Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AC Milán - 9. května 2021   20:45

0:3
(0:1)
AC Milán
45+1' B. Díaz   • 78' Rebić  (Binnásir) • 82' Tomori  (Çalhanoğlu)
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Chiellini (C), Sandro – McKennie, Bentancur (67. Kulusevski), Rabiot, Chiesa (79. Dybala) – Morata, Ronaldo.
Valeri – Giallatini, Peretti
Allianz Stadium, Turín
AC Milán
G. Donnarumma (C) – Calabria, Kjaer, Tomori, Hernández – Kessié, Binnásir (82. Dalot) – Saelemaekers (82. Meïté), B. Díaz (70. Krunić), Çalhanoğlu – Ibrahimović (66. Rebić).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:12.
Fotbalisté AC Milán skvěle zvládli důležitý zápas na hřišti Juventusu, odkud si odvážejí vítězství 3:0. Domácí, kteří ukončili svou mistrovskou hegemonii, opět ukázali, že jim tento ročník hrubě nevychází. První poločas byl vyrovnaný, ale v jeho závěru poslal hosty do vedení Brahim Díaz. Po změně stran nejprve ještě udržel Juve ve hře brankář Szczęsny, který chytil Kessiému penaltu, ale k obratu to jeho spoluhráčům nepomohlo. V 78. minutě se naopak z dálky krásně trefil střídající Ante Rebić a razítko na výsledek dal o chvíli později přesnou hlavičkou Fikayo Tomori. Rossoneri se v tabulce Serie A posunuli na třetí místo. Pátý Juventus na ně ztrácí tři body.
90+4'
90+2'
Álvaro Morata z první hezky nasadil míč na hlavu Dejana Kulusevskiho. Ten v pádu zamířil nad.
90+1'
Na sebe to vzal Paulo Dybala, který z pravé strany prošel až na hranici šestnáctky. Z této pozice vystřelil těsně vedle pravé tyče z pohledu Donnarummy.
90+1'
Ronaldo na zadní tyči nedosáhl na centr spoluhráče. Dnes to není jeho zápas.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
Hosté se ubránili a dopředu utíkal Theo Hernández. Toho nakonec připravil o míč Aléx Sandro.
89'
Další střelecký pokus domácího Dybaly byl sražen na roh obranou.
87'
Odražený míč po rohu si našel Paulo Dybala. Ten ale z hranice šestnáctky minul bránu.
87'
Další centr Cuadrada byl lepší. Donnarumma musel míč boxovat na roh.
86'
Juan Cuadrado centroval z pravé strany, ale obrana Milána míč odvrátila. Stejně dopadl i centr Aléxe Sandra zleva.
84'
O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Výhra Milána bude zasloužená.
82'
AC Milán právě vstřelil branku!
Game – set – match! Hakan Çalhanoğlu rozehrával standardní situaci. Na jeho centr si na středu šestnáctky naskočil FIKAYO TOMORI, který hlavičkoval mimo dosah brankáře Szczęsnyho – 0:3.
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Diogo Dalot.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Soualiho Meïté.
81'
Deset minut před koncem se hráči Milána nacházejí v komfortní situaci. Juventus navíc působí zaskočeným dojmem.
79'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Paulo Dybala.
78'
A pro Rossoneri je to ještě veselejší! Ismaël Binnásir předal na útočné polovině míč ANTEMU REBIĆOVI, který vypálil z nějakých 22 metrů a jeho krásná střela zapadla k levé tyči z pohledu Szczęsného. Ten vůbec nereagoval.
77'
Hosté teď kombinují na polovině hřiště, což jim za současného stavu vyhovuje.
76'
Alexis Saelemaekers si na křídle pomohl útočným faulem. Míč pro Starou dámu.
74'
Cuadrado odcentroval z pravé strany. Cristiano Ronaldo na míč nedoskočil.
73'
Cristiano Ronaldo se dostal z pravé strany s míčem až do pokutového území. Tam ale už nic nevymyslel a vzápětí nenašla adresáta ani přihrávka Kulusevskiho.
71'
Ante Rebić vysouval kolmicí Hakana Çalhanoğlua. Ten by postupoval sám na bránu, ale situaci skvěle přečetl Szczęsny, který rychle vyběhl a míč sebral těsně před protihráčem!
70'
Další vynucené střídání Rossoneri. Zraněného Brahima Díaze nahrazuje Rade Krunić.
70'
Álvaro Morata se dostal k centru z levé strany, který chytil brankář Donnarumma.
69'
Hosté docela dobře kombinovali v blízkosti šestnáctky soupeře. Finální přihrávka však na Rebiće neprošla.
67'
Konečně se probouzí Cristiano Ronaldo. Ten nyní střílel ze zajímavé pozice vedle brány Milána.
67'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Dejan Kulusevski.
66'
Ano, Zlatan Ibrahimović již odkulhal z trávníku. Na hřišti ho nahradí Ante Rebić.
65'
Zlatan Ibrahimović má nějaký zdravotní problém. Zůstal sedět na hřišti a podle jeho výrazu to vypadá, že bude muset střídat.
64'
Cristiano Ronaldo zatím není moc vidět. Teď se po narážečce dostal k míči na hranici šestnáctky, ale hned byl odzbrojen protihráčem.
61'
Za námi je hodina hry. Hosté stále vedou o jeden gól, ale neproměnili penaltu. Mohou tedy litovat, že jejich náskok není větší.
59'
Žlutou kartu si vysloužil hostující Brahim Díaz.
59'
Domácí se ubránili i po rohu a sami mohou zkusit zaútočit.
58'
Franck Kessié pokutový kop neproměnil! Zvolil střelu k pravé tyči, ale Wojciech Szczęsny vystihl stranu a vytěsnil míč na roh!
57'
Žlutou kartu dostává Giorgio Chiellini (Juventus FC).
57'
Sudí se šel sám podívat na monitor a nařizuje proti Juventusu pokutový kop!
56'
Hosté reklamují ruku Giorgia Chielliniho v šestnáctce! Do situace se zřejmě ještě vloží VAR.
55'
Calabria by měl být v pořádku. Zápas pokračuje.
54'
Rozhodčí vytáhl žlutou kartu, za kterou může být Chiesa, myslím, rád.
54'
Davide Calabria odehrával míč a až poté do něj zajel Federico Chiesa. Hodně tvrdý zákrok a obránce Milána musí být ošetřen.
53'
