Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Empoli - 19. prosince 2021   15:00

Spezia
50' Marchizza(vl.)
1:1
(0:0)
Empoli
71' Nikolaou (vl.)
Spezia
Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou – E. Gyasi, Kiwior, Maggiore (C), Bastoni (73. Kovalenko), Reca – Nzola (82. Colley), Manaj (73. K. Agudelo).
Volpi – Mondin, Muto
Stadio Alberto Picco, Spezia
5 414 diváků
Empoli
Vicario – Tonelli, Luperto, Marchizza (63. Parisi), Stojanović – Żurkowski, Ricci, Henderson – Bandinelli (C) (63. N. Bajrami) – Di Francesco (63. Cutrone), Pinamonti.

Přes převahu Empoli FC po celé utkání se zrodil nerozhodný výsledek 1:1. domácí šli do vedení po vlastní brance Marchizzi, ale stejnou kinci náslewdně oplatil obránce Nikolaou. Empoli následné své šance nedokázalo na obrat utkání využít. V 77 minutě. VAR zrrušil pokutový kop nařízený za údajnou ruku Amiana. Čtenářům onlajnů přeji hezký večer.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:11. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 20:9.
90+5'
90+5'
Pinamonti po šikovné otočce v pokutovém území kolem obránce následně nastřeluje právě tohoto bránícího hráče.
90+4'
Další centr vyslaný z kopačky Arkadiusze Reci byl velmi nebezpečný, ale proletěl pouze napříč pokutovým územím.
90+3'
Nyní byl odpískán útočný faul Kevina Agudela.
90+2'
Cutrone se ocitl v ofsajdové pozici.
90+1'
Žlutou kartu dostává Viktor Kovalenko (Spezia Calcio).
90+1'
Pronikajícího Źurkowského sundal zezadu ve středu hrací plochy nestíhající Kovalenko.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
89'
Faul Agudela na Hendersona sudí neodpískal a těžili z toho jeho spoluhráči jenže střela Colleyho neměla patřičné parametry.
88'
Žlutou kartu dostává Kelvin Amian (Spezia Calcio).
88'
Pinamontiho jak na nože nabral Amian takže žluté kartě přeci jen neunikne.
88'
Bajrami parádně před pokutovým územím nabil Hendersonovi a jeho křížný projektil jen těsně míjí levou tyč!
87'
Maggiore vysunul velmi dobře Agudela, ten nedokázal dobře zakončit, ale je z toho pro domácí aspoň rohový kop.
85'
Na druhé straně hřiště byl odpískán ofsajd Colleyho.
84'
Stojanović svým centrem nalezil Pinamontiho, který zakončil celou akci pouze do brankáře Provedela.
83'
Parisiho centr byl odehrán mimo pokutové území domácích.
82'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází M'bala Nzola, přichází Ebrima Colley.
80'
Je pravda, že toto utkání je plno faulů odpískaných i neodpískaných.
79'
Pinamonti opět marně reklamuje své sražení protihráčem ve středu hrací plochy.
77'
Penalta i žlutá karta byla pro hráče Spezia Calcio zrušena, Empoli bude rozehrávat rohový kop.
77'
Sudí Volpi nakonec vše sám prověřuje u obrazovky.
76'
Mezitím došlo k několika potyčkám mezi hráči obou týmů..
75'
Vše navíc řeší VAR systém!
75'
Sudí nařídil penaltu za ruku Kevina Amiana po střele Pinamontiho!
74'
Po centru Pinamontiho následný pokus hlavou Cutroneho lapil brankář Provedel.
73'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Viktor Kovalenko.
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází Kevin Agudelo.
71'
Empoli právě vstřelilo branku! Centr Źurkowského směřoval na nabíhajícího Cutroneho, ale míč ještě před ním vložil smolař DIMITRIS NIKOLAOU a zaznamenává ukázkového valstence – 1:1!
71'
Fabiano Parisi po individuální akci jen těsně minul svým zakončením branku soupeře!
70'
Zjevná snaha Empoli FC o srovnání nepřiznivého stavu je zatím jalová.
68'
Bajramiho střela z přímého kopu skončila pouze na dobře postavené zdi soupeře.
67'
Henderson parádně poslal míč na spoluhráče Pinamonteho, který byl před pokutovým územím faulován.
66'
Hráči Spezia Calcio nakonec přišli o míč v blízkosti rohového praporku.
64'
Bajrami se ihned zapojil po svém příchodu na hřiště do akce svého týmu.
63'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Riccardo Marchizza, přichází Fabiano Parisi.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Nedim Bajrami.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Patrick Cutrone.
62'
Po rozehraném přímém kopu následovalo nepřesné zakončení Bandinelliho nad branku soupeře.
62'
Di Francesco byl udeřen protihráčem Nikolaou do tváře.
60'
Žlutou kartu dostává Filippo Bandinelli (Empoli FC) za faul.
60'
Bandinelli se provinil faulem a bude potrestán žlutou kartou.
58'
Míč mířil na Recu, ale první u balonu byl brankář Vicario.
57'
Tonelli se ocitl v ofsajdovém postavení mimo hru.
55'
Střelecký pokus Stojanoviće byl zablokován.
54'
Di Francesco střílel mimo brankový prostor nad branku soupeře.
54'
Źurkowski hledal v pokutovém území Di Fransesca.
52'
Pas Ricciho nenalezl v pokutovém území Žurkowského , který toto neakceptoval náběhem.
51'
Stojanović si připisuje dlaší lacinou ztrátu míče.
50'
Spezia právě vstřelila branku!
Čehož naplno využili hráči Spezia Calcio a míči Arkadiusze Reci z levé strany si po zmatcích před brankářem sráží míč do vlastní sítě RICCARDO MARCHIZZA – 1:0!
49'
Hráči Empoli marně rejklamují faul Amiana na Pinamontiho.
48'
Nepřesný výkop Vicaria končí pouze za postranní čárou.
47'
Simone Bastoni si nedovoleně vypomohl v souboji proti Źurkowskému.
47'
Samuele Ricci nedovoleně atakoval kapitána domácíchc Maggioreho.
46'

