Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Lazio - 3. října 2021   12:30

Bologna
15' Barrow (Theate) • 18' Theate (Barrow) • 69' Hickey (Barrow)
3:0
(2:0)
Bologna
Skorupski – De Silvestri, Theate, Soumaoro, Hickey (89. Bonifazi) – Domínguez, Medel – Svanberg, R. Soriano, Barrow (89. Vignato) – Arnautović (86. Santander).
Lazio
Reina – Marušić, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj (59. Lazzari) – Alberto, Lucas Leiva (72. Cataldi), S. Milinković-Savić (59. Bašić) – Anderson, Muriqi, Pedro.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 4:16.
Je konec! Bologna nakonec poráží Lazio 3:0. O úvodní branku se krásnou střelou postaral Musa Barrow. Na jeho zásah po rohovém kopu navázal Theate. Za Lazio mohl snížit Muriqi, ale mířil jen do brankáře. Po změně stran Lazio sice tlačilo, ale nevypracovalo si šance. Třetí zásah domácích navíc přidal Hickey. Definitivní tečku za ambicemi Lazia napsal Acerbi, který se nechal vyloučit.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Lorenzo De Silvestri (Bologna FC).
90+3'
Žlutou kartu dostává Luiz Felipe (S. S. Lazio).
90+2'
Domácí v nastavení kontrolují závěrečné minuty kombinací s míčem na kopačkách. Lazio už působí hodně rezignovaným dojmem.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Domácí brankář si pohlídal nepřesnou přihrávku za obranu Bologni a bez problémů rozehrál na levou stranu. Lazio je teď poněkud zaskončené.
89'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Kevin Bonifazi.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Emanuel Vignato.
88'
Lazio se znovu dostalo do pokutového území, ale opět se nikdo v modrém nedostal až do zakončení. Fanoušci domácích už pomalu slaví.
87'
Anderson se středem tlačil do pokutového území, ale nedokázal zakončit. Jeden z domácích zadáků mu míč vypíchl ve skluzu.
86'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Federico Santander.
85'
Medel si skvěle splnil defenzivní povinnosti na hranici velkého vápna a jednoduše odkopl míč do zámezí. Zkušený stoper odehrál parádní duel.
84'
Bologna zahrávala rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na malé vápno, kde hlavičkoval Soumaré, ale jeho pokus skončil nad břevnem.
83'
Musa Barrow se na hranici velkého vápna tlačil k volnému míči, jenže si jej posunul jen do prostoru, kde číhal jeden z obránců Lazia.
82'
Domácí brankář musel spoluhráčům pomoci s rozehrávkou. Gólman Bologni nakopl míč na levou stranu, kde byl faulován Musa Barrow.
81'
Adama Soumaoro dostal přihrávku na pravou stranu, přenesl hru na levou stranu, nicméně jeho pobídka byla příliš dlouhá a skončila v autu.
80'
Muriqi si sice naběhl na přihrávku do pokutového území, jenže míč pouze sklepl vedle sebe, kde už neměl nikoho v modrém dresu.
79'
Lazio uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Hosté jsou ale průběhem dnešního souboje hodně frustrovaní a vůbec se jim nedaří.
77'
Velký problém pro Lazio! Acerbi dostává za nesportovní chování červenou kartu.
76'
Žlutou kartu dostává Manuel Lazzari (S. S. Lazio).
75'
Lazio opět kombinuje na polovině soupeře, ale akce římského celku je zatím plná nepřesných přihrávek. Domácí fanoušci si duel užívají.
74'
Právě Cataldi se dostal do dalšího souboje na pravé straně a fauloval u rohového praporku.
73'
Cataldi poslal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže jeho spoluhráče odstavil v ostrém souboji důrazný Medel.
72'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
71'
Lazio se i po obdržení třetí branky vydalo na polovinu soupeře, jenže akce hostů skončila nedovoleným zákrokem Pedra, který už má jednu žlutou kartu.
69'
Bologna právě vstřelila branku!
Bologna podle všeho rozhoduje o svém triumfu v dnešním souboji! AARON HICKEY si z levé strany zasekávačkou přehodil míč na střed a přízemní střelou překonal Pepeho Reinu!
