Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Spezia - 4. října 2020   18:00

AC Milán
57' Leao (Çalhanoğlu) • 76' Hernández  • 78' Leao (Kessié)
3:0
(0:0)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Kjær, Gabbia, Hernández – Tonali (59. Kessié), Krunić (59. Binnásir) – Leão (83. Maldini), Díaz (71. Hauge), Saelemaekers – Colombo (46. Çalhanoğlu).
A. Donnarumma, Tătăruşanu – Kalulu, Laxalt, Castillejo.
Serra – Di Vuolo, Raspollini
Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Spezia
Minheiro – Sala, Chabot, Erlić, Marchizza – Pobega (77. Mora), Ricci (59. Acampora), Maggiore – Verde (59. Agudelo), Galabinov (33. Piccoli), Gyasi.
Krapikas, Desjardins – Dell'Orco, Vignali, Agoumé, Bastoni, Bartolomei, Farias.

Favorit po bezbrankovém poločase přitlačil nováčka a přestože herně nenadchnul, dokázal tři šance proměnit ve tři góly. Dvakrát se trefil Portugalec Rafael Leão, mezi jeho góly se vešel ještě přesný zásah Hernándeze ze samostatné akce. AC Milán je tak i po třetím kole Serie A stoprocentní, ještě ani neinkasovali.
Děkuji za pozornost, hezký večer!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:19.
90+3'
90+3'
Ještě poslední výpad Spezie, na sólujícího spoluhráče se zlobí Acampora, který byl připraven nikým nehlídán.
90+2'
Milánští fotbalisté si přihrávají na vlastní polovině, víceméně se jen čeká na závěrečný hvizd.
90+2'
Kessié padá po převzetí zpětné přihrávky po letmém kontaktu s protihráčem v šestnáctce, rozhodčí penaltu pískat nehodlá.
90'
Ještě tři nastavené minuty v hustém dešti čekají fotbalisty na San Siru.
89'
Saelamaekersovi při zpracování v šestnáctce vypíchl míč Chabot.
87'
Hakan Çalhanoğlu sklepával dlouhý nákop na hrudi, po sérii rychlých přihrávek utíká Calabriovi k nevoli spoluhráčů za čáru.
85'
Favorit čeká na závěrečný hvizd a nikam se nežene, zápas je rozhodnutý.
83'
Hakan Çalhanoğlu z rohového kopu adresáta ve vápně nenašel.
83'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází dvougólový hrdina Rafael Leão, zahraje si nositel slavného jména Daniel Maldini.
81'
Milán je při chuti. Hernándezovu pumelici vytahuje Pinheiro na roh.
78'
AC Milán právě vstřelil branku!
Alexis Saelemaekers si hezkou zasekávačkou připravil centr, který hlavou vracel před bránu Franck Kessié a opět z bezprostřední blízkosti střílí svůj druhý gól RAFAEL LEÃO.
77'
Střídání v týmu ASD Spezia: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Luca Mora.
76'
Pojistku dává ze samostatné přímočaré akce THEO HERNÁNDEZ. Po zemi se přes obránce trefuje na zadní tyč.
74'
Na blond odbarvený Leão získává průnikem po levé straně roh pro Milán.
73'
Gennaro Acampora vypíchl míč před Hernándezem, který mu pak nešetrně došlápl na lýtko.
72'
No a Hauge hned vyslal zajímavý polovysoký pas do šestnáctky Spezie, který propadl až před Çalhanoğlua. Ten pohotově střílel o zem, míč se odráží pod přílišným úhlem do výšky a brankář Pinheiro ho zkrotil.
71'
V dresu AC Milán se dnes vydal ze všech sil Brahim Díaz, střídá ho nejnovější posila z norského Bodø/Glimt Jens Hauge.
68'
Přesnost se vytratila, hosté jen nakopávají míč před Donnarummu, který nikým neobtěžován rozehrává nakrátko.
66'
První dobrá příležitost Spezie po změně stran: Marchizza nabídl míč Agudelovi, který se otočkou uvolnil a pěknou střelou pod břevno vyprášil rukavice Gianluigiho Donnarummy.
65'
Rafael Leão se zlobí po neodpískaném souboji s Gyasim.
63'
Na půlící čáře se provinil Díaz a hosté by rádi založili útok. Domácí je ovšem výborně dostupují a nepouštějí je blíže svému území.
61'
Milánští jsou po standardce vytlačeni zpět až k vlastní bráně.
59'
...a dvakrát střídá také Spezia: Daniele Verde a Matteo Ricci pro dnešek dohráli, nahrazují je Kevin Agudelo a Gennaro Acampora.
59'
Chystá se hromadné střídání: v sestavě AC Milán odcházejí Rade Krunić a Sandro Tonali, nastupují Ismaël Binnásir a Franck Kessié...
57'
Trestný kop střídajícího Çalhanoğlua usměrnil zblízka halfvolejem s pomocí podrážky své boty do sítě RAFAEL LEÃO a vysvobodil Milánské ze střeleckého trápení.
54'
Krunić a Chabot šli do souboje o míč bok na bok, rozhodčí dost přísně píská proti AC Milán.
53'
Nic z něj nebylo, Spezijští se rychle vraceli a hrozbu brejku řeší rezolutním odkopem z voleje Marchizza.
52'
Hostující fotbalisté vhazovali poblíž rohového praporku a díky Pobegově práci a odrazu o Hernándeze získávají čtvrtý roh.
51'
Díaz se hezky protáhl středem, ale střele z velkého vápna dal opačnou faleš a stočila se mu vedle.
50'
Na San Siru začalo o přestávce poměrně silně pršet, jestlipak zaprší také góly?
49'
Spezia se provinila faulem na útočné polovině, favorit volí rozehrávku dozadu.
47'
Žlutou kartu dostává Hakan Çalhanoğlu (AC Milán).
46'
AC Milán o přestávce vystřídal: Lorenzo Colombo si dnes ani neškrtl a své místo na hrotu přenechal Hakanu Çalhanoğluovi.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 1:1, střely mimo 4:1, rohy 2:3, fauly 2:11, ofsajddy 1:0.
