Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Bologna - 12. února 2022   15:00

Lazio
13' Immobile  • 53' Zaccagni (Luis Alberto) • 63' Zaccagni (Lazzari)
3:0
(1:0)
Lazio
Strakoša – Lazzari, Luiz Felipe, Patric (78. S. Radu), Marušić – S. Milinković-Savić (82. Bašić), Lucas Leiva (66. Cataldi), Luis Alberto – Pedro, Immobile (66. Felipe Anderson), Zaccagni (78. Moro).
Piccinini – Bottegoni, Zingarelli
Stadio Olimpico, Řím
Bologna
Skorupski – Soumaoro (58. Bonifazi), Medel, Theate – Hickey (78. Vignato), Svanberg, J. Schouten (66. Aebischer), Dijks (46. Kasius) – R. Soriano (46. Musa Barrow) – Orsolini, Arnautović.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:16.
Je konec. Lazio zvítězilo nad Bolognou pohodlně 3:0. Už ve 13. minutě šli domácí do vedení, když se k pokutovému kopu postavil Immobile a bez problémů ji proměnil. Následně byli domácí lepším celkem, ale žádnou větší možnost ke skórování jsme neviděli. Do druhé půle domácí vstoupili rovněž aktivněji a v 53. minutě je poslal do dvoubrankového vedení Mattia Zaccagni. V 63. minutě se Mattia Zaccagni prosadil také podruhé a bylo to 3:0. V 73. minutě se Anderson dostal ke střele, ale tu hostující gólman vyrazil.
90+4'
90+3'
Denso Kasius se snažil prodrat po pravé straně, ale tam místo nebylo.
90+2'
Útočný faul Bologně zastavil celou akci.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
89'
Domácí kontrolují konec zápasu bez problémů.
87'
Nyní už se opět pokračuje a Lazio dohraje zápas v deseti, protože už nemůže vystřídat.
85'
Nyní má domácí hráč Manuel Lazzari zdravotní problémy a je ošetřován.
84'
Další špatný nákop Bologně a míč se tak dostal znovu jen do rukou brankáře Strakoše.
82'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Toma Bašić.
81'
Bologna je opět pod velkým tlakem římského celku.
80'
Střela domácího hráče zpoza vápna letěla pouze vedle brány soupeře.
79'
Znovu se Lazio dostalo dopředu středem hrací plochy, ale nakonec z toho byla špatná přihrávka.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Patric, přichází Stefan Radu.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Raúl Moro.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Emanuel Vignato.
75'
Další nepřesný centr z kopačky hostujícího hráče končí jen u brankáře Strakoši.
73'
Následný centr ale nabídl pouze rychlý brejk Bologni, ovšem střela Barrowa zpoza vápna letěla vedle.
72'
Posléze přišlo zakončení z pravé strany vápna od Felipe Andersona, ale Łukasz Skorupski předvedl skvělý zákrok!
71'
Římský celek se opět dokázal dostat k míči na své polovině a jde dopředu.
69'
Bologna má problémy vůbec se dostat ze své poloviny a další přihrávka končí v zámezí.
68'
Střela hostů zpoza vápna byla zblokována domácí obranou.
66'
Tentokrát se Lazio dopustilo jen útočného faulu a u míče bude soupeř.
66'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Anderson.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Michel Aebischer.
63'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení 3:0 a o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto! MATTIA ZACCAGNI dostal fantastickou přihrávku z pravé strany do vápna a následně zakončil do poloprázdné svatyně a připisuje si druhou trefu v dnešním zápase.
61'
Hosté jsou po druhé obdržené brance aktivnější, ale centr na pravé straně skončil v zámezí.
60'
Hosté se dostali ke střele, ale ta byla zblokována a následuje rohový kop Bologně.
59'
Lucas Leiva uviděl za svůj faul žlutou kartu.
58'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Adama Soumaoro, přichází Kevin Bonifazi.
55'
Bologna se nyní snažila vymyslet něco vážnějšího, ale byl z toho jen zblokovaný centr.
53'
Domácí celek jde do dvoubrankového vedení! Luis Alberto viděl krásnou uličku a poslal míč na MATTIU ZACCAGNIHO, který si jej zpracoval a následně z hranice vápna zakončil mezi nohy vyběhnutého brankáře. Asistence: Luis Alberto.
51'
Mattias Svanberg to zkoušel z dálky, ale jeho pokus letěl jen vedle.
49'
Ciro Immobile se ocitl ve velké šanci uvnitř vápna, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu Bologni!
48'
Hra je nyní přerušená, protože se Sergej Milinković-Savić dopustil faulu ve středu hrací plochy.
47'
Bologna získala rohový kop na začátku druhé půle, ale ten přinesl jen střelu Arnautoviče mimo.
46'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Denso Kasius.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Musa Barrow.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
První poločas je u svého konce a Lazio vede nad Bolognou 1:0. Už ve 13. minutě šli domácí do vedení, když se k pokutovému kopu postavil Immobile a bez problémů ji proměnil. Následně byli domácí lepším celkem, ale žádnou větší možnost ke skórování jsme neviděli.
45+1'
45+1'
Lazio ještě získalo rohový kop z pravé strany, o který se postaral Luis Alberto, ale nebylo z toho nic vážnějšího.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
45'
Gary Medel šel do souboje velmi ostře a uviděl jasnou žlutou kartu.
42'
Následný volný kop sice letěl do vápna, ale tam nepřinesl nic nebezpečného, ovšem Bologna nezůstala u míče.
41'
Nyní se Marko Arnautović dopustil faulu na Alberta a Lazio tak bude opět u balónu.
40'
Luis Alberto nyní uviděl za svůj faul žlutou kartu ve středu hrací plochy.
37'
Mitchell Dijks se snažil zakončit po centru z pravé strany, ale z voleje poslal míč mimo.
36'
Posléze nakonec přišel jen útočný faul domácího hráče.
35'
Lazio už opět v klasickém obrázku, kdy drží míč bezpečně na své polovině a snaží se něco vymyslet.
34'
Tentokrát se Bologna dostala k centru z levé strany a posléze také z pravé, ale ani jeden nepřinesl nic nebezpečného.
32'
Centr domácího hráče z levé strany byl hodně nepřesný a letěl jen do zámezí.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Lazio vede nad Bolognou poměrem 1:0.
29'
Mattia Zaccagni se snažil něco vymyslet na levé straně, ale jeho pokus o centr byl zblokován.
28'
Riccardo Orsolini se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale ta letěla jen doprostřed brány, kde byl připraven Tomas Strakoša.
26'
Posléze se na druhé straně snažil Marko Arnautović dostihnout balón, ale je z toho jen autové vhazování Lazia.
25'
Ciro Immobile si skvěle sběhl za obranu na přihrávku, ale Łukasz Skorupski byl u míče dříve a dokázal jej odkopnout.
24'
Domácí nyní zapojili do hry také svého brankáře Strakošu, který zatím neměl vůbec žádnou práci.
23'
Łukasz Skorupski si došel pro centr ze strany domácího mužstva a chytil míč do rukou.
22'
Bologna se zatím ještě ani nepodívala blíže ke svatyni Tomase Strakoši.
21'
Lazio to zkoušelo po pravém křídle, ale tam nebylo místo a následuje autové vhazování.
20'
Mattias Svanberg se dopustil faulu a uviděl kartu žluté barvy.
18'
Následný centr se stáčel do brány, ale tam jej vyrazil Łukasz Skorupski a Patric se navíc dopustil faulu.
17'
Římské mužstvo je na začátku utkání rozhodně aktivnější a nyní má k dispozici rohový kop z levé strany.
15'
Lazio získalo volný kop, ale následný centr nepřinesl nic nebezpečného.
14'
Bologna nyní hraje od svého brankáře, který poslal pas na levou stranu a míč skončil u hráčů Lazia.
13'
Domácí mužstvo jde do vedení 1:0! K pokutovému kopu se postavil CIRO IMMOBILE, který zakončil nekompromisně přízemně k levé tyči a Łukasz Skorupski nemohl na balón dosáhnout.
11'
Byla nařízena penalta pro Lazio! Adama Soumaoro si chtěl udělat prostor uvnitř šestnáctky, ale udeřil Mattia Zaccagniho do tváře!
10'
Ciro Immobile číhal ve vápně na přihrávku z levé strany, ale ta se k němu nakonec nedostala.
9'
Lazio kombinuje krátkými přihrávkami ve středu hrací plochy, ale není z toho nic vážnějšího.
8'
Zatím nám toho úvod utkání moc nepřináší a další nakopnutý míč hostů skončil jen u soupeře.
6'
Manuel Lazzari se snažil rozkmitat své rychlé nohy po pravém křídle, ale u míče byl jako první Łukasz Skorupski.
4'
Následná standardní situace domácího mužstva ale nepřinesla nic vážnějšího a Bologna může jít dopředu.
3'
Posléze sice přišla zblokována přihrávka domácích, po které se míč dostal do zámezí a římský celek získal rohový kop.
2'
Lazio drží míč ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet postupným útokem.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari, Luiz Felipe, Patric, Marušić – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto – Pedro, Immobile, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Reina – A. Anderson, Felipe Anderson, Romero, Bašić, Hysaj, Moro, Cataldi, S. Radu, Kamenović.
Trenér: Maurizio Sarri

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – Hickey, Svanberg, J. Schouten, Dijks – R. Soriano – Orsolini, Arnautović.
Náhradníci: F. Bardi, Molla – Musa Barrow, Bonifazi, Vignato, Kasius, Aebischer, Viola, N. Sansone, Binks, Mbaye.
Trenér: Siniša Mihajlović

Rozhodčí: Piccinini – Bottegoni, Zingarelli.
S. S. Lazio je aktuálně na 6. místě s 39 body a skóre 49:39. Po domácí remíze 0:0 s Atalantou se římský celek představil na půdě Fiorentiny. Tam v první branka nepadla, ovšem ve druhé půli Lazio dominovalo a vyhrálo 3:0.
Bologna je momentálně až na 13. pozici s 28 body a skóre 29:37. Po prohře 1:2 ve Veroně se utkala doma s Empoli. V tomto zápase ale branka nepadla a utkání skončilo bezbrankovou remízou.
Ve 25. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy S. S. Lazio a Bologna FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Bologni. Ta šla ve 14. minutě do vedení po brance Barrowa. O tři minuty později zvýšil náskok Theate a v 68. minutě dovršil jasnou výhru 3:0 Hickey. Dnes se bude bojovat na Stadio Olimpico v Římě. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Piccinini a jeho asistenti Bottegoni a Zingarelli. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62