Oba celky spolu bojují o příčky zaručující účast v Lize mistrů. Před utkáním na tom byly bodově stejně.
51'
Alvaro Morata skončil na hranici šestnáctky na zemi po souboji s Calabriou. Hostující obránce si ale počínal čistě.
50'
Ibrahimović byl chycen v ofsajdovém postavení.
48'
Ještě Vám dlužím informaci, že ani na jedné straně nedošlo o přestávce ke střídání.
47'
Šance Juventusu hned v úvodu druhé půle! Álvaro Morata sklepl míč pro Rodriga Bentancura, který dělovkou z hranice šestnáctky neprostřelil Gianluigiho Donnarummu!
46'
Po prvním poločase Juventus prohrává s AC Milán 0:1. Sledovali jsme vyrovnanou partii, kdy se střídaly úseky, v nichž krátkodobě převzal iniciativu jeden nebo druhý tým. Hostům herně vyšel závěr úvodní půle a v nastaveném čase po standardní situaci udeřili. Brankář Szczęsny vyboxoval centrovaný míč jen k Brahimovi Díazovi, který pak na oplátku trefil horní roh jeho brány.
45'
45+4'
Rozhodčí měl první půli nastavit o dvě minuty. Právě takový čas se ale po gólu Rossoneri nehrálo, je tedy možné, že sudí ještě něco přidá.
45+3'
Celou situaci ještě řešil VAR. Zřejmě se zkoumalo, zda si Díaz nepomohl při gólové akci rukou. Gól byl ale nakonec potvrzen.
45+1'
Hosté se ujímají vedení! Po standardní situaci Milána vyboxoval Szczęsny míč jen na levou stranu své šestnáctky, kde se k němu dostal BRAHIM DÍAZ. Ten si ho navedl na pravačku a vymetl vzdálenější šibenici brány Juventusu.
44'
Hosté jsou v posledních minutách aktivní. Theo Hernández se zleva prohnal až do zakončení, které chytá Szczęsny.
42'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. I přes několik náznaků platí bezgólový stav.
40'
Ibrahimović potřeboval po zákroku domácího stopera krátké ošetření. Dostal úder loktem do temene hlavy.
39'
De Ligt fauloval v hlavičkovém souboji Ibrahimoviće. Ten je v těchto situacích pro Milán stále velmi platný.
37'
Tohle hosté sehráli hodně dobře! Çalhanoğlu z první sklepl míč doleva na Thea Hernándeze, který se prohnal do šestnáctky a nástřelem hledal na zadní tyč nabíhajícího Ibrahimoviće. Před ním však stačil balón hlavou tečovat Aléx Sandro, jenž tak dost možná zabránil gólu!
36'
Hosté po několikaminutové pasáži, kdy byli spíše pod tlakem, drží míč a uklidňují tak ze svého pohledu hru.
34'
Zlatan Ibrahimović se zapojil do hostující kombinace ve středu hřiště. Pak ale vyrazil na hrot, kam měl směřovat centr Hernándeze. Ten byl ale moc nízký a míč tak odhlavičkoval protihráč.
33'
Domácí Rodrigo Bentancur se dostal s míčem až těsně před šestnáctku, navedl si ho na levačku a vystřelil. Trefil ale pouze protihráče.
32'
Chiellini měl zatím největší šanci zápasu. Juventus chytil v posledních minutách útočnou slinu.
31'
Chyba hostujícího brankáře Donnarummy, který nedosáhl na centr od rohového praporku a za jeho zády hlavičkoval na zadní tyči Giorgio Chiellini. Kapitán Juventusu však netrefil prázdnou bránu!
30'
Domácí se teď dostali do tlaku. Jejich dobrou pasáž zakončil průnikem po levé straně Aléx Sandro, který pro svůj tým získal roh.
28'
Držení míče – 56 % : 44 %
27'
Hraje se vyrovnané utkání. Vypadá to, že oba soupeři se na sebe navzájem dobře připravili.
25'
Protiútok Juventusu utnul včasným vyběhnutím mimo šestnáctku brankář Donnarumma. Ten odkopl míč do bezpečí.
23'
Cristiano Ronaldo se prezentoval nepovedenou zpětnou přihrávkou, kterou zachytil Hakan Çalhanoğlu. Ten však nedokázal přehrát v souboji 1 na 1 Matthijse de Ligta, který tak napravil chybu hvězdného Portugalce.
21'
Theo Hernández vyvezl míč dopředu a po jeho souboji s protihráčem se míče chopil Brahim Díaz. Ten vyslal zpoza šestnáctky přízemní střelu, kterou brankář Szczęsny pokryl.
20'
Zatím sledujeme zápas, který přináší minimum šancí. Jediný náznak měl v úvodu domácí stoper de Ligt.
18'
Dobrá kombinace hostů před pokutovým územím. Hakan Çalhanoğlu nakonec uvolnil Brahima Díaze, který ale zamířil nad břevno.
17'
Z velké dálky to zkusil Zlatan Ibrahimović. Jeho projektil však trefil pouze jednoho z hráčů Juventusu.
15'
Adrien Rabiot zasáhl vysokou nohou bránícího Davideho Calabriu. Rozehrávat bude hostující tým.
14'
Teď už vyrazili dopředu domácí. Akci táhl na pravém křídle Juan Cuadrado, jenž ale následně nedokázal míč přesně předat.
13'
Rozehrávkou na jistotu se nyní prezentují hosté. Ti drží míč na svých kopačkách na vlastní polovině.
11'
Alvaro Morata se uvolnil na pravé straně hřiště a téměř od brankové čáry centroval. Našel ale jen hlavu bránícího Binnásira.
9'
Zahrával ho Cuadrado, obrana Rossoneri však byla pozorná.
8'
Stará dáma je zatím aktivnější. Nyní se domácí nedostali k zakončení, získali však alespoň další rohový kop.
5'
Následný roh Juventusu hostující obrana přestála.
4'
Tu zahrával Juan Cuadrado a byl z toho první náznak šance pro Juve! Brankář Donnarumma vyběhl do prázdna a míč se odrazil k Matthijsovi de Ligtovi. Ten však trefil jen bránícího Thea Hernándeze, který tak milánský celek zachránil před inkasovaným gólem. Míč ho zasáhl někam do slabin a Hernández se tak těžce zvedá z trávníku.
3'
Dlouho jim to ale nevydrželo. Dopředu se hnal Rodrigo Bentancur, který byl zastaven faulem. Standardní situace pro Juventus.
3'
Zlatan Ibrahimović byl zezadu faulován. Hosté tak zůstanou u míče.
2'
Domácí se dostali k rohovému kopu. Centr Alexe Sandra ale odvrátila obrana Milána.
1'

