Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Sampdoria - 10. prosince 2021   20:45

Janov
79' Destro (Cambiaso)
1:3
(0:1)
Sampdoria
8' Gabbiadini  (Candreva) • 50' Caputo   • 68' Gabbiadini
Janov
Sirigu – Vanheusden (86. Kallon), A. Masiello (58. Vásquez), Criscito – Ghiglione, Sturaro, Badelj, Hernani (74. Portanova), Cambiaso – Pandev, Ekuban (58. Destro).
Sampdoria
Audero – Bereszyński (69. Dragusin), Jošida, Colley, Augello – Candreva (90+3. Askildsen), Thorsby (77. Chabot), Ekdal, Adrien Silva – Caputo, Gabbiadini (69. Verre).

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:16.
Je konec! Sampdoria ovládla janovské derby a vítězí na půdě Janov CFC 3:1. Hosty poslal do vedení už v osmé minutě Manolo Gabbiadini. Na další šanci jsme museli čekat až do nastavení, kdy Caputo z dobré pozice přestřelil domácí svatyni. Krátce po změně stran se navíc z dorážky prosadil Caputo. V 68. minutě navíc Gabbiaddini parádně přidal třetí branku. Domácí se dočkali alespoň čestné branky, kterou vsítil Destro. Víc už toho ale Janov nestihl.
90+7'
90+5'
Žlutou kartu dostává Julian Chabot (UC Sampdoria).
90+3'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Kristoffer Askildsen.
90+2'
Sturaro poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně jeho pobídka skončila v moci obránců v modrých dresech Sampdorie.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Stefano Sturaro (Janov CFC).
90'
Janov se v závěru usadil na polovině soupeře, ale Criscito centrem z levé strany neoslovil spoluhráče ve velkém vápně.
89'
Hostující Dragusin zvládl souboj s Portanovou, kterého odstavil od míče vynikající poziční hrou. Na stadionu panuje skutečně bouřlivá atmosféra.
88'
Janov zahrával další přímý kop z nadějné pozice. Criscito z levé strany vymyslel centr na malé vápno, ale hostující gólman si pro míč dokráčel.
87'
Střídající Kallon ihned po svém příchodu na trávník táhl akci Janova, ale jeho centr levou nohou skončil na malém vápně, kde zakročila defenziva.
86'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Zinho Vanheusden, přichází Yayah Kallon.
85'
Žlutou kartu dostává Paolo Ghiglione (Janov CFC).
85'
Domácí zahrávali přímý kop. Na centrovaný míč si naběhl Vásquez, ale jeho hlavičku z těžké pozice přizvedl obránce na další rohový kop.
84'
Stefano Sturaro si dal pozor na přihrávku na polovinu soupeře a jednoduše míč zakopl do zámezí. Janov ale potřebuje hrát s míčem na kopačkách.
83'
Tommaso Augello si dal pozor na přihrávku za hostující defenzivu a před rozběhnutým Johanem Vásquezem odkopl míč vysoko na tribunu.
82'
Sirigu vystartoval za hranici velkého vápna a před rozběhnutým soupeřem míč odkopl na tribunu. Vhazovat bude hostující Sampdoria.
81'
Do rozehrávky Sampdoria se také musel zapojit také brankář. Jeho nákop směřoval na Caputa, ale toho dobře uhlídal domácí stoper.
79'
Janov právě vstřelil branku!
Domácí celek se nakonec také dočkal alespoň čestného zásahu. Na nadýchaný centr na malé vápno si naběhl MATTEO DESTRO, který v tísni hlavou usměrnil balón k tyči!
78'
Sirigu poslal přihrávku na pravou stranu, ale tam neměl spoluhráče v tmavém dresu. Sampdoria tak zadarmo získala vhazování na domácí polovině.
77'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Julian Chabot.
76'
Augello uspěl v souboji na polovině hřiště, nicméně už nedokázal přihrát na rozběhnutého Thorsbyho.
75'
Thorsby fauloval v souboji na polovině hřiště, nicméně domácí hráč neposlal míč do prostoru, kde by byl někdo v modrém dresu.
74'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Hernani, přichází Manolo Portanova.
73'
Sampdoria kombinuje s míčem na polovině hřiště, nicméně hráči v modrém nemají moc prostoru. Domácí začínají hrát příliš důrazně.