Úvodní dějství přineslo hodně slabou podívanou, Milán si vytvořil jen pár náznaků, zato domácí brankář musel předvést dva těžké zákroky, když ho prověřili nejprve vlastní spoluhráč Calabria a těsně před přestávkou nejnebezpečnější střelou poločasu Verde.
Pozorovatelům pražské Sparty se asi z předváděné hry slavného AC neježí vlasy hrůzou.
45+4'
45+4'
Vzhledem k ošetřování rozhodčí avizované nastavení ještě natahuje, bojuje se uprostřed hřiště.
45+2'
Konečně dává sudí pokyn ke hře, oslabení „rossoneri“ se rohu ubránili a odražený míč posílá Ricci z dálky neškodně několik metrů vedle tyče.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Na milánském malém vápně je ošetřován domácí Kjær a tak Spezia čeká s rozehrávkou rohu.
45'
Šance se rychle střídají, jako by oba celky chtěly dohnat, co celý poločas zameškaly. Z plného sprintu vypálil parádně Verde do bližší šibenice a Donnarumma musel předvést své umění.
44'
Vzápětí Calabriův křížný pas využil Alexis Saelemaekers a z dobré pozice opět netrefil bránu.
43'
Poprvé se dá mluvit o náznaku šance AC Milán. Centrovaný míč z pravé strany hlavičkoval z osmi metrů nabíhající Brahim Díaz vysoko nad bránu.
42'
Trestný kop Thea Hernándeze ztroskotal na bíločerné zdi.
41'
Žlutou kartu dostává Emmanuel Gyasi (ASD Spezia). Faulovaným hráčem byl opět rychlonohý Díaz, jehož stáhl ghanský záložník oběma rukama doslova zápasnicky.
39'
Po rohovém kopu se tlačil na malém vápně k hlavičce v rozporu s pravidly Brahim Díaz.
38'
Leãovu střelu ze střední vzdálenosti tečuje Sala na roh.
37'
Milán má potíže s přechodem přes střed hřiště, Spezia zatím bez větších potíží drží bezbrankový stav.
35'
Tonaliho nákop zastavuje pomezní zdviženým praporkem a následně hlavní sudí píšťalkou.
35'
Obrana nováčka nepustila prudký střílený centr Davideho Calabrii. Po faulu Marchizzy na Hernándeze zůstane AC Milán u míče.
33'
Spezia nuceně střídá: nejlepší střelec klubu Andrej Galabinov odkulhal ze hřiště, na jeho místo přichází Roberto Piccoli.
32'
Žlutou kartu dostává Matteo Ricci (ASD Spezia). Souboj s Díazem neustál a v pádu ho stáhl za trenýrky.
31'
Druhý roh nováčka také nebyl špatně kopnutý, Donnarumma jej vyboxoval až do autu.
30'
Rozhodčí Serra zatím netasil kartu z kapsičky, ovšem Erlić dostal po stažení Leãa za dres poslední varování.
29'
Na Pobegův roh naskakoval na bližší tyči Chabot, ale přes domácí obranu se v hlavičkovém souboji neprosadil.
28'
Maggioremu vypíchl míč Tonali jen za cenu prvního rohu pro hosty.
26'
Akce Spezie daleko nedospěla, z pravého křídla museli hosté raději vracet míč zpátky.
24'
Až ve 24. minutě se píská první faul AC Milán. Soupeře přišlápl na jeho velkém vápně Díaz.
22'
Davide Calabria si kryl před Verdem kroucený pas Maggioreho tak nešikovně, že si málem dal vlastní gól. Jeho střelu k tyči vlastní brány pozorný Donnarumma vyškrabuje.
20'
Pinheiro vletěl do klubka hráčů a boxuje Hernándezův centr z hloubi pole pryč, odražený míč pak uklízí před Saelemaekersem rezolutně Sala. Rossoneri marně reklamují faul, tohle se brankářům na malém vápně nepíská.
19'
Hernándezův přetažený centr napálil bez přípravy na bránu z pravé strany aktivně hrající Díaz, trefuje pouze dobře postaveného zadáka Marchizzu.
18'
Trestný kop z 22 metrů zakroutil Kjær vysoko nad bránu Spezie.
17'
Ricci podrazil v nebezpečné blízkosti velkého vápna domácího Díaze.
16'
Nakopávaný míč stahuje Gianluigi Donnarumma a dalekým výkopem posílá Milánské vpřed.
15'
Rukama rozhazuje Sandro Tonali, který také přeposlal odražený míč do míst, kde nebyl široko daleko nikdo ze spoluhráčů.
14'
Díaz rozjel zajímavou akci, kterou znehodnotil Hernández nepřesnou přihrávkou z levé strany pokutového území.
12'
Spezia sevřela favorita před jeho šestnáctkou, přes Gyasiho a Maggioreho putoval míč na nohu Verdeho, jehož ránu obrana AC Milán zblokovala.
11'
Uzdravený Verde posílá velmi nepřesný centr do území nikoho.
10'
První přímou střelou prověřil Rafaela Pinheira zahřívací střelou ze střední vzdálenosti Brahim Díaz.
8'
Sala na malém vápně odkopl míč v posledním zlomku vteřiny před Leãem, který se už pokládal do střely.
7'
Sledujeme sérii ztrát uprostřed hřiště, La Spezia brání v hlubokém bloku a nemůže se vymanit.
6'
Začátek zápasu je hodně opatrný, domácí se nemohou prosadit ani proti deseti, za postranní čarou je totiž ošetřovaný hostující Verde.
3'
Nesmělá akce hostů končí u kopaček domácího brankáře Donnarummy, který rozehrává nakrátko.
1'
Po necelé minutě hry oklamal protihráče u postranní čáry patičkou Rafael Leão, jeho centr přihrál Erlić hlavou do náruče jeho jmenovce Pinheira.
1'
Domácí hrají v tradičních červeno-černě pruhovaných dresech a bílých trenýrkách, nováček nastoupil v bílých dresech a černých trenkách.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Kjær, Gabbia, Hernández – Tonali, Krunić – Leão, Díaz, Saelemaekers – Colombo.
Náhradníci: A. Donnarumma, Tătăruşanu – Kalulu, Binnásir, Kessié, Laxalt, Maldini, Çalhanoğlu, Castillejo, Hauge.

