Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Bologna - 24. října 2020   20:45

Lazio
54' Alberto  • 76' Immobile (Fáris)
2:1
(0:0)
Bologna
90+1' De Silvestri  (Santander)
Lazio
Reina – Patric, Hoedt, Acerbi – Marušić (42. Lazzari), Akpa-Akpro, Lucas Leiva (42. Escalante, 79. Parolo), Alberto (79. Pereira), Fáris – Immobile (C), Correa (63. Muriqi).
Bologna
Skorupski – De Silvestri, Danilo, Tomijasu, Hickey (89. Denswil) – J. Schouten, Svanberg (72. Baldursson) – Orsolini (80. Vignato), R. Soriano, N. Sansone (80. Santander) – Palacio (C) (72. Barrow).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Lazio bere z dnešního střetnutí tři body za výhru 2:1, když se za římský klub prosadil Luis Alberto a Ciro Immobile. Za hosty skóre pouze korigoval v nastavení Lorenzo De Silvestri. Domácí sice vyhráli, ale rozhodně nebyli lepším týmem, Bologna byla po většinu zápasu aktivnější, chtěla víc hrát dopředu, nedostala se ovšem do lepších střeleckých pozic a zbytek ran pochytal jistý Reina. Lazio si příště zahraje 28.10. v Bruggách v rámci 2. zápasu skupiny Ligy mistrů. Bolognu v příštím utkání čeká 27.10. doma Reggina v rámci domácího poháru.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:12. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:16.
90+4'
90+4'
Immobile dostal míč na polovinu hřiště a viděl, že brankář není v brance, tak zkusil přímou střelu, která letěla vedle.
90+3'
Lorenzo De Silvestri pálil zpoza vápna. Jeho dvakrát tečovaná rána nakonec skončila u Reiny.
90+2'
Hostující tým i nadále pokračuje v tlaku na domácí branku. Čeká nás zajímavý konec.
90+1'
Bologna právě vstřelila branku!
Ještě není rozhodnuto. Federico Santander dostal míč do vápna, kde se otočil a naslepo našel nahrávkou na středu LORENZA DE SILVESTRIHO, který z voleje poslal míč přesně k tyčce.
90+1'
Nastavení začíná rohem Bologni.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Lorenzo De Silvestri centroval z pravé strany do vápna. Ani nyní se však nedokázal nikdo z hostů prosadit ve vápně.
89'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Stefano Denswil.
89'
Soriano centroval z přímého kopu do vápna, kde však míč odhlavičkoval Acerbi.
88'
Z pravé strany si přímý kop kopne Bologna.
87'
Farísova kolmice dopředu nikoho nenašla a míč skončil jen na hostujících kopačkách.
86'
Muriqi v dalším těžkém souboji dokázal udržet míč a poté byl faulován Baldurssonen.
85'
Dlouhý nákop domácích dopředu si sice našel Vedat Muriqi, kosovský útočník ale byl podle rozhodčího v ofsajdu.
84'
Za vápnem se do míče opřel hostující Musa Barrow. Jeho důrazná rána skončila hodně vysoko nad brankou.
83'
Roberto Soriano centroval od praporku do vápna. Pozorná domácí obrana dokázala míč odvrátit.
82'
Odvrácený roh Patricem a Bologna bude v tlaku pokračovat rohem.
81'
Bologna to ještě nezabalila. Útok po pravé straně se jí však nepovedl a na míči je Lazio.
80'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Federico Santander.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Emanuel Vignato.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Andreas Pereira.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Marco Parolo.
78'
Domácím dodala druhá branka jednoznačně sebevědomí, hned jdou dopředu.
76'
Lazio právě vstřelilo branku!
Druhá branka domácího celku, který si jde pro tři body. Lazzariho přetažený centr skončil až na zadní tyčce, kde ho kopem přes hlavu vrátil do ohně Muhammad Fáris. Na jeho nabídku si u tyčky seběhl CIRO IMMOBILE a nekompromisně poslal míč hlavou do sítě.
76'
Lorenzo De Silvestri tvrdě dohrál Fárise u lajny. Lazio bude pokračovat s míčem na kopačkách.
75'
Z pravé strany centroval do vápna Manuel Lazzari. V pokutovém území ale nikdo z domácích nebyl.
74'
Ciro Immobile udělal rychlé dva kroky na ose hřiště a donutil soupeře ho faulovat.
73'
Bologna kombinuje na polovině hřiště.
72'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Musa Barrow.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Andri Fannar Baldursson.
72'
Bologna roh rozehrála na krátko a následně Nicola Sansone nabízel míč do vápna. Nikoho v černém však nenašel.
71'
Roh pro hosty.
70'
Žlutou kartu dostává Jean-Daniel Akpa-Akpro (S. S. Lazio).
70'
