Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Udinese - 3. března 2021   20:45

AC Milán
90+7' Kessié
1:1
(0:0)
Udinese
68' Becao  (de Paul)
AC Milán
G. Donnarumma – Kalulu (63. Calabria), Kjaer, A. Romagnoli, Hernández – Kessié, Tonali (47. Meïté) – Castillejo (76. Saelemaekers), B. Díaz (63. Hauge), Rebić – Leao.
Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Dalot, Gabbia, Hauge, Krunić, Meïté, Saelemaekers, Tomori, Calabria.
D. Massa (Itálie)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Udinese
Musso – Becao, Bonifazi, Nuytinck – Molina, de Paul, Arslan (71. Walace), Makengo (56. F. Llorente), Zeegelaar (71. Stryger Larsen) – Pereyra (82. Samir) – Nestorovski.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2.
Střely mimo: 2:3.
Rohy: 7:2.
Ofsajdy: 2:2.
Fauly: 21:11.
Zápas je u konce! Udinese sice bylo jednoznačně horším týmem ve druhém poločase, ovšem dokázalo se v 68. minutě prosadit. Becao poslal hlavičkou míč doprostřed branky a Donnarumma nedokázal zareagovat. Následně hosté začali pevně bránit a i přes všemožné pokusy se AC nepodařilo vstřelit gól až do samotného konce utkání. Tedy, do posledních pár sekund. Na míč nesmyslně rukou v pokutovém území sáhl Stryger Larsen a byla z toho penalta, kterou Kessie proměnil a zachránil domácím alespoň jeden body.
90+7'
90+7'
AC Milán právě vstřelil branku!
Tak toto je opravdu neskutečný příběh! FRANCK KESSIÉ využívá v 90+7' penaltu. Míč posílá velmi jednoduchým způsobem ránou po zemi do pravé části branky, zatímco Musso skáče na druhou stranu.
90+6'
Tak to je neskutečné! Stryger Larsen zahrál totálně nesmyslným způsobem ve svém vlastním vápně rukou! Nepochopitelné! AC bude kopat penaltu!
90+5'
Hernández vypálil opět z hranice šestnáctky, jenže míč se proletěl nad branku a nastavený čas se blíží ke svému konci.
90+4'
AC se snaží ze všech sil. Pokutovým územím soupeře létá jeden centr za druhým, ovšem domácí ne a ne se prosadit.
90+3'
Žlutou kartu dostává Franck Kessié (AC Milán).
90+1'
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán).
90'
Nastavovat se bude ještě pět minut nad standardní hrací dobu. To je ještě docela dlouho, milánští stále s výsledkem mohou něco udělat.
89'
AC mělo k dispozici rohový kop, který ovšem zahrálo opravdu katastrofálně. Udinese míč sebralo a okamžitě vyrazilo do protiútoku.
88'
Calabria se prodral k odraženému míči z hranice pokutového území a vší silou do něj napálil. Pozemní rána ale našla cíl jen na kopačce jednoho z hostů ve vápně.
87'
Saelemaekers se uvolnil a měl dobrou možnost odcentrovat. To si ale nakonec rozmyslel a míč poslal zpětnou přihrávkou do obrany. Divné rozhodnutí vzhledem k tomu, co se nyní na hřišti děje.
86'
Ani Theo Hernández nebyl se svým centrem úspěšný. Od levé postranní čáry míč poslal Mussovi do rukavic, ten tak opět neměl složitý zákrok.
85'
Calabria se snažil odcentrovat zpoza pokutového území. To se mu nakonec i povedlo, ovšem míč vápno přeletěl a získal ho až jeden z hostů u rohového praporku.
84'
Rafael Leao poslal dlouhý oblouk skoro od rohového praporku až do vápna, ovšem brankář Musso si na něm jen smlsnul.
83'
De Paul to myslel velmi dobře. Chytrým krátkým lobem míč nasměroval na uvolněného Nestorovského do vápna, ale ten míč nezískal.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Samir.
81'
Roberto Pereyra nyní padl k zemi a bude se pravděpodobně muset nechat ošetřit týmovými lékaři. Drží se za kotník a to není moc dobré znamení.
79'
Calabria se snažil přihrávkou do běhu uvolnit jednoho ze spoluhráčů do samostatného úniku. Jenže míč poslal příliš daleko a jeho spoluhráč ho nedostihl.
