Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : AS Řím - 18. prosince 2021   15:00

Atalanta
45+1' Cristante(vl.)
1:4
(1:2)
AS Řím
2' T. Abraham   • 27' Zaniolo  (Veretout) • 72' Smalling  (Veretout) • 82' T. Abraham
Atalanta
Musso – Tolói, Palomino, Djimsiti (34. Muriel) – Hateboer (78. Zappacosta), de Roon, Freuler, Gi. Pezzella (78. Maehle) – Iličić (46. Malinovskyj), D. Zapata, Pašalić (64. Al. Mirančuk).
Massimiliano Irrati – Stefano Alassio, Andrea Zingarelli
Gewiss Stadium, Bergamo
AS Řím
Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Viña, Zaniolo (69. Šomurodov), Cristante, Veretout (90+1. Kumbulla), Karsdorp – Mchitarjan (88. Calafiori) – T. Abraham (90+1. Bove).

AS Řím dnes v důležitém zápase na hřišti Atalanty Bergamo uspěl 4:1 a vrací se zpět do hry o čtvrté místo v tabulce.

Bergamo rychle prohrávalo o dva góly a už to s ním vypadalo špatně. Na trefy Zaniola a Abrahama dlouho nemohlo najít odpověď. Navíc Římané perfektně bránili a přitvrdili hru, takže Atalantu každý průnik za středový kruh neskutečně bolel. V nastaveném čase Římané hráli daleko od vlastní branky a ukolébaní náskokem nechali otevřená vrátka. Muriel se dostal ke střele, kterou si za vlastního gólmana srazil Cristante. Druhý poločas přinesl velký tlak domácích. Pokaždé byl ale brankář Říma Patrício připraven. Bergamo sice vyrovnalo v 68. minutě, ale VAR viděl ofsajdové postavení. Římané navýšili náskok o čtyři minuty později Smallingem, ten se prosadil ze skvělé kopnuté standartky. Bergamo otevřelo hru, ale na konečných 1:4 uzavřel skóre, po pěkném průniku Abraham.

To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajnů.
90+3'
90+2'
Římané, dvojitým střídáním, chtěli ukousnout trochu času z tříminutového nastavení.
90+1'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Maraš Kumbulla.
90+1'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Edoardo Bove.
90'
Bergamo má k dispozici standartní situaci Luis Muriel nahrál překvapivě Ruslana Malinovskému, pět mětrů před velkým vápnem, jeho střela šla ale těsně nad branku hostů.
89'
Bergamo kombinuje ve středu hřiště, ale Římané jim rychle odebrali míč.
88'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Riccardo Calafiori.
88'
Rui Patrício teď lapil standartku z ostrého úhlu.
84'
Bergamo sice tahá za kratší konec provazu, ale stále se pokouší snížit. Levačce Ruslana Malinovského teĎ, při střele před vápnem, moc nechybělo.
82'
AS Řím právě vstřelil branku!
Řím na čtyři doteky překonal obranu Atalanty. Tammy Abraham (AS Řím) se dostal před malým vápnem ke střele pravačkou a brankář Juan Musso (Atalanta BC) byl bezmocný.
80'
Roger Ibañez (AS Řím) zůstal ležet na zemi před polovinou hřiště, Římané se dlouhým nákopem snažili oslovit Tammyho Abrahama, ten byl ale skvěle pokryt.
79'
Fanoušci se snaží povzbudit své hráče, kteří se teď nemohou dostat k centrui do vápna.
78'
Gianluca Mancini (AS Řím) na malém vápně zablokoval střelu Alexeje Mirančuka (Atalanta BC).
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Joakim Maehle.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Davide Zappacosta.
77'
Atalanta se snaží dostat do vápna, Římané ale ukazují absolutní nasazení.
76'
Bergamo je po obdržené brance zaskočeno.
74'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).
72'
To byla fantazie. Řím má dvougólový náskok. Po cetru ze 40 metrů, Řím zahrával standartku, uzavíral na zadní tyči Chris Smalling (AS Řím) náběh hostí. Ten natáhl nohu, na kterou mu přesně padl míč. Brankář Juan Musso byl absolutně bezmocný.
71'
Řím se snaží i nadále kouskovat hru.
70'
Domácí fanoušky neuznaná branka pořádně rozlítila.
69'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Eldor Šomurodov.
