Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Verona - 19. prosince 2021   18:00

Torino
26' Pobega (A. Sanabria)
1:0
(1:0)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji (55. Zima), Bremer (C), Ricardo Rodríguez (78. Buongiorno) – Singo (80. Aina), Lukić, Pobega (79. Mandragora), Vojvoda – Praet (62. Brekalo), Pjaca – A. Sanabria.
Michael Fabbri
Stadio Olimpico, Turín
Verona
Montipò – Ceccherini, Casale, Magnani – Lazović, Veloso (72. Bessa), Ilić (87. Hongla), Faraoni – Caprari (29. Tameze), Lasagna (29. Šutalo, 86. Cancellieri) – Simeone.
A. Berardi, Pandur – Çetin, Cancellieri, Bessa, Hongla, Ragusa, Rüegg, Šutalo, Tameze.

Mockrát děkuji za pozornost, doufám, že se opět uvidíme u příštího kola nejvyšší italské soutěže. S přáním hezkého zbytku večera, Vojtěch Adamek
V dnešním utkání jsme byli svědky typického italského fotbalu, po brzké brance Thommase Pobegy rozhodovala zejména defenzivní činnost domácího celku. Turín půůsobil po celou dobu organizovaně, svého soupeře nepustil do žádných větších příležitosté, i díky tomu si může připsat důležité tři body do ligové tabulky. Verona přezimuje na 13. příčce, což je rozhodně za ambicemi tohoto klubu z oblasti Benátek.
90+4'
90+3'
Dalekonosnou ránou se prezentoval Giovanni Simeone, jeho pokus ovšem míří pouze do zámezí, takže odkop od branky bude mít na starost Milinković-Savić.
90+2'
Žlutou kartu dostává Alessandro Buongiorno (Turín FC).
90+1'
Domácí fotbalisté drží míč na své polovině, profesorsky odolávají napadání ze strany hráčů Verony.
90'
Sudí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
88'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop, velký kiks Milinkoviće-Saviće mohl být horší dohru.
87'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Martin Hongla.
86'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Bosko Šutalo, přichází Matteo Cancellieri.
84'
Hostující fotbalisté se ještě snaží zvrátit dosavadní stav utkání, rozhodně by rádi získali alespoň bod, který by byl v jejich situaci velmi cenným.
83'
Nadýchaný centr dokázal odvrátit svou hlavičkou Ceccherini, u míče jsou ovšem i nadále fotbalisté domácího Turína.
82'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště.
81'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků není schopen vytvořit stálejší tlak na svého soupeře.
80'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Ola Aina.
79'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Rolando Mandragora.
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Alessandro Buongiorno.
76'
Efektivní patičkou se snažil Faraoni vyslal do lepší pozice Giovanniho Simeoneho, k tomu se ovšem míč nakonec již nedostal.
75'
Hosté drží míč na své polovině, pomocí konstruktivní rozehrávky by se rádi dostali do vápna soupeře a ještě nějak zdramatizovali závěr dnešního klání.
74'
Nedovolený zákrok si připisuje čerstvý Bessa, ten okamžitě dostává varování ze strany hlavního sudího.
73'
Zajímavá příležitost hosutjícího celku nakonec brankou nekončí, jelikož na svém místě byl obránce Ricardo Rodríguez, který si připisuje parádní zákrok.
72'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Daniel Bessa.
71'
Ivan Jurić se opět zlobí na rozhodnutí glavního arbitra, ten nyní pustil souboj mezi Pjacou a Ilićem.
70'
Nadýchaný centr mířil do vápna Verony, kde jej pohotově vyboxoval do bezpečí gólman Montipò.
69'
Hosté se velmi impozantně snaží zvrátit nepříznivý stav utkání, bohužel si ovšem nejsou schopni vytvořit žádnou větší příležitost k zakončení.
68'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží uklidnit situaci na hrací ploše.
67'
Další ofsajdové postavení si připisuje hostující Tameze, domácí tak budou mít k dispozici snadnou rozehrávku.
65'
Žlutou kartu dostává Giovanni Simeone (Hellas Verona FC).
64'
Ze všech nejvýše se dokázal dostat Giovanni Simeone, jeho hlavikčový pokus ovšem míří pouze do zámezí, a proto bude následovat odkop od branky Turína.
