Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : AC Milán - 23. října 2021   20:45

Bologna
49' Ibrahimović(vl.)  • 52' Barrow (R. Soriano)
2:4
(0:2)
AC Milán
16' Leão  (Ibrahimović) • 35' Calabria   • 84' Binnásir   • 90' Ibrahimović  (Binnásir)
Bologna
Skorupski – Soumaoro, Medel (87. Orsolini), Theate – De Silvestri, Domínguez (63. J. Schouten), Svanberg, Hickey (63. Dijks) – R. Soriano, Barrow (63. Binks) – Arnautović (83. Santander).
Valeri – Bercigli, Berti
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
AC Milán
Tătăruşanu – Calabria, Kjaer, Tomori, Ballo-Touré (85. Kalulu) – Tonali (46. Bakayoko), Binnásir – Castillejo (46. Saelemaekers), Krunić (60. Giroud), Leão – Ibrahimović.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté AC Milán zvítězili na půdě Bologni 4:2 a potvrdili tak roli favorita. Na vítězství se ovšem pořádně nadřeli.

V průběhu první půle si hosté vytvořili dvoubrankový náskok zásluhou Rafaela Leãa a Davideho Calabrii, za domácí byl navíc za zákrok na Kruniće vyloučen Adama Soumaoro. I v deseti ovšem hráči Bologni zvládli v úvodu druhé půle vyrovnat, když si nejprve vlastní gól vstřelil Zlatan Ibrahimović, poté se prosadil Musa Barrow. Ještě do horší situace dostal domácí mužstvo Soriano, jenž byl poslán do sprch po šlapáku na Balla-Tourého, spoluhráče tak nechal na trávníku v devíti.

Bologna dlouho odolávala tlaku, ale nakonec mu podlehla. V 84. minutě se z voleje opřel do balónu Ismaël Binnásir a trefil se nechytatelně k pravé tyči. Pojistku na vítězství milánského AC pak dal ještě Zlatan Ibrahimović. Svěřenci kouče Pioliho se díky zisku tří bodů posunuli do čela soutěže před Neapol, Bologna se propadla za Fiorentinu na devátou příčku.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:15.
90+4'
90+4'
Zlatan Ibrahimović přenesl hru zleva doprava. Tiemoué Bakayoko zvládl zpracování a i on místo centru do vnitra šestnáctky hrál směrem dozadu, žádný útok již nejspíše neuvidíme.
90+3'
Pioliho družina si závěrečné momenty střetnutí užívá. Rafael Leão na malém prostoru vymotal dva hráče, následně vrátil balón do zadních řad Kjaerovi.
90+2'
Hosté pokračují v útočení. Do ofenzivy se zapojil Pierre Kalulu, ale Fikayo Tomori vyslal dlouhou nahrávku mimo jeho dosah.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
AC Milán právě vstřelil branku!
Vlastní gól vykompenzován! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ si na hranici velkého pokutového území zpracoval přihrávku od Binnásira, aby následně vystřelil nechytatelně technicky k levé tyčce. Je rozhodnuto.
89'
Federico Santander si v pokutovém území naskočil na dlouhý nákop Orsoliniho, avšak balón poslal příliš vysoko do vzduchu, navíc nad bránu.
88'
Útočným faulem se provinil Olivier Giroud. Ve výskoku chtěl zkorigovat pohyb, přesto nakonec naletěl do stojícího De Silvestriho.
87'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Riccardo Orsolini.
86'
Domácí fotbalisté si jsou moc dobře vědomi, že gól alžírského protihráče nejspíše rozhodl o osudu dnešního utkání, řada z nich po inkasovaném gólu smutně klesla k zemi.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Fodé Ballo-Touré, přichází Pierre Kalulu.
84'
Parádní trefa vrací milánskému klubu vedení! Centr zleva odvrátil bránící hráč kousek za šestnáctku, kde se do míče opřel z voleje ISMAËL BINNÁSIR a trefil se dokonale k pravé tyči. Gólman Skorupski navíc přes hráče před sebou mnoho neviděl, i přesto by však nejspíše nedokázal zakročit.
83'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Federico Santander.
82'
Svalové problémy postihly Marka Arnautoviće a zdá se, že rakouský útočník bude muset být vystřídán. Útočník je momentálně v péči zdravotníků.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Bologna i v devíti drží výsledek 2:2, případný bod by byl parádním počinem.