78'
Leao parádně naběhl do šestnáctky na centr a dokázal i hlavičkovat. Chyběla mu ale přesnost, protože míč poslal ještě hodně daleko od tyčky.
77'
Saelemaekers se okamžitě zapojil do hry, když pokračoval v útoku po pravé straně. Následně nacentroval do vápna, ale tam míč odklidila defenzíva hostů.
76'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Alexis Saelemaekers.
75'
Vypadá to dobře, Romagnoli bude pokračovat. i když to teda byla pořádná pecka.
74'
Romagnoli se střetl hlavou s protihráčem ve vlastním vápně, kdy se jeho protihráči podařilo hlavičkovat, ale trefil právě i hlavu zadáka AC. Ten nyní leží na zemi.
72'
Hernández protáhl hru po levé straně až k vápnu. Tam přihrál Rebićovi, který však nedokázal projít přes protihráče a míč ztratil.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Walace.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Jens Stryger Larsen.
70'
Domácí se dopustili faulu, hlavní arbitr zápasu D. Massa ale tentokrát kartu udělovat nebude. Ovšem výrazně domlouvá jednomu z hráčů AC.
68'
Udinese právě vstřelilo branku!
Hosté se překvapivě ujímají vedení! De Paul nacetroval míč do pokutového území, kde si na něj parádně naskočil RODRIGO BECAO a dokázal ho hlavičkovat. Míč propadl těsně vedle Donnarummy, který ale nedokázal zareagovat.. Asistence: Rodrigo de Paul.
64'
Domácí se snažili procpat do útoku. Následně přišla přihrávka za obranu vzduchem, jenže domácí při tom porušili pravidlo o ofsajdu a akce tak končí.
63'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Jens Hauge.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Davide Calabria.
62'
Theo Hernández vyslal dlouhý pas, jenž ale neměl takovou razanci, aby se dostal k jeho spoluhráčům. Hosté ho však odkopli jen za vnější brankovou čáru a bude z toho rohový kop.
61'
Llorente vybojoval dobrým presinkem míč, ovšem následně poté, co ho protáhl po pravé straně, úplně zkazil přihrávku a míč odevzdal.
60'
Pereyra se snažil natáhnout se pro míč. Místo toho ale fauloval Samu Castilleja, kterého s sebou vzal k pažitu.
59'
Samu Castillejo, jakožto dnes pravděpodobně nejlepší hráč AC, se dostat do další šance. Zpoza pokutového území vypálil míč, který ale opět dokázal Musso ukrýt v rukavicích.
57'
Pierre Kalulu se dostal do prostoru a ze strany pak vyslal centrovaný míč do pokutového území soupeře. Ten ale nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil.
56'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Fernando Llorente.
54'
První žlutá karta na straně hostů. Marvin Zeegelaar (Udinese Calcio) ji dostává za držení.
52'
Franck Kessie se dokázal najít míč v pokutovém území a hlavičkovat ho k tyči. opět ale jeho pokus zastavil brankář Musso skvělým zákrokem.
51'
Domácí získali rohový kop. Ujal se ho Theo Hernández, který míč nasměroval do ohně.
50'
Další obrovská šance! Tentokrát na straně AC. Soualiho Meite obdržel míč na hranici pokutového území a vypálil. Do míče se tvrdě opřel a nasměroval ho těsně pod břevno hostujícího týmu, kde však parádně zasáhl brankář Musso.
48'
Rodrigo Becao hlavičkoval ve vápně soupeře doprostřed branky AC! Na brankové čáře se ale zázrakem zjevil Romagnoli a míč odkopl pryč!
47'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Soualiho Meïté.
46'
V prvním poločase jsme se branky nedočkali. Udinese dokonce ani nevystřelilo na branku. AC si střely na branku připsalo tři, ale nebyly to nijak nebezpečné pokusy. Za zmínku stojí jen Castillejův zatočený míč k pravé tyči, se kterým si ale bez problémů poradil Musso.
45+2'
45+1'
Udinese se vybojovalo rohový kop, ovšem branku AC neohrozilo. Domácí jen odhlavičkovali míč a podrželi ho na svých kopačkách.
45'
Nastavovat se budou jen dvě minutky nad rámec základní hrací doby, což vzhledem k neustálým faulům a dvěma ošetřováním je hodně málo.
