Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : AS Řím - 12. května 2021   20:45

Inter Milán
11' Brozović (Darmian) • 20' Vecino (R. Lukaku) • 90' R. Lukaku (Hakimí)
3:1
(2:1)
AS Řím
31' Mchitarjan  (Džeko)
Inter Milán
I. Radu – Škriniar, Ranocchia (C), D'Ambrosio – Darmian (77. Young), Barella, Brozović, Vecino (59. Sensi), Perišić (60. Hakimí) – R. Lukaku, Alexis Sánchez (35. Lautaro Martínez, 77. Pinamonti).
AS Řím
Fuzato – Karsdorp (88. Peres), Mancini, Kumbulla, Santon – Darboe (88. C. Pérez), Cristante (77. Villar) – Pedro (46. El Shaarawy), Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – Džeko.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Interu Milán, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Druhý poločas patřil spíše římskému celku, který byl mnohem aktivnější, jenomže při své největší brankové šanci trefil pouze brankovou konstrukci. Inter Milán se v průběhu druhého poločasu moc do šancí nedostával, spíše se snažil ubránit své těsné vedení, což se mu nakonec povedlo, přičemž v závěru dokázal své vítězství zpečetit.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:11.
90+3'
90+2'
Hosté se znovu s míčem dostali na polovinu soupeře, kde momentálně sledujeme kombinaci, kterou se Inter pokouší aktivně napadat.
90'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Domácí pečetí své vítězství! Nyní sám na branku totiž uháněl rychlonohý Hakimí, který ještě zkušeně počkal na náběh ROMELA LUKAKUA. Před druhým jmenovaným číhala prázdná branka, kterou pochopitelně dokázal trefit.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Domácí stále vedou o jednu branku, ještě musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Bruno Peres.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Ebrima Darboe, přichází Carles Pérez.
87'
K pokutovému území se posléze dokázal dostat hostující Villar, který to zkoušel zakončením směrem na branku, avšak trefil pouze soupeře.
85'
Před malým momentem chyboval Darboe a do vyložené šance se natlačil domácí Sensi, který sice neuspěl, posléze Inter znovu reklamoval penaltu.
84'
Inter si nakonec vybojoval standardní situaci ze zajímavé pozice. Nakonec to na sebe vzal Young, jehož technický obstřel směřoval vysoko nad branku.
83'
Následný rohový kop nebyl vůbec špatný. Směřoval totiž na přední tyč, kde na něj nedosáhl brankář Radu, přesto mu přispěchal na pomoc Ranocchia.
82'
Žlutou kartu dostává Rick Karsdorp (AS Řím).
82'
Inter nyní neuspěl se snahou o získaní penalty. Na druhou stranu se pro změnu dostával Džeko, po jehož nahrávce vybojoval další rohový kop Villar.
81'
O vysoké přenesení hry se posléze pokoušel domácí Brozović, který se na pravém křídle pokoušel najít Younga, před kterým ale zasahoval Kumbulla.
80'
Radu musel znovu do akce. Nahrávka napříč malým vápnem měla najít hostujícího Mchitarjana, před kterým po míči skončil právě brankář Radu.
79'
Do konce tohoto zápasu nám zbývá poslední dvacetiminutovka. Inter Milán sice vede o jednu branku, druhý poločas je ale skutečně dost pasivní.
77'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Andrea Pinamonti.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Ashley Young.
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Gonzalo Villar.
75'
Po souboji o míč se na zemi ocitl hostující Mchitarjan, který tak svému celku dokázal vybojovat standardní situaci, jenž zřejmě přinese další nabídku.
74'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Římané přesto propadli při bránění, Hakimí zpětnou nahrávkou ale nedokázal najít kolegu Martíneze.
73'
Hakimí nyní táhl protiakci svého celku, při které se dostal do zakončení pravou nohou. To ovšem zablokoval jediný protihráč, míč se tak snesl do zámezí.
72'
Radu si přeci jenom připsal další zákrok, střela se snášela pouze doprostřed branky. Inter tak bude moci uklidnit hru, budeme sledovat rozehrávku.
71'
Žlutou kartu dostává Maraš Kumbulla (AS Řím).
70'
Nakonec to na sebe z velké vzdálenosti vzal Darboe, který ovšem trefil před sebou stojícího protihráče, od kterého se míč odrazil ke Džekovi.
69'
Inter se v posledních minutách pouze brání. Soupeř se proto znovu jednoduše dostal k pokutovému území, kde momentálně sledujeme kombinaci.
68'
A na hranici malého vápna si na nabídku dokázal naskočit hostující Cristante, který měl velice dobrou pozici, jenomže mířil vedle branky.
67'
Hezkým způsobem se kousek od středového kruhu dokázal uvolnit Darboe, který posléze přenášel hru na levou stranu, kde se nacházel Santon.
65'
Po delší době se k míči dostal hostující brankář Fuzato, který neměl žádnou extra složitou práci. Naopak sám posléze vyhodil balón na Darboeho.
64'