68'
Rozhočí byl nucen po shlédnutí videa neuzat gól Bergama po rohovém kopu. Na malém vápně zůstal volný Duván Zapata, který uklidil míč hlavou do branky. Jenže do hry se zapojil i José Luis Palomino, který byl v ofsajdovém postavení.
67'
Marten de Roon (Atalanta BC) se hlásil o balon, na levé straně, jako malý školáčel, ale jeho spoluhráči šli raději středem a hned přišli o míč.
66'
Alexej Mirančuk (Atalanta BC) vyzkoušel své štěstí střelou z dálky, jenže jeho pokus minul bránu hostí o dobré tři metry.
65'
Těsný ofsajd zastavil rychlý brejk Římanů.
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Alexej Mirančuk.
63'
Římané zahušťují střed hřiště, Bergamo nemá kudy.
63'
Luis Muriel (Atalanta BC) byl tvrdě odstaven od míče, ale Bergamo získalo alespoň možnost dlouhého autu do vápna. Nicméně Římané hned odebrali míč soupeři.
61'
Bergamo už dlouhá kombinace nebavila, Ruslan Malinovskyj (Atalanta BC) to vyzkoušel, hodně nepřesně, z dálky.
60'
Rick Karsdorp (AS Řím) centroval po dlouhém sprintu po pravé lajně do malého vápana, jeho centr ale poslal patičkou pryč jeden z domácích obránců.
59'
Bergamo se snaží kolmicemi najít Duvána Zapatu (Atalanta BC), Římané jsou ale na tuto eventualitu pokaždé dobře připraveni.
58'
Duván Zapata (Atalanta BC) se snažil jít za míčem, ale brankář ukázal dobrou práci s balonem.
57'
Další roh domácích rychle uklidili Římané na polovinu hřiště. .
56'
Hans Hateboer (Atalanta BC) se rozeběhl podél pravé lajny, jeho centr skončil ale za brankovou čarou. Bergamo má roh.
55'
Atalanta se snažila dostat do vápna dlouhým nákopem na Duvána Zapatu, míč ale skončil až u Ruie Patrícia.
54'
Bergamo se dostalo před hranici velkého vápna, tam ale zasáhla obrana Římanů, kteří míč rychle odkopli do bezpečí.
53'
Nicolò Zaniolo (AS Řím) ze 25 metrů vyzkoušel pozornost Juana Mussa. Evidujeme první střelu Římanů ve druhém poločase.
52'
Atalanta pokračuje v tlaku na svého slavnějšího soupeře, ten stále hraje lehce zaskočen.
50'
Bergamo donutilo po střele ze standartky, před velkým vápnem, Ruie Patrícia (AS Řím) ke spektakulárnímu zákroku. Ten střelu Hans Hateboera vytěsnil konečky prstů.
49'
Žlutou kartu dostává Roger Ibañez (AS Řím).
49'
Tlak Bergama pokračuje, tohle smrdí gólem. Vypadá to, že Římany branka na 1:2 poznamenala.
48'
Atalanta získala míč a sevřela Římany před pokutovým územím. Giuseppe Pezzella (Atalanta BC) příhrával skrze velké vápno po zemi, ale neoslovil žádného ze svých spoluhráčů-
47'
Bergamo mělo míč na svých kopačkách přes půlminuty, dokázali odcentrovat do vápna a získalo roh. Ten však špatně kopli.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Ruslan Malinovskyj.
46'
První poločas nabídl nezaujatému fanouškovi takřka vše. Bergamo rychle prohrávalo o dva góly a už to s ním vypadalo špatně. Na trefy Zaniola a Abrahama dlouho nemohlo najít odpověď. Navíc Římané perfektně bránili a přitvrdili hru, takže Atalantu každý průnik za středový kruh neskutečně bolel. V nastaveném čase Římané hráli daleko od vlastní branky a ukolébaní náskokem nechali otevřená vrátka. Muriel se dostal ke střele, kterou si za vlastního gólmana srazil Cristante. Zápletku máme, druhá půle začíná v 16:10.
45'
45+3'
Duván Zapata (Atalanta BC) upadl ve velkém vápně a stadion je na nohou. Sudí ale ted zůstal v klidu.