71'
Domácím fanouškům se vývoj duelu vůbec nepozdává. Příznivci Janova dávají svou nevoli najevo hlasitým pískotem.
69'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Radu Dragusin.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Valerio Verre.
68'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Tak pozor! Branka Sampdorie je nakonec uznána! Po rychlé akci přiletěla do pokutového území přihrávka z levé strany a MANOLO GABBIADINI i s pomocí teči obránce dostal míč do sítě!
68'
Hosté sice opět dopravili míč do sítě, ale branka zatím nemůže platit! Rozhodčí zřejmě odhalil ofsajd.
67'
Ekuban dostal přihrávku na levou stranu, kde se dobře zbavil obránce, nicméně jeho přenesení hry skončilo u soupeře.
66'
Sampdoria už se nikam nežene a snaží se koncentrovat spíše na pozornou defenzivu. Fotbalisté v modrém brání ve vysokém počtu.
65'
Tak jsem to zakřikl! Důrazný Goran Pandev se v pokutovém území otočil kolem obránce, ale jeho rána levačkou proskákala kolem zadní tyčky!
64'
Domácí fanoušci i přes nepříznivý stav ženou hráče Janova do útoku. Defenziva Sampdorie ale brání v pevném bloku a domácí nepouští do šancí.
63'
Ekuban si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, kde si míč skvěle pokryl tělem a sklepl jej na spoluhráče.
62'
Domenico Criscito po pravém křídle prošel na hranici velkého vápna, odkud poslal pobídku do šestnáctky, nicméně neoslovil spoluhráče.
61'
Do rozehrávky domácího celku se musel zapojit také brankář Sirigu. Pod tlakem ale nakopl míč jen do míst, kde kralovali zadáci Sampdorie.
60'
Je za námi hodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačné utkání. Hostující Sampdoria bez problémů kráčí za vítězstvím.
59'
Mattia Destro se hnal po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, ale vrátil se s ním obránce, který mu čistým skluzem ukopl míč do autu.
58'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Caleb Ekuban, přichází Mattia Destro.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází Johan Vásquez.
57'
Domenico Criscito se na pravé straně dostal k volnému míči, který poslal před branku, kde však nebyl nikdo v tmavém dresu Janova.
56'
Na hřišti doslova srší emoce. Criscito dalším faulem zastavil rodící se útok Sampdorie. Hlavní rozhodčí si nemůže stěžovat na nedostatek práce.
55'
Thorsby fauloval na polovině hřiště, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Sudí nařídil rozehrávku pro Janov.
54'
Adrien Silva se na vlastní polovině dostal k volnému míči a pod tlakem jej nakopl na polovinu soupeře. Ani jeho nákop skončil u obránců.
53'
Andrea Masiello na pravé straně získal volný míč, který ihned poslal na pravou stranu, ale defenziva Sampdorie se dokázala rychle vrátit.
52'
Sudí si ještě nechal od kolegy u videa potvrdit, že akci nepředcházel ofsajd. Branka tak skutečně platí.
50'
Sampdoria krátce po přestávce přidává svou druhou branku! Hosté udeřili po rychlém protiútoku. Přihrávku na pravou stranu dostal Candreva, jehož ránu Sirigu vyrazil jen před sebe a dobíhající FRANCESCO CAPUTO míč doklepl do sítě!
49'
Mohlo být vyrovnáno! Na hranici velkého vápna se do míče opřel Hernani, ale jeho technický projektil prosvištěl kousek nad horní tyčí!
48'
Sirigu vyrazil na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí brankář našel Sturara, ale ten akci zbrzdil.
47'
Tommaso Augello byl faulován na levé straně hrací plochy, nicméně podle rozhodčího to nebyl nedovolený zákrok na žlutou kartu.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Janov se ihned vydal do útoku, ale domácí defenziva si s nákopem poradila.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Sampdoria. Hosty poslal do vedení už v osmé minutě Manolo Gabbiadini. Na další šanci jsme museli čekat až do nastavení, kdy Caputo z dobré pozice přestřelil domácí svatyni. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45+2'
45+2'
Sampdoria mohla v závěru prvního poločasu podruhé udeřit! Na přihrávku do velkého vápna si naběhl Caputo, ale z dobré pozice poslal míč nad břevno!