Následoval tak rohový kop, ke kterému se pro změnu postavil Pellegrini. Jeho nabídku si ve vzduchu našel Darmian, kterému se povedlo odklidit.
63'
Střílenou nabídkou do malého vápna to před malým momentem zkoušel Karsdorp, který trefil pouze kopačku Škriniara, od kterého šel míč do zámezí.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Inter Milán sice stále vede o jednu branku, v úvodu druhého poločasu je ovšem aktivnější hostující tým.
61'
Daleko za pokutovým územím si střeleckou pozici dokázal najít střídající El Shaarawy, jehož zakončení se ovšem sneslo hodně vedle branky.
60'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Achraf Hakimí.
59'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Stefano Sensi.
58'
Řím pokračoval v kombinaci na polovině soupeře, kde jsme před malým momentem viděli vyloženou šanci, ve které ovšem selhal útočník Džeko.
57'
Hosté nebyli daleko do vyrovnání! Do zakončení se totiž dokázal dostat Džeko, jehož střelecký pokus směřoval pouze do brankové konstrukce.
56'
Nyní se do rozehrávky svého celku zapojil také domácí brankář Radu, který nakrátko po zemi dokázal najít naprosto osamoceného Ranocchiu.
55'
Ten ovšem nebyl úspěšný a u postranní lajny jsme tak sledovali souboj o míč, ve kterém uspěl hostující Karsdorp, kterému se povedlo vybojovat aut.
54'
Nyní na vlastní polovině pohodlně operoval domácí Brozović, kterému se povedlo načasovat nahrávku na Darmiana, který se pro změnu pokoušel o centr.
53'
Míč se posléze snesl ven z hrací plochy a následovalo tak vhazování v podání domácího Perišiće, který u hranice šestnáctky dokázal najít Škriniara.
52'
Poprvé se do kombinace zapojil také střídající El Shaarawy. Tomu se povedlo načasovat nahrávku na Pellegriniho, který v zakončení neuspěl.
51'
Hodně prostoru měl posléze před sebou hostující Karsdorp, který narazil na před sebou stojícího protihráče a domácí se tak pustili do protiútoku.
50'
Prudká nahrávka posléze putovala na kopačku Barelly, který ovšem neuspěl se snahou o průnik středem hrací plochy, kde narazil pouze do soupeře.
49'
Římané se posléze jednoduchým způsobem dokázali prodrat na opačnou polovinu, kde si na levém křídle řekl o nahrávku hostující zadák Santon.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se s míčem na druhou stranu dostal Barella, který se pokoušel za obranou najít Martíneze, před kterým zakročil Fuzato.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou naopak hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Stephan El Shaarawy.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídla tři zásahy. Jako první udeřil favorizovaný Inter, kterému se při druhé vyložené šanci povedlo navýšit své vedení. Římané nehráli směrem dopředu vůbec špatně, nicméně se jim nedařilo v přechodové fázi. Snížení přeci jenom přišlo, římský celek tak momentálně ztrácí pouze jednu branku.
45+2'
45+1'
Kousek od pokutového území se povedlo zakročit domácímu Škriniarovi, který poté našel naprosto osamoceného Barellu.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Domácí se v závěru prvního poločasu nikam extra neženou. Momentálně sledujeme kombinaci, při které se hosté pokouší aktivně napadat rozehrávku.
42'
Římané si nyní vybojovali rohový kop z pravé strany. Na hranici malého vápna se nejvýše do vzduchu dostal Lukaku, kterému se povedlo odklidit.
40'
S míčem se na polovinu soupeře dokázal dostat hostující Darboe, který přeposílal nahrávku na pravou stranu, kde se mu nabídl kolega Pedro.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Pro Sáncheze tento duel přeci jenom skončil, mohlo za to zranění, které si způsobil při souboji u postranní lajny. Inter tak musel poprvé vystřídat.
35'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Lautaro Martínez.
35'
Lukaku si dal do souboje tělo a povedlo se mu tak vybojovat balón zpět. Zpětná nahrávka od Barelly pro změnu našla osamoceného Škriniara.
34'
Najednou to bude zase hodně zajímavé. Inter Milán totiž na chvíli přestal hrát, což vedlo k inkasované brance a hosté jsou stále o něco aktivnější.
33'
Máme za sebou necelou třetinu hry, která nám zatím nabídla tři zásahy. Římané jsou sice častěji u míče, jenomže se jim střelecky vůbec nedaří.
31'
AS Řím právě vstřelil branku!
A je tu snížení! Inter Milán se tak dlouho bránil, až přišla nahrávka směrem do pokutového území, kde si mezi obránce seběhl HENRIK MCHITARJAN. Jeho rána pravou nohou nebyla moc dobře umístěna, přesto jí Radu vyrážel pouze do sítě.
31'
Míč tak směřoval za cenu rohového kopu, který Sánchez sice poslal přesně na hlavu Škriniara, ten ovšem pouze prodlužoval do malého vápna.
30'