43'
Kessie zkusil přelobovat soupeře, který byl od něj jen kousíček. Do míče vložil ale až přílišnou razanci a nakonec tedy nedokázal přihrát spoluhráči.
42'
Jean-Victor Makengo poslal k zemi svého soupeře poměrně nehezkým způsobem. Sudí to okamžitě odpískal, ovšem Udinese je zatím stále bez žluté karty.
41'
Theo Hernández si vzal na starost následný rohový kop, který ale nedokázal usměrnit na své spoluhráče do vápna. Udinese míč přebralo.
40'
Samu Castillejo se parádně protáhl mezi několika hráči ve žlutých dresech. Parádní dribling ale nakonec nezakončil dobrou střelou a akce tak skončila.
39'
Sandro Tonali si vzal na starost exekuci volného přímého kopu. Míč nasměroval na úroveň penalty, kde se ještě otřel o dalšího hráče AC. Romagnoli ho ale nedokázal usměrnit na branku.
38'
Nahuel Molina je dalším z hráčů, který nepřiměřeně tvrdě a hlavně nedovoleným zákrokem posílá soupeře k zemi. Nažízen je volný přímý kop.
36'
Roberto Pereyra se dostal po zmatené situaci v pokutovém území domácího týmu ke střele. Jeho rána ale nakonec mířila jen do jednoho z protihráčových obránců.
35'
Hlavní arbitr dnešního zápasu Davide Massa opět musí přerušit hru. Samu Castillejo se opět dopustil nehezkého faulu.
34'
Rodrigo de Paul opravdu zahrával volný přímý kop, ovšem kopl ho katastrofálně. Jeho míč letěl přímo do chumlu hráčů AC v jeho pokutovém území.
33'
Nakonec je nařízen trestný kop. k tomu se pravděpodobně postaví a zahraje ho Rodrigo de Paul. Zatím se ale stále čeká na hvizd sudího.
32'
Na hřišti ještě probíhají vášnivé diskuze ohledně předchozí situace, kterou svým skluzem zavinil Theo Hernández. Sudí už chce ale debaty ukončit.
31'
Theo Hernández (AC Milán) je dalším hříšníkem, který dostává žlutou kartu. Nebude to spíš ani tak za faul, jako za jeho argumenty, protože jeho skluz byl sice pro soupeře bolestivý, ale s největší pravděpodobností v souladu s pravidly.
29'
Tonaliho nadějný centr přece jen skončil na hlavě jednoho z hráčů Udinese. Hostující tým ho sice neudržel, ale AC ho pak zakoplo za autovou čáru.
28'
Hra se viditelně vyostřuje. Samu Castillejo zatáhl za dres a následně i za ruku protihráče, kterého tak svalil k zemi.
27'
nyní byl naopak faulován Brahim Díaz, kterému Arslan do běhu nastrčil celou nohu, i když ne s úmyslem. Díaz dopadl na zem velmi tvrdě.
25'
Becao je na trávníku stále ošetřován. Zatím je u něj jen jeden lékař. Beaco ale pokračovat bude.
24'
Tentokrát se už ale žlutit bude. Ante Rebić (AC Milán) dostává žlutou kartu za hrubost. Becaovi přišlápl nohou ruku a ještě ho zasáhl do hlavy.
23'
Udinese se snažilo postupnou kombinací dostat k brance soupeře, ovšem díky velmi špatné přesnosti přihrávek se nakonec nedostalo ani k vápnu.
21'
Nehezký faul zezadu teď ukázal Ante Rebić. Jeho soupeř se proletěl až za autovou čáru. Tady už rozhodčí jednoznačně mohl udělovat kartu. Nestalo se tak.
20'
Brahim Diáz se prezentoval parádní zatočenou střelou k pravé tyči poté, co si dokázal vybojovat prostor na levé straně, kousek před vápnem. Musso ale skvěle zakročil.
19'
Nyní už Rebić pokračoval se svými klasickými povinnostmi, které jako křídelník má. Míč dotáhl na levé křídlo, odkud následně centroval. Míč však nenasměroval na žádného ze spoluhráčů.
18'
Rebić skvěle podpořil své kamarády v obraně a odebral míč jednomu z hráčů, který se už už chystal odcentrovat do vápna.
17'
Faulem se nyní provinil Rafael Leao, jenž poslal k zemi v souboji protihráče. Sudí byl přímo vedle něj, ale kartu stále ještě neudělí.
