Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Verona - 13. září 2021   20:45

Bologna
79' Svanberg (Arnautović)
1:0
(0:0)
Bologna
Skorupski – De Silvestri, Medel, Bonifazi, Hickey – R. Soriano, Svanberg, Domínguez – Orsolini (68. Skov Olsen), Arnautović (90+3. Santander), Barrow (68. N. Sansone).
Pezzuto – Baccini, Bercigli
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Verona
Montipò – Dawidowicz (46. Magnani), Günter, Casale (75. Ceccherini) – Faraoni, Ilić (84. Lasagna), Tameze (61. Hongla), Lazović – Barák, Caprari (75. Cancellieri) – Simeone.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:20.
Vyhrocený druhý poločas s řadou faulů a závěrečnou šarvátkou nakonec přinesl i jediný gól. V 79. minutě pálil ostrými Mattias Svanberg. Mladý švédský záložník rozsekl parádní trefou osud tohoto utkání a přisoudil tři body na domácí stranu. Je to cenná, i když nepříliš pohledná výhra, která se ovšem v konečném důsledku bude stoprocentně počítat. Výsledek 1:0 posouvá domácí na skvělé šesté místo tabulky, které v této sezoně italským klubům zaručuje přímý postup do Evropské konferenční ligy. Naopak Verona zůstává společně se Salernitanou jedním ze dvou klubů, který ve třech úvodních kolech nebodoval. Skóre jí přisuzuje 19. příčku.
90+7'
90+7'
Davide Faraoni a Nicolás Martín Domínguez vidí žlutou kartu. Prvně jmenovaný za svou hlavičku, ten druhý za následné simulování.
90+7'
Poslední naději zřejmě boří Davide Faraoni, který nezpracoval balon v šestnáctce. Pak má celá situace nemilou dohru. Mírnou hlavičku schytal Nicolás Martín Domínguez, k zemi se skácel jako podťatý.
90+6'
Žlutá karta pro hostující střídačku. Běží poslední minuta plánovaného nastavení.
90+5'
Z branky se vydal Lorenzo Montipò. I když svým spoluhráčům pomáhá držet naději na bod, oni mu jeho snahu příliš neoplácejí.
90+4'
Domácí se zdržují v blízkosti rohového praporku, soupeři odmítají půjčit míč. Pak přece jen nezpracoval ideálně nově příchozí Federico Santander.
90+3'
Už mohlo být hotovo. Ve velké rychlosti postupoval s balonem Nicola Sansone a rázně vyzkoušel reflexy brankáře Lorenza Montipòa. Ten si nataženou rukou skutečně poradil.
90+3'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Federico Santander.
90+2'
Nyní se ukazuje zkušenost Lorenza De Silvestriho. Po každém zákroku se pouští do několikavteřinové promluvy a tahá čas. Jeho tým by vzhledem k dnešnímu urputnému výkonu tři body ocenil.
90+1'
A nastavení rozhodně nebude symbolické. Obě mužstva ještě čeká šestiminutový boj.
90'
Už za malou chvíli se dovíme hodnotu nastavení, ještě předtím si ovšem faul vymodlil Kevin Lasagna.
89'
Dochází ke střetu mezi De Silvestrim a Cancellierim. Míč nakonec po emotivní rozmíšce připadne Bologně, tudíž další plusové bodíky pro domácí.
88'
Opět se několik desítek vteřin nehraje, což samozřejmě ocení hlavně domácí strana. Aaron Hickey každopádně daroval aut a musí se vracet.
87'
Obrovský zmatek na malém vápně nezužitkoval Marko Arnautović. Ráznou střelou navštívil tribuny, ale rozhodně tím na klidu většinové části fanoušků nepřidá.
86'
Nezdá se, že by Verona chtěla v závěru výrazněji vzdorovat. Naopak se brání dalšímu rohu, jelikož Lorenzo Montipò už nestihl sebrat míč na hrací ploše.