ASD Spezia Calcio 2008: Pinheiro – Sala, Chabot, Erlić, Marchizza – Pobega, Ricci, Maggiore – Verde, Galabinov, Gyasi.
Náhradníci: Krapikas, Desjardins – Dell'Orco, Vignali, Mora, Agoumé, Bastoni, Acampora, Bartolomei, Agudelo, Farias, Piccoli.

Rozhodčí: Serra – Di Vuolo, Raspollini.
Vzájemná utkání

Spezia postoupila do nejvyšší soutěže po téměř sto letech, naposledy ji hrála v roce 1924. Oba celky se tak v novodobé historii utkaly jen v roce 2014 v osmifinále Italského poháru. Tehdy se z výhry 3:1 radovali hráči AC Milán.
ASD Spezia Calcio 2008

Hosté jsou nováčkem Serie A a v soutěži je přivítalo Sassuolo výpraskem 1:4, ovšem v Udine už si hráči Spezie zapsali tři body do tabulky za vítězství 2:0. V Miláně mohou fotbalisté z padesátitisícového přístavu u Ligurského moře jen překvapit.
Všechny tři góly v nové sezóně vstřelil bulharský útočník Andrej Galabinov. Tím 31letý harcovník po nižších soutěžích vyrovnal svůj celokariérní zápis, ovšem za FC Janov potřeboval na tři góly v sezóně 2017/18 dvacet startů.
AC Milán

Domácí jsou po dvou odehraných duelech se stoprocentním ziskem na čtvrtém místě. Shodně 2:0 porazili Bolognu a Crotone. Ve čtvrtek pak postoupili přes portugalské Rio Ave do základní skupiny Evropské ligy, ale stálo je to tedy hodně sil. Zápas po základní hrací době skončil 2:2, nerozhodlo se ani v prodloužení a na řadu přišly pokutové kopy. V těch až ve dvanácté sérii rozhodl Simon Kjær o tom, že AC Milán nebude v novém ročníku EL chybět a může se těšit mimo jiné na souboje s pražskou Spartou.
Nejlepším střelcem v úvodu sezóny je Hakan Çalhanoğlu se čtyřmi góly. O gól méně dal hvězdný veterán Zlatan Ibrahimović. Ten ale bude proti Spezii chybět, neboť je nakažen koronavirem.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62