Míč si postavil Orsolini a centroval do vápna. Míč však pouze proletěl pokutovým územím a nikdo se k němu nedostal.
70'
Přímý kop z hloubky hřiště pro hosty.
69'
Alberto se pokusil míč vytáhnout dopředu po levé straně, jenže balon mu utekl za postranní lajnu.
68'
Lazio drží míč na kopačkách na vlastní polovině a rozhodně nikam nespěchá.
67'
Žlutou kartu dostává Mattias Svanberg (Bologna FC).
67'
Nicola Sansone čechral míč na střed pokutového území, kam si pro míč došel brankář Reina.
66'
Rohový kop pro Bolognu.
65'
Orsolini se zkusil z pravé strany dostat na střed. Klička se mu však nepovedla.
64'
Fáris faulovaný na levé straně hřiště. Lazio tak může rozehrát v klidu na své polovině.
63'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Vedat Muriqi.
62'
Nahrávka od Fárise dopředu byla hodně nepřesná, míč skončil jen na hostujících kopačkách.
61'
To byla rána. Hosté měli k dispozici přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů. K míči se postavil Riccardo Orsolini, který překopl zeď a jeho rána se zastavila až na břevně domácí klece.
60'
Žlutou kartu dostává Wesley Hoedt (S. S. Lazio).
60'
Alberto po hodině hry od praporku centroval do vápna. kde našel jen připravené rukavice brankáře hostů.
59'
Sražená střela Acerbiho a roh pro domácí.
58'
Žlutou kartu dostává Takehiro Tomijasu (Bologna FC).
57'
Lazio po vstřelené brance je rozhodně aktivnější. Míč soupeři prakticky nepůjčí.
56'
Manuel Lazzari hned táhl míč podél pravé lajny, celou akci pak ukončil nepřesnou nahrávkou na střed.
54'
Zlepšený herní projev domácích nese ovoce. Po chybě v hostující rozehrávce se k míči dostal LUIS ALBERTO, který si míč navedl na střed pokutového území a následně poslal dělovou ránu přímo pod víko hostující klece.
53'
Po dlouhé době se dopředu dostala i Bologna, ale centr Orsoliniho do vápna byl hodně nepřesný.
52'
Luis Alberto si vzal míč a z přímého kopu centroval do vápna. Bologna však míč odvrátila do bezpečí.
52'
Immobile faulován u levé postranní lajny. Přímý kop pro Lazio.
51'
Hostující brankář Łukasz Skorupski je nyní ošetřován. Hra je tak na chvilku přerušena.
50'
Luis Alberto opět kroutil míč do pokutového území, tentokrát si jeho nabídku našel hostující brankář Skorupski.
49'
Další roh pro domácí tým.
48'
Luis Alberto od praporku centroval do vápna, kde však míč odvrátil jeden z beků.
48'
Roh pro tým z Říma.
47'
Correa ve vzdušném souboji byl faulován Danilem, hrát tak bude Lazio.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas sice nabídl jednu branku, ale poločasové skóre je 0:0. Ve třinácté minutě se uvolnil na středu hřiště Mattias Svanberg a následně poslal míč přesně k tyčce. Rozhodčí však jeho branku pro předchozí faul neuznal. Bologna byla překvapivě lepším týmem na hřišti. Lazio toho opravdu moc dopředu nepředvedlo, na což také reagoval trenér dvojitým střídáním ještě před změnou stran.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 50%:50%
Střela na branku: 1:1
Rohy: 4:4
Ofsajdy: 2:0
45+2'
45+2'
Luis Alberto centroval od praporku do vápna, kde ale našel pouze brankáře Skorupskiho a ten míč vyboxoval.
45+2'
Roh pro Lazio.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
45'
Manuel Lazzari centroval z pravé strany, jenže trefil hráče stojícího před ním.
44'
Hosté chtěli po ztrátě soupeře jít do rychlého brejku, ale nahrávka do lajny na Orsoliniho byla hodně nepřesná.
43'
Lazio drží míč na polovině hřiště a moc se nikam nežene.
42'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Gonzalo Escalante.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Manuel Lazzari.
41'
Míč si u praporku postavil Nicola Sansone a centroval na malé vápna, kde se k hlavičce dostal Orsolini, jež mířil hodně nad.
41'
Roh pro hostující celek.
40'
Přímo proti noze dostal míč za vápnem Schouten a hned pálil. Trefil pouze prvního soupeře v cestě.
39'
Hodně neobvyklá situace na straně Lazia. Domácí tým totiž ještě v průběhu prvního poločasu chystá dvojité střídání.
38'
Fáris našel centrem z levé strany Leivu, jehož nedůrazná hlavička skončil v náručí Skorupskiho.
37'
Correa se snažil utéct soupeři po pravé lajně, byl však nedovoleně zastaven a hned se pískalo.
36'