45+1'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak to je pro Římany studená sprcha. K míči se na hranici velkého vápna dostal Luis Muriel (Atalanta BC), ten vypálil a jeho střelu si do vlastní sítě tečoval obránce Bryan Cristante (AS Řím) . Rui Patrício (AS Řím) už se střelou absolutně nemohl nic dělat.
45+1'
Rozhočí nastaví tři minuty.
45'
Římane zahrávali aut z pravé strany do velkého vápna, ale Bergamo míč odkoplo pryč.
44'
Josip Iličić (Atalanta BC) centroval z pravé strany na malé vápno, ale nikdo z domácích jeho záměr nepochopil.
43'
Josip Iličić (Atalanta BC) zůstal ležet u pravé postranní čáry, ale potom, co domácí rozehráli, vstal pokropen živou vodou.
42'
Řím začal kouskovat hru, nechce před poločasem inkasovat.
40'
Oba týmy si nic nedarují, hra občas připomíná jatka, teď Gianluca Mancini (AS Řím) zůstal ležet na zemi po zákroku domácího obránce.
39'
Tak to bylo nepěkné, Giuseppe Pezzella (Atalanta BC) se dostal mezi dvě kosy Římanů a zůstal ležet na zemi. Přes minutu se nehrálo.
38'
Josip Iličić (Atalanta BC) sa po rohu snažil centrovat do vápna, tam se ale přes dva obránce jeho centr nedostal.
38'
Nicolò Zaniolo (AS Řím) zůstal po nepěkném zákroku domácích ležet na hřišti. Minutu se nehrálo.
36'
Tammy Abraham (AS Řím) nezakončil slibný únik, Bergamo jde do útoku.
35'
Římané hrají opravud tvrdě a nedávají Bergamu nic zadarmo. Domácí každé přiblížení brance hostů bolí.
34'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Luis Muriel.
32'
Římané jsou v herní pohodě, nechávají hrát Bergamo do plných.
31'
Domácí teď nevyužili dvě standartní situace, brankář Rui Patrício (AS Řím) a jeho obránci pokaždé dobře zasáíhli.
29'
Rafael Tolói (Atalanta BC) měl dobrou příložitost, ale při střele z úhlu nechal vyniknout gólmana Ruie Patrícia (AS Řím). Z následujícího rohu Bergamo už nezahrozilo.
27'
To byla fotbalová lahůdka. Nicolò Zaniolo (AS Řím) přihrál patičkou míč, na půlce hřiště, Jordanu Veretoutovi (AS Řím), ten mu vrátil po chvíli míč a Zaniolo šel sám na brankáře Bergama, kterého prostřelil na bližší tyči.
26'
Bergamo se snažilo projít středem, ale to nepodařilo. Duván Zapata (Atalanta BC) si po ostrém zákroku, kdy byl sražen ze zadu, byl vyřizovat účty s obráni Římanů.
25'
Tammy Abraham (AS Řím) se rozbíhal do jasné šance, ale přihrávku dostal do špeku. Brankář Juan Musso (Atalanta BC) byl u míče dříve.
23'
Rozhodčí teď byl posoudit ruku ve vápně Říma. Neshedal ale, že by byla porušena pravidla, následuje odkop od branky.
22'
Roger Ibañez (AS Řím) byl sražen k zemi po centru Bergama a zůstal otřesen.
21'
Rui Patrício (AS Řím) teď v rychlém sledu čelil dvěma střelám z dálky, pokaždé ale ukázal svou třídu.
20'
Bergamo to zkoušelo po levé straně, ke střele z dálky se dostal Marten de Roon (Atalanta BC) , ten ale nechal vyniknout gólmana hostí.
19'
Římané, vedomi si náskoku, se snaží rozběhat středovou řadu domácích, aby si uvolnili místo na centr do vápna.
18'
Několik hráčů během posledních dvou minut teatrálně upadlo, ale sudí drží otěže tohoto utkání pevně ve svých rukou.
16'
Rafael Tolói (Atalanta BC) nacentroval míč na zadní tyč, tam šli do souboje dva hráči s gólmanem Juanem Mussou (Atalanta BC), který po zákroku tvrdě spadl na zem. Sudí nechal hru pokračovat, ale domácí se k zakončení už nedostali.
15'
Hans Hateboer (Atalanta BC) teď rychlým odkopem z hranice malého vápna ukončil rychlý brejk hostí.
14'
Rozhodčí se po sérii sporných zákroků snaží udžet na hřišti řád.
