Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Cagliari - 1. listopadu 2021   20:45

Bologna
49' De Silvestri (Medel) • 90+6' Arnautović (N. Sansone)
2:0
(0:0)
Bologna
Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – De Silvestri, Svanberg (72. Binks), Domínguez, Hickey – R. Soriano (86. Skov Olsen), Barrow (72. N. Sansone) – Arnautović.
Massa – Miele, Cipressa
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna (ITA)
Cagliari
Cragno – Zappa (85. Pereiro), Godín, Carboni (69. M. Cáceres) – Nández, Marin, Strootman (59. Bellanova), Deiola (69. Farias), Lykogiannis – Pavoletti, João Pedro.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších fotbalových přenosů zase brzy na viděnou.
V příštím kole se Bologna představí na hřišti patnácté Sampdorie. Cagliari se pokusí v domácím prostředí překvapit pátou Atalantu Bergamo.
Bologna si výhrou polepšila na desátou pozici. Cagliari je nadále poslední.
Bologna ukončila svůj třízápasový "půst" bez vítězství a porazila na domácím hřišti 2:0 poslední Cagliari, které nebodovalo potřetí v řadě. Po nezáživném úvodním poločasu se pět minut po pauze poprvé měnilo skóre. Medelovu přihrávku z poloviny hřiště pustil Arnautović za sebe na De Silvestriho a ten uklízel balon podél Cragna do pravé části branky. Cagliari bylo s přibývajícím časem více na míči, hrálo ale jen po vápno. To Bologna byla nebezpečnější. V 83. minutě Sansone střílel do levé tyče, v šesté minutě vyhroceného nastavení pak zvyšoval na konečných 2:0 tváří v tvář brankáři Arnautović.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:9.
90+7'
90+6'
Bologna právě vstřelila branku!
Bologna podnikla útok do rozhozené hostující obrany. Nicola Sansone si zpracoval míč u levé postranní čáry a poté ho předložil do běhu MARKU ARNAUTOVIĆOVI, jenž zblízka ranou do levého spodního růžku branky prostřelil Alessia Cragna.
90+5'
Rozhodčí stále neukončil zápas. Naopak dal povolení k ošetření Aarona Hickeyho. Míč se vrátí na půlící čáru.
90+4'
Babis Lykogiannis vypálil zpoza šestnáctky. Jeho nepříjemnou ránu vytěsnil Łukasz Skorupski konečky prstů nad břevno na roh!
90+3'
Leonardo Pavoletti fauloval Luise Binkse a je dalším karetně potrestaným hráčem. Až do posledních minut byl přitom duel relativně klidný.
90+2'
Cagliari z rohového kopu nikterak nezahrozilo. Nastavují se tři minuty.
90+1'
Na domácí stranu putovala žlutá karta pro Garyho Medela.
90+1'
Rezultát je na světě. Martín Cáceres inkasuje červenou kartu a posílá Cagliari do deseti!
90'
Ještě se nehraje. Před brankou Skorupského se strhla pořádná mela! Rozhodčí měl plné ruce práce, aby hromadnou strkanici rozehnal.
89'
Cagliari vybojovalo rohový kop z pravé strany. Jedna z posledních možností hostů na ohrožení branky.
87'
Lorenzo De Silvestri vyhlavičkoval centr z pravé strany mimo pokutové území. Předfinální fáze Cagliari je opravdu tristní.
86'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Andreas Skov Olsen.
85'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gabriele Zappa, přichází Gastón Pereiro.
84'
Na protějším konci hrací plochy odcentroval střídající Diego Farias z levé strany jen do rukavic brankáře Łukasze Skorupského.
83'
Nahitan Nández chyboval v rozehrávce a Bologna se řítila do rychlého přečíslení. Rozhodnout mohl Nicola Sansone, svou střelou ale orazítkoval levou tyč!
82'
Cagliari předvedlo na pravé straně hezkou souhru na jeden dotyk. Chybělo tomu jediné – lepší zakončení z kopačky Răzvana Marina. Ten pálil zhruba metr před hranicí šestnáctky jen pánubohu do oken.
81'
Na zemi Nicolás Martín Domínguez. Od křečí mu sportovně pomáhá Raoul Bellanova.
80'
Cagliari hraje s míčem na vlastní polovině, kde je neustále vystaveno aktivnímu napadání ze strany domácích forvardů.
79'
Jeden nepřesný pas střídá další. João Pedro se po míči natahoval ve vápně, ten zase skončil v zámezí. Rozehrávat bude Łukasz Skorupski.
