Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Udinese - 18. prosince 2021   20:45

0:4
(0:2)
Udinese
4' Makengo  (Udogie) • 45' Deulofeu   • 50' N. Molina   • 69' Deulofeu  (Makengo)
Cagliari
Cragno – Ceppitelli (70. Zappa), Godín, Carboni (46. M. Cáceres) – Nández (46. K. Baldé), Bellanova, Grassi, Marin, Dalbert (46. Lykogiannis) – Pavoletti (70. Deiola), João Pedro (C).
F. Maresca – D. Imperiale, M. Lombardi
Unipol Domus (Cagliari).
Udinese
Silvestri – Becao, Nuytinck (C), Samir – N. Molina (80. Soppy), T. Arslan (75. Jajalo), Walace, Makengo, Udogie (80. Zeegelaar) – Beto (87. Samardžič), Deulofeu (75. Pussetto).

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 0:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:14.
Domácím dnes nebylo přáno, ani ve druhém poločase se gólu nedočkali. Naopak hosté se prosadili hned v jeho úvodu a tím zřejmě definitivně zlomili soupeřův odpor. Ten navíc od 66. minuty dohrával v oslabení, čehož hráči Udinese využili a přidali ještě jeden zásah. Trápení Cagliari tak pokračuje dál, zatímco Udinese může být spokojeno.
90+1'
90'
Ačkoliv teď se jim málem zdařil rychlý útočný výpad. Brandon Soppy ale tvrdou ranou z pravé strany trefil pouze boční síť. V jednu chvíli to vypadalo, že se hosté dočkali pátého zásahu.
89'
Hráči Udinese nikam nepospíchají, spíš už jen šetří čas.
87'
Málem tu byl pátý gól, Ignacio Pussetto se ale nedostal ke střele a ani se mu nepovedlo přihrát.
87'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Beto, přichází Lazar Samardžič.
85'
Nakonec z toho byl centr před bránu, který byl odvrácen na pravou stranu, tam se k balónu dostal Alessandro Deiola, jenž jej adresoval přímo do rukavic připraveného Silvestriho.
85'
Domácí mohou zaznamenat aspoň čestný úspěch, zahrávat budou přímý kop.
84'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Becao (Udinese Calcio).
83'
Marvin Zeegelaar se málem dostal do šance, už už se dostával ke střele, ale přeci jen na tečovaný míč nedosáhl.
81'
João Pedro je frustrován, hodně vyčinil Makengovi, který po jeho ataku zůstal na trávníku.
81'
Hosté kombinují u svého velkého vápna, myslím si, že o jejich vítězství nemůže být pochyb.
80'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Brandon Soppy.
80'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Iyenoma Destiny Udogie, přichází Marvin Zeegelaar.
80'
Útok domácího celku končí míčem v zámezí. Chystá se další střídání na straně Udinese.
78'
Hráči Cagliari reklamovali ofsajd, ten se nekonal, ale domácí získávají míč do své moci.
76'
Domácí si faul nevymodlili, musí proto rychle zpátky.
75'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Ignacio Pussetto.
75'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Mato Jajalo.
74'
Beto se snažil zpracovat ze vzduchu míč pro dobíhajícího Gerarda Deulofeua, ale to se mu nepodařilo.
71'
Žlutou kartu dostává za faul na soupeře Raoul Bellanova (Cagliari Calcio).
70'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Pavoletti, přichází Alessandro Deiola.
70'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luca Ceppitelli, přichází Gabriele Zappa.
70'
Žlutou kartu dostává Gerard Deulofeu (Udinese Calcio), zřejmě za nesportovní chování.
69'
Udinese právě vstřelilo branku!
Teď už se hosté radují a byl to výstavní gól. GERARD DEULOFEU dostal přihrávku k rohu velkého vápna odkud střílel do vzdálenějšího horního rohu brány a trefil se parádně. Alessio Cragno se natahoval zbytečně.
69'
Beto přihrál z levé strany před bránu, kam naběhl jeden z jeho spoluhráčů, ovšem ten si nedokázal zpracovat přihrávku a míč mu utekl.
67'
Walace střílel z dálky na vzdálenější tyč, kterou o kousek minul. Málem to bylo už 0:4.
66'
Jean-Victor Makengo byl faulován, provinil se znovu Răzvan Marin (Cagliari), který vidí druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu. Zbytečně tak oslabuje své barvy.
65'
Raoul Bellanova přes soupeře nepřešel, snažil se ještě přihrát, ale ani v tom nebyl úspěšný.
63'
Bram Nuytinck se snaží získat pro své barvy čas a tak padl na zem a vyžádal si ošetření, třebaže k tomu neměl žádný důvod.
62'
Po rohovém kopu hlavičkoval Leonardo Pavoletti, ale míč adresoval jen do protihráče, který stál před ním.
62'
Babis Lykogiannis se už dostával do šance, Iyenoma Destiny Udogie ale stihl míč zakopnout za lajnu.
60'
Dlouhý nákop zaletěl za hostující svatyni, Marco Silvestri míč pohlídal v cestě do zámezí.
59'
Beto balón před postranní lajnou nedostihl, ten tak získává domácí tým.
58'
João Pedro střílel levačkou na vzdálenější tyč, ale míč až k bráně nedoputoval.
58'
Domácí zakombinovali před velkým vápnem, centr před bránu byl ale odvrácen hostující obranou.
56'
Jean-Victor Makengo byl faulován ve středovém kruhu, jeho tým tak může v klidu rozehrát.
54'
Jean-Victor Makengo se málem dostal do samostatného úniku, skluzem zabránil šanci v poslední chvíli jeden z domácích fotbalistů.
53'
Míč drží tým Cagliari, ale jeho veškeré útočné snahy přicházejí vniveč.
50'
Hosté vedou už o tři góly. NAHUEL MOLINA se dostal k odraženému balónu a pravačkou jej čistým průstřelem poslal na levou stranu brány, kde byl volný prostor a kam brankář soupeře nedosáhl.
49'
Udinese bude vhazovat na útočné straně a rozehrávku oddaluje.
46'
Hned na úvod druhé půle zůstává na trávníku ležet Samir.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Dalbert, přichází Babis Lykogiannis.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Andrea Carboni, přichází Martín Cáceres.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Keita Baldé.
46'
Zápas zatím jde podle předpokladů, hosté začali aktivněji a po chybě v domácí rozehrávce šli do vedení. Domácí se poté začali více snažit, ale žádná z jejich akcí gólem neskončila, naopak hosté trpělivě vyčkávali a v závěru byli odměněni druhou trefou. Do kabin tak mohou odcházet spokojeni, ale vyhráno jistě ještě nemají.
45+3'
45+2'
João Pedro sice prostřelil zeď, ale ta jeho pokus ztlumila a Marco Silvestri tak měl ulehčenou práci, míč schoval do náruče.
45+2'
I domácí mají v závěru možnost snížit z přímého kopu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Hosté rozehráli přímý kop, GERARD DEULOFEU zamířil přes zeď přesně k bližší tyči, kam se Alessio Cragno stihl jenom ohlédnout. Domácí tak těsně před odchodem do kabin inkasují tvrdý úder.
43'
Žlutou kartu dostává Dalbert (Cagliari Calcio), jenž fauloval unikajícího Udogieho.
42'
Příliš přetažený míč letí za hostující svatyni a Marco Silvestri s rozehrávkou jistě pospíchat nebude.
40'
Bram Nuytinck se dostal ke střele z otočky, míč se odrazil od jednoho z domácích hráčů k brankáři Cagliari.
40'
Hosté budou zahrávat standardku poblíž pravé hranice velkého vápna.
39'
Žlutou kartu dostává Răzvan Marin (Cagliari Calcio), který udeřil do obličeje jednoho z protihráčů.
38'
Alessio Cragno musel zasáhnout proti tvrdé střele z levé strany, podržel svůj tým a míči nedovolil projít.
37'
Rohový kop pro Udinese.
36'
Rodrigo Becao se dostal do zakončení z pravé strany, ale do střely vložil nohu jeden z bránících obránců a z šance tak nebylo nic. Navíc to byl nejspíš ofsajd.
35'
Po pauze se hraje dál, fauloval domácí tým a hosté rozehrají standardku na jejich polovině.
33'
Na trávníku zůstává po faulu Beta ležet jeden z hráčů Cagliari a nevypadá to s ním příliš dobře.
30'
Po krátké pauze se může pokračovat. Jak už bylo řečeno, hosté budou vhazovat.
28'
Domácí se hodně rozčilují, že zákrok na Nándeze na pravém křídle nebyl označen jako faul a soupeř bude navíc vhazovat.
27'
Andrea Carboni špatně přihrával, jeho tečovaný pas skončil za postranní čárou.
26'
Stále stejný scénář, hra se odbývá daleko od obou branek a k vidění je spíše nudná podívaná.
23'
Tolgay Arslan špatně přihrával a míč odeslal jen k domácímu gólmanovi. Pak se na sebe hodně rozčiloval.
22'
Domácí vyrazili dopředu, soupeř fauloval a rozehrávat se bude ze středového kruhu.
21'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, chvíli drží míč domácí, pak zase hosté, ale šance k vidění nejsou.
19'
Domácí nadále u balónu, ale příliš daleko soupeřovy svatyně.
17'
Marco Silvestri si vyběhl pro balón k hranici velkého vápna a nikam nepospíchá.
16'
U míče hráči Udinese, kteří hledají cestu k bráně.
14'
Dalbert poslal dlouhý aut až před bránu, kde hlavou tečoval míč jeden z jeho spoluhráčů, ale žádné nebezpečí z toho pro hosty nebylo.
12'
Hosté se faulu před hranicí velkého vápna nedovolali, hra pokračuje dál.
10'
Marco Silvestri si vyběhl na pravou stranu pro volný míč, chvíli váhal, ale přeci jen jej nakonec uklidil do rukavic.
9'
Faul domácího celku nezůstal nepovšimnut. Hosté rozehrají ze své strany.
8'
Ovšem teď předvedli parádní kombinaci, kterou zakončoval střelou zblízka Leonardo Pavoletti, Marco Silvestri však výborně zasáhl a vytěsnil míč nad břevno. Jeho spoluhráči reklamovali ofsajd, ale ten nebyl.
6'
Domácí kombinují na své polovině, zatím toho směrem dopředu moc nepředvedli, prakticky nic.
4'
Na gól se příliš dlouho čekat nemuselo. Domácí vyrobili chybu při rozehrávce od své brány, po následné kombinaci hostů se mezi dvěma protihráči dostal ke střele po zemi JEAN-VICTOR MAKENGO a míč, i trochu se štěstím, poslal do pravého dolního rohu brány, kam Alessio Cragno nedosáhl.
3'
Gerard Deulofeu na pravém křídle neudržel míč na kopačce, ten mu utekl do zámezí.
2'
Brankář hostů si dovolil parádu a zakličkoval před dobíhajícím soupeřem. Záměr se mu vydařil, ale jistě zahrál na nervy svým spoluhráčům.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Ceppitelli, Godín, Carboni – Nández, Bellanova, Grassi, Marin, Dalbert – Pavoletti, João Pedro (C).
Náhradníci: S. Aresti, B. Radunović – M. Cáceres, Altare, Lykogiannis, Zappa, Obert, Deiola, Faragò, Pereiro, Ch. Oliva, K. Baldé.
Trenér: W. Mazzarri.