80'
Rafael Leão si všiml volnějšího prostoru středem hřiště a zkusil se prohnat mezi dvojicí protihráči. Ti rychle zareagovali a skřípli konkurenta do kleští.
79'
Na druhé straně zkusil vybojovat penaltu Zlatan Ibrahimović. Sudí Valeri jeho nafilmovaný pád prokoukl a správně nechal ve hře pokračovat.
78'
Fotbalisté v červeno-modrých dresech hrozí i v devíti. Marko Arnautović si vyměnil míč se Schoutenem a může litovat horšího převzetí míče, z velkého úhlu pak na brankáře nevyzrál.
77'
V posledních minutách je ústřední postavou Mattias Svanberg. Poměrně dlouho váhal s rozehrávkou a nepříjemně ho dohrál na levou nohu Saelemaekers, přímý kop pro domácí.
76'
Gól měl na hlavě Olivier Giroud! Přeskočil svého osobního strážce a mířil k levé tyči, avšak Łukasz Skorupski šel brzy na zem a vytáhl parádní zákrok levou rukou!
75'
Pas na přední tyč nebyl dobrou volbou. Nebezpečí zažehnal u tyče stojící Mattias Svanberg, pravačkou odpálil kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
74'
K balónu se opět dostal Zlatan Ibrahimović. Volil nahrávku k levé lajně na Fodého Balla-Tourého, jehož centr srazil Arthur Theate na roh.
73'
Velké nedorozumění mezi Ibrahimovićem a Saelemaekersem. první jmenovaný očekával náběh kolegy do šestnáctky, jenže Belgičan zůstal stát na její hraně.
72'
Zmatků v defenzivě hostů Jerdy Schouten nepotrestal. Sám byl překvapený, že se k němu míč odrazil, vrátil jej do držení protihráčů.
71'
Skorupski se nenudí, nebezpečí v blízkosti brány ovšem řeší ve druhé půli parádně. Znovu skvěle vystartoval a centr zleva chytil do rukavic.
70'
Nepříliš povedený odkop Łukasze Skorupského prodloužil Luis Binks za sebe. Přímo k nohám Binnásira, u míče tak je znovu AC.
69'
Průnik levou lajnou Alexisi Saelemaekersovi nevyšel. cestu mu zkřížil Arthur Theate a ve skluzu dojel i s míčem za postranní čáru.
68'
Kapitán AC Davide Calabria hledal svým centrem Ibrahimoviće. Z brány výborně vystartoval Łukasz Skorupski, míč chytil ještě ve výskoku.
67'
Domácí sbírají karty červené, hosté ty žluté. Mezi hříšníky se přidal střídající Belgičan Alexis Saelemaekers za faul v blízkosti poloviny hřiště.
66'
Příliš dlouho kombinovat nechtěl Ismaël Binnásir, zkusil zakončení z velké dálky. Trefil ovšem jen jednoho z bránících protihráčů.
65'
Rafael Leão se dostal k centru, kterým hledal Ibrahimoviće. Švéd hledal pod sebou Girouda, jeho akrobatické zakončení proletělo nad břevnem.
64'
Nově příchozí Jerdy Schouten napadal Binnásira a málem jej přiměl k zaváhíní. V poslední chvíli zvládl Alžířan špičkou kopačky posunout míč k Leaovi.
63'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Jerdy Schouten.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Mitchell Dijks.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Luis Binks.
62'
Potlesk tribun si vysloužil Lorenzo De Silvestri. Sice neudržel na zádech Balla-Tourého, ale donutil jej hrát takovým způsobem, že míč skončil v autu.
61'
Valeri se v posledních minutách nenudí. Tentokráte tasil kartu žluté barvy, a to pro hostujícího beka Calabriu, který u pravé lajny stáhl za dres pronikajícího Barrowa.
60'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Olivier Giroud.
59'
Domácí fotbalisté podle očekávání protestují, avšak není jim to nic platné. V tomto případě by nebylo od věci pustit i jim opakovaný záběr faulu.
58'
Tak pozor! Opakované záběry ukázaly, že Roberto Soriano po centru došlápl na nezpevněnou levou nohu konkurenta. Ani arbitr Valeri na první dobrou střet neviděl, ale dostal pokyn ke shlédnutí obrazovky. Stačil mu jediný záběr, aby domácího borce vyloučil a poslal Bolognu do devíti.