Fauly: 9:5
První poločas končí 0:0. Přičemž zejména v závěru prvního dějství musle ukázat své kvality brankář Provedel. Empoli bylo jasně aktivnější, ale branku zatím nedokázalo vstřelit. Druhý poločas začne cca v 16:04 hodin.
45'
45'
Odpískaný ofsajd Empoli končí snažení tohoto týmu.
44'
Po sehraném signálu po přímém kopu ránu vyslanou Ricardem Marchizzou vytěsnil pohotově brankář Provedel na dalíš rohový kop!
44'
Po odvráceném centru Hendersona a dalším faulu domácích si dají hráči Empoli repete.
43'
Bastoni se dopustil faulu před pokutovým územím.
42'
Hendersonovu střelu tečoval Pinamonti a brankář Provedel se blýskl zásahem velmi kvalitním!
41'
Stojanović nejdříve sundal Recu a následně poté i Manaje. Maggiore oprávněně, ale neúspěšně reklamuje u sudího fakt, že Stojanović by za jeden ze dvou zákroků měl být potrestán žlutou kartou.
40'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Tonelli (Empoli FC).
40'
Pronikající Rey Manaj byl nedovoleně atakován bránícím Tonellim.
40'
Pinamonti při dalším svém útočném snažení neuspěl.
39'
Empoli veškeré akce tahá po pravé straně hřiště přes tři až čtyři hráče.
38'
Nzola byl jasně držen protihráčem v osobním souboji za dres.
37'
Aktivita je sice na straně hřáčů Empoli FC, ale chybí tomu kvalitnější provedení.
36'
Centr Di Francesca končí pouze v území nikoho.
35'
Maggiore opět osolil soupeře ve středu hrací plochy.
33'
Bandinelli skvěle posunul míč na Di Francesca jehož střelu vyrážel z brankové čáry obránce. Jenže vzrušení bylo zbytečné jelikož byl odpískán ofsajd Bandinelliho.
32'
Stojanovićův míč do pokutového území odvrátil spolehlivý obránce Kelvin Amian.
31'
Reca nedovoleně zasáhl protihráče před pokutovým územím.
30'
Henderson nyní nedokázal procpat míč na své spoluhráče v pokutovém území.
28'
Hendersenův centr byl odvrácen, následná střele Di Francesca byla zablokován na rohový kop pro Empoli.
27'
Po Hendersonově krásné patičce přišel centr, který směřoval na brankáře Provedela, ale ještě se do něj stihl dřívě položit Pinamonti a trefuje pouze boční síť.
26'
Kiwior chtěl rozjet akci Spezia Calcio, ale byl záhy odzbrojen vracejícím s ehráčem Empoli.
25'
Ani náznak šance domácích hráčů nepřinesl gólový úspěch.
24'
Toto bojovné utkání kromě snaživého výkonu hráčů nic zajímavého zatím nepřineslo.
23'
Po centru Bastoniho byla následně střela Amiana sražena Bandinellim na rohový kop pro Speziu Calcio.
22'
Žlutou kartu dostává Giulio Maggiore (Spezia Calcio).
22'
Maggiore v souboji kapitánů proti Bandinellimu použil opravdu nevybíravého šlapáku.
21'
Stojanović centrem hledal Pinamontiho v pokutovém území a ten v průběhu svého letu vzduchem míč pouze hlavou lízl mimo brankové zařízení.
20'
Nikolaou nakopl míč vší silou až k brance soupeře, jenže tam nebyl nikdo v bíločerném dresu.
19'
Bandinelliho centr zleva končí pouze v rukavicích brankáře Ivana Provedela.
18'
M´Bala Nzola jen nespokojeně kroutí hlavou poté co míč končí za postranní čárou.
17'
Nákop na Pinamontiho končí pouze u brankáře Provedela.
16'
Kiwior odvrátil centr na rohový kop pro Empoli FC.
15'
Hráči Empoli opět uzamkli soupeře na jeho polovině, ale nedokáží nic z tohoto platonického tlaku vytěžit.
14'
Další centr Empoli sbírají v pokutovém území pouze defenzivní hráči Spezia Calcio.
13'
Kombinaci obou týmů hatí velká zbrklost a častá nepřesnost při náznacích brejků.
12'
Bastoniho centr z přímého kopu odvrátil Žurkowski mimo pokutového území Empoli.
11'
Po zásahu Stojanoviće to bude přímý kop z nebezpečné pozice.
10'
K Pinamontimu se míč nedostal a těží z toho hráč v bíločerném dresu Maggiore.
9'
Od Stojanoviće začíná další útočné snažení týmu Empoli FC.
7'
Źurkowski byl úspěšnější v souboji s esvým krajanme Kiwiorem, ale míč končí pouze v zámezí.
6'
Po centru z rohu končí míč po snaze o střelu mimo tři tyče.
5'
Luperto hasil nebezpečnou situaci před svou brankou odehrání míče na rohový kop.
4'
Rey Manaj krkolomným způsobem přišel o míč a při pádu si musel pomoci formou kotoulu.
3'
Atmosféra na stadionu je výtečná, díky hojné účasti fanoušků obou týmů.
2'
Centr hostí pouze proletěl napříč pokutovým územím soupeře.
1'
Bastoni tvrdě narazil v souboji jeden na jednoho na silově připraveného soupeře, jeho spoluhráči nedokázali využít poskytnutou výhodu od rozhodčího.
1'
Spezia Calcio bude hrát v bíločerné kombinaci, hosté z Empoli budou hrát v tradičních modrých dresech.