Inter Milán si nyní vybojoval standardní situaci kousek za pokutovým územím. Nakonec to na sebe Sánchez, který střelou trefil pouze zeď soupeře.
29'
Karsdorp měl posléze před sebou hodně místa k centru, který poslal směrem do pokutového území, kde za cenu rohového kopu odvracel Škriniar.
28'
Žlutou kartu dostává Davide Santon (AS Řím).
28'
Domácí pro změnu operovali na vlastní polovině, jenomže kombinaci dokázal narušit napadající Pellegrini, který vybojoval balón pro kolegu Darboeho.
27'
Na útočnou polovinu se následně s míčem dostal hostující Mancini, který se pokoušel roztáhnout hru na Karsdorpa, což ale znemožnil Škriniar.
26'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu. Inter Milán stále vede o dvě branky, od úvodních minut sledujeme ofenzivní podívanou.
25'
Za pokutovým územím si chtěl udělat prostor k zakončení domácí Barella, kterému to ovšem nevyšlo a narazil pouze do dobře postaveného Manciniho.
24'
Už se opět pokračuje ve hře, nakonec se nejednalo o nic dramaticky vážného. O rozehrávku volného kopu se tak postaral domácí Ranocchia.
23'
Po předchozím souboji o míč skončil na zemi domácí Darmian, kvůli kterému musela být přerušena hra. Vypadá to na menší problém s kolenem.
22'
Římané to budou mít najednou nesmírně složité, prohrávají totiž o dva zásahy. Do konce zápasu však zbývá hodně času, výsledek se může obrátit.
20'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Inter se díky dalekonosnému nákopu dostal do pokutového území, kde Lukaku zkušeně počkal na své spoluhráče. Nakonec servíroval míč proti noze na MATIASE VECINA, který po zemi mířil přesně k přední tyči.
20'
Domácí brankář Radu rychle rozehrál nakrátko a jeho celek se bleskurychle dostal směrem do pokutového území, kde ale číhal pozorný Kumbulla.
19'
Pellegrini se manévrem pokoušel dostat za záda napadajícího Vecina, který ovšem s tímto úmyslem počítal a míč se mu povedlo odehrát do zámezí.
18'
Lukakuovi se povedlo v pokutovém území udělat prostor zakončujícímu Vecinovi, který se do míče opřel pravou nohou, jenomže mířil vedle branky.
17'
Inter Milán se dostal pod menší tlak, nicméně D'Ambrosiovi se nakonec povedlo trefit nohu napadajícího Mchitarjana, od které šel míč do zámezí.
16'
Směrem dozadu to nyní zvládl domácí Vecino, který se čistým způsobem dostal zpět k míči, načež zpětnou nahrávkou hledal osamoceného D'Ambrosia.
15'
Nyní s míčem na útočné polovině operoval domácí Vecino, který tak dlouho hledal vhodného kandidáta, až se mu nakonec nabídl kolega Barella.
14'
Na řadu přišel první rohový kop tohoto zápasu, ke kterému se postavil hostující Pellegrini. Toho na bližší brankové konstrukci dokázal zastavit Škriniar.
13'
Římané tak budou muset dotahovat jednobrankové manko a bude to hodně zajímavé. Do konce zápasu zbývá dost času, hosté budou muset zabrat.
11'
Hned první vyložená šance končí přesným zásahem! Milánský celek se jednoduchou kombinací přesouval směrem k opačnému pokutovému území, kde měl hodně času na nahrávku pod sebe Darmian. Na jeho nabídku si dokázal seběhnout MARCELO BROZOVIĆ, který mířil do protipohybu brankáře.
11'
Sánchez si nevěřil na průnik přes napadajícího protihráče, místo toho přenášel hru na levou stranu hrací plochy, kde se k míči dostal domácí Perišić.
10'
Inter Milán to zkoušel rozehrávkou po zemi, kterou ovšem dokázal zablokovat do zámezí napadající Darboe. Vhazování se ujme domácí Perišić.
9'
První střelecký pokus tohoto zápasu obstaral hostující Pedro, který se dostal s míčem k hranici pokutového území, odkud zakončoval vedle branky.
8'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Sánchez, který si přivodil menší zranění. Nakonec po krátkém ošetření bude moci pokračovat ve hře.
7'
Na levém křídle měl sice hodně prostoru hostující Mchitarjan, jenomže s nahrávkou na jeho osobu neuspěl Pellegrini, který trefil pouze nohu protihráče.
6'
Žlutou kartu dostává Ebrima Darboe (AS Řím).
5'
Na opačné straně se poprvé do kombinace svého celku zapojil Lukaku, kterého čistým způsobem odstavil od míče Cristante, jenž založil protiakci.
4'
Římané postupovali směrem kupředu, načež si na levém křídle řekl o nahrávku Santon, kterého ovšem z dobré pozice dokázal vytlačit domácí Darmian.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Fuzato, který odkopával míč daleko na opačnou stranu hrací plochy, kde ovšem zasahoval zadák Ranocchia.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Inter Milán: I. Radu – Škriniar, Ranocchia, D'Ambrosio – Darmian, Barella, Brozović, Vecino, Perišić – R. Lukaku, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Handanovič, D. Padelli – Bastoni, de Vrij, Hakimí, Pinamonti, Sensi, Young, Lautaro Martínez, Eriksen, Gagliardini.

