Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : AC Milán - 6. prosince 2020   20:45

Sampdoria
82' Ekdal (Candreva)
1:2
(0:1)
AC Milán
45' Kessié   • 77' Castillejo  (Rebić)
Sampdoria
Audero – Bereszyński (20. Colley), A. Ferrari, Tonelli, Augello (82. Léris) – Candreva, Thorsby, Adrien Silva (46. Ekdal), Jankto (46. Damsgaard) – Gabbiadini (57. La Gumina), Quagliarella (C).
Calvarese – Vivenzi, Liberti
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Gabbia, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali, Kessié – Saelemaekers (76. Castillejo), Çalhanoğlu (90. Krunić), B. Díaz (46. Hauge) – Rebić.

Utkání mezi Sampdorií Janov a AC Milán skončilo vítězstvím hostů 2:1. Zápas moc šancí nenabídl, ale tři góly jsme nakonec viděli. V úvodním poločase se prosadil s nařízené penalty Franck Kessié. Ve druhé půli se dlouho nic moc nedělo, ale v 77. minutě se pár sekund po příchodu na trávník prosadil Samuel Castillejo. Na trefu tohoto hráče odpověděl o pět minut později Albin Ekdal po rohovém kopu, ale to bylo ze strany Sampdorie vše. Závěrečný tlak nepřišel a tři body tedy putují do Milána. AC po dnešku navýšilo svůj náskok v čele Serie A na pět bodů před druhým Interem. Připsalo si osmou výhru v sezoně a momentálně je na 26 bodech po deseti odehraných zápasech. Domácí jsou na místě dvanáctém.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:16.
90+4'
90+4'
Snaha Sampdorie je zatím marná. AC svého soupeře nepouští do blízkosti pokutového území.
90+3'
Při dlouhém nákopu se navíc Antonio La Gumina zjevil v ofsajdu. Míč si tak k rozehrávce už připravuje Gianluigi Donnarumma.
90+2'
Milánští se ale s přehledem ubránili. Už jen dvě minuty mají domácí na vypracování si nějaké kvalitní palebné pozice.
90+1'
Rade Krunić se zapojil do hry nedovoleným zákrokem. Sampdoria bude mít k dispozici standardní situaci, při které můžeme čekat nákop až do šestnáctky hostů.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat 4 minuty. 240 sekund tak dělí AC Milán od osmé výhry v letošní sezoně Serie A.
90'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Rade Krunić.
89'
Hosté vyrazili do otevřené obrany. Castillejo ale raději podržel balón u rohového praporku. Pošetřil tak pro hosty několik cenných vteřin.
88'
V blízkosti vápna AC Milán byl k vidění důrazný souboj, který rozhodčí posoudili jako faul domácích.
87'
Sampdoria kopala další rohový kop, ale tentokrát Donnarumma vyrazil z brány a dokázal míč vyboxovat.
86'
Milán se snaží něco vymyslet také na útočné polovině, ale mnohem více se už soustředí na defenzivní práci.
85'
Franck Kessié byl seslán na zem Mortenem Thorsbym nedovoleným způsobem. Pískán je tak útočný faul domácích.
84'
Theo Hernández otálí s vhozením autu. AC moc dobře ví, že nemá kam spěchat, ale to se samozřejmě Sampdorii nelíbí.
83'
Máme zde zdramatizování stavu, takže lze očekávat, že poslední minuty budou zajímavé.
82'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí získali rohový kop a z něj dokázali vytěžit snížení stavu. Na centrovaný míč si naskočil ALBIN EKDAL, na jehož důraznou hlavičku si sice Donnarumma sáhl, ale balón už nedokázal vytěsnit mimo bránu. Gól posvětily hodinky rozhodčího, neboť nebylo zřejmé, jestli míč překročil brankovou čáru. 1:2. Asistence: Antonio Candreva.
82'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Mehdi Léris.
80'
Emil Audero měl práci s odkopem. Své spoluhráče ale na polovině AC najít nedokázal.