Orsolini dostal vysoký míč do vápna a z voleje zkusil štěstí. Důrazná střela však skončila hodně nad brankou.
35'
Patric dostal míč k pravé postranní lajně, kde mu však míč utekl do zámezí.
34'
Na středu hřiště se otočil Joaquín Correa a hledal spoluhráče na levé straně hřiště, nahrávka však byla hodně nepovedená v podání domácího borce.
33'
Nicola Sansone to přehnal s napadáním a fauloval. Hrát tak může Lazio z klidu na vlastní polovině.
32'
Rodrigo Palacio protáhl krok na středu hřiště a otevřel se mu prostor pro střelu, ze které pálil do postranní sítě domácí branky.
31'
Immobile našel v jasné gólové pozici Correu na penaltě. Ten následně šel po kontaktu k zemi a domácí chtěli penaltu. Veškeré diskuse ale vyřešil zvednutý praporek.
30'
Žlutou kartu dostává Francesco Acerbi (S. S. Lazio).
30'
Centr od rohového praporku z kopačky Alberta si našel Adam Marušić, který však nemířil na branku.
30'
Roh si po půlhodině hry kopne i římské Lazio.
29'
Riccardo Orsolini centroval od praporku na zadní tyčku, kde našel v těžké pozici Aarona Hickeyho, který v těžké pozici nedokázal hlavičku usměrnit.
29'
Roh pro Bolognu.
28'
Volno na středu hřiště měl Roberto Soriano a zkoušel vymyslet kolmici dopředu, tou ovšem trefil jen prvního soupeře.
27'
Na středu hřiště zahrál rukou hostující Jerdy Schouten. Hrát tak bude Lazio i nadále.
26'
Z levé strany si míč ke středu navedl hostující Hickey a ze solidní dálky pálil. Jeho dělovka skončila hodně nad brankou domácích.
25'
Ciro Immobile našel kousek za vápnem Alberta, který z druhého doteku mířil přesně k tyčce. O gól ho připravil pouze pohotový zákrok brankáře Skorupskiho.
24'
Patric centroval z pravé strany do vápna. Jeho centr byl zblokovaný a Łukasz Skorupski si pro něho došel.
23'
Adam Marušić dostal míč do těžké pozice na pravou stranu hřiště. V nevýhodné pozici dokázal získat aut pro svůj tým.
22'
Šajtle Lucase Leivy směrem dopředu byla hodně nepřesná. Další odevzdaný míč ze strany Lazia.
21'
Roberto Soriano dostal nahrávku za obranu soupeře, pokračovat ale nemohl, byl totiž v ofsajdu.
20'
Dlouhý nákop od Reiny skončil pouze na hrudi Danila, hrát tak může i nadále Bologna.
19'
Z pravé strany dostal nahrávku do vápna Riccardo Orsolini a hned pálil. Nijak přesné zakončení skončilo pouze na středu domácí klece.
18'
Na zblokovaný centr z levé strany ve vápně dosáhl Aaron Hickey, který v těžké pozici hlavičkoval vedle domácí branky.
17'
Domácí Luis Alberto si zleva hezky navedl míč na střed a zpoza vápna se opřel do míče. Jeho přízemní střela rozvlnila postranní síť.
16'
Dlouhý nákop dpředu od Lorenza De Silvestriho nepřesný, pro míč si došel brankář Reina.
15'
Gól neplatí, prý mu předcházel útočný faul hostujícího hráče.
14'
Hlavní rozhodčí se však ještě jde podívat na video.
13'
První gól je na světě a rozhodně je překvapením, jaký tým ho vstřelil. Mattias Svanberg se uvolnil na středu hřiště, kde mu nikdo v modrém nestačil a kousek za vápnem se rozhodl pro střelu, kterou umístil parádně k tyčce, Reina byl bez šance.
12'
V úvodních minutách nemá hra úplně nejlepší tempo. To nyní potvrzuje i Bologna, který si pouze nahrává okolo půlící čáry.
11'
Do běhu dostal na levé straně míč domácí Fáris a hned z prvního doteku centroval do vápna. Tam však našel jen prvního soupeře.
10'
Lazio snad poprvé v zápase kontroluje míč na delší dobu. Kombinuje s ním na polovině hřiště.
9'
Na středu hřiště se hezky uvolnil Mattias Svanberg a už mířil do vápna. Jenže byl poslán k zemi, rozhodčí to jako faul nevyhodnotil.
8'
Riccardo Orsolini se na levé straně zbavil soupeře a nahrával do vápna. Jeho nahrávka byla hodně nepřesná a nikoho v černém dresu nenašla.
7'
V úvodu zápasu je na míči překvapivě více hostující Bologna, která i nyní drží míč na polovině hřiště.
6'
Po levé lajně dostal nahrávku domácí Jean-Daniel Akpa-Akpro, jež zkusil nahrát patičkou, našel pouze soupeře.
5'
Hezky se na středu hřiště uvolnil Luis Alberto, soupeř ho dokázal pouze faulovat.
4'
Reinův dlouhý nákop dopředu nikoho nenašel a na míči je Bologna.
3'
Joaquín Correa se uvolnil na levé straně hřiště a cpal míč do vápna. Tam k němu měl nejblíže Luis Alberto, který na něho nedosáhl.
2'
Riccardo Orsolini se ujal exekuce, ale jeho centr pouze prolétl pokutovým územím a nikoho nenašel.
2'
1'