68'
Žlutou kartu dostává Pedro (S. S. Lazio).
67'
Lazzari centroval z pravé strany do pokutového území, jenže jeho pobídka byla příliš vysoká a skončila mimo velké vápno. Tlak Lazia poněkud slábne.
66'
Lucas Leiva vybojoval míč na vlastní polovině, přihrál do běhu na Andersona, který celou akci zasekávačkou zbrzdil.
65'
Zraněný Medel je zpátky na trávníku a ještě zkusí působení v další části dnešního souboje. Uvidíme, zda Bologna vydrží hrát ve vysokém tempu.
64'
Hra je přerušena! Jeden z domácích obránců zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
63'
Bologna zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Z branky vystartoval Pepe Reina, který okamžitě rozehrál na pravou stranu.
62'
Marko Arnautović v souboji na polovině soupeře doslova zboural obránce Lazia, který zůstává ležet na trávníku a drží se za nos. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
61'
Lazzari se po pravém křídle prosmýkl do pokutového území a předložil míč před branku. Gólman Skorupski jeho pobídku schoval do rukavic.
60'
Je za námi hodina hry a Bologna si stále drží dvoubrankové vedení. Lazio má sice po změně stran obrovský tlak, ale nedostává se do šancí.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Manuel Lazzari.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Toma Bašić.
59'
Muriqi si naběhl na přihrávku do vápna, přehodil si míč na levačku, jenže projektil skončil daleko od horního rohu soupeřovy svatyně.
58'
Lazio opět kombinuje na polovině soupeře, ale stále se nikdo v modrém nemůže prosadit do vyložené šance. Kombinace hostů je pomalá.
57'
Ve vápně se s míčem dokázal uvolnit hostující Pedro, který si míč přehodil na levačku, ale jeho projektil skončil v rukavicích brankáře.
56'
Lazio kombinuje na pravé straně, ale nikdo v modrém se nedostává do zakončení. Bologna si s přehledem drží své dvoubrankové vedení.
55'
Lazio opět kombinuje na polovině soupeře, nicméně hráči v modrém se nedostávají do tlaku. Bologna stojí v pevném defenzivním bloku.
53'
Žlutou kartu dostává Sergej Milinković-Savić (S. S. Lazio).
52'
Muriqi upadl po souboji v blízkosti velkého vápna. Hostující útočník chtěl pro svůj celek přímý kop, ale sudí dal najevo, že se o faul nejednalo.
51'
Sergej Milinković-Savić se pustil do menší potyčky s jedním z domácích obránců. Rozhodčí oba kohouty rezolutně odtrhl od sebe.
50'
Lazio kombinuje kolem velkého vápna, jenže nikdo v modrém se zatím nedostává do zakončení. Domácí brání na jedničku.
49'
Musa Barrow se dral do pokutového území, jenže jeho akci předcházel ofsajd na pravé straně. Asistent rozhodčího vymrštil praporek nad hlavu.
48'
Anderson se snažil uvolnit na pravé straně hrací plochy, jenže vracející se Barrow mu vypíchl míč špičkou kopačky do autu. Vhazuje opět Lazio.
47'
Lazio se od úvodu druhého poločasu tlačí na polovinu soupeře. Hráči Bologni opět brání v pevném bloku na hranici velkého vápna.
46'
Hostující Lazio obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Pokud chtějí hosté pomýšlet na body, musí výrazně zlepšit svůj výkon.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Bologna. O úvodní branku se krásnou střelou postaral Musa Barrow. Na jeho zásah po rohovém kopu navázal Theate. Za Lazio mohl snížit Muriqi, ale mířil jen do brankáře. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Laziu se v závěru poločasu vůbec nedaří rozehrávka. Hráči v modrém kombinují na polovině hřiště, ale nemají moc prostoru.
44'
Alberto procedil přihrávku na hranici velkého vápna, jenže Muriqi celou kombinaci zbrzdil přihrávkou na střed. Pokračuje házenkářské obléhání.
43'
Hosté v závěru první půle stupňují svůj tlak, ale zatím jim chybí finální myšlenka, díky které by se někdo v modrém dresu dostal do šance.
