Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Janov - 21. září 2021   18:30

Bologna
49' Hickey  • 85' Arnautović
2:2
(0:0)
Janov
55' Destro  (Criscito) • 89' Criscito
Bologna
Skorupski – De Silvestri, Medel, Bonifazi, Hickey (80. Dijks) – Domínguez, Svanberg (80. N. Sansone) – Orsolini (64. Skov Olsen), R. Soriano (C), Barrow (64. Vignato) – Arnautović.
Janov
Sirigu – Bani (80. Vanheusden), Nikola Maksimović, Criscito (C) – Cambiaso (80. Ghiglione), Badelj, Rovella (46. Behrami), Hernani (69. Pandev), Fares (59. Portanova) – Kallon, Destro.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí remízou 2:2. Bologna se sice v úvodu druhého poločasu dostala do vedení, jenomže soupeř po pár minutách dokázal srovnat krok a začínalo se tak opět od začátku. Oba celky poté předváděly vyrovnanou podívanou, přičemž si vypracovaly velké šance. Sudí v závěru nařídil dvě penalty, po jedné na obou stranách a bylo znovu vyrovnáno.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:14.
90+5'
90+5'
Bologna nebyla daleko od vedoucí branky! Míč poskakoval po břevně, načež Sirigu vychytal Soriana.
90+4'
Nyní dokonce červenou kartu vyfasoval domácí trenér Mihajlović, který tak musí na tribunu. Zřejmě se mu nelíbil jeden z výroku sudího.
90+2'
Nedovoleným zákrokem si nyní pomohl hostující Vanheusden, který zatáhl soupeře za dres. Bologna se okamžitě pokoušela rozehrát nakrátko po zemi.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Janov právě vstřelil branku!
Je znovu vyrovnáno! Exekuci pokutového kopu si tentokráte vzal na starost zkušený DOMENICO CRISCITO, kterému se povedlo brankáře poslat na druhou stranu.
88'
Kallon spadl v pokutovém území, penalta také na druhé straně!
87'
Janov to pochopitelně nyní bude mít nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku a do konce zápasu nezbývá moc času.
85'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí celek se dostává do vedení! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil MARKO ARNAUTOVIĆ, který vsadil na razanci a střelou k levé tyči se mu povedlo vyzrát na brankáře.
85'
Penalta pro domácí!
85'
Na zadní tyči si dokázal naskočit domácí Vignato, který procedil míč pokutovým územím, jenomže na dlouhou nohu nakonec na něj nedosáhl Sansone.
84'
Žlutou kartu dostává Zinho Vanheusden (Janov CFC).
84'
Kousek od středového kruhu skončil na zemi hostující Vanheusden, hlavní sudí ponechal výhodu a k centrované nabídce se dostal Cambiaso.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Bologna je nyní výrazně aktivnější, jenomže hostující obrana funguje dobře.
82'
Sirigu se ještě ve skluzu pokoušel zachránit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepovedlo a Bologna se chopí rozehrávky rohového kopu.
80'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Nicola Sansone.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Mitchell Dijks.
80'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Paolo Ghiglione.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mattia Bani, přichází Zinho Vanheusden.
79'
Domácí De Silvestri si naskakoval na centrovanou nabídku z pravé strany, jeho hlavičku pod břevno ale dokázal Sirigu zneškodnit.
78'
Na hranici pokutového území se povedlo zakročit domácímu Bonifazimu, který odvracel do volného prostoru, kde se k míči dostal Cambiaso.
77'
Sirigu tak mohl odkopávat od své branky. Na opačné straně se ale ve vzduchu prosadil domácí Bonifazi, který odvracel míč pouze do zámezí.
76'
Hodně prostoru měl před sebou domácí Medel, kterému se povedlo na pravém křídle oslovit De Silvestriho, jehož centr ale nebyl povedený.
75'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok domácího Medela, od středového kruhu bude rozehrávat Badelj.