57'
Fodé Ballo-Touré se dobře prosadil přes Soriana, jenže centr mu vůbec nevyšel podle představ, balón nasměroval do rukavic gólmana.
56'
S velkou chutí hrající Musa Barrow zkusil další průnik. K souboji jeden na jednoho vyzval Simona Kjaera, dánský stoper se obelstít nenechal.
55'
Samozřejmě v případě, pokud se z dvou nepříjemných tref oklepe. Naopak Bologna je podle očekávání ve velkém laufu a dokonce se snaží o obrat.
54'
Chtělo by se říci, že zápas začíná prakticky od začátku, ale není tomu tak. Milán sice inkasoval dva góly a připustil vyrovnání, stále však má poměrně dost času vstřelit oslabenému protivníkovi třetí zásah.
52'
Bologna právě vstřelila branku!
Tak to je senzace! Domácí střílí v deseti druhý gól a srovnávají stav! Soriano vysunul dopředu MUSU BARROWA. Gambijský útočník při zakončení zachoval chladnou hlavu, technický pokus poslal kolem vyběhnuvšího brankáře k levé tyči.
51'
Rázem je Bologna na kontakt. Samozřejmě musíme brát v potaz, že stále hraje v oslabení, ale soupeři kontaktním gólem určitě mohla nalomit sebevědomí.
49'
Máme zaděláno na drama! Centr od rohového praporku podskočil Bakayoko a za ním stojící ZLATAN IBRAHIMOVIĆ si smolně srazil míč do vlastní sítě, překvapený Ciprian Tătăruşanu nedokázal včas zareagovat.
48'
Druhá půle začíná ve vlažnějším stylu. Domácí kombinují, ale na vlastní polovině, kde mají plné ruce práce s nepříjemným presinkem soka.
47'
Přestože milánský celek vede, tak trenér Pioli sáhl o poločasové přestávce ke dvěma změnám. Stáhl Tonaliho a Castilleja, do hry poslal Bakayoka a Saelemaekerse.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tiemoué Bakayoko.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Alexis Saelemaekers.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Fotbalisté AC Milán zatím potvrzují papírové předpoklady a po prvním poločase vedou na hřišti Bologni 2:0. Důležitý první gól vstřelil v 16. minutě Rafael Leão, jehož střelu z úhlu tečoval mimo dosah gólmana blokující Medel. Domácím výrazně zkomplikoval situaci Adama Soumaoro, jenž byl ve 20. minutě vyloučen za podražení do úniku směřujícího Kruniće. Milánské AC přesilovku dokázalo využít ještě před odchodem do kabin, Davide Calabria ve 35. minutě propálil vše, co mu stálo v cestě.
45+2'
45+1'
Místo gólu se Milánští dočkali prvního žlutého trestu do vlastních řad, to když se Sandro Tonali ohnal pravou rukou a trefil Domíngueze do obličeje.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Pioliho družina ještě zkouší přidat třetí gól těsně před odchodem do kabin. Calabriův centr zachytil do rukavic Skorupski.
43'
Znovu můžeme sledovat zklidnění hry. O to se postaral Ismaël Binnásir, alžírský reprezentant zapojil malou domů do hry brankáře.
42'
Dobrý míč Domíngueze na Arnautoviće, jenže toho zradilo zpracování. Rakušan sklepl kulatý nesmysl ideálně pro Kjaera.
41'
Dobrou defenzivní práci odvedl Lorenzo De Silvestri. Natlačil tělo před Castilleja a čelem k vlastní bráně dokázal míč z otočky napálit po lajně tak, aby neskončil v autu.
40'
Zlatan Ibrahimović si vyměnil balón s Castillejem. Dal se očekávat průnik do šestnáctky, ale ten nepřišel, zkušený útočník zvolil přenesení hry k levé lajně na volného Balla-Tourého.
39'
Hráči v bílém kontrolují hru. Přihrávají si v zadních řadách, dvojice presujících hráčů vytrvalým běháním přichází o fyzické síly.
38'
Výborné krytí míče ukázal Rafael Leão. Došel si pro faul, o nějž se zasloužil Gary Medel, chilský reprezentant jen bezmocně rozhodil rukama.
