Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Juventus - 22. srpna 2021   18:30

Udinese
51' Pereyra  • 83' Deulofeu (Okaka)
2:2
(0:2)
Juventus
3' Dybala  (Bentancur) • 23' J. Cuadrado  (Dybala)
Udinese
Silvestri – Becao, Nuytinck, Samir (90+3. Zeegelaar) – N. Molina, Arslan (80. Jajalo), Walace, Makengo (57. Deulofeu), Udogie (57. Larsen) – Pereyra – Pussetto (80. Okaka).
I. Pezzuto – G. Paganessi, S. Longo
Dacia Arena (Udine).
Juventus
Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci, Sandro – Bentancur (90. Locatelli), Ramsey (59. Chiellini), Bernardeschi (60. Kulusevski) – J. Cuadrado (74. Chiesa), Morata (60. Ronaldo), Dybala.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:12.
Ve druhé půli se začali prosazovat i domácí hráči, kterým se povedlo nejprve v úvodu díky proměněné penaltě snížit a pak v poslední desetiminutovce základní hrací doby po velké chybě gólmana dokonce i vyrovnat. Juventus nezaostával, vypracoval si velmi slibné možnosti a v nastavení šel dokonce zpátky do vedení, avšak jeho gól nebyl nakonec uznán a favorit tak hned na úvod utrpěl bodovou ztrátu.
90+8'
90+8'
Už se hraje více než sedm minut, hosté odkopávají balón do bezpečí od své svatyně.
90+5'
Žlutou kartu dostává Cristiano Ronaldo (Juventus FC), který při oslavě gólu svlékl dres.
90+4'
Federico Chiesa zatočil míč směrem před soupeřovu bránu, kde číhal CRISTIANO RONALDO, který usměrnil hlavou míč do protipohybu brankáře. Rozhodčí se ale poradil s VAR a gól pro ofsajd neuznal.
90+3'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Samir, přichází Marvin Zeegelaar.
90+3'
Stejný hráč zakončoval i o něco později, ovšem tentokrát mířil nepřesně a balón poslal nad bránu.
90+2'
Paulo Dybala velmi dobře střílel na vzdálenější tyč, ovšem Marco Silvestri se natáhl a excelentním zásahem podržel svůj tým, míč vyrazil na roh.
90+1'
Nastavuje se ještě šest minut.
90'
Nechybělo moc a Udinese se povedlo obrat. Stefano Okaka nejprve střílel jen do soupeře, k dorážce se dostal jeden z jeho spoluhráčů, avšak jeho zakončení šlo příliš vysoko nad.
90'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Manuel Locatelli.
88'
Žlutou kartu dostává Dejan Kulusevski (Juventus FC).
87'
Nepřesná přihrávka jednoho z domácích fotbalistů končí u hráče soupeře, ovšem ten odehrál míč jen do autu.
86'
Aktivita hostů neochabuje a Juventus se musí dál bránit.
83'
Udinese právě vstřelilo branku!
Hosté hodně kuriózně srovnávají. Leonardo Bonucci posílal malou domů svému brankáři, ten však zbytečně riskoval, trefil pouze dobíhajícího Okaku, od kterého se míč dostal k GERARDOVI DEULOFEUOVI, jenž jej rychle adresoval do prázdné brány soupeře.
83'
Domácí vsítili gól, ale rozhodčí se ještě radí s kolegou u videa. Ačkoliv nezdálo se mi, že by neměl platit.
83'
Soupeř mu jej po rozehrání vrací.
82'
Jens Stryger Larsen zůstává po ataku protihráče ležet na trávníku, hra přerušena není, ale Juventus zakopává míč do autu.
82'
Federico Chiesa se ve velkém vápně sice dostal do zakončení, trefil však pouze před sebou stojícího soupeře.
80'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Mato Jajalo.
80'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Stefano Okaka.
79'
Jens Stryger Larsen nemohl pokračovat ve své útočné snaze, neboť byl odpískán zřejmě faul ve prospěch hostů.
78'
Po ošetření bude hráč pokračovat dál ve hře.
76'
Walace (Udinese Calcio) pochopitelně dostává žlutou kartu.
76'
Paulo Dybala ikasoval úder od Walace a s bolestivou grimasou se svíjí na trávníku.
75'
Roberto Pereyra centroval z levé strany na střed pokutového území, kde balón tečoval hlavou jeden z jeho spoluhráčů, avšak mezi tři tyče nezamířil.
74'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Federico Chiesa.
73'
Domácí v poslední chvíli zabránil šanci hostů a míč poslali svému brankáři.
72'
Znovu mají hráči obou mužstev příležitost jít se občerstvit k postranní lajně.
71'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů "staré dámy". Hra je přerušena.
68'
Jeden z jeho spoluhráčů krátce na to pálil z dálky a mířil nad břevno.
67'
Paulo Dybala přetáhl svůj centr z pravé strany, míč jen proletěl skrz pokutové území.
66'
Další velká šance hostů, hráči si dlouho dávali přednost při střele, k té se nakonec odhodlal Rodrigo Bentancur a míč poslal do bližší tyče domácí svatyně.
65'
Marco Silvestri pomáhá s rozehrávkou a po malé domů odkopává míč daleko do bezpečí.
63'
Ronaldo si našel v šestnáctce soupeře volný prostor, jeho hlavička však končí vedle vzdálenější tyče. Dobrá možnost.
62'
Ani VAR faul nepotvrdil a rozehrávat tak budou hosté.
61'
Ještě se bude přezkoumávat předchozí situace, zda se opravdu nejednalo o penaltu.
60'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Cristiano Ronaldo.
60'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Dejan Kulusevski.
59'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Giorgio Chiellini.
59'