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Sampdoria se dostala do útoku po levé straně. Caputo ještě hlavou prodloužil míč do velkého vápna, ale před Gabbiadinim jej do rukavic schoval vyběhnutý Sirigu.
44'
Domácí pro změnu kopali roh. Prudký centr přiletěl k přední tyči, odkud jej nikým neatakován odkopl do bezpečné vzdálenosti Majo Jošida.
43'
Domácí Janov zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Nadýchaný centr se snesl ke vzdálenější tyči, ale tam se k zakončení nedostal nikdo v červenomodrém.
41'
Sampdoria už opět kombinuje kolem velkého vápna domácího celku, nicméně ani hosté se v závěru prvního poločasu nedostávají do zakončení.
40'
Caputo se tlačil vpřed po pravém křídle, ale na poslední chvíli se mu pod nohy položil obránce, který jeho pobídku chytře odehrál do zámezí.
39'
Hra je znovu přerušena! Silva zůstává ležet na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře. Hostující hráč se drží za pravé rameno.
38'
Také Adrien Silva byl při další akci hostujícího celku faulován při průniku do pokutového území. Zákrok na hostujícího záložníka se obešel bez karty.
37'
Silva na polovině hřiště uspěl v hlavičkovém souboji, nicméně prodloužil balón jen do míst, kde nebyl nikdo v modrém dresu Sampdorie.
36'
Domácí celek zahrával přímý kop z pravé strany hřiště. Centr se snesl na malé vápno, ale tam se do zakončení nedostal nikdo v dresu Janova.
35'
Žlutou kartu dostává Morten Thorsby (UC Sampdoria).
34'
Albin Ekdal si ve vápně naskočil na povedený centr z pravé strany, jenže musel zakončovat v záklonu, což si Salvatore Sirigu s přehledem pohlídal.
33'
Augello už je zpátky na trávníku a ihned se zapojil do ofenzivního výpadu svého mužstva. Jeho centr z levé strany však skončil na hrudi obránce.
32'
Augello odchází po předchozím zákroku v doprovodu zdravotníků za postranní čáru a bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda zasáhne zpět do hry.
31'
Badelj dohrál jednoho ze soupeřů šlapákem a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu. Na hřišti se ale pomaličku přiostřuje.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velký souboj. Sampdoria se sice v úvodu dostala do vedení, ale od té doby hraje spíše domácí Janov.
29'
Masiello diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hřiště. Domácí fotbalisté se sice snaží nabízet, ale defenziva Sampdorie si je dobře hlídá.
28'
Další akce Sampdorie už skončila o něco lepší střelou. Augello si míč navedl na levačku a vyslal přízemní projektil. Sirigu byl u pravé tyčky včas.
27'
Goran Pandev si v pokutovém území naběhl na centr z levé strany a sklepl míč pod sebe. Následné zakončení hostů ale vůbec nestálo za řeč.
26'
Antonio Candreva na pravé straně vhazoval v blízkosti velkého vápna, nicméně jeho pobídka skončila na hrudi dobře postaveného Masiella.
25'
Paolo Ghiglione po pravé straně prošel do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr skončil u prvního obránce Sampdorie. Domácí se zatím prakticky nedostávají do zakončení.
24'
Ekuban si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, kde ustál tvrdý souboj a přihrál na levou stranu. Následně centroval Criscito, jehož pobídka skončila na tribuně.
23'
Zinho Vanheusden si před napadajícím Gabbiadinim pomohl malou domů. Stoper Janova zapojil do hry Sirigua, který hru přenesl dlouhým nákopem na levou stranu.
22'
Bartosz Bereszyński dostal přihrávku na pravou stranu a bez problémů míč nakopl na polovinu soupeře. Jeho nákop ale bez problémů zpracoval Thorsby.
21'
Sampdoria se dostala do blízkosti velkého vápna, ale Candreva v souboji u rohového praporku přišel o míč. Domácí fanoušci se také probudili.
20'
Ani další standardní situace nepřinesla domácímu Janovu pozici pro zakončení. Vysoký centr z levé strany prolétl šestnáctkou bez jakékoliv teče.
19'
Právě aktivní Ekuban se tlačil do pokutového území, nicméně jeho ránu levačkou pozorný hráč v modrém dresu Sampdorie tečoval na rohový kop.
18'
Jošida si dal pozor na napadajícího Ekubana a před útočníkem domácího celku nakopl míč na pravou stranu. Janov ale v posledních minutách zlepšil svůj výkon.
17'
Janov se dostal do blízkosti velkého vápna, ale ani kombinace domácího celku po křídle nepřinesla centr do nebezpečného prostoru. Hráči v modrém brání důrazně.
16'
Janov zahrával rohový kop. Centr od rohového praporku se snesl na malé vápno, kde bez problémů zakročila defenziva Sampdorie.
15'
Candreva táhl útok Sampdorie po pravém křídle, ale jeho pobídka před branku skončila na noze prvního hráče v tmavém dresu.
14'
Domácí se usadili na polovině Sampdorie, ale kombinace Janova skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu hrací plochy.
12'
Domácí útočník Ekuban si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, jenže neměl podporu svých spoluhráčů. Proti přesile hráčů Sampdorie míč dlouho neudržel.
11'
Domácí se chtěli probít do rychlého protiútoku, ale akce skončila útočným faulem rozběhnutého útočníka. Rozehrávat bude Sampdoria.
10'
Hostující celek pokračuje v dobrém vstupu do dnešního souboje. Sampdoria se po vstřelení úvodní branky nastěhovala kolem velkého vápna soupeře a hledá skulinku v defenzivě svého rivala.
8'
Hostující celek se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! Sampdoria tak potvrzuje svůj vydařený vstup do duelu. MANOLO GABBIADINI si naběhl na povedený centr z úrovně penalty parádně zakončil!
7'
Sampdoria zahrávala další přímý kop, jenže vysoký centr z pravé strany hrací plochy prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče.
6'
Na opačné straně se snažil odcentrovat Andrea Masiello, ale ani jeho nadýchaná pobídka nenašla zakončujícího hráče. Defenzivy jsou v úvodu pozorné.
5'
Aktivní Candreva opět podpořil ofenzivu Sampdorie, ale jeho centr z pravé strany se zakroutil pouze do rukavic připraveného brankáře.
4'
Antonio Candreva zahrával přímý kop hostujícího celku, ale jeho pobídka nenabrala dostatečnou výšku. První hráč ve zdi míč srazil do bezpečí.
3'
Stopeři hostujícího mužstva kombinují v zadních řadách a snaží se uklidnit rozehrávku. Sampdoria je zatím o něco aktivnější a tlačí se vpřed.
2'
Masiello prošel na polovinu soupeře, nicméně při průniku do pokutového území si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude Sampdoria.
1'
Hostující Sampdoria obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Janovské derby dnes dostává náboj v podobě duelu o záchranu.
1'

Janov CFC: Sirigu – Vanheusden, A. Masiello, Criscito – Ghiglione, Sturaro, Badelj, Hernani, Cambiaso – Pandev, Ekuban.
Náhradníci: Marchetti, Šemper – Bani, Behrami, Biraschi, Destro, Galdames, Kallon, Sabelli, Portanova, A. Touré, Vásquez.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Jošida, Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Ekdal, Adrien Silva – Caputo, Gabbiadini.
Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Askildsen, Depaoli, Ciervo, Dragusin, A. Ferrari, Chabot, Murru, Quagliarella, Verre, Yepes..
Janov CFC

Druhý janovský celek je na tom ještě hůře. Domácí Janov totiž v šestnácti zápasech získal jen deset bodů a patří mu devatenáctá pozice ligové tabulky. Hůře je na tom s osmi body jen Salernitana. Na záchranu navíc Janov ztrácí dva body. Na svém hřišti navíc Janov v dosavadním průběhu sezóny získal pouze tři body. Na vítězství navíc čeká od začátku září. Naposledy padl výsledkem 0:2 na půdě Juventusu.
UC Sampdoria

Hostující Sampdoria ani v letošním ročníku nepodává příliš povedené výkony. Po šestnácti odehraných duelech má Sampdoria na kontě jen patnáct bodů a patří jí patnáctá pozice Serie A. Na sestupové pozice má Sampdoria k dobru náskok pěti bodů. Hosty ale trápí hlavně defenziva. Dosud inkasovali už třicet dva branek. Poslední dva duely navíc Sampdoria prohrála. Po porážce ve Florencii padla v posledním kole výsledkem 1:3 s Laziem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Janovem CFC a Sampdorií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62