42'
Musa Barrow se po levém křídle hnal do rychlého protiútoku, ale stáhl se k němu Anderson, který soupeře taktickým faulem poslal k zemi.
41'
Lazio zahrávalo další rohový kop. Jeho exekuce se ujal Sergej Milinković-Savić, který odcentroval na malé vápno, kde kraloval Medel.
40'
Lazio v závěru prvního poločasu znovu kombinuje na polovině soupeře, ale obrana domácích působí pevným dojmem. Bologna brání na jedničku.
39'
Znovu se do zakončení dostal hostující útočník Muriqi, který hlavičkoval po centru z levé strany, ale lízl míč pouze do rukavic připraveného Skorupskiho.
38'
Adam Marušić se snažil zastavit rozehrávku domácích na polovině Bologni, ale hlavou sklepl míč pouze do zámezí.
37'
Marušič dostal prostor na pravé straně, nicméně jeho centr skončil na hlavě skvěle pozičně hrajícího stopera Medela, který míč odklidil do bezpečí.
36'
Lucas Leiva zastavil faulem rodící se akci domácího celku a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Bologna může na chvíli uklidnit hru.
35'
Muriqi si podle rozhodčího v hlavičkovém souboji pomohl útočným faulem, když si soupeře pomohl odstavit loktem.
34'
Hosté už opět kombinují na polovině soupeře a nechtějí domácím půjčit míč na jejich kopačky. Bologna nyní spoléhá na pevnou defenzivu.
33'
Pepe Reina se musel po delší době zapojit do rozehrávky Lazia. Zkušený brankář hostujícího celku přenesl hru na pravou stranu.
32'
Aktivní Musa Barrow opět kouzlil na levé straně hrací plochy, jenže sudí přerušil hru, jelikož jeden z hráčů Lazia zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku.
31'
Lazio zahrávalo rohový kop. Jeho exekuce se ujal Milinković-Savič, ale akce Lazia byla ukončena hvizdem arbitra, který viděl útočný faul.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme poněkud překvapivý vývoj utkání. Bologna zaskočila Lazio slepenými góly.
29'
Lucas Leiva poslal oblouček do pokutového území, kam spěchal Acerbi, jenže stoper hostujícího celku na výletě se k míči nedostal přes Medela.
28'
Pepe Reina si dal pozor na vysoký centr z levé strany a jednoduše schoval míč do rukavic. Gólman Lazia okamžitě rozehrál na pravou stranu.
27'
Obrovská šance Lazia! Anderson se uvolnil v pokutovém území, našel Muriqiho, který špičkou kopačky trefil prostor, kde číhal domácí brankář!
26'
Miriqi spěchal do pokutového území za nadýchaným centrem z levé strany, ale domácí brankář Skorupski vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic.
25'
Lazio se začíná dostávat do velkého tlaku. Římský celek kombinuje kolem velkého vápna, jenže proti devíti lidem na hranici šestnáctky to má velmi těžké.
24'
Anderson si míč připravil na středu v blízkosti velkého vápna, jenže zakončení pravou nohou mu vůbec nesedlo. Obránce míč srazil do bezpečí.
23'
Lazio se opět usadilo na polovině soupeře, ale kombinace hráčů v modrém je hodně kostrbatá. Defenziva Bologni teď stojí na hranici šestnáctky.
22'
Marušič na pravé straně hledal Pedra, nicméně druhý jmenovaný neudělal krok proti míči a musel se vracet na polovinu soupeře.
21'
Lazio se opět dostalo na polovinu soupeře, nicméně nikdo v modrém dresu se s míčem nedostává do střelecké pozice. Bologna zatím hraje skvěle.
20'
Také Lazio nyní zahrávalo rohový kop. K odraženému míči se ještě probil Pedro, který jej vracel na malé vápno, kde však neměl spoluhráče.
18'
Domácí celek bleskově přidává druhou branku! Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl až k zadní tyči, kde hlavičkoval ARTHUR THEATE a hlavou překonal bezmocného brankáře!
17'
Lazio se ihned vydalo na polovinu soupeře, kde hosté kombinují kolem šestnáctky ve snaze vypracovat si brzkou odpověď na úvodní branku domácích.