63'
Rohového kopu z levé strany hřiště se po teči Singa ujmou hostující fotbalisté.
62'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Josip Brekalo.
61'
Pobega nekompromisně poslal k zemi Faraoniho, může být rád, že jeho zákrok nebyl oceněn žlutým kartónkem.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, domácí fotbalisté i nadále vedou nejtěsnějším možným výsledkem.
59'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště, jeho exekuce se ujme Pobega.
58'
Zvednutý praporek sudího signalizuje ofsajdové postavení domácích fotbalistů, rozehrávat tak budou hosté.
57'
Montipò se i nadále drží za své rameno, které se mu kluboví lékaři snažili rychle vyléčit, nemyslím si, že by se snažil zdržovat dění na hřišti, když jeho tým prohrává.
56'
Při absenci Antonína Baráka můžeme vidět na hrací ploše alespoň Davida Zimu, který přestoupil do Turína z pražské Slavie.
55'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Koffi Djidji, přichází David Zima.
54'
Montipò je již opět na nohou, a proto dává Michael Fabbri pokyn k pokračování.
53'
Útočného zákroku se dopustil jeden z hráčů domácího celku, na zemi se nyní svíjí gólman Verony.
52'
Faraoni se snaží svou přihrávkou nalézt některého ze svých spoluhráčů, bohužel se mu zatím nikdo nenabízí.
51'
O akrobatické zakončení se pokoušel Antionio Sanabria, skvělým zákrokem se ovšem blýskl hostující gólman Montipò.
50'
Velká příležitost hostujícího celku, do zakončení se dostal Ilić, který svou ránou prověřil domácího gólmana, ten svým zákrokem poslal míč do tyče, od které se míč odrazil zpět do hřiště.
49'
Centru z levé strany hřiště se ujal Praet, ten ovšem nedokázal překonat blok bránicího Lazoviće.
48'
Dalekonosná rána Vojvody končí v zámezí, odkop od branky tak bude mít an starost gólman Montipò.
47'
Domácí fotbalisté se dostali velmi brzo ke kotouči a nyní se pomocí přihrávek snaží dostat k brance soupeře.
46'
Hosté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
V prvním poločase jsme viděli dominantní hru domácího celku, který se od úvodních minut snažil držet otěže dnešního utkání. Velmi mu k tomu pomohlo i vyloučení Giangiacoma Magnaniho, které bylo naprosto zasloužené. Z následující standartky se dokázal trefit Tommaso Pobega, který je zatím i jediný autor tohoto utkání. Uvidíme, jak dokáže zareagovat Igor Tudor na tuto nepříznivou situaci.
45+3'
45+2'
Centr hostujícího Velosa byl zblokován hned prvním obráncem, konkrétně se jednalo o kapitána Bremera, ten dokázal dostat míč daleko od branky Turína.
45+1'
Hosté budou mít k dispozici standartní situaci ze střední vzdálenosti, uvidíme, zda se podaří fotbalistům Verony nějakým způsobem zahrozit.
45'
Sudí nastavuje 2 minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
44'
Fotbalisté domácího celku obléhají branku svého soupeře, nedaří se jim ovšem vytvořit žádnou příležitost, která by nějak výrazněji ohrozila brankáře Montipa.
43'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci Verony, své ofsajdové postavení si nedokázal pohlídat záložník Veloso.
42'
Nedovoleného zákroku se dopustil Vojvoda, jenž málem přeskočil hostujícího Iliće.
41'
Hostujícím fotbalistům se nedaří dostat skrze zahuštený střed hřiště, je ovšem sympatické, že se snaží vytvořit příležitost k zakončení.
40'
Dalekonosná rána Iliće mířila mimo tyče branky Turína, gólman Milinković-Savić bude mít na starost odkop od své svatyně.
39'
Přetažený centr směřoval na Djidjiho, který se nyní snaží u rohového praporku vymanit ze sevření hostujících obránců.
38'
Fotbalisté domácího celku obléhají branku svého soupeře, nedaří se jim ovšem vymyslet nějakou tu kulišárnu.
37'
Centr domácího Pobegy mířil pouze do rukavic hostujícího gólmana, který si tak připisuje opravdu jednoduchý zákrok.
35'