78'
Roberto Soriano hledal průnikovou přihrávkou ve vápně Marka Arnautoviće. K tomu balon nedoputoval. Dopředu může jít opět Cagliari.
76'
Cagliari se snaží, hosty ale svazují vlastní nepřesnosti. Nahitan Nández teď operoval s balonem na pravé straně, aby se s ním nakonec dostal za brankovou čáru.
75'
Leonardo Pavoletti si před malým vápnem naskakoval na prudký centr zprava. Několik decimetrů mu k zásahu míče scházelo. Následný nákop Răzvana Marina skončil až v zámezí.
74'
Nicola Sansone se řítil z pravé strany sám na branku. Míč mu sjel z kopačky a střela šla úplně mimo. Navíc byl pískán ofsajd.
73'
Tísněn protihráčem hlavičkoval Leonardo Pavoletti obloučkem pouze do náruče připraveného Łukasze Skorupského.
72'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nicola Sansone.
72'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Luis Binks.
70'
Aaron Hickey poslal na polovině hřiště skluzem k zemi rozběhnutého Raoula Bellanovu. Sudí Massa musel v krátkém sledu podruhé sáhnout do kapsičky pro žlutou kartu.
69'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Andrea Carboni, přichází Martín Cáceres.
69'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Diego Farias.
68'
João Pedro s výkřikem teatrálně upadl v pokutovém území. Za své herecké vystoupení v kombinaci s řečmi vyfasoval žlutou kartu.
66'
Arthur Theate vysunul na levé straně Musu Barrowa, který přihrál pod sebe k penaltovému puntíku na Marka Arnautoviće. Ten přízemní střelou jen o chlup nenašel skulinku mezi nohama Alessia Cragna, jenž míč vyrazil a zapsal důležitý zákrok.
65'
Marko Arnautović pobavil na ofenzivní polovině ochozy hezkou stahovačkou, kterou nasadil Carbonimu. O chvíli později zastavil domácí akci útočný faul.
63'
Hosté se po hodině hry přeci jen nadechují k větší aktivitě a jakémusi mikrotlaku. Leonardo Pavoletti dostal centr k penaltovému puntíku. Hlavou míč umístil daleko vedle pravé tyče domácí branky.
62'
Akci Cagliari ukončil zdvižený praporek pomezního sudího. V několikametrovém ofsajdu se zapomněl João Pedro.
61'
Hodně nepovedený pokus o odkop v podání Nicoláse Martína Domíngueze skončil u brankáře Łukasze Skorupského, který mu náležitě vyčinil.
60'
Lorenzo De Silvestri se na levém okraji hrací plochy prezentoval dobrým blokem. Cagliari bude vhazovat.
59'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Raoul Bellanova.
58'
Hezká akce domácího celku. Balon z kopačky Soriana prodloužil Musa Barrow na Marka Arnautoviće. Ten pálil z voleje daleko mimo branku.
57'
Přetažený centr z pravé strany hosté dostali ze své šestnáctky. Meruna se po chvíli dostala až na protější konec hrací plochy k Łukaszi Skorupskému.
56'
Roberto Soriano se pokoušel odcentrovat z pravé strany. Na poslední chvíli se mu vrhl skluzem pod nohy Andrea Carboni, jenž odvrátil míč na rohový kop.
55'
Babis Lykogiannis si narazil míč s Joãem Pedrem a vřítil se z levé strany do pokutového území. "Kulatý nesmysl" mu ale utekl do zámezí.
53'
Musa Barrow zakombinoval na jeden dotyk s Markem Arnautovićem. Ten prvně jmenovanému nepřiťukl míč ideálně. Cagliari může vyvézt balon.
52'
Bologna zdárně kombinovala na pravé straně. Marko Arnautović nakonec neprošel na okraji velkého čtverce přes Babise Lykogiannise.
49'
Domácí tým jde do vedení! Marko Arnautović pustil za sebe Medelovu přihrávku z poloviny hřiště a k míči se dostal LORENZO DE SILVESTRI, jenž jej pohotově dloubl podél Cragna do pravé části branky.
49'
Hra pokračuje. S míčem operují na útočné polovině fotbalisté Bologni.
47'
Hned dva hráči klubu ze Sardinie zůstali svorně ležet na trávníku. Jsou jimi Răzvan Marin a Leonardo Pavoletti. Rozhodčí přerušil hru. V akci jsou lékaři.