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou – E. Gyasi, Kiwior, Maggiore, Bastoni, Reca – Nzola, Manaj.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Kovalenko, P. Hristov, Colley, Ferrer, Antiste, Sher, Nguiamba, K. Agudelo, Strelec, Bertola.
Trenér: Thaigo Motta

Empoli FC: Vicario – Tonelli, Luperto, Marchizza, Stojanović – Żurkowski, Ricci, Henderson – Bandinelli – Di Francesco, Pinamonti.
Náhradníci: Ujkani – Štulac, S. Romagnoli, Cutrone, Mancuso, N. Bajrami, La Mantia, Fiamozzi, Viti, Asllani, Parisi.
Trenér: Aurelio Andreazzoli

Rozhodčí: Volpi – Mondin, Muto.
Předpokládané absence:

Spezia Calcio

Salcedo, Verde (nespecifikované zranění)
leo sena (svalové zranění)

Empoli FC

Ekong a Haas (oba poranění kolena)
Damiani (nespecifikované zranění)
Spezia Calcio je na rozdíl od svého soupeře v solidní herní i výsledkové krizi a dle předpokladů bojuje o holé udržení v Sérii A. 6.11. naposledy zvítězila nad Turínem 1:0, od té doby z pěti utkání získala pouhý bod za remízu se Sassuolem 2:2. Vše podrtrhlo vyřazení v italském poháru doma od druholigového Lecce 0:2!
Empoli FC hraje ve skvělé fazóně. V italské lize čtyřikrát po sobě neprohrálo, navíc po remíze s Turínem zdolalo za tři body následující soupeře Udinese 3:1, Neapol 1:0. dobrá forma byla potvrzena také v italském poháru vítězstvím 4:3 na hřišti Hellasu Verona.
Spezia Calcio (17) přivítá na svém hřišti protivníka ze středu tabulky Empoli FC (9). Empoli nahrálo o čtrnáct bodů více než soupeř.