AS Řím: Fuzato – Karsdorp, Mancini, Kumbulla, Santon – Darboe, Cristante – Pedro, Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko.
Náhradníci: Farelli, Mirante – Zalewski, Villar, Ibañez, Juan Jesus, C. Pérez, Peres, B. Mayoral, Reynolds, El Shaarawy, Pastore..
AS Řím

Římané i přes poslední výhru 5:0 nad posledním Crotone zažívají mimořádně bídné období, když předtím ze čtyř zápasů získali jediný bod a ztratili šanci bojovat o účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

V Evropské lize se Vlci dokázali dostat do semifinále, kde však jejich finálový sen trval v prvním zápase na manchesterském Old Trafford jen poločas, kdy po vedení 2:1 ve druhém dějství pětkrát inkasovali a po prohře 2:6 už byla odveta jen formalitou.

Bídná ligová forma už Řím prakticky vyřadila i z boje o případnou Evropskou ligu, zbývá jim tak souboj o nově vznikající Konferenční ligu, kde zatím na sedmém místě mají náskok dvou bodů na osmé Sassuolo,
Inter Milán

Inter se letos dočkal devatenáctého mistrovského titulu v klubové historii, na nějž čekal dlouhých jedenáct let, které patřily nadvládě Juventusu Turín. Nerazzuri za to vděčí fantastickým výkonům v druhé polovině sezóny, neboť drží už devatenáctizápasovou sérii bez prohry (15-4-0).

Momentálně má Inter náskok třinácti bodů na druhou Neapol, která už má navíc svůj zápas 36. kola za sebou, když ve včerejší předehrávce smetla Udinese 5:1, Inter tak hraje už jen o celkový bodový zisk na konci sezóny, titul už mu nikdo nevezme. Naprosto klíčovou zásluhu na tom má útočná dvojice Romelu Lukaku – Lautaro Martínez, kteří dohromady vstřelil i 37 branek.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání italské ligy, na milánském San Síru se Inter Milán střetne s AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62