Domácí tým se dožadoval druhého pokutového kopu poté, co byl ve velkém vápně sražen k zem i Gerard Deulofeu, tentokrát zůstává hlavní arbitr v klidu.
57'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Iyenoma Destiny Udogie, přichází Jens Stryger Larsen.
57'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Gerard Deulofeu.
56'
Jeden z domácích hráčů střílel z velké dálky příliš vysoko nad bránu.
54'
Hosté byli blízko třetí brance, Álvaro Morata však hlavičkoval pouze do vzdálenější tyče domácí svatyně. Udinese mělo nyní velké štěstí.
53'
Wojciech Szczęsny teď podržel své barvy a ránu z pravé strany zneškodnil.
51'
ROBERTO PEREYRA to udělal velmi šikovně, svoji střelu poslal do pravého dolního rohu brány, zatímco gólman si vybral opačný směr.
50'
Žlutou kartu dostává Wojciech Szczęsny (Juventus FC).
50'
Tolgay Arslan první velkou šanci nevyužil, neboť Wojciech Szczęsny jeho pokus zneškodnil. Stejný hráč se ale dostal k dorážce, chtěl udělat kličku, byl ovšem brankářem hostů faulován a následuje pokutový kop.
49'
Pěknou akci Juventusu kazí domácí obránce, který odkopává balón do bezpečí.
47'
Ignacio Pussetto si byl dobře vědom svého prohřešku ve velkém vápně, míč získává soupeř.
46'
Hosté potvrzují roli favorita a v poločase vedou o dvě branky, v závěru mohli náskok ještě navýšit, ale nestalo se. Domácí toho směrem dopředu moc nepředvedli, měli dvě slušné možnosti, ale to bylo tak vše. Pokud chtějí pomýšlet na úspěch, budou muset ve druhém dějství hodně zabrat.
45+3'
45+3'
Juventus v závěru ještě zahrozil, Álvaro Morata střílel přes obránce, ale trefil pouze boční síť. Chybělo málo a Udinese těsně před odchodem do kabin inkasovalo potřetí.
45+1'
První poločas bude prodloužen o dvě minuty.
45'
Opět následoval centr před svatyni slavného mužstva, tam se ale domácí provinili faulem a jejich akce tím končí.
44'
Další faul hostů, tentokrát bude soupeř rozehrávat mezi středovou lajnou a pokutovým územím.
42'
Balón se snesl před bránu hostujícího celku, tam ale nebyl nikdo, kdo by jej tečoval mezi tři tyče.
41'
Ignacio Pussetto byl faulován u postranní lajny, jeho tým rozehraje zhruba z úrovně rohu.
40'
Matthijs de Ligt přetáhl svůj centr a balón adresoval jenom do zámezí. Tohle nebylo moc povedené.
40'
Další faul domácích, tentokrát v blízkosti jejich velkého vápna a je z toho dobrá možnost pro Juventus.
38'
Faulem se provinili hráči Udinese, kteří se tak musí stáhnout na svoji polovinu.
36'
Dlouhý balón se vzduchem snesl přímo do rukavic připraveného brankáře hostů.
36'
Domácí rozehrávali po faulu z pravého křídla, následný centr před bránu byl ovšem odvrácen obranou Juventusu.
34'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, u balónu jsou hráči Udinese, avšak do zakončení se nemohou dostat.
32'
Domácí se postupně dostávali až před šestnáctku Juventusu, střílet mohl Jean-Victor Makengo, ovšem prováhal správnou chvíli a nakonec o míč přišel.
30'
Roberto Pereyra zůstává po tvrdém ataku protihráče na trávníku, žlutá karta to není.
28'
Pauza je u konce a hra může pokračovat dál.
27'
Hra je přerušena, hráči obou mužstev se mohou jít občerstvit k postranní čáře.
25'
Juventus si v klidu přihrává na své straně a nikam se příliš nehrne.
23'
Juventus právě vstřelil branku!
Hosté vedou už o dva góly. Dlouhý Dybalův pas doběhl JUAN CUADRADO, který v pokutovém území obešel obránce a pak tvrdou ranou zamířil do vzdálenějšího dolního rohu brány. Marco Silvestri neměl nárok.
22'
Wojciech Szczęsny popošel z brány a rukou vyboxoval balón směrem od své brány.
21'
Druhý roh pro Udinese po zblokované přihrávce.
19'
Nahuel Molina si vyskočil na centr, avšak míč poslal hlavou vedle vzdálenější tyče. Druhá dobrá možnost pro Udinese.
18'
Rohový kop bude rozehrávat domácí mužstvo.
16'
Nyní se provinili faulem a Juventus bude rozehrávat ze své poloviny.
16'
Ani domácí si v útoku moc nerozuměli a míč po špatné souhře končí v autu.
15'
Álvaro Morata znovu v akci, tentokrát nedoběhl balón před postranní lajnou a rozehrávat bude gólman Udinese.
13'
Hosté vystihli špatnou rozehrávku soupeře, Álvaro Morata dostal přihrávku do běhu, avšak od míče byl čistě odstaven.
11'
Federico Bernardeschi se málem dostal sám před brankářem k balónu, avšak míč byl přeci jen o něco rychlejší než hráč hostů, a skončil v rukavicích domácího gólmana.
9'
Roberto Pereyra si vyměnil přihrávku s Pussettem, poté sice nestačil zakončit, ale balón dokázal vrátit svému spoluhráči, který z hranice velkého vápna střílel po zemi, ovšem Wojciech Szczęsny byl na správném místě a míč lapil.
8'
Dlouhý nákop skončil v náruči domácího brankáře, jenž rozehrává na krátko.
7'
Federico Bernardeschi sprintoval co to šlo, ale míč před postranní čárou už nedokázal dostihnout.
6'
Hosté drží míč i nadále ve své moci a přihrávají si na své polovině.
3'
Tak to je úvod jako hrom ze strany Juventusu. Bentancur přihrával po zemi do šestnáctky domácího týmu, kde obrana zcela zaspala a nepokryla dobíhajícího PAULA DYBALU, který tečoval míč na vzdálenější stranu, kam se Marco Silvestri natahoval marně.
1'