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Nuytinck (C), Samir – N. Molina, T. Arslan, Walace, Makengo, Udogie – Beto, Deulofeu.
Náhradníci: D. Padelli, Carnelos – N. Pérez, Zeegelaar, De Maio, Soppy, Jajalo, Samardžič, Pussetto, Nestorovski, Forestieri.
Trenér: G. Cioffi.

Rozhodčí: F. Maresca – D. Imperiale, M. Lombardi.
Posledních pět vzájemných zápasů

Udinese – Cagliari 0:1
Cagliari – Udinese 1:1
Cagliari – Udinese 0:1
Udinese – Cagliari 2:1
Cagliari – Udinese 1:2

Cagliari porazilo svého protivníka na svém hřišti naposledy 14. dubna 2018, kdy zvítězilo těsně 2:1. Devět z deseti posledních vzájemných utkání skončilo rozdílem jediné branky.
Udinese Calcio

Hosté jsou o tři místa a sedm bodů lepší, než jejich dnešní protivník. Mimo svůj stadion se jim příliš nedaří, z osmi mačů si přivezli jen šest bodů díky jedné výhře a třem remízám, skórovali v jedenácti případech a o pět branek více inkasovali. Naposledy prohráli 1:3 v Empoli, třebaže o poločase vedli 1:0.
Sedmigólový Portugalec Beto vede tabulku střelců svého mančaftu.
Cagliari Calcio

Domácím patří osmnácté místo, první sestupové, ovšem na Spezii ztrácí jen dva body. Na svém hřišti sehráli dosud devět utkání a připsali si sedm bodů díky jedné výhře a čtyřem remízám, vstřelili dvanáct gólů a o tři více inkasovali. Poslední dva domácí zápasy Cagliari skončily nerozhodně a v obou případech poměrem 1:1.
Nejlepším střelcem mužstva je s devíti góly Brazilec Joao Pedro.
Přeji krásný den. Třemi zápasy dnes bude pokračovat 18. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu souboj týmů, kterým se nedaří a které okupují spodní pozice tabulky, jsou to Cagliari a Udinese. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62