S. S. Lazio: Reina – Acerbi, Hoedt, Patric – Fáris, Marušić, Alberto, Lucas Leiva, Akpa-Akpro – Immobile, Correa.
Náhradníci: Alia – Vavro, Luiz Felipe, D. Anderson, Pereira, Parolo, Lazzari, Muriqi, F. Caicedo, Escalante.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Danilo, Tomijasu, Hickey – J. Schouten, Orsolini – R. Soriano, Svanberg, N. Sansone – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa – Denswil, M'Baye, Baldursson, Ruffo Luci, Michael, Domínguez, Vignato, Barrow, Santander, Calabresi..

Bologna FC

Bologna se v létě stala pro českého fanouška rozhodně méně atraktivní, protože z klubu odešel Ladislav Krejčí, který se vrátil do pražské Sparty. Bologna v úvodních čtyřech zápasech porazila pouze doma Parmu a třikrát prohrála, nestačila na AC Milán, Benevento i na Sassuolo. V tabulce je těsně pod svým dnešním soupeřem, patří jí šestnácté místo, má záporné skóre 7:8, nejlepší střelec týmu je italský záložník Roberto Soriano, který dal 3 branky a na další dvě nahrál.

Poslední tři zápasy

Bologna VS. Sassuolo 3:4
Benevento VS. Bologna 1:0
Bologna VS. Parma 4:1

S. S. Lazio

Římský tým rozhodně nezažívá vydařený vstup do soutěže. V úvodních čtyřech kolech pouze jednou vyhrál, jednou remizoval a rovnou dvakrát prohrál, když nestačil doma na Atalantu a prohrál i v Janově proti Sampdorii. V tabulce mu patří až patnácté místo a od pásma sestupu ho zatím dělí jen jediný bod, na pohárové příčky je ztráta tříbodová. Nejlepší střelec týmu je Srb Sergej Milinkovič-Savič, který dal jednu branku a na jednu další nahrál. Osvědčený kanonýr Immobile dal zatím jedinou branku. Lazio v týdnu vstoupilo do Ligy mistrů, v prvním zápase základní skupiny porazilo Dortmund 3:1.

2018 Lazio VS. Bologna 1:1
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci 5. kola italské nejvyšší soutěže se utkají týmy Lazia Řím a Bologni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62