Hra se nám o něco vyrovnala, i nadále ovšem hrají fotbalisté domácího celku velmi jistě a dávají najevo svou suverenitu.
34'
Veloso si nedokázal zpracovat míč tak, jak by si představoval, i proto po chvíli ztrácí míč ve prospěch soupeře.
33'
Antonín Barák se v dnešním utkání nevlezl ani na lavičku náhradníků, bohužel nevíme, které specifické zranění jej k duelu nepustilo.
32'
Fotbalisté Verony se snaží vyrovnat svému soupeři, byť je to samozřejmě velmi těžké, jelikož hrají pouze v desíti.
31'
Hostující fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží uklidnit situaci na hrací ploše.
30'
Máme za sebou třetinu dnešního utkání, domácí fotbalisté vedou nejtěsnějším možným výsledkem.
29'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Adrien Tameze.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Bosko Šutalo.
28'
Žlutou kartu dostává Federico Ceccherini (Hellas Verona FC).
26'
FC Turín právě vstřelil branku!
Standartní situace domácím vyšla na jedničku, poskakující míč dokázal ze všech nejrychleji umístit TOMMASO POBEGA, který tak otevírá gólový účet v dnešním klání. Asistence: Antonio Sanabria
25'
Červenou kartu dostává Giangiacomo Magnani (Hellas Verona FC).
24'
Tak pozor, celá situace se ještě bude přezkoumávat u videa, sudí dostal pokyn, zda by Giangiacomo Magnani neměl být ohodnocen červenou kartou.
23'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti, exekuce se nejspíše ujme Rodríguez.
21'
Sudí napomíná stratéga domácího celku, kterému se nelíbil verdikt zkušeného arbitra.
20'
Sanabria nedokázal tento míč udržet na hrací ploše, bránicí Ceccherini mu to rozhodně neusnadnil.
19'
Do hry se zapojil také sudí Michael Fabbri, dle nových pravidel pozastavuje hru a vrací míč předchozímu majiteli, tudíž Turínu.
18'
Rodríguez dokázal skvělým obranným zákrokem zastavit rozvíjející se akci hostujícího celku, konkrétně neuspěl Faraoni.
17'
U míče jsou ovšem již domácí fotbalisté, kteří v úvodu utkání naprosto dominují, kouč Ivan Jurić dokázal své svěřence připravit na tuto prvotní fázi.
16'
Hostující celek tedy přežil první infarktový moment v utkání a nyní by se rád i on snažil vytvořit nějakou tu příležitost k zakončení.
15'
Tak tohle byla velká šance domácího celku, balón poskakující ve vápně soupeře nedokázal dorazit do odkryté branky útočník Sanabria.
14'
Zkušený Rodríguez si hravě poradil s dotírajícím Velosem, který se snažil tělem dostat před tohoto krajního obránce, nakonec ovšem neuspěl.
13'
Fotbalisté domácího celku drží míč ve své moci, snaží se nalézt skulinku, pomocí které by se dostali před branku soupeře.
12'
Ceccherini je po souboji poněkud otřesený, každopádně je již na nohou, a proto dává sudí pokyn ke hře.
11'
Praet si v souboji pomohl rukama, loktem dokonce trefil hostujícího obránce, tady klidně mohl obdržet žlutý kartónek.
10'
Dalekonosný výkop, který mířil do vápna soupeře, nejspíše hledal adresáta v podobě Sanabrii, ten se ovšem nacházel mimo toto území.
9'
Akce hostujícího celku byla ukončena hvizdem sudího, ten svým bystrým zrakem uviděl nedovolený zákrok Iliće.
8'
Centr letící do vápna Verony zneškodnil hostující Casale, u míče ovšem i nadále zůstávají fotbalisté domácího celku.
7'
Na straně druhé se nedovoleného zákroku dopustil Faraoni, domácí fotbalisté tak v poklidu mohou uskutečnit svou rozehrávku.
6'
Vojvoda si počínal nedovoleně, sudí Michael Fabbri signalizuje standartku pro hosty.
5'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obrannou řadu svého soupeře.
4'
Caprariho centr směřoval pouze do rukavic domácího gólmana, ten se nyní snaží založit útočnou akci svého celku.
3'
Ilić dokázal odvrátit nebezpečný centr, který směřoval do vápna hostujícího celku, u míče zůstali i nadále domácí fotbalisté.
2'
Pobegova nahrávka byla pouze dárováním míče hostující Veroně, ta se tak velmi snadno dostává k míči.
1'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu tohoto utkání.
1'