16'
Molina se parádním vstoupením do přihrávky zasloužil o zisk míče. Ten totiž sice nezadržel na svých kopačkách, ovšem nasměroval ho do hráče AC, který ho následně odrazil do autu.
15'
Castillejo se chtěl zprava prodrat do vápna, a tak nacentroval míč na jeho hranici a rychle běžel dovnitř pokutového území, kam ale nebyl připuštěn.
14'
Domácí se dostali do útoku, ovšem po rychlém odkopu Udinese museli rychle ke své bráně, aby hosté nešli do přečíslení.
12'
Nehezkým faulem se provinil Nestorovski. Sudí jeho faul vyřešil jen domluvou a karty si zatím nechal schované v kapsičce.
11'
Tonali se postavil k exekuci rohového kopu. Míč neposlal do šestnáctky, ale rozehrál nakrátko. Ovšem akce AC se chvíli poté zadrhla.
10'
Na druhé straně centroval zase Pierre Kalulu, jenž svým centrem dosáhl stejného výsledku, jako před ním Tonali. Roh pro hosty.
9'
Sandro Tonali si vzal míč na starost a nacentroval ho do velkého vápna. Jeden z protihráčů míč sice vyhlavičkoval, ovšem jen za vnější brankovou čáru a bude se proto kopat rohový kop.
7'
Samu Castillejo zprava nacentroval do vápna, ovšem jeho centr byl odvrácen a následně se Udinese dostalo do rychlého protiútoku.
6'
Oba týmy si nyní překopávají míč ze strany na stranu. zatím nevidíme nic z atraktivního a útočného fotbalu. Zatím je zápas dost opatrný.
4'
Simon Kjaer je ošetřen a pokračuje ve hře, což je jistě skvělá zpráva nejen pro něj, ale taky pro celý milánský tým. Ten nyní bude zahrávat rohový kop.
3'
Hned z úvodu potkaly nějaké zdravotní komplikace Simona Kjaera, jemuž sudí rychle přivolal ošetření. Zatím není jasné, zda bude v utkání pokračovat.
2'
AC Milán dnes nastoupil v klasické pruhované červeno-černé kombinaci dresů. Naopak jeho soupeř hraje ve žluté variantě.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Kalulu, Kjaer, A. Romagnoli, Hernández – Kessié, Tonali – Castillejo, B. Díaz, Rebić – Leao.
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Dalot, Gabbia, Hauge, Krunić, Meïté, Saelemaekers, Tomori.

Udinese Calcio: Musso – Becao, Bonifazi, Nuytinck – Molina, de Paul, Arslan, Makengo, Zeegelaar – Pereyra – Nestorovski.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Braaf, De Maio, Samir, F. Llorente, Mićin, Okaka, Ouwejan, Walace, Stryger Larsen..
UDINESE CALCIO

Udinese se pohybuje v klidném středu tabulky, respektive nyní obléhá dvanácté místo. Po dvaceti čtyř zápasech získalo dvacet osm bodů, na jedenáctou Bolognu neztrácí nic, naopak na třináctý FC Janov má náskok dva body. Na první sestupovou pozici pak deset bodů. Udinese inkasovalo více branek, než vstřelilo (26:33). Z posledních pěti zápasů vytěžilo dokonce více bodů, než AC. Třikrát totiž vyhrálo, jen jednou prohrálo a jednou se zrodila remíza.

Nejgólovější hráči:
Rodrigo De Paul – 5 branek (3 asistence)
Stefano Okaka – 3 branky (1 asistence)
Ignacio Pussetto – 3 branky (1 asistence)
AC MILÁN

AC Milán sahá po titulu v Serii A. Po letech bídy "si to konečně sedlo" a AC je nyní na druhé příčce ligové tabulky se čtyřbodovou ztrátou na městského rivala Inter Milán. Ten před dvěma zápasy nad AC suverénně zvítězil (0:3), ovšem AC si zpravilo chuť nedávnou výhrou nad dalším předním italským celkem – římským AS. Po dvaceti čtyř zápasech jsou tedy milánští na druhé pozici s padesáti dvěma body. Nastříleli čtyřicet sedm branek, zatímco jich dvacet devět inkasovali. V posledních pěti zápasech dvakrát prohráli a třikrát zvítězili.

Forma: V – P – P – V – V