Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Bologna - 21. ledna 2022   20:45

Verona
38' Caprari (Lazović) • 85' N. Kalinić (Lasagna)
2:1
(1:1)
Bologna
14' Orsolini  (R. Soriano)
Verona
Montipò – Ceccherini, Günter, Casale – Faraoni, Ilić (74. N. Kalinić), Veloso (C) (63. Tameze), Lazović (86. Depaoli) – Barák, Caprari (86. Bessa) – Simeone (63. Lasagna).
Gariglio – Cecconi, Lombardo
Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona
Bologna
Skorupski – Binks, Bonifazi, Theate (66. E. Annan) – Svanberg – Medel, Domínguez (66. Vignato), R. Soriano (C), Hickey (86. Falcinelli) – Orsolini (78. Arnautović), N. Sansone.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 21:9.
Utkání je u konce a domácí se mohou radovat z výhry. Ve druhé půli jsme nesledovali zrovna nejlepší fotbal, spíše se bojovalo a šancí nebylo mnoho. S postupem času přibývalo i faulů a nervozity a vypadalo to, že se soupeři rozejdou smírně. Jenže přišla 85. minuta, centr Lasagni z pravé strany a nekompromisní hlavička Nikoly Kaliniće, která rozhodla o tom, že Hellas vyhrál 2:1 a v tabulce je na devátém místě s 33 body. Poražená Bologna je na 13. místě s 27 body.
90+5'
90+5'
Středem to zkusil Falcinelli, několikrát tečovaná rána se ale k brankáři Verony vůbec nedostala.
90+4'
Vignato se snažil o průnik pravým křídlem, Depaoli jej zablokoval a zase odkopl.
90+3'
Hellas už pouze odkopává míče pryč od své šestnáctky, tohle jim stačí, neboť hosté se stále nