem našel hlavu Victora Osimhena a hostující útočník se postaral o přesný zásah. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45'
45'
Hirving Lozano táhl akci Neapole po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel Mertense, který ihned vypálil, ale těsně minul horní tyčku.
44'
Lorenzo De Silvestri se v pokutovém území tlačil k centru z pravé strany, ale podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
43'
Rodrigo Palacio se hnal za obloučkem na levou stranu, ale důrazný Manolas proti němu bleskově vystartoval a odkopl míč do bezpečí.
42'
Domácí brankář hodně zariskoval při rozehrávce. Lorenzo De Silvestri si míč nakonec dobře zpracoval a roztáhl hru na levou stranu hřiště.
41'
Stefano Denswil poslal prudkou přihrávku na levou stranu, kde byl Barrow, jenže osamocený nedokázal posat přihrávku za obranu.
40'
Lorenzo De Silvestri vystoupil proti střele soupeře zpoza velkého vápna a bez problémů srazil míč mimo nebezpečný prostor.
39'
Musa Barrow kouzlil na levé straně, odkud přihrál na hranici velkého vápna, nicméně důrazný obránce jej hravě odstavil od míče.
38'
Giovanni Di Lorenzo se po pěkné narážečce dostal do velkého vápna, ale Stefano Denswil jej na poslední chvíli odstavil.
37'
Hirving Lozano dostal přihrávku na pravou stranu, nicméně vinou špatného zpracování mu dotírající domácí hráč ukopl míč do autu.
36'
Osimhen ustál další ostrý souboj na polovině domácího celku. Hostující útočník však rozehrál velmi nepřesně. Bologna se může vydat vpřed.
35'
Rodrigo Palacio z levé strany vyslal parádní centr na malé vápno, nicméně Ospina vyrazil na malé vápno a bez problémů míč vyboxoval.
34'
Giovanni Di Lorenzo si krásně navedl míč do blízkosti velkého vápna, jenže si netroufl na zakončení a raději roztáhl hru na pravé křídlo.
33'
Dries Mertens si v pokutovém území krásně přehodil míč na pravačku a vyslal technickou střelu. Jeho pokus prosvištěl kolem zadní tyčky.
32'
Hirving Lozano se skvěle vrátil na vlastní polovinu, kde se tělem natlačil před jednoho z domácích hráčů a nechal se faulovat. Neapol zatím hraje skvěle.
31'
Koulibaly tentokrát nakopl míč na levou stranu, kde byl Dries Mertens nicméně jeho centr srazil hned první obránce v tmavém dresu do bezpečí.
30'
Je za námi úvodní půlhodina a zatím sledujeme hodně zajímavé utkání. Hostující Neapol se snaží hrát aktivně a nenechává domácím moc prostoru.
29'
Obětí Danilova nedovoleného zákroku se stal velmi aktivní Hirving Lozano, který po souboji potřebuje ošetření.
28'
Danilo u pomezní čáry doslova sestřelil soupeře a vidí žlutou kartu.
27'
Victor Osimhen potáhl míč středem hrací plochy na polovinu domácího celku, kde byl faulován. Neapol tak bude zahrávat přímý kop.
26'
Hostující celek i po vstřelení úvodní branky pokračuje v aktivní hře. Neapol se dostala do velkého vápna, jenže nikdo v modrém nezakončil.
24'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol se dostává do vedení! Hirving Lozano si na pravé straně krásně obhodil obránce a odcentroval na malé vápno, kde bez problémů udeřil osamocený VICTOR OSIMHEN!
23'
Hostující brankář Ospina si dal pozor na vysoký centr z pravé strany, vyrazil mezi hlavičkáře a bez problémů ukryl míč do svých rukavic.
22'
Palacio sprintoval za přihrávkou za obranu domácího mužstva, jenže rychlonohý fotbalista Bologni se nedostal k odraženému míči.
21'
Bologna zahrávala přímý kop na polovině Neapole. Vysoký centr se snesl na hranici velkého vápna, jenže tam nebyl nikdo z domácích.
20'
Nicolás Martín Domínguez se v blízkosti velkého vápna zmocnil odraženého míče a bez váhání roztáhl hru na pravou stranu. Jeho pobídku ale nikdo z domácích nedostal.
19'
Osimhen sprintoval za přihrávkou do pokutového území, jenže se nedokázal natlačit před obránce. Neapol má ale slibné náznaky.
18'
Lozano se z pravého křídla vřítil do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku, ale Skorupski jeho technickou ránu zastavil.
17'
Koulibaly našel nadýchaným obloučkem Mertense, který si míč krásně zpracoval hrudníkem a roztáhl hru na levou stranu hřiště.
16'
Osimhen si ve váně naběhl na zpětnou přihrávku z levé strany, jenže jeho ránu srazil dobře postavený obránce na rohový kop.
15'
Orsolini si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže Hysaj před ním fantasticky vystoupil a vyvezl balón do bezpečí.
14'
Koulibaly diriguje rozehrávku Neapole na polovině soupeře. Neapol se dostala do blízkosti velkého vápna, kde přišel nedovolený zákrok na Hysaje.
13'
Roberto Soriano střílel v blízkosti velkého vápna, jenže do jeho rány se obětavě postavil Manolas, který míč srazil mimo nebezpečný prostor.
12'
Koulibaly zpackal odkop z vlastní poloviny, ale měl obrovské štěstí, když trefil soupeře, který svého spoluhráče dostal do ofsajdu.
11'
Palacio dostal přihrávku mezi obránce, jenže prudkou pobídku si nedokázal zpracovat a míč mu utekl až k brankáři.
10'
Łukasz Skorupski se musel znovu zapojit do rozehrávky domácího celku. Jeho nákop skončil u dobře postaveného stopera Manolase.
9'
Musa Barrow si naběhl na přihrávku na levou stranu hrací plochy, chytře si míč zasekl a uklidnil domácí rozehrávku. Bologna tak může rozjet novou akci.
8'
Rodrigo Palacio dostal prostor na levé straně hrací plochy, kde si kličkou udělal prostor, nicméně jeho pobídku levačkou zastavil první soupeř.
7'
Bologna se dostala vpřed kombinací po pravé straně hrací plochy. Domácí celek se však nedostal do zakončení. Zatím kralují defenzivy.
6'
Victor Osimhen se hnal do pokutového území za centrem z levé strany, jenže byl skvěle bráněn a nedostal se k zakončení.
5'
Lorenzo Insigne našel Lozana na pravé straně hrací plochy, jenže druhý jmenovaný se neodpoutal od obránce. Neapol však vlétla do utkání aktivně.
4'
Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky. Jeho nákop přiletěl na levou stranu, kde byl Riccardo Orsolini, k němuž rychle přistoupil obránce.
3'
Hirving Lozano si na pravé straně krásně zasekl míč na levačku a odcentroval do pokutového území. Jeho pobídku si obrana pohlídala.
2'
Bologna se v úvodu utkání odhodlala ke kombinaci na vlastní polovině, nicméně akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou do autu.
1'

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Danilo, Tomijasu, Denswil – J. Schouten, Domínguez – Orsolini, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Baldursson, Calabresi, Hickey, Michael, Paz, Rabbi, Svanberg, Vignato.

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz, Bakayoko – Lozano, D. Mertens, L. Insigne – Osimhen.
Náhradníci: Contini, Meret – Di Lorenzo, Demme, Elmas, Ghoulam, Lobotka, Nikola Maksimović, Petagna, Politano, P. Zieliński, Rrahmani..
Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně na tom byli lépe fotbalisté Bologny. Ti nejprve vyhráli v Neapoli 2:1, doma poté s Neapolí remizovali 1:1. Hosté tak mají dnes svému soupeři určitě co vracet.
SSC Neapol

To hosté z Neapole jsou na tom mnohem lépe. V současné době je najdeme v tabulce na pátém místě s jedenácti body a drží se tak v popředí celé Serie A. Neapolští fotbalisté naposledy v lize nezískali ani bod, když doma padli 0:2 se Sassuolem. Výborně se jim zatím daří v Evropské lize, kde jsou po dvou výhrách a jedné prohře na čele skupiny F. Dnes by rádi na půdě Bologny plně bodovali, aby odčinili domácí prohru ze šestého kola.
Bologna FC

Fotbalisté dnes domácí Bologny se nacházejí na třináctém místě tabulky a dosud získali šest bodů. Dvakrát vyhráli a čtyřikrát pak odešli ze hřiště jako poražený tým. V posledních dvou duelech se hráčům Bologny dařilo. Nejprve v italském poháru porazili 2:0 Regginu a postoupili dále. V posledním ligovém kole pak brali tři body na domácí půdě, když 3:2 srazili Cagliari. Dnes znovu v domácím prostředí budou chtít vítěznou šňůru natáhnout.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Italská Serie A pokračuje sedmým kolem a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Bologna FC a SSC Neapol.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62