85'
Domácí mají k dispozici přímý kop. Na ohrožení branky to není, ale centr je zase příliš krátký. Marko Arnautović nedoskočí.
84'
Federico Ceccherini se neuklidnil, znovu soupeře nevybíravě poslal na travnatý pažit a už vidí i žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Kevin Lasagna.
83'
Zdržení přinese také Kevin Bonifazi, tentokrát ale určitě nejde o žádné simulování. Obránce Bologny upadl na záda, navíc z velké výšky.
82'
Na Stadio Renato Dall'Ara funguje fantastická atmosféra. Tribuny nabudil právě vedoucí gól a Bologna už pochopitelně nebude pospíchat.
81'
Bologna pokračuje ve své aktivitě, 11. pokus přišel po zajímavé hlavičce, která ale přece jen minula cíl.
79'
Bologna právě vstřelila branku!
Střídající obránce Martin Hongla potápí svůj tým. Hellas Verona inkasuje poté, co právě zmíněný zadák ztratil kontrolu nad míčem a Nicolás Martín Domínguez společně s Markem Arnautovićem postupovali do šestnáctky. I když byla jejich souhra hodně divoká, nakonec Rakušan srbského původu posunul míč na nohu MATTIASE SVANBERGA, který se prudkou ranou k levé tyči nemýlil a otevírá skóre utkání. Asistence: Marko Arnautović.
77'
Ve druhém poločase se nedá popisovat nic jiného než fauly. Federico Ceccherini nastolený trend nemění, když při synchronizovaném běhu se soupeřem sáhl po záchranné brzdě.
76'
Důraz přidává též Lorenzo De Silvestri, jehož atak zezadu neočekával Matteo Cancellieri. Přivítání na hřišti, které se mu určitě nemohlo líbit.
75'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Nicolò Casale, přichází Federico Ceccherini.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Matteo Cancellieri.
74'
Rozhodčí bude muset přepočítat nastavení poločasu, protože v péči lékařů se ocitá Nicolò Casale. Obě mužstva mají 15 až 20 minut na to, aby vymyslela první a možná také poslední gól tohoto utkání.
73'
Rohový kop zdatně boxuje Lorenzo Montipò. Druhý, přetažený centr do vápna hlavou zachránil Andreas Skov Olsen, ale svou ránu neumístil Soriano.
72'
Je třeba ocenit snahu nově příchozího Nicoly Sansoneho, nicméně na přímou cestu do šestnáctky si ještě bude muset počkat. Bránit totiž umí Giangiacomo Magnani.
71'
O střelu se zasloužil Mattias Svanberg, nedá se však hovořit o přesvědčivém zakončení. Brankář Lorenzo Montipò se vrhnul na zem a balon bezpečně měl.
70'
Hra se skutečně nemile kouskuje, je to vyložený opak úvodní části utkání. Tentokrát si faul připíše Giovanni Simeone.
69'
Dohromady jsme již v utkání viděli 21 faulů. Převážná většina z nich se pojí s druhou půlí.
68'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nicola Sansone.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
67'
Pěkná individuální akce Antonína Baráka nevyústí v zakončení, český záložník už se totiž dle soudu rozhodčího nacházel mimo hrací plochu.
66'
Za autovou čarou se připravuje dvojité střídání domácí strany, ale útok rozjíždí hosté. Ivan Ilić přehrává míč napravo.
65'
Znovu Bologna začíná až od brankáře. Łukasz Skorupski ani napodruhé neukočíroval svůj centr na Marka Arnautoviće.
64'
Centr z pravé strany vyslal Lorenzo De Silvestri a zachytil jeho jmenovec Lorenzo Montipò. I když domácí ve druhém poločase mají více ze hry, stále nevidíme žádnou drtivou převahu nebo mnoho šancí, co by si žádaly o gól.
63'
Dlouhý výkop si připravil Łukasz Skorupski, polský brankář ve službách Bologny ovšem nepomohl svým spoluhráčům s hladším přechodem půlící čáry.