37'
Nyní už budou mít domácí co dělat, aby mohli pomýšlet alespoň na bod. Těžko říct, co by se muselo stát, aby si jeden z vážných adeptů na titul nechat vstřelit dva góly, navíc proti oslabenému konkurentovi.
35'
Rossoneri zvyšují náskok! Centr zleva gólman Skorupski vyrazil pouze ke Castillejovi, který ještě obranný val nepropálil, načež si vzal slovo kapitán DAVIDE CALABRIA, tvrdou ránu bránící De Silvestri z brány vytěsnit nedokázal.
34'
Naprosto zbytečný faul a zasloužená žlutá karta. Marko Arnautović dohrál Tătăruşanua v době, kdy již pevně třímal balón, rozhodnutí sudího se nemá proč divit.
33'
Hrát s míčem zkouší i Bologna. Zatím spíše kolem poloviny hřiště, dále je zatím dobře organizovaná řad protivníka nepustila.
32'
Ismaël Binnásir si rozmyslel pohyb dopředu a hrál do zadních řad na Kjaera. Dánský stoper zkusil oslovit Ibrahimoviće, Švéd proti dvěma soupeřům míč neudržel.
31'
Útočným faulem se provinil Marko Arnautović. Rakouský útočník atakoval Calabriu po odkopu a bolestivě ho trefil na levé stehno.
30'
Musa Barrow si všiml přehuštěného středu, proto hrál k pravé lajně. Mattias Svanberg po rychlém zpracování centroval do zámezí.
29'
AC si musí dávat pozor i na zadní vrátka. Do těch nakoukl Nicolás Martín Domínguez, ale střela levačkou mu vůbec nesedla, míč prosvištěl vysoko nad břevnem.
28'
Pokračuje aktivita hostujícího celku. Více volného prostoru využil ke střele z dvaceti metrů Samuel Castillejo, nicméně vysoko přestřelil.
27'
Tentokráte všechno v pořádku a po centru do pokutového území se dostal k zakončení Zlatan Ibrahimović, slabou hlavičkou ovšem jen pozdravil Skorupského.
26'
Slibně vypadající šanci milánského AC zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Sandro Tonali se nacházel v ofsajdu.
25'
Když Zlatan Ibrahimović pochopil, že přes Theateho neprojde, tak mezi dvěma protihráče nahrál Krunićovi, ten se neprotáhl za záda Hickeyho.
24'
Milánští se určitě vstřelit oslabenému soupeři. V případě úspěchu by prakticky bylo rozhodnuto o vítězi, protože těžko předpokládat, že Bologna vstřelí favoritovi dva góly, navíc v deseti.
23'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Zlata Ibrahimović. Zkusil podstřelit zeď, jenže si zřejmě nevšiml, že za čtyřčlenným blokem je ještě jeden ležící hráč, který schytal tvrdou ránu do zad.
22'
Chvíli ještě trvala konzultace mezi hlavním rozhodčím a videorozhodčím, ten potvrdil správnost Valeriho rozhodnutí.
20'
Obrovská rána pro domácí mužstvo, Bologna bude dohrávat o deseti! Stoper Adama Soumaoro totiž podrazil Kruniće, který by jinak postupoval sám na bránu, proto arbitr Valeri udělil domácímu stoperovi rovnou červenou kartu!
20'
Nicolás Martín Domínguez si narazil s Arnautovićem, aby následně zkusil vystřelit z dvaceti metrů. Rána měla k přesnosti hodně daleko.
19'
Fotbalisté v bílých dresech chtějí náskok navýšit. Přesunuli kombinaci na útočnou polovinu a opět zkoušejí prolomit obranu trpělivou hrou.
18'
Domácí se zatím neprezentovali vůbec špatným výkonem, takže není třeba klesat na mysli. Stačí jeden povedený útok a začíná se opět od nuly.
16'
Překvapivá střela končí v síti! RAFAEL LEÃO si navedl balón do pokutového území a z levé strany vypálil i navzdory velkému úhlu. Skorupski by nejspíše zakončení měl, pokud by jej netečoval bránící Medel, proto gólman Bologni nakonec smutně lovil balón ze sítě.
15'
Z brány vystartoval Ciprian Tătăruşanu, avšak balón trestuhodně podběhl. měl štěstí, že Adama Soumaoro zaváhání nevyužil, míč usměrnil vedle pravé tyče.