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Bremer (C), Ricardo Rodríguez – Singo, Lukić, Pobega, Vojvoda – Praet, Pjaca – A. Sanabria.
Náhradníci: Gemello – Aina, Ansaldi, Brekalo, Buongiorno, Kone, Izzo, Linetty, Mandragora, Rincón, Warming, Zima.
Trenér: Ivan Jurić

Hellas Verona FC: Montipò – Ceccherini, Casale, Magnani – Lazović, Veloso, Ilić, Faraoni – Caprari, Barák – Simeone.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Bessa, Cancellieri, Çetin, Coppola, Hongla, Lasagna, Ragusa, Rüegg, Šutalo, Tameze.

11. místo, 17 zápasů, 23 bodů, skóre 33:30

V loňské sezóně si hosté hráli na bájného zbojníka, kdy brali vysoce postaveným klubům body a rozdávali je těm chudším. V letošním ročníku dokázali porazit již Lazio, nebo třeba Juventus, vyrovnané utkání hráli také s Neapolí, bude zajímavé, jak si poradí s dnešním soupeřem.

V posledním ligovém klání Verona změřila své síly s Atalantou Bergamo (1:2), do zápasu vstoupila náramně, jelikož se díky Giovannimu Simeonemu dostala do vedení. Bergamo ovšem dokázalo zvrátit negativní výsledek utkání a strhlo vítězství na svou stranu.

Právě zmiňovaný Giovanni Simeone se nachází ve velmi dobré formě. V letošním ligovém ročníku si připsal již 15 branek, což je rozhodně skvělé číslo pro tohoto argentinského útočníka. Díky své efektivitě se nachází na třetí pozici ligových kanonýrů, před sebou má pouze hvězdného Cira Immobileho z Lazia a lídra Dusana Vlahoviće, který ve své Fiorentině září.
TURÍN FC
13. místo, 17 zápasů, 22 bodů, skóre 22:18

Domácí celek rozhodně nemá nějaké pohárové ambice. V tak nabitém ligovém ročníku, jako je ten letošní, by to bylo téměř nemožné. I přes to se očekává, že se turínský celek bude nacházet v horní polovině tabulky.

V posledním utkání si Turín poradil s Bolognou (2:1). Turínští byli daleko lepším týmem v tomto utkání a zaslouženě si připsali důležité tři body do ligové tabulky. Skvělý první poločas odehrál Antonio Sanabria, který dokázal vstřelit úvodní branku utkání.

Nepříliš pozitivní informací pro příznivce turínského celku je fakt, že se opět zranil kapitán Andrea Belotti, ten již 7 sezón táhne tento celek k lepším zítřkům. Za turínský celek odehrál již přes 200 ligových utkání, ve kterých si připsal 94 branek, v letošním roce se předpokládalo, že by mohl překonat hranici stogólovou hranici.
Ciao, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme 18. kolo nejvyšší italské soutěže. Turín FC bude hostit Hellas Veronu FC. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62