Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Bologna - 16. prosince 2020   20:45

Spezia
20' N'Zola (E. Gyasi) • 64' N'Zola (Agudelo)
2:2
(1:0)
Bologna
73' Domínguez  (Barrow) • 90+2' Barrow
Spezia
Provedel – Ferrer, Erlić, Chabot, Marchizza – Maggiore (75. Deiola), Agoumé (83. M. Ricci), Estevez (83. Pobega) – Agudelo (66. Farias), N'Zola, E. Gyasi.
Bologna
A. Da Costa – De Silvestri, Danilo, Paz, Tomijasu – Medel (82. Baldursson), Domínguez (82. A. Poli) – Vignato (55. Svanberg), R. Soriano, Barrow – Palacio (85. Rabbi).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 16:10.
Je konec! Spezia nakonec uhrála s Bolognou remízu 2:2. Domácí celek totiž dokázal udeřit z první šance, po které otevřel skóre N´Zola. Další branku mohl přidat také Estevez, ale placírkou z malého vápna poslal míč nad břevno. Po změně stran přiblížil domácí celek k výhře druhou brankou Mbala N'Zola. V 73. minutě vykřesal hostům naději Nicolás Martín Domínguez. Bologna se vyrovnání dočkala v nastavení, kdy domácího brankáře překvapil Musa Barrow. Hosté dokonce útočili na tři body. Po faulu ve vápně kopal Barrow penaltu, ale Provedel ji v posledních sekundách utkání zneškodnil!
90+8'
90+7'
Neskutečné! K penaltě se postavil Musa Barrow, ale Provedel se stal hrdinou domácího celku a pokutový kop zneškodnil!
90+6'
Bologna bude skutečně zahrávat pokutový kop!
90+5'
Rozhodčí se ještě skutečně běží podívat na monitor!
90+4'
Pozor! Hosté ještě v samotném závěru chtějí penaltu! Zákrok ve vápně podle všeho prověří VAR!
90+3'
Erlić ještě fauloval a dostává žlutou kartu.
90+2'
Bologna právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Hostující celek dokázal udeřit a v nastavení si podle všeho zajišťuje bod! MUSA BARROW si všiml vysokého postavení domácího brankáře a dalekonosnou střelou jej dokázal přelobovat!
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Mbala N'Zola si v souboji na polovině soupeře pomohl loktem, ale podle všeho nejvíce ublížil sám sobě. Bologna bude rozehrávat.
89'
Takehiro Tomijasu urychlil rozehrávku v blízkosti rohového praporku. Japonský fotbalista poté dokonce odcentroval, ale pro míč si dokráčel Provedel.
88'
Mattias Svanberg dostal prostor na levé straně, jenže jeho přihrávka na hranici velkého vápna byla hodně čitelná a domácí obránci si s ní poradili.
87'
Hosté z následného přímého kopu branku domácího celku ohrozit nedokázali. Centr sice přiletěl na malé vápno, ale tam kralovala obrana.
86'
Julian Chabot sestřelil unikajícího soupeře a vidí žlutou kartu.
85'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Simone Rabbi.
84'
Roberto Soriano vhazoval na polovině soupeře. Jeho pobídka přiletěla na hranici velkého vápna, kde zasáhl dobře postavený Lucien Agoumé.
83'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Matteo Ricci.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Nahuel Estevez, přichází Tommaso Pobega.
82'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Andrea Poli.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Andri Fannar Baldursson.
80'
Angelo Da Costa naopak odkopem urychlil rozehrávku hostujícího mužstva. Bologna má na vyrovnání posledních deset minut plus nastavený čas.
79'
Mbala N'Zola ustál souboj na polovině soupeře a chtěl rozehrát na levou stranu. Jeho přihrávku však skvělým skluzem zastavil Nicolás Martín Domínguez.
78'
Provedel podržel míč a nasbíral cenné sekundy při rozehrávce ve vlastním pokutovém území. Jde vidět, že Spezia je poněkud nervózní.
77'
Hned dva fotbalisté hostujícího celku se hnali za přihrávkou před domácí svatyni. Brankář Ivan Provedel však skvěle vyběhl a zakopl míč na tribunu.
76'
Spezia vybojovala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl k přední tyči, odkud jej bez větších problémů odehrál do bezpečí hned první obránce.
75'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Alessandro Deiola.