73'
Do protiútoku se posléze dostával domácí Vignato, kterému se povedlo v tandemu oslovit Arnautoviće, jehož rána byla hodně nepovedená.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. I nadále je výsledek nerozhodný, proto jakákoliv chyba může mít fatální následky.
71'
Žlutou kartu dostává Gary Medel (Bologna FC).
70'
Za pokutovým územím se k míči dostal domácí Svanberg, který ovšem zakončoval vysoko nad branku a Sirigu tak bude moci odkopávat.
69'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Hernani, přichází Goran Pandev.
68'
Po pravém křídle to zkoušel vzít na sebe domácí Medel, který nahrával k hranici pokutového území, kde před Vignatem zasahoval Maksimović.
67'
De Silvestri rovněž v tísni odkopával na druhou stranu, kde se mu povedlo najít pouze připraveného Criscita, jenž rychle rozehrál do strany.
66'
Vysokým nákopem na druhou stranu to nyní zkoušel Cambiaso, kterému se ovšem nepovedlo najít Kallona a místo toho mohl hrát Bonifazi.
64'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Emanuel Vignato.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
63'
Vedoucí branku měl na své hlavě hostující Destro, který to zkoušel k zadní tyči, kam se ovšem dokázal natáhnout Skorupski.
62'
Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám zatím přinesla dvě branky, přičemž se oba celky dokázaly jednou prosadit.
61'
Domácímu celku se povedlo přenést hru na levou stranu, kde se nacházel obránce Hickey, kterého si ovšem dokázal pohlídat Cambiaso.
60'
Kousek od pokutového území fauloval také Behrami, který vyfasoval kartu.
59'
Žlutou kartu dostává Kevin Bonifazi (Bologna FC).
59'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mohamed Fares, přichází Manolo Portanova.
58'
Criscito v souboji jeden na jednoho dokázal vybojovat autové vhazování, které se mu povedlo procedit do souboje mezi Faresem a Barrowem.
57'
Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Skorupski, kterému se na levé straně nabídl kolega Hickey, jenž to zkoušel nahrávkou na Svanberga.
56'
Žlutou kartu dostává Mattia Destro (Janov CFC).
55'
Hostující celek bleskově vyrovnává! Bologna totiž přišla u svého pokutového území o míč, Criscito následně levačkou centroval do malého vápna, kam si naběhl také MATTIA DESTRO. Jeho přesná hlavička zaplula za záda Skorupskiho.
55'
Sirigu měl na rozehrávku od své branky hodně času. Nakonec to zkoušel výkopem na pravou stranu, kde se ve vzduchu prosadil Cambiaso.
54'
Po autovém vhazování se k míči dostal hostující Badelj, který operoval ve středu hrací plochy, odkud se mu povedlo přenést hru na Cambiasa.
53'
Behrami se dostal k odraženému míči, který z jedničky posílal do opačného pokutového území, kde ale ve vzduchu povedlo zashhánout Bonifazimu.
52'
Krátce po rozehrávce se do rozehrávky zapojil také brankář Sirigu, kterému se rozehrávkou po zemi nakrátko povedlo najít Maksimoviće.
50'
Bologna se nakonec s míčem udržela na polovině soupeře, kde se ovšem souboj nepovedlo ustát Arnautovićovi, který byl zastaven čistým způsobem.
49'
Domácí celek se dostává do vedení! Domácí celek si přeci jenom vybojoval standardní situaci, která byla rozehrána po zemi nakrátko. Na následný centr si naskočil Svanberg, který vracel na Arnautoviće. Ten ovšem trefil pouze soupeře, což ale nemuselo vadit. K odraženému míči se totiž dostal AARON HICKEY, který uklidil míč k zadní tyči.
49'
Do vzdušného souboje se nakonec nedostával domácí Barrow a s míčem tak mohl hrát Maksimović, který rozehrál směrem na Sirigua.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se s míčem na druhou stranu dostal Bani, který to zkoušel centrem do pokutového území, kde ale trefil soupeře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Valon Behrami.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesla ani jednu branku. Sledovali jsme hodně vyrovnanou podívanou, přičemž jsme se za celou dobu nedočkali ani jedné vyložené šance. Oba celky se totiž střídaly v držení míče a veškeré útočné akce končily před pokutovým územím.