14'
Dlouho netrvalo a Bologna se vrátila na útočnou polovinu. Nicolás Martín Domínguez svůj centr namířil do Tonaliho, domácí budou zahrávat rohový kop.
13'
Pod tlakem si Arthur Theate poradil na jedničku. Nevymýšlel žádné složitosti a z poloviny hřiště hrál na jistotou malou domů brankáři.
12'
Za pravý kotník se drží Zlatan Ibrahimović. Švédský útočník udržel na zádech Theateho, ten soka zastavil právě jen za cenu faulu.
11'
Čitelnou rozehrávku Bologni přečetl i Ismaël Binnásir, jenž předskočil Domíngueze a získal balón pro sebe, akci rozvinul nahrávkou po pravé lajně.
10'
Fodé Ballo-Touré si vyměnil balón s Tonalim a byl to on, kdo se zleva pokusil o centr. Napálil však prvního stojícího protihráče.
9'
Nohama si zahrál Łukasz Skorupski. Snadno si poradil se zpracováním, načež zvládl i pas na Soumaora přes hlavu Ibrahimoviće.
8'
První úspěšný zákrok má na kontě Ciprian Tătăruşanu. Střela Hickeyho z velké dálky mu nenadělala žádné problémy, neboť postrádala na razanci.
7'
Bologna se oklepala z vlažného nástupu do utkání a je to ona, jež pokračuje v útočení. Musa Barrow se krásně proháčkoval mezi dvěma protihráči, následně ale nahrál mimo dosah stojícího Svanberga.
6'
Přetažený centr Domíngueze od levé lajny vracel Barrow pod sebe, kde viděl nabíhajícího Arnautoviće, avšak míč mu poslal za paty.
5'
Zaútočili i domácí. Po rychlé výměně balónu střílel z levé strany šestnáctky Lorenzo De Silvestri, trefil ovšem pouze jednoho z bránících protihráčů.
4'
Dlouhý nákop Simona Kjaera si zpracoval Arthur Theate. Před napadajícím Castillejem posléze zvládl nahrát k lajně Hickeymu.
3'
Svěřenci kouče Pioliho od prvních minut ukazují, kdo bude na hřišti pánem. Obsadili útočnou polovinu a hledají mezeru v defenzivě soupeře.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-modrých dresech. Fotbalisté pro dnešní ligové střetnutí oblékl dresy barvy bílé.
1'

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – De Silvestri, Domínguez, Svanberg, Hickey – R. Soriano, Barrow – Arnautović.
Náhradníci: F. Bardi, Molla – Binks, Dijks, Mbaye, Orsolini, N. Sansone, Santander, J. Schouten, Skov Olsen, van Hooijdonk, Vignato.

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria, Kjaer, Tomori, Ballo-Touré – Tonali, Binnásir – Castillejo, Krunić, Leão – Ibrahimović.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Bakayoko, Conti, Gabbia, Giroud, Kalulu, Maldini, A. Romagnoli, Saelemaekers.

Rozhodčí: Valeri – Bercigli, Berti.
AC Milán

AC Milán se po letech temna konečně dostal na výsluní, tedy alespoň v rámci ligové soutěže. Potvrzuje, že by mohl zaútočit na titul, z druhého místa ztrácí na vedoucí Neapol pouhé dva body. Pioliho družina v posledních pěti ligových zápasech čtyřikrát remizovala, alespoň bod proti AC urval Juventus. Milánští jsou součástí i milionářské Ligy mistrů, kde se jim ale vůbec nedaří, ve třech zápasech nezískali jediný bod a zatím to vypadá, že budou rádi alespoň za třetí místo, a tedy postup do play-off Evropské ligy. Střeleckou produktivitu celku vede dvojice Brahim Díaz, Rafael Leão se čtyřmi trefami.
Bologna FC

Fotbalisté Bologni musí být se vstupem do sezóny spokojení. Po osmi kolech okupují osmou pozici se ziskem dvanácti bodů, přičemž na pohárové příčky, páté Lazio a šestou Atalantu, ztrácí dva body. Svěřenci srbského trenéra Mihajloviće v posledních pěti ligových utkáních jednou vyhráli, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli. Nejlepším střelcem týmu je zkušený dvaatřicetiletý rakouský útočník Marko Arnautović se čtyřmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 9. kola italské Serie A, u zápasu mezi Bolognou a milánským AC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62