15'
Domácí Bologna se po čtvrthodině hry dostává do vedení! MUSA BARROW si z levé strany navedl míč na střed a technickou střelou z hranice velkého vápna vymetl horní roh branky!
14'
Hra je přerušena! Domácí Aaron Hickey zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
13'
Felipe Anderson spěchal za pobídkou na pravou stranu, odkud chtěl odcentrovat do pokutového území, ale jeho přihrávka byla příliš krátká.
12'
Roberto Soriano na pravé straně vybojoval odražený míč, chtěl odcentrovat do pokutového území, ale jeho dloubáček skončil na hlavě obránce.
11'
Zadáci Lazia kombinují na vlastní polovině, nicméně nikdo v modrém se nenabízí na polovině hřiště. Bologna zatím skvěle napadá.
10'
Felipe Anderson na pravé straně napadal rozehrávku soupeře a dostal obránce Bologni pod tlak. Do rozehrávky se nakonec musel zapojit i brankář.
9'
Adama Soumaoro chtěl protlačit míč na levou stranu, nicméně Svanberg ještě zabojoval, ale neudržel míč ve hře. Lazio tak může pokračovat v kombinaci.
8'
Nicolás Martín Domínguez se z pravé strany tlačil do pokutového území, jenže si míč předkopl příliš daleko před sebe a už jej nedohnal před obráncem.
7'
Felipe Anderson vybojoval odražený míč na polovině hřiště a přenesl hru na pravou stranu. Akce Lazia však skončila nepřesnou přihrávkou na pravou stranu.
6'
Lazio opět vybojovalo míč na polovině hřiště, jenže hráči domácího celku opět začali rozehrávku soupeře napadat a vybojovali míč pro sebe.
5'
Bologna zahrávala svůj úvodní roh v dnešním souboji. Do vápna přiletěl nadýchaný centr, jenže nikdo z domácích hráčů se k míči nedostal.
4'
Domácí fotbalisté uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Nikdo z hráčů Lazia nyní kombinaci Bologni neatakuje. Úvod je hodně opatrný.
3'
Roberto Soriano si došel pro přihrávku na polovinu hrací plochy, jenže k němu přistoupil důrazný soupeř, který jej čistým zákrokem odstavil od míče.
2'
Lazio se usadilo na polovině soupeře, ale ani úvodní kombinace celku z italské metropole nepřinesla přesnou přihrávku. Pedro míč naháněl na hřišti marně.
1'
Bologna obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí se ihned vydali do útoku, ale nákop skončil za obranou Lazia.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Lazio bude hrát v modrém, zatímco Bologna oblékne tmavé dresy.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Theate, Soumaoro, Hickey – Domínguez, Medel – Svanberg, R. Soriano, Barrow – Arnautović.
Náhradníci: F. Bardi – Binks, Bonifazi, Cangiano, Orsolini, Mbaye, N. Sansone, Santander, Skov Olsen, van Hooijdonk, Vignato.

S. S. Lazio: Reina – Marušić, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj – Alberto, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić – Anderson, Muriqi, Pedro.
Náhradníci: Adamonis, Strakoša – Akpa-Akpro, D. Anderson, Bašić, Cataldi, Escalante, Lazzari, Moro, Patric, S. Radu, Romero..
Bologna FC

Domácí Bologna vstoupila do nového ročníku Seria A na jedničku, ale v posledních týdnech se její pozice trošičku zhoršila. Po šesti kolech má Bologna na kontě osm bodů a drží desátou pozici. Naposledy ale zvítězila v polovině září. V posledním kole padla výsledkem 2:4 na hřišti Empoli.
S.S. Lazio

Hostující Lazio zatím prožívá spíše průměrný vstup do nového ročníku nejvyšší italské soutěže. V šesti duelech získali jedenáct bodů a patří jim šestá pozice Serie A. Na třetí Inter ztrácí tři body. Lazio mrzí hlavně domácí ztráty s Cagliari a poté remíza v Turíně. Naposledy ale přehrálo v římském derby 3:2 AS Řím. V týdnu navíc v Evropské lize zvítězilo 2:0 nad Lokomotivem Moskva.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Bolognou a Laziem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62