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Nuytinck, Samir – N. Molina, Arslan, Walace, Makengo, Udogie – Pereyra – Pussetto.
Náhradníci: D. Padelli, Scuffet – De Maio, Larsen, Zeegelaar, Jajalo, Palumbo, Samardžič, Cristo González, Deulofeu, Okaka, Ianesi.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci, Sandro – Bentancur, Ramsey, Bernardeschi – J. Cuadrado, Morata, Dybala.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – De Sciglio, Chiellini, Pellegrini, Rugani, Kulusevski, Locatelli, Chiesa, Ronaldo, Ranocchia, Kaio Jorge.

Rozhodčí: I. Pezzuto – G. Paganessi, S. Longo.
Posledních pět vzájemných zápasů

Udinese – Juventus 1:2
Juventus – Udinese 4:1
Udinese – Juventus 2:1
Juventus – Udinese 4:0 (Pohár)
Juventus – Udinese 3:1

O víc než dva góly porazilo Udinese svého soupeře naposledy 3. dubna 2010, kdy vyhrálo 3:0.
Juventus

Vedení "staré dámy" nemohlo být po loňské sezóně jistě příliš spokojeno, Juventus navzdory svému kádru skončil až na čtvrté příčce, po devíti letech tak přišel o titul Mistra ligy a jen tak tak uhájil pozici zajišťující Ligu mistrů, o bod před pátou Neapolí. Mimo svůj stadion sehrál devatenáct zápasů, ze kterých si přivezl čtyřiatřicet bodů díky devíti výhrám a sedmi remízám, skóroval v sedmatřiceti případech a o sedmnáct branek méně inkasoval.
Co se přípravy týče, Juventus sehrál čtyři utkání a zaznamenal tři výhry a jednu porážku.
Udinese Calcio

Domácí tým skončil v loňské sezóně na čtrnácté pozici se čtyřiceti body a se sedmibodovým náskokem před osmnáctou příčku, první sestupovou. Na svém hřišti si z devatenácti klání připsalo stejný počet bodů díky pěti výhrám a čtyřem remízám, vstřelilo čtrnáct branek a o pět více inkasovalo. Během léta odehrálo čtyři přípravné a jedno pohárové utkání a zaznamenalo tři výhry a dvě porážky.
Čtyřmi zápasy dnes bude pokračovat úvodní kolo nové sezóny nejvyšší italské fotbalové soutěže. Do hry dnes vstupuje i velký aspirant na titul Juventus, který zajíždí na hřiště Udinese. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62