73'
Je sníženo! Bologna dokázala snížit po rohovém kopu! K odraženého míči se v pokutovém území dostal nikým nehlídaný NICOLÁS DOMÍNGUEZ a přízemní dělovkou jej napálil k přední tyči!
72'
Domácí brankář si dal pozor na další přihrávku za obranu, vystartoval ven z branky a odkopl míč levačkou na polovinu soupeře.
71'
Mbala N'Zola si v dalším souboji s obráncem pomohl nedovoleným zákrokem. Rozhodčí však poskytl hostům výhodu a Bologna může pokračovat v kombinaci.
70'
Salva Ferrer našel Fariase, který si míč potáhl na polovinu soupeře a chvíli podržel míč na kopačkách domácího celku. Spezia už se nikam nežene.
69'
Musa Barrow si došel pro míč na polovinu hřiště, okamžitě jej sklepl pod sebe a rozběhl se vpřed. Spoluhráč však náběh hostujícího křídelníka nepochopil.
68'
Nicolás Martín Domínguez se snaží rozpohybovat své spoluhráče, jenže hra hostujícího celku je zatím velmi statická. Spezia se brání bez problémů.
67'
Spezia pokračuje v kombinaci na polovině soupeře. Domácí celek se nadále tlačí do útoku, ale hostující celek teď bráním v pevném bloku.
66'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Diego Farias.
64'
Spezia právě vstřelila branku!
Domácí celek přidává druhou branku a přibližuje se k triumfu v dnešním souboji! Spezia předvedla parádní rychlý protiútok. Přihrávku před branku doběhl u zadní tyče MBALA N´ZOLA, který přidal svůj druhý zásah v utkání!
63'
Domácí brankář si dal pozor na napadajícího soupeře, krásně si míč přehodil na pravačku a odehrál míč daleko od vlastní branky.
62'
Salva Ferrer vystoupil proti Barrowovi, jenže hostující hráč domácího fotbalistu snadno obešel. Následnou přihrávku však adresoval pouze do autu.
61'
Mbala N'Zola se zpoza velkého vápna opřel do volného míče, jenže zakončení mu vůbec nesedlo a hostující brankář slabou střelu hravě udržel v rukavicích.
60'
Je za námi hodina hry a domácí celek zatím stále drží těsné vedení. Hostující Bologna se ani po změně stran není schopna dostat do šancí.
59'
Ivan Provedel opět prokázal fantastické čtení hry, vyběhl ven z branky proti Palaciovi a stačil před hostující hvězdou schovat míč do svých rukavic.
58'
Rodrigo Palacio se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna. Hostující útočník udržel na zádech hned dva zadáky a stačil přihrát do zadních řad.
57'
Giulio Maggiore dostal prostor na levé straně, kde si míč krásně předkopl kolem soupeře, jenže už jej ani ve sprintu nedohnal na trávníku.
56'
Palacio si ve vápně naběhl na prudkou přihrávku z pravé strany a pohotově zakončoval placírkou. Jeho pokus zastavil hned první obránce.
55'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Emanuel Vignato, přichází Mattias Svanberg.
54'
Musa Barrow dostal přihrávku na levou stranu, odkud narýsoval krásnou pobídku do pokutového území, jenže obránci Spezii stáli na svých místech.
53'
Julian Chabot na polovině hřiště doslova vyšplhal na záda jednomu ze soupeřů, čímž se samozřejmě dopustil nedovoleného zákroku.
52'
Emmanuel Gyasi dostal přihrávku na levou stranu, jenže ve sprinterském souboji s Tomijasem neměl nárok. Japonec dnes hraje parádní utkání.
51'
Takehiro Tomijasu vhazoval na levé straně hrací plochy. Jeho pobídka přilétla na malé vápno, kde nebyl nikdo v modrém dresu hostujícího celku.
50'
Lucien Agoumé taktickým faulem zastavil rozběhnutého soupeře. Rozhodčí mu sice odpískal nedovolený zákrok, ale vše se obešlo bez karty.
49'
Emmanuel Gyasi si na vlastní polovině pohlídal odražený míč, krásně se s ním otočil kolem soupeře a rozjel akci domácího celku. Spezia zatím hraje skvěle.
48'
Kevin Agudelo dostal prostor na polovině soupeře, krásně si míč pokryl tělem a rozehrál na levou stranu. Pokračuje se v bojovném duchu.
47'
Nehuén Paz spěchal s míčem vpřed po pravé straně hrací plochy. Rychlonohý fotbalista přihrál na hranici velkého vápna, kde nebyl nikdo v modrém.