62'
Dlouhý aut Lorenza De Silvestriho odvrátil Koray Günter jen na rohový kop. Míč pak z velkého závaru vyplaval před Barrowa, ten ale trestuhodně minul.
61'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Martin Hongla.
60'
Centr De Silvestriho neprošel, jelikož na trávník se včas uložil Ivan Ilić. Hosté připravují střídání.
59'
Kdyby Arnautović zvládl kličku, možná už se radoval s úsměvem na tváři. Koray Günter nicméně zůstal pozorný a ve vápně míč odebral čistě.
58'
Z voleje to odvážně zkoušel Nicolò Casale, ale jeho projektil se vinou bloku nepodíval ani do vápna.
56'
Domácí si zadělali na obrovský malér, když Giovanni Simeone přeskočil a v rámci pravidel povalil Kevina Bonifaziho. Velmi správně se pro výběh rozhodl Łukasz Skorupski, který velkou šanci v poslední chvíli ukradl.
55'
Ošetřování potká Adriena Tamezeho. Dokonce se zdá, že na střídačce už se chystá náhradník. Jenže Tameze ukazuje, že bude ochotný pokračovat.
54'
Šikovně to tentokrát udělal Gianluca Caprari, hostující záložník ovšem neproniknul do vyložené šance. Prvního beka usadil na zem, jenže střela neobešla nohy Nicoláse Martína Domíngueze.
54'
I když palec pochvalně zvedá Davide Faraoni, přihrávka na něj určitě nebyla z říše snů. Hlavně proto ji nedostihl.
53'
Na zemi zůstává i Aaron Hickey a Antonín Barák, který ho fauloval, už míří na kobereček. Musí dávat pozor, aby dnes neviděl červenou barvu.
52'
Téměř v každé minutě se nyní setkáváme s přestupkem proti pravidlům. Giangiacomo Magnani poznal tvrdost loktů Musy Barrowa.
51'
Centr vpřed poslal Riccardo Orsolini, ale Musa Barrow překvapivě neustál souboj s mnohem útlejším sokem.
51'
Mimo hrací plochu se již nacházel Riccardo Orsolini, hosté mohou budovat útok na polovině soupeře.
50'
Originálně sehranou standardní situaci chtěl definitivně rozřešit Riccardo Orsolini, ale jeho rána se zbrzdila o hradbu těl a stala se lahodnou kořistí brankáře Montipóa.
49'
První žlutá karta má český podpis. Antonín Barák zatáhnul za dnes Soriana a zlobí se na Faraoniho, který nechal akci postupovat.
49'
Autu se patrně nesprávně domáhal Musa Barrow. Jenže nemusí smutnět dlouho, jeho tým ihned dostává šanci na reparát.
47'
Iliće sešrotoval ve vzduchu Roberto Soriano. Vypadá to, že bychom v tomto poločase mohli vidět velmi rychle první žlutou kartu celého zápasu.
47'
Na trávníku si ustlal Riccardo Orsolini, přesto byl ještě schopný znovu vstát a odcentrovat. Předchozí přešlap ho ale rozhodil natolik že míč poslal jen k brankáři.
46'
Ani výstup Ivana Iliće na půlce se neobejde bez hvizdu rozhodčího. Začíná se tedy pěkně zostra.
46'
První útok se Bologně nevydaří zejména proto, že faul si neodpustil napadající Marko Arnautović.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Giangiacomo Magnani.
46'
Utkání skoupé na šance během prvních 45 minut nepoznalo branku. Ono se vlastně není příliš čemu divit, podle oficiálních statistik totiž každý z týmů vymyslel jediné zakončení mezi tři tyče. Sledovali jsme tak alespoň několik zajímavých náznaků, které mohly při troše přesnosti a štěstí skončit v síti. V 21. minutě se technickým zakončením prezentoval Svanberg, ale minul. Podobně si vedl jeho kolega z kabiny Bologne Roberto Soriano, který byl gólu ještě blíže. Ani jeden z nich ovšem ve 44. minutě nezvládl pokrýt Giovanniho Simeoneho, který mohl hlavičkou podtrhnout poměrně sympatický výkon hostů. Ti dokonce vedou v tuto chvíli i na držení míče. Nejpodstatnější, gólová statistika má každopádně hodnotu 0:0.