79'
Ante Rebić byl blízko k dalšímu gólu. Spoluhráč mu poslal z křídla celkem těžký pas, který Chorvat sice zakončit dokázal, ale svatyni domácích minul.
77'
AC Milán právě vstřelil branku!
Naprosto parádní souhra AC Milán končí druhým gólem. Jens Hauge uvolnil nabíhajícího Anteho Rebiće, jenž velmi dobře viděl na hranici malého vápna SAMUELA CASTILLEJA. Čerstvý muž na trávníku se tak během pár sekund dokázal prosadit. 0:2. Asistence: Ante Rebić.
76'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Samuel Castillejo.
75'
Taktická bitva pokračuje i nadále. Dalo by se říct, že hosté zápas kontrolují, ale domácí se pozvolna dostávají čím dál tím blíže k vápnu AC Milán.
74'
Davide Calabria neměl před sebou dostatek prostoru k vyvezení míče za půlící čáru, a proto se rozhodl raději kombinovat s Romagnolim.
73'
Po kratičkém náporu Sampdorie se může chystat k odkopu od své brány Gianluigi Donnarumma.
72'
Candrevovo přenesení hry na levou stranu špatné nebylo. Bochánek do vápna tak mohl vyslat Augello. Zadák domácích necentroval špatně, ale nejlépe se v dané situaci zorientovali obránci AC.
70'
Hra se opět přenesla do okolí půlící čáry. Míč mají na kopačkách fotbalisté AC Milán.
69'
Po centru z pravé strany se do vzduchu vyšplhal na hranici malého vápna Morten Thorsby. Svou hlavičku ale namířil pouze nad horní tyč. I tak se jednalo o největší šanci Sampdorie v dosavadním dějství druhé půle.
68'
Centr Antonia La Guminy zamířil do zámezí. Hosté se tak zadarmo dostanou k rozehrávce balónu.
67'
Trenéři se snaží své týmy uklidnit, protože v posledních minutách sledujeme až příliš nepřesností na obou stranách.
66'
Ve druhém poločase zatím moc šancí k vidění nebylo. Otázkou je, co nám oba celky předvedou v závěru utkání, který se pomalu ale jistě blíží.
64'
Antonio Candreva nepředvedl moc sportovní gesto. Tonalimu sáhl na ucho, což se pochopitelně hostujícímu hráči nelíbilo. Pravé křídlo domácích dnes na sebe moc herně neupozorňuje, tak to zkusilo jinak.
63'
Centry byly včas uklizeny, takže žádný vzruch v pokutovém území hostů nepřišel. Janovští ale na balónu zůstávají.
62'
Druhý rohový kop za sebou za chvíli rozehrají domácí fotbalisté. AC se ocitlo pod mírným tlakem.
61'
Hosté dokázali ubránit situaci na jejich levé straně, která se nevyvíjela moc ideálně. Nicméně dokázali zdvojit Colleyho a až k zakončení jej nepustili.
60'
Tonaliho přihrávka mezi beky sice měla oči, ale přesná moc nebyla. Pro míč si tak v pohodě mohl dojít Emil Audero.
59'
Sampdorii míče až příliš odskakují. O to se nyní přesvědčil také Antonio Candreva, jemuž nevyšlo zpracování.
58'
Pokyn je jasný, pokračuje se dále, takže penaltu domácí kopat nebudou. AC Milán momentálně drží míč na středu pole.
57'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Antonio La Gumina.
57'
Hra je přerušena a zřejmě ještě dojde ke konzultaci s videorozhodčím.
56'
Také domácí chtěli penaltu, neboť v pokutovém území zřejmě došlo k podezřelému kontaktu. I když se všichni domácí zlobili, hlavní rozhodčí rozpažil a zřejmě se nic pískat nebude.
55'
Po centru z levé strany bylo na malém vápně hostů rušno. Fabio Quagliarella se ale přes dva stopery až do palebné pozice neprobil.
54'
Přechod do útočných pozic ale domácím nevyšel. Sampdoria dnes není tak přesná, jak by si asi přála.