46'
Na centr z levé strany si naskakoval Lorenzo De Silvestri. Zboural u toho Babise Lykogiannise.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Nakonec nikoliv, a tak odcházejí oba týmy do šaten za nerozhodného stavu 0:0. Nutno říci, že je k vidění nezáživný fotbal, který v úvodním dějství nenabídl žádnou vyloženou příležitost. Za tu největší lze považovat přímý kop Marina, jenž střílel z nějakých dvaceti metrů nad břevno. Skorupski by ale v nejhorším na míč pravděpodobně stejně dosáhl. Snad se po změně stran nadějeme o něco lepší podívané.
45+1'
45'
Již běží poslední minuta řádné hrací doby první půle. S balonem hraje na půlící čáře Bologna. Uvidíme, zda se sudí Massa vůbec rozhodl něco nastavit.
43'
Răzvan Marin přiťukl balon na pravou stranu, odkud centroval před branku Nahitan Nández. Učinil tak z ofsajdu.
41'
Po dlouhých průtazích si tentokrát vzal balon na starost Răzvan Marin. Zakroutil ho necelý metr nad břevno. Zatím největší příležitost zápasu, byť rozhodně ne vyložená.
39'
Babis Lykogiannis zkusil střelu, která byla zdí sražena vedle branky. Rukou zahrál ve výskoku Mattias Svanberg, takže následuje další přímý kop – tentokrát z nějakých dvaceti metrů – a rovněž první žlutá karta.
38'
João Pedro se při své sólové akci dostal do kleští dvou protihráčů a skončil na trávníku. Je z toho poměrně zajímavá standardní situace pro ostrovany.
37'
U postranní čáry byl faulován Aaron Hickey. Bologna bude rozehrávat z vlastní poloviny.
36'
Marko Arnautović měl co dělat, aby přetažený centr doběhl na posledních decimetrech před autovou čárou. Následovalo přenesení hry na pravé křídlo, kde už Nicolás Martín Domínguez tolik štěstí neměl. Vhazování pro Cagliari.
35'
Andrea Carboni odvracel prudký centr z levé strany na další domácí roh.
34'
Domácí celek je v těchto chvílích dost pasivní. Kombinuje na vlastní polovině, kde zapojuje do hry i polského brankáře. Směrem dopředu je to ale bída.
33'
Další akce Cagliari skončila odpískáním útočného faulu na Mattiase Svanberga. Rozehrávat bude Bologna.
32'
Gabriele Zappa po svém autovém vhazování hezky zakombinoval se spoluhráčem na pravém křídle. Jeho následný centr skončil v rukavicích Łukasze Skorupského.
30'
Půlhodina zápasu je minulostí. Ve statistice střel na branku stále svítí dvě nuly. Tím je asi řečeno vše...
29'
Třetí roh v utkání rozehrála Bologna přihrávkou před hranici šestnáctky, odkud pálil bez přípravy Musa Barrow. Jeho přízemní projektil byl zblokován. Cagliari poté vyrazilo do rychlého protiútoku, do zakončení se ovšem hosté nedostali.
28'
Bologna získala na protějším konci hrací plochy rohový kop z pravé strany.
27'
Gabriele Zappa odcentroval z pravé strany pod břevno, kde míč uklidil do rukavic Łukasz Skorupski. Stalo se tak ale až poté, co rozhodčí odpískal Godínův faul na Musu Barrowa.
25'
Souboj Diega Godína s Musou Barrowem rezultuje k nevoli domácích jen odkopem od branky. Bologna chtěla roh, rozhodčí to viděli jinak.
24'
Z pravého křídla si na centr z levé strany nabíhal Nahitan Nández. Balon před ním odvracel ve výskoku Aaron Hickey, navíc byl znovu pískán ofsajd.
22'
Arthur Theate si naběhl zezadu do Leonarda Pavolettiho, který ho nešťastně zasáhl do tváře. Míč pro Bolognu.
21'
Po kombinaci na levé straně centroval k penaltovému puntíku Mattias Svanberg. Vzdušný pas vyhlavičkoval ven z vápna Andrea Carboni.
20'
Na konci úvodní dvacetiminutovky bohužel musíme konstatovat, že na první vážnější šanci stále čekáme.
19'
Proti delšímu nákopu vyrazil Łukasz Skorupski až za hranici vlastní šestnáctky. Míč odvracel před dobíhajícím Joãem Pedrem. Následně byl pískán ofsajd.
18'
Po Theateově nákopu přišla střílená přihrávka z pravé strany velkého vápna. K balonu se před brankou Cagliari nikdo z domácích nedostal.
17'
Cagliari uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Odtud hosté ohrozí branku jen stěží.
16'
Barrow rozehrál roh nakrátko. Vzápětí přišel střílený centr Marka Arnautoviće, který musel vyboxovávat Alessio Cragno.