45'
45'
Až na druhou stranu hřiště se podíval Antonín Barák, ale bez úspěchu. Zdá se, že sudí už nebude nic nastavovat.
44'
Největší šanci Hellasu v dosavadním průběhu utkání nezužitkoval Giovanni Simeone. Znovu se k němu dostal centr Davideho Faraoniho, ale vytáhlý hroťák se hlavou vůbec netrefil.
43'
Hodně rychle musí zpátky Lorenzo De Silvestri, který se vydal na útočný výlet a stáhnul přitom Koraye Güntera.
42'
Dobrý poločas nehraje Adrien Tameze. Znovu při bránění fauloval, přičemž metr dnešního utkání je skutečně benevolentní.
41'
Přes Bonifaziho se neprotlačil Giovanni Simeone a brankář Łukasz Skorupski si této defenzivní práce cení natolik, že si se svým spoluhráčem okamžitě běžel plácnout.
40'
Na poslední zakončení nebude Antonín Barák vzpomínat dlouho. Český záložník svým volejem míč nechtěně odevzdal.
39'
Výtečný falešný pohyb zvládnul Davide Faraoni a vyřadil tak celou obrannou složku. Jeho narážečka s Antonínem Barákem se povedla také, jenže pak prvně jmenovaný nenašel nikoho na středu šestnáctky.
38'
Obrana zapracovala už v zárodku akce. Na hranici malého vápna pak mířil další míč, který si ovšem bez problému stáhnul Lorenzo Montipò.
37'
Faulu se dopouští Giovanni Simeone, který se snažil pomoct návratem do defenzivy. Centr do šestnáctky pošle Musa Barrow.
36'
Před vápno míč načepoval Kevin Bonifazi a Marko Arnautović tradičně mohutnou postavou zpracoval. Navíc se mu vydařila prostrkávačka na Barrowa, ten ovšem nevytáhnul ideální vzdušný pas.
35'
Chvíli to vypadalo, jako by se týmy rozhodly pro nohejbalovou partii přes půlící čáru. Stále není jasné, kdo získá míč na znatelnější dobu.
34'
A konečně jsme se dočkali úvodního střeleckého pokusu! Marko Arnautović opět připravil svým pohybem dobrou pozici a Musa Barrow ze střední vzdálenosti protáhnul Lorenza Montipòa. S následným rohem už si obrana poradí.
33'
Teď si odpískání faulu vyloženě vymodlil Marko Arnautović, kterého přidržel Paweł Dawidowicz. Rozhodčí začíná urputný duel pomalu ztrácet.
32'
Ani hlavou přesně nezakončil Kevin Bonifazi, který si takticky počkal před obrannou řadou soupeře. Neměl to vůbec jednoduché, takže ho trenér určitě kárat nebude.
31'
Zezadu inkasoval tvrdý direkt Lorenzo De Silvestri a okamžitě si také nahlas postěžoval. Viník se stává Darko Lazović a Bologna disponuje slušnou standardní situací pro centr.
30'
Domácí jsou hodně zklamaní, jelikož po přihrávce Arnautoviće pálí těsně vedle brány Roberto Soriano. Střela z hranice pokutového území možná lehce lízla tyčku, každopádně do sítě se nevejde. Po půlhodině hry se stále čeká na první přímé zakončení.
29'
Hezký průnik stopnul Musa Barrow, jelikož už neviděl způsob, jak pokračovat ve své krasojízdě.
28'
Tentokrát úspěšný zákrok předvádí Gary Medel, kterého už neobskočil Gianluca Caprari. Právě od něj se pak míč odráží do zámezí.
27'
Dobrou akci hostů zastavuje včasným zákrokem ve vápně Nicolás Martín Domínguez. Kdyby nestál na svém místě, mohli jsme sledovat první střelu mířící na branku.