45+1'
44'
Oba celky nyní mají problém s přechodem na druhou stranu. Zády k brance navíc pracoval s míčem domácí Soriano.
43'
Žlutou kartu dostává Mohamed Fares (Janov CFC).
42'
Criscito měl před sebou smečku protihráčů, proto jsme sledovali zpětnou nahrávku až na Maksimoviće.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
37'
Bologna nyní zahrávala standardní situaci kousek od pokutového území. Nakonec to na sebe vzal Arnautović, který ale nedokázal trefit branku.
37'
Na druhé straně v roli obránce zasahoval Bani, který za sebe nepustil Hickeyho. Domácímu celku se povedlo otočit hru směrem na Orsoliniho.
36'
Arnautović se pokoušel dostat k míči, jenomže místo něj trefil pouze kopačku soupeře. Janov urychleně rozehrál z vlastní obranné poloviny hrací plochy.
35'
Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se nakonec postaral hostující Criscito, jehož nabídka směřovala na Rovellu.
34'
Maksimović poměrně dlouho nevědě komu nahrát. Nakonec si na opačné straně vybral kolegu Hernaniho, ke kterému se rychle dostal De Silvestri.
33'
Ve vzdušném souboji se nyní povedlo prosadit se domácímu Bonifazimu, který odvracel na druhou stranu, kde ale zasahoval Hernani.
32'
Míč nyní směřoval do domácího pokutového území, kam si nabíhal také Destro, avšak ten na prudkou nabídku nakonec nedosáhl.
31'
Je za námi také třetina hry. Na první branku tohoto zápasu stále čekáme, atraktivita utkání v posledních minutách hodně uvadla.
30'
Žlutou kartu dostává Nicolás Martín Domínguez (Bologna FC).
29'
Pokračuje se z místa přestupku. Domácí Soriano rozehrál směrem dozadu na Svanberga, který to zkoušel dalekonosným pasem na Arnautoviće.
28'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující hráč, hlavní sudí proto raději pozastavil hru.
27'
Na pravém křídle se probíjel směrem kupředu Soriano, který byl zastaven čistým způsobem a domácí budou zahrávat další rohový kop.
26'
V osobním souboji se povedlo zakročit domácímu Domínguezovi, který odehrál míč směrem na druhou stranu, kde ale zakročil Maksimović.
25'
Na levém křídle si o nahrávku řekl domácí Barrow, kterému se povedlo sklepnout pod sebe na Hickeyho, jehož centr ale odvracel Maksimović.
24'
V pokutovém území se do zakončení pomalu a jistě dostával hostující Destro, ke kterému se stačil vrátit Medel. I tak se jednalo o další ofsajd.
23'
Bologna to znovu zkoušela rozehrávkou po zemi nakrátko. Hickey se sice dostal na druhou stranu, tam ho ovšem povalil na zem Cambiaso.
22'
Sledovali jsme standardní situaci domácího celku, která doputovala pouze do rukavic brankáře Sirigua, jenž to zkoušel rychlou rozehrávkou.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka. Stále platí, že čekáme na první branku tohoto zápasu, oba celky zatím hrají hodně vyrovnaně.
19'
Sledovali jsme kombinaci na domácí polovině, při které to pasem na pravou stranu zkoušel Rovella, kterému se povedlo oslovit pouze domácího Hickeyho.
18'
Do rychlého protiútoku se středem hrací plochy pouštěl hostující Hernani, kterému se nepovedla předávka na Badelje a hrát tak může soupeř.
17'
Na levém křídle si zpracoval nahrávku Barrow, kterému posléze ještě přispěchal na pomoc Orsolini, jenž přenášel hru směrem na De Silvestriho.
16'
Po nedovoleném zákroku rozehrával domácí Barrow standardní situaci z levé strany. Tu si nakonec dokázal najít připravený Maksimović.