14'
Bergamo zachytilo rychlou rozehrávku Říma a začíná s postupným útokem.
13'
Jeden z hráčů domácích upadl ve vápně, sudí ale zůstal klidný.
12'
Bergamo ztratilo míč a AS Řím začíná s pomalou rozehrávkou.
11'
Bergamo se snaží tvořit hru a Římané pak hrozí z rychlých kontrů.
9'
Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím).
8'
8 Nicolò Zaniolo (AS Řím) byl sražen těsně před velým vápnem. Bergamo se skoro minutu připravovalo na nebezpečnou standartní situcaci, jeden z domácích hráčů si lehl těsně za zeď, jenže Jordan Veretout (AS Řím) branku vysoko přestřelil.
7'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
6'
Standartka se domácím hrubě nepovedla.
5'
Duván Zapata (Atalanta BC) byl sražen Chrise Smallingem (AS Řím), domnácí budou ta hrávat standartní situaci ze 40 metrů.
3'
Fanouškům se úvodní branka nezdála a dávají to rozhodčímu napolno pocítit.
2'
Tak to byl úvod jako hrom. Řím se z první akce prokombinoval na jeden dotek před vápno.Tammy Abraham byl v tísni (AS Řím), skluzem se ho snažil zastavit Hans Hateboer (Atalanta BC), ale ten si střelu Abrahama tečoval do sítě.
1'
Bergamo začalo 1. poločs na míči a poprvé donutilo Juana Mussa (Atalanta BC) k zákroku.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gi. Pezzella – Iličić, D. Zapata, Pašalić.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Maehle, Koopmeiners, Muriel, Malinovskyj, Demiral, Al. Mirančuk, Lovato, Zappacosta, Piccoli.
Trenér: G. Gasperini

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Viña, Zaniolo, Cristante, Veretout, Karsdorp – Mchitarjan – T. Abraham.
Náhradníci: Boer, Fuzato – Villar, Calafiori, C. Pérez, Šomurodov, B. Mayoral, Kumbulla, Diawara, Bove, Darboe, Zalewski.
Trenér: J. Mourinho

Rozhodčí: Massimiliano Irrati – Stefano Alassio, Andrea Zingarelli.
Atalanta Bergamo, 3. místo, 17z. (11 – 4 – 2), skóre 34:13, 28 bodů.
Tým z Bergama v posledních deseti zápasech Serie A neprohrál. Jenom dvakrát odcházeli hráči Atalanty s remízou, navíc si dokázali poradit se silnou Neapolí a Juventusem, ve 26 bodů z těchto zápasů nevěřil ani největší optimista. Momentálně Bergamo okupuje třetí příčku a pokud AC Milan zaváhá na hřišti Neapole, mohla by být, v prípadě vítězství nad Římem, druhá. Kolumbijec Duván Zapata vstřelil už 9 branek a je nejlepším snajprem týmu. Chorvat Mario Pasalic je zase, se sedmi asistencemi, nejlepším nahrávačem.
Marodka AS Řím
Mimo hru budou v Bergamu Lorenzo Pellegrino, Stephan El Shaaraw a Carlos Pérez. Chris Smalling a Roger Ibañez řešili po posledním zápase drobné zdravotní trable, ale podle italského tisku by měli do zápasu nastoupit.
AS Řím, 6. místo, 17z. (9 – 1 – 7), skóre 26:19, 28 bodů.
Svěřenci Josého Mourinha v posledních pěti zápasech italské ligy brali dvanáct bodů. Porazili Janov (2:0), Bolognu (1:0), Turín (1:0) a La Spezia 2:0. Nad síly Římanů zůstal Inter Milán, kterému podlehli 0:3. Zatímco v domácí tabulce je tým z věčného města na 4. místě, v devíti zápasech posbíral 19 bodů. Tak venku to tak slavné není, v osmi mečích na hřištích soupeřů bral jenom devět bodů.
Dobrý den, vítám vás u onlajn přenosu z nejvyšší italské soutěže. V sobotu se proti sobě postaví týmy Atalanty Bergamo a AS Řím. Bergamo zažilo výborný vstup do sezóny a je na třetí pozici, to Řím je až šestý. Půjde o vyhrocené utkání, protože pokud chce Řím, který momentálně ztrácí na 4. pozici osm bodů, do čtyřky, tak musí bezpodmínečně uspět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62