26'
Emoce vzplály u Marka Arnautoviće, který sudímu ukazuje, že byl během posledního driblinku pětkrát faulován.
25'
Zdlouhavou kombinaci na útočné polovině se pokouší vytěžit Ivan Ilić, ale přihrávku vpřed nedokázal dále nabídnout Koray Günter.
24'
Domácí se nyní znovu spíše brání, Lorenzo De Silvestri byl hodně rád, že se mu podařilo odkopem vybojovat autové vhazování.
23'
Nyní byl Faraoni asistenci ještě blíže. Na jeho nabídku si naskakoval Antonín Barák, ovšem obránci ho rozhodili. Rohový kop nezvládl ideálně Ivan Ilić.
22'
Další zásilka Davideho Faraoniho minula hlavu Simeoneho o centimetry. Gianluca Caprari se z druhé strany trefuje jen do rukavic brankáře, všemu ale předcházel ofsajd.
21'
První významnější moment má na svědomí Mattias Svanberg, který si s kolegou vyměnil míč a zkoušel technický obstřel na zadní tyč. Meruna se v poslední chvíli vytočila mimo rozsah tří tyčí.
20'
Další protesty přijímá rozhodčí Pezzuto, který nastavuje hodně volný metr. Antonín Barák se musel vypořádat s nepříjemnou kravatou.
19'
Gary Medel vyburcoval spoluhráče k tomu, aby zamířili na útočnou polovinu, centr se mu nicméně hrubě nedaří.
18'
Hosté trochu zariskovali a dlouhý aut Faraoniho na Lazoviće málem ukradl Marko Arnautović. Nakonec ale jen zklamaně zůstal sedět na trávníku poté, co mu nevyšel skluz.
18'
Z levé strany se snažil odcentrovat Aaron Hickey, jenže získal jen autové vhazování.
17'
V ostrém hlavičkovém souboji uspěl Faraoni nad Hickeym, pak si ovšem nerozuměl se svými kumpány. Nákop vpřed se stává kořistí Bologny.
16'
Nyní se pas dokutálel až do náruče Lorenza Montipòa, který má tak vůbec první práci. Jeho protějšek zatím na významnější kontakt s míčem musí čekat.
15'
Rozhodčí klidní Tamezeho, který se dopustil zbytečného faulu a ještě si neodpustil protesty. Rozehrává Mattias Svanberg.
14'
Zajímavou kombinaci zhatil až Adrien Tameze, který si vybral špatně. Z protiútoku ovšem nezaprší, jelikož do strany nepřehrál míč dobře Roberto Soriano. Taky že se všem ihned omlouvá.
13'
Jen to zahučelo poté, co Antonín Barák servíroval další přihrávku do vápna. Na hrotu aktivní Giovanni Simeone ve skluzu nezasáhl.
12'
Arnautović nečekaně proskočil kolem svého strážce a prodloužil skákavý balon. Zato Musa Barrow už mnoho povyku nenadělal.
11'
Dlouho se na míči držel Antonín Barák, nakonec si vybral přihrávku do strany na Faraoniho, kterému tak chtěl vrátit službu. Jak ukázal opakovaný záběr, krajní záložník hostů už stál v ofsajdu, nicméně píská se až faul Simeoneho.
10'
I když se za přihrávkou musel vracet Davide Faraoni, povedlo se mu míč poslat na Antonína Baráka. Jeho pas skončil na hranici vápna, odkud už pálil Adrien Tameze. Bohužel pro Veronu míří jen do bloku.
9'
Vůbec poprvé v této sezoně nastupuje za Hellas Giovanni Simeone a jeho hlad je znát. Nyní se zjevil za obranou, ale při zpracování ho načapal Gary Medel.
8'
Přihrávka Marka Arnautoviće šla Robertu Sorianovi pouze na paty, nicméně domácí začínají zvyšovat obrátky. Musa Barrow téměř obešel Dawidowicze, z toho mohla být velká komplikace pro hosty.