46'
Domácí celek se hned v úvodu druhého poločasu dostal do zakončení, ale nikdo v bílém dresu nedokázal zamířit mezi tři tyče.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Spezia. Domácí celek totiž dokázal udeřit z první šance, po které otevřel skóre N´Zola. Další branku mohl přidat také Estevez, ale placírkou z malého vápna poslal míč nad břevno. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+1'
45+1'
Emmanuel Gyasi ještě poslal centr do pokutového území, jenže pobídka skončila na hlavě obránce v modrém dresu Bologne.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Lucien Agoumé vlétl do souboje na polovině hřiště, jenže špičkou kopačky si míč předkopl pouze do zámezí. Vhazovat tak bude hostující Bologna.
44'
Bologna zahrávala rohový kop. Prudký centr přiletěl na malé vápno, odkud jej hlavou do bezpečí přizvedl Martin Erlić.
43'
Palacio sprintoval za přihrávkou na pravou stranu, kde se mu pod nohy položil obránce, který výborným skluzem odehrál míč do zámezí.
42'
Roberto Soriano se tlačil do velkého vápna, ale i on se znovu ocitl na zemi. Bologna však podle všeho nemá dáno, aby v první půli kopala penaltu.
41'
Hosté se znovu dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí opět jasným gestem ukazuje, že pískat nebude.
40'
Do rozehrávky hostujícího celku se zapojit také brankář Angelo Da Costa. Jeho pobídka našla Tomijasuho, který rozjel další akci hostujícího celku.
39'
Nicolás Martín Domínguez dostal přihrávku na pravou stranu a chtěl si obhodit domácího obránce. Jeho akce však skončila pouze odkopem od branky.
38'
Emmanuel Gyasi trefil soupeře loktem a vidí žlutou kartu.
37'
Nahuel Estevez si v pokutovém území naběhl na parádní centr z levé strany a zakončoval ve skvělé pozici! Placírkou však poslal míč těsně nad břevno!
36'
Provedel si dal hodně záležet při další rozehrávce. Jeho nákop tentokrát letěl na Gyasiho, jenže ten po špatném zpracování o balón přišel.
35'
Emmanuel Gyasi dostal přihrávku na polovinu hřiště a při průniku vpřed byl zastaven nedovoleným zákrokem. Faulů v posledních minutách přibylo.
34'
Rodrigo Palacio si navedl míč do blízkosti velkého vápna, kde jej nedovoleným zákrokem zastavil Nahuel Estevez. Zákrok se obejde bez žluté karty.
33'
Provedel pro změnu zkoušel přenesení hry na levou stranu, nicméně jeho nákop byl příliš vysoký a doplachtil až do autu. Vhazuje Bologna.
32'
Ivan Provedel se musel znovu zapojit do rozehrávky svého celku. Domácí brankář hledal nákopem Gyasiho, který byl v hlavičkovém souboji bez šance.
31'
Nicolás Martín Domínguez se hnal s míčem u nohy do pokutového území soupeře, jenže domácí obránce Martin Erlić mu tělem vystavil stopku.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velmi bojovné utkání. Domácí Spezia je o něco aktivnější a zaslouženě vede.
29'
Takehiro Tomijasu uspěl se skluzem na vlastní polovině hrací plochy. Japonský fotbalista dnes hraje na riziko, ale zatím mu to nese ovoce.
28'
Salva Ferrer zaváhal v souboji na vlastní polovině a málem pustil hosty do šance. Obrana domácího celku jeho chybu na poslední chvíli napravila.
27'
Musa Barrow si v hlavičkovém souboji s domácím stoperem rovněž počínal hodně ostře, ale podle rozhodčího nedošlo k porušení pravidel.
26'
Další akci hostujícího celku zastavuje nedovolený zákrok na polovině hřiště. Takehiro Tomijasu fauloval Gyasiho, což neuniklo rozhodčímu.
25'
Tak jsem to zakřikl! Mohlo být vyrovnáno! Musa Barrow si naběhl na přihrávku mezi obránce, obhodil si vyběhnutého brankáře, ale netrefil odkrytou branku!
24'
Bologna uklidňuje rozehrávku kombinací mezi stopery na vlastní polovině hřiště. Hostující celek se stále není schopen dostat před branku domácích!
23'
Aktivní N´Zola dostal přihrávku na polovinu soupeře, nicméně jeho přihrávka skončila u prvního obránce v modrém dresu.