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Chiellini (C), Sandro – McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa – Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Danilo, Arthur, Demiral, Kulusevski, Bonucci, Dybala, Ramsey, Bernardeschi.

AC Milán: G. Donnarumma (C) – Calabria, Kjaer, Tomori, Hernández – Kessié, Binnásir – Saelemaekers, B. Díaz, Çalhanoğlu – Ibrahimović.
Náhradníci: Tătăruşanu – Hauge, Rebić, Mandžukić, Leao, Gabbia, Dalot, Kalulu, Krunić, A. Romagnoli, Meïté, Tonali.

Rozhodčí: Valeri – Giallatini, Peretti.
Zápas na Allianz Stadium začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Paolo Valeri, kterému budou na pomezí asistovat Alessandro Giallatini a Giorgio Peretti.
AC Milán

Hosté jsou na pátém místě se stejným bodovým ziskem, tudíž o nich platí to samé, co o Juventusu – stále se bojuje o druhé místo za Interem Milán. AC minulé kolo přerušilo dvojzápasové čekání na výhru a po gólech Çalhanoğlua a Hernándeze porazilo Benevento 2:0. Dnes tak uvidíme souboj prakticky o šest bodů a s velkou nápovědou, jak by mohl dopadnout souboj o druhý flek.

Juventus FC

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě tabulky se 69 body a turínský celek tak i nadále bojuje o druhé místo tabulky, na které má jednobodovou ztrátu. V minulém kole se Juventus představil na půdě Udinese, o oba góly se postaral Ronaldo a po jeho obratu se bíločerní radovali z výhry 2:1.

Juventus – Janov 3:1
Atalanta – Juventus 1:0
Juventus – Parma 3:1
Fiorentina – Juventus 1:1
Udinese – Juventus 1:2
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 35. kola mezi týmy Juventus FC a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62