7'
Centr Lazoviće skončil na boční síti brány. Domácí fanoušci se zlobí, že záložník soupeře v akci pokračoval, přestože na trávníku v té chvíli ležel jeho zraněný kolega Giovanni Simeone.
6'
Na zadní tyči sice naskakoval Musa Barrow, ale z úrovně brankové čáry mohl jen těžko zasáhnout svůj cíl. První standardní situace radost nepřináší.
6'
I když centr nedokázal doručit Roberto Soriano, bude z toho první domácí roh.
5'
Domácí se snaží uklidnit situaci kombinací, ale v jejich hře je hodně zmatku. Nicolás Martín Domínguez musel po zbrklé přihrávce Aarona Hickeyho vyvézt míč na svou půlku.
3'
Odmítnutí s respektem přijal Darko Lazović, raději se tedy vrací přihrávkou na svou polovinu. Giovanni Simeone pak znovu úspěšný při napadání a Verona si začíná budovat zajímavou pozici.
2'
Svým skluzem v šestnáctce hodně riskoval Gary Medel, ale faul se nepíská. Soupeře zkoušel účinně motat Gianluca Caprari, chybělo akorát zakončení.
2'
Po pravé straně se neprotáhnul Riccardo Orsolini. Týmy sotva vylezly ze šaten, takže velká paráda od úvodních vteřin se asi čekat nedá.
1'
Hned dvakrát o míč přišel Marko Arnautović. Poprvé to možná bylo i vinou lehkého faulu, sudí ovšem podobné zákroky odmítá pískat.
1'
Úvodní výkop se nám poněkud zdržel, teď už jsou ale hráči připraveni k boji a Giovanni Simeone také okamžitě zkoušel napadat rozehrávku domácích.
1'

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Medel, Bonifazi, Hickey – R. Soriano, Svanberg, Domínguez – Orsolini, Arnautović, Barrow.
Náhradníci: F. Bardi – N. Sansone, Soumaoro, Skov Olsen, Mbaye, Dijks, van Hooijdonk, Binks, Amey, Vignato, Santander, Theate.

Hellas Verona FC: Montipò – Dawidowicz, Günter, Casale – Faraoni, Ilić, Tameze, Lazović – Barák, Caprari – Simeone.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Cancellieri, Magnani, Hongla, Çetin, Ceccherini, N. Kalinić, Bessa, Lasagna, Ragusa.

Rozhodčí: Pezzuto – Baccini, Bercigli.
Zápas na Stadio Renato Dall'Ara začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Ivano Pezzuto, kterému budou na pomezí asistovat Giovanni Baccini a Filippo Bercigli.
Hellas Verona FC

Hosté jsou totiž po dvou zápasech stále na nule a patří jim 19. místo. Verona sice hrála dvakrát doma, jenže v prvním kole padla se Sassuolem 2:3 a poté nestačila na Inter Milán. Vedla sice už od 15. minuty po gólu Iliće, jenže těsně po návratu z kabin srovnal Martínez a v závěru výsledek otočil dvěma góly Correa. Hellas tak musí už od úvodu nového ročníku hledat zlepšení, aby tým nespadl do krize. Dnes má další pokus.

Odehrané zápasy

Verona – Sassuolo 2:3
Verona – Inter Milán 1:3
Bologna FC

Domácí tým je po dvou odehraných zápasech na osmém místě tabulky se ziskem čtyř bodů, vstup do sezóny tak byl docela povedený. V prvním kole se Bologna představila doma proti Salernitaně a vyhrála těsně 3:2. V tom druhém si klub vyjel na trávník Atalanty a diváci se v tomto duelu gólu nedočkali. Dnes bude Bologna velkým favoritem, soupeři totiž začátek kové sezony nevyšel.

Bologna – Salernitana 3:2
Atalanta – Bologna 0:0
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 3. kola mezi týmy Bologna FC a Hellas Verona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62