22'
Domácí celek pokračuje ve své aktivitě i po vstřelení úvodní branky. Domácí Spezia kombinovala v blízkosti velkého vápna, jenže nikdo nezakončil.
20'
Domácí celek se dostává do vedení! Giulio Maggiore od pomezní čáry poslal přihrávku do velkého vápna. Sprintující Kevin Agudelo míč před vyběhnutým brankářem poslal před prázdnou branku a MBALA N´ZOLA už měl snadnou práci!
19'
Provedel si dal pozor na průnikovou přihrávku mezi obránce domácího celku, vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic.
18'
Hosté následně zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území. K centru se sice dostal Danilo, ale jeho hlavička prolétla daleko od domácí svatyně.
17'
Riccardo Marchizza sestřelil Soriana a vidí žlutou kartu.
16'
Palacio si v pokutovém území brousil zuby na centr z levé strany hrací plochy. Hostující útočník míč ale pouze tečoval do rukavic brankáře.
15'
Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky svého celku. Jeho nákop přiletěl na polovinu hřiště, kde ve vzdušném souboji uspěli domácí.
14'
Mbala N'Zola si v souboji na hranici velkého vápna pomohl zatažením soupeře za dres, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
13'
Spezia zůstává nastěhovaná v blízkosti pokutového území soupeře. Domácí celek nyní kombinuje spíše házenkářským způsobem.
12'
Domácí celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl k přední tyči, ale Danilo balón bez problémů odhlavičkoval ven z pokutového území.
11'
Hosté se po pádu Soriana v pokutovém území dožadovali odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
10'
Do rozehrávky domácího mužstva se musel zapojit také brankář Ivan Provedel, který nepovedeným odkopem na levou stranu poslal míč jen do autu.
9'
Spezia se dokázala otřepat z úvodního tlaku hostujícího celku a tlačí se do útoku. Také kombinace domácího mužstva jsou plné nepřesností.
7'
Mbala N'Zola se hnal za přihrávkou na pravou stranu, jenže Takehiro Tomijasu byl u míče o chvíli dříve a raději jej zakopl do zámezí.
6'
Bologna se znovu usadila na polovině soupeře, jenže hosté zatím kombinují daleko od pokutového území soupeře. Domácí obrana je pozorná.
5'
Bologna se po zajímavé akci dostala do pokutového území, jenže na centr z levého křídla nedosáhl nikdo z hostujících útočníků ve vápně.
3'
Mbala N'Zola dostal přihrávku na polovinu soupeře, kde se kličkou zbavil obránce, ale jeho pokus o roztažení hry na pravé křídlo zastavil další zadák.
2'
Také hostující Bologna se poprvé během dnešního souboje vydala do útoku. Akce vedená po pravém křídle skončila centrem na hruď prvního obránce.
1'
Domácí Spezia obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale vysoký nákop proskákal do autu.
1'

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Ferrer, Erlić, Chabot, Marchizza – Maggiore, Agoumé, Estevez – Agudelo, N'Zola, E. Gyasi.
Náhradníci: Krapikas – Bastoni, Deiola, Farias, Ismajli, Mora, Mastinu, Piccoli, Pobega, Vignali, Terzi, M. Ricci.

Bologna FC: A. Da Costa – De Silvestri, Danilo, Paz, Tomijasu – Medel, Domínguez – Vignato, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Náhradníci: Ravaglia – Baldursson, Calabresi, Denswil, Dijks, Khailoti, Michael, Pagliuca, A. Poli, Rabbi, Vergani, Svanberg..
ASD Spezia Calcio 2008

Spezia je na tom o něco hůře. V jedenácti duelech vybojovala deset bodů a s tímto ziskem zatím drží šestnáctou pozici ligové tabulky. Na sestupové vody má Spezia k dobru jen čtyři body. Dosud už navíc inkasovala dvacet tři branek. V posledním utkání schytala debakl 1:4 na hřišti Crotone.
Bologna FC

Hostující Bologna zatím může být s průběhem letošního ročníku spokojená. V jedenácti zápasech zatím vybojovala dvanáct bodů a drží dvanáctou pozici. Na sestupové vody má k dobru náskok šesti bodů. Poslední dva duely však narazila na silné soupeře. Po porážce na hřišti Interu prohrála v posledním kole doma 1:5 s AS Řím.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Speziou a Bolognou. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62