15'
Musa Barrow se snažil poslat před branku míč z levé strany. Jeho pokus zblokoval Diego Godín na roh.
14'
Bologna drží míč už nějakou dobu v okolí středového kruhu. Po domácím aktivním nástupu do utkání tempo hry poněkud opadlo.
12'
Gabriele Zappa odcentroval z pravé strany do šestnáctky. Nikdo z jeho soukmenovců na míč nedosáhl.
11'
Nahitan Nández si zpracoval míč na pravé straně hřiště. Dopředu se s ním nevydal. Celá akce Cagliari byla zbrzděná.
10'
Aktuálně sledujeme poněkud netradiční obrázek. Cagliari kombinuje s míčem na polovině soupeře. Uvidíme, jak dlouho to hostům vydrží.
9'
Marko Arnautović prodlužoval nákop z poloviny hřiště hlavou naslepo jen za sebe, kde už číhali pouze zadáci Cagliari.
7'
Musa Barrow se při pokusu o průnik do šestnáctky pustil do souboje s pětinásobnou přesilou. To nemohlo dopadnout dobře...
6'
Bologna je od začátku zápasu jasně aktivnějším týmem. Domácí kombinují s míčem na půlící čáře a čekají na vhodný moment k přechodu do útoku.
5'
Roberto Soriano lehce zavadil o Joãa Pedra, který se ochotně poroučel k zemi. Domácí záložník nemůže uvěřit vlastním očím, že toto rozhodčí zapískal jako faul.
4'
Po hezké kombinaci na levém křídle odcentroval do šestnáctky Aaron Hickey. Obrana Cagliari dostala míč do bezpečí.
3'
Na dlouhý pas za obranu si nabíhal Roberto Soriano. U míče byl o něco dříve brankář Alessio Cragno.
3'
Fotbalisté domácího celku nastoupili do utkání v červeno-černých dresech. Hosté hrají ve světle modrých.
2'
Bologna rozehrála roh z levé strany nakrátko. Následně se pokusil odcentrovat Aaron Hickey, při své snaze ovšem upadl. Cagliari se v pohodě ubránilo.
1'
Lorenzo De Silvestri hledal dlouhým centrem v pokutovém území Marka Arnautoviće. Balon odvracel hlavou na rohový kop Gabriele Zappa.
1'

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – De Silvestri, Svanberg, Domínguez, Hickey – R. Soriano, Barrow – Arnautović.
Náhradníci: F. Bardi – Binks, Cangiano, Dijks, Mbaye, Orsolini, N. Sansone, Santander, Skov Olsen, van Hooijdonk, Vignato.

Cagliari Calcio: Cragno – Zappa, Godín, Carboni – Nández, Marin, Strootman, Deiola, Lykogiannis – Pavoletti, João Pedro.
Náhradníci: S. Aresti, B. Radunović – Altare, Bellanova, M. Cáceres, Ceppitelli, Farias, Grassi, Obert, Ch. Oliva, Pereiro.

Rozhodčí: Massa – Miele, Cipressa.
Bologna prohrála s Cagliari v domácím prostředí naposledy v roce 2010. Od té doby na svém stadionu šestkrát vyhrála a třikrát remizovala.
Cagliari se s pouhými šesti body nachází na posledním místě tabulky, když dosud v tomto ročníku jen jedinkrát zvítězilo. Také Cagliari v posledních dvou kolech nebodovalo. Ve středu doma neudrželo vedení nad AS Řím a prohrálo 1:2. Nejlepším střelcem je s šesti letošními góly devětadvacetiletý brazilský záložník Joao Pedro, jenž je pátým nejproduktivnějším hráčem celé Serie A. Cagliari aktuálně trápí rozsáhlá marodka. Mimo hru jsou Valencia, Dalbert, Ladinetti a Rog. Otazník pak visí nad dalšími šesti hráči.
Bologna nasbírala v deseti odehraných zápasech 12 bodů, s nimiž okupuje třináctou pozici dvacetičlenné tabulky. S 22 inkasovanými góly má tým jednu z nejhorších obran v soutěži. Bologna už tři kola za sebou nevyhrála, z minulých dvou střetnutí navíc vyšla úplně bez bodu. Naposledy se představila ve čtvrtek v Neapoli, kde padla rozdílem třídy 0:3. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly dvaadvacetiletý gambijský útočník Musa Barrow.
Hezký pondělní večer. Italská Serie A má dnes na programu dohrávku 11. kola. Tu obstarají dva týmy ze spodní poloviny tabulky. Bologna FC bude hostit Cagliari Calcio. Roli papírových favoritů budou zastávat fotbalisté domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62