15'
Skorupski mohl rozehrávat od své branky a zkoušel to po zemi nakrátko směrem na Medela, který pro změnu přeposlal na kopačku Domíngueze.
14'
Janov se s míčem usadil kolem pokutového území soupeře, kam nakonec přiletěla centrovaná nabídka, kterou si dokázal pohlídat Bonifazi.
13'
Na pravém křídle se k míči dostal hostující Cambiaso, kterému se centrovaná nabídka moc nepovedla a vhazovat bude moci domácí Svanberg.
12'
Po autovém vhazování to na sebe zkoušel vzít domácí Orsolini, který se nakonec nedostal přes protihráče, Criscito si pomohl nedovoleně.
11'
Je za námi úvodní desetiminutovka, která nám přinesla poměrně atraktivní vstup do zápasu z obou stran, Janov si nyní vybojoval roh.
9'
Do volného prostoru si posléze seběhl Rovella, který to levačkou zkoušel nahrávkou do pokutového území, kde nenašel nikoho ze spoluhráčů.
8'
Směrem dozadu se nyní dokázal vrátit Bani, který ovšem odvracel pouze na kopačku Arnautoviće, jehož rána byla zablokována vedle branky.
7'
S míčem si posléze zahrál také brankář Skorupski, kterému se povedlo rozehrát pouze na kopačku Farese, jenž zakončoval hodně vedle branky.
6'
Orsolini si na hranici pokutového území narážel s Arnautovićem, druhý jmenovaný ovšem nahrával mimo dosah již zmiňovaného Orsoliniho.
5'
Nakonec se jednalo o faul hostujícího hráče a rozehrávat tak mohl domácí Medel. Bologna se postupnou kombinací dostala na druhou polovinu.
4'
Nedovoleným způsobem si nyní počínal domácí De Silvestri, který poslal na zem křídelníka Farese a následovat tak bude standardní situace.
3'
Sledovali jsme centrovanou nabídku na zadní tyč, kam si dokázal seběhnout Fares, po jehož nahrávce zakončoval vysoko nad branku Kallon.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Medel, Bonifazi, Hickey – Domínguez, Svanberg – Orsolini, R. Soriano, Barrow – Arnautović.
Náhradníci: F. Bardi – Binks, Cangiano, Dijks, van Hooijdonk, Vignato, Theate, Soumaoro, Santander, Skov Olsen, N. Sansone, Mbaye.

Janov CFC: Sirigu – Bani, Nikola Maksimović, Criscito – Cambiaso, Badelj, Rovella, Hernani, Fares – Kallon, Destro.
Náhradníci: Šemper – Behrami, Bianchi, Ghiglione, A. Masiello, Vásquez, Vanheusden, Sabelli, Portanova, Melegoni, A. Touré, Pandev..
Bologna FC

Na opačné straně stojí Bologna FC, která pro změnu okupuje devátou pozici tabulky, což znamená horní polovinu. Bologna zatím nasbírala sympatických sedm bodů a doposud dvakrát vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála. Porážka přišla v minulém kole proti milánskému Interu, který si na domácím stadionu s chutí zastřílel. Svému soupeři nasázel hned šest branek a sám inkasoval jedinkrát. Bologna tak přišla o slušně rozjetý úvod ligového ročníku, před předchozím duelem totiž ze tří duelů ani jednou nezaváhala.
Janov CFC

Fotbalisté Janova se aktuálně nacházejí na patnácté pozici tabulky, přičemž se jim během čtyř odehraných zápasů povedlo získat tři body. Janov tak na svém kontě má jednu výhru a tři porážky, přičemž jediné vítězství přišlo v souboji proti předposlednímu Cagliari, které prohrálo poměrem 2:3. Janov ovšem na tuto výhru nedokázal v minulém kole navázat, v domácím souboji proti Fiorentině nakonec nechal soupeři všechny tři body. Janov má navíc záporné skóre, doposud dokázal vstřelit pět branek a hned deset inkasovat.
Italská Serie A má na programu zápasy pátého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Bologna FC a Janov CFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62