53'
Hakan Çalhanoğlu se opřel do balónu. Vyslal ránu, která sice mířila přes zeď, ale v rozhodující chvíli se zatočila mimo brankový prostor. Emil Audero zasahovat nemusel.
52'
Ante Rebić byl poměrně ostře faulován pár metrů před pokutovým územím. Pro hosty tak přichází celkem kvalitní pozice z přímého kopu.
51'
AC nechce pouštět balón ze svých kopaček. Průběžný stav samozřejmě lídrovi Serie A maximálně vyhovuje.
50'
Alex Ferrari se snažil, jak velí jeho příjmení, zrychlit hru. Jeho pobídka do strany ale byla přečtena.
49'
Akci domácích zastavil tentokrát útočný faul. Donnarumma se tak znovu ujímá rozehrání míče.
48'
Po celkem nenápadné akci se AC mohlo radovat z druhé branky. Po přihrávce zleva Sandro Tonali jen posunul balón k zadní tyči, o kterou se také pomalá střela otřela. Emil Audero měl štěstí.
47'
Gianluigi Donnarumma zachytil centr domácích. Nyní má dostatek času a prostoru k rozehrání.
46'
Po chybě hostů se Sampdoria hnala dopředu, jenže nezvládla přihrávku do běhu na útočníka Gabbiadiniho.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Mikkel Damsgaard.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Albin Ekdal.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Jens Hauge.
46'
První poločas nám skončil a favorit zápasu po něm vede 1:0. AC Milán byl lepší a vytvořil si více šancí. Nakonec se prosadil až ve 45. minutě, když Franck Kessié proměnil penaltu. Nešťastníkem momentu se stal Jakub Jankto, jenž si v hlavičkovém souboji pomohl nechtěným odrazem míče do ruky. Hosté si vytvořili Rebićem ještě jednu velkou šanci, která přišla pár minut před gólem, ale radost jim zkazil Tonelli, jenž vykopával z brankové čáry. Největší šance Sampdorie přišla v 8. minutě, kdy hlavičkující Augello nechal vyniknout Donnarummu.
45+3'
45+3'
Probíhá nám poslední nastavená minuta první půle. Hraje se na středu hřiště.
45+2'
Po souboji na útočné polovině viděl žlutou kartu český reprezentant Jakub Jankto, který nezažívá úplně ideální konec prvního poločasu.
45'
Když není na hřišti Zlatan, tak si musel vzít penaltu někdo jiný. K puntíku se postavil FRANCK KESSIÉ, jenž míč poslal do horních pater brány. Audero skočil na opačnou stranu, takže neměl nárok. 0:1.
44'
Penalta pro AC Milán! Jakub Jankto zahrál ve vlastním pokutovém území rukou.
44'
Na začátku 44. minuty tlačí hosté. Celkem kvalitně si mění míč z nohy na nohu, ovšem jen okolo pokutového území.
42'
Ante Rebić si na hranici pokutového území překážel s Brahimem Díazem. V jednu chvíli oba zasáhli míč, a proto ke střeleckému pokusu nedošlo. Nepříliš ideální komunikace tak hosty dost možná stála velkou šanci.
41'
Calabria předložil Saelemaekersovi, jenž ztroskotal na důrazném bránícím hráči. Souboj tělo na tělo už nezvládl.
40'
Milánští pokračovali v aktivitě, ale tentokrát se už ke střele nedostali. Sampdoria se ubránila a také ona bude chtít vyrazit vpřed.
39'
Pozor! AC bylo velmi blízko k vedoucímu gólu. Ante Rebić jemným obloučkem už překonal ležícího gólmana a míč se pomalu kutálel do brány. Přesně z brankové čáry ale domácí tým zachránil rychlým odkopem Lorenzo Tonelli.
37'
Milánské AC nyní ale zradila velmi nepřesná přihrávka Davideho Calabrii. Pravý bek hostů chtěl přihrávat do běhu, ovšem se spoluhráčem si vůbec nerozuměl.
36'
Alexis Saelemaekers vyslal z pravačky zajímavý centr. Augello ale s přehledem ubránil své teritorium, jelikož vyhrál hlavičkový souboj s Rebićem.
35'
Domácí předvedli zajímavou přímočarou akci. Střelecký pokus zhruba ze třiceti metrů ale skončil v rukavicích brankáře Donnarummy.
34'
Čeká se na rozehrávku autového vhazování domácích. Ferrari si žádá nabídku spoluhráčů.
33'
Následnou standardní situaci rozehrála Sampdoria poměrně krkolomně. Až při druhém centru hlavičkoval Silva, ovšem z velké vzdálenosti a navíc nepřesně.
32'
Rossoneri se opět musí vracet na vlastní polovinu, neboť u míče je domácí tým. Fabio Quagliarella se snaží něco vymyslet.
31'
Do rozehrávky hostů se zapojil také Gianluigi Donnarumma. Talentovaný brankář ji zvládl bez komplikací.
30'
Z uctivé dálky střílel Alexis Saelemaekers. Středopolař hostů ale zařízení rozhodně netrefil, takže o pár sekund později se bude rozehrávat od brány Emila Audera.
30'
Ante Rebić dokázal vybojovat rohový kop. Hráči v černočervených dresech se tedy opět stěhují před bránu janovského mužstva.
29'
Emil Audero dostal přihrávku proti noze. Musel jednat rychle, neboť hosté poměrně kvalitně presovali.
28'
Sampdoria se už dlouho nepomazlila s míčem na delší časový úsek. Převahu v držení míče mají rozhodně hosté, ale ani oni se zas tak moc do zakončení nedostávají.
27'
Hosté se znovu dostali dopředu, ale Ante Rebić byl v době přihrávky v ofsajdu. Akce milánských tak musela být zastavena.
26'
Žlutou kartu viděl i Portugalec Adrien Silva. Ve vzdušném souboji s Kessiém vystrčil loket.
25'
Tempo hry nám v posledních minutách lehce opadlo. Střel na bránu rozhodně nepřibývá, ale stále platí, že více se tlačí dopředu AC.
24'
Theo Hernández vyvezl míč na polovinu soupeře, ale nabídku na levé straně hřiště neměl, proto se rozhodl přihrávat na střed.
23'
Alessio Romagnoli nehlavičkoval moc důrazně. Jeho pokus zamířil do připravených rukavic gólmana Emila Audera.
22'
Většina hráčů se stěhuje do pokutového území domácích. Milánský celek brzy rozehraje od rohového praporku.
21'
Na míči však Sampdoria moc dlouho nevydržela. AC už znovu obléhá území před vápnem domácích.
20'
Hra se přesunula na polovinu vedoucího celku Serie A. Také Janov teď zkusí něco vymyslet.
20'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Omar Colley.
18'
Oslabení domácí mohli být málem potrestáni. Brahim Díaz manévroval před vápnem a poté oslovil na levé straně Anteho Rebiće. Zakončení chorvatského útočníka ale moc důrazné nebylo, Emil Audero zakročil bez větších komplikací.
17'
Bartosz Bereszyński zřejmě má nějaký zdravotní problém. Jedná se o svalové zranění, takže je možné, že dnes už pokračovat nebude.
16'
Hakan Çalhanoğlu předvedl před vápnem slušný manévr, aby přihrál do strany. Následný centr hledal u zadní tyče Calabriu, ovšem zpracování se pravému obránci AC nepovedlo.
15'
Nepřesná předávka míče domácích ale skončila v autu. Calabria tak za okamžik uvede balón do hry.
15'
Až na začátku 15. minuty se po krátkém ošetření pokračuje ve hře. Začátek zápasu je poměrně záživný.
13'
Po rohovém kopu ale šance nepřišla. Naopak hra pokračovala ve středu hřiště, kde došlo k faulu. Na zemi zůstal ležet stoper Matteo Gabbia.
12'
Alexis Saelemaekers se dostal k zakončení v pokutovém území, ale těsně před ním šel do skluzu obránce Tonelli. AC tak bude pouze rozehrávat rohový kop.
12'
Poslední tři minuty nebyly pro hosty jednoduché. Teď už ale míří Milán vpřed.
11'
Centr Jakuba Jankta z pravé strany byl přetažený. Doputoval do zámezí, ovšem Sampdoria v posledních minutách rozhodně ukazuje svou sílu.
10'
Fabio Quagliarella vyslal centr k přední tyči při standardní situaci. Obránci AC ale dokázali odvrátit, přestože situace pro ně nebyla jednoduchá.
8'
Obrovská šance domácích po rohovém kopu. Hosté nedokázali odkopnout z vápna, a proto se po odrazu dostal k hlavičce Tommaso Augello. Obránce Sampdorie ale nechal vyniknout Gianluigiho Donnarummu.
7'
Domácí se zatím moc do hry nedostali. AC Milán drží míč častěji a hrozí po stranách. Defenzíva janovského mužstva ale funguje poměrně dobře.
6'
Hosté se dožadovali penalty. Po souboji na hranici pokutového území upadl Brahim Díaz, ale na pokutový kop to zřejmě bylo málo.
5'
Franck Kessié obdržel první žlutou kartu utkání. V souboji o míč upadl, takže musel sáhnout po faulu.
4'
Davide Calabria si na pravé straně našel prostor k centru, jenže pokusil se jít ještě do kličky. Okolo bránícího hráče ale neuspěl, takže pro hosty z toho bude jen aut.
3'
Přechod přes půlící čáru je pozvolný, hosté se zřejmě snaží získat územní převahu.
2'
Milánští přebrali balón do své moci a rozehrávky z vlastní poloviny se ujímá Matteo Gabbia.
1'
Utkání začalo a míč mají na kopačkách domácí. Sluší se říct, že Sampdoria nastupuje v modrobílých dresech, zatímco AC Milán ve svých tradičních černočervených.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, A. Ferrari, Tonelli, Augello – Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Jankto – Gabbiadini, Quagliarella (C).
Náhradníci: Letica, N. Ravaglia – Rocha, Ekdal, Verre, G. Ramírez, Colley, Regini, La Gumina, Jošida, Léris, Damsgaard.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Gabbia, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali, Kessié – Saelemaekers, Çalhanoğlu, B. Díaz – Rebić.
Náhradníci: Tătăruşanu, Antonio Donnarumma – Dalot, Castillejo, Conti, Hauge, Maldini, Kalulu, Krunić, L. Colombo, Duarte.

Rozhodčí: Calvarese – Vivenzi, Liberti.
Zápas na Stadio Comunale Luigi Ferraris začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Giampaolo Calvarese, kterému budou na pomezí asistovat Mauro Vivenzi a Stefano Liberti.
AC Milán

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, jsou lídry soutěže, když v devíti zápasech nasbírali plných 23 bodů a před městským rivalem Interem mají pětibodový náskok. Naposledy hrálo AC doma proti Fiorentině a po gólech Romagnoliho a Kessiého v poklidu vyhrálo 2:0. I dnes budou milánští favoritem a budou si chtít jít za třemi body.

UC Sampdoria

Domácí tým je v tuto chvíli na 11. místě tabulky, když nasbíral 11 bodů. Forma není v posledních týmech nikterak dobrá, mužstvo čeká už čtyři kola na výhru. Minulé kolo se Sampdoria vydala do Turína na stadion místního FC a odvezla si alespoň bod za remízu 2:2. Domácí vedli po gólu Belottiho, ale po pauze se za soupeře prosadili Candreva a Quagliarella, jenže nadějný stav klub z Janova neudržel a v 77. minutě srovnal na konečný výsledek Meïté.

Atalanta – Sampdoria 1:3
Sampdoria – Janov 1:2
Cagliari – Sampdoria 2:0
Sampdoria – Bologna 1:2
Turín – Sampdoria 2:2
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 10. kola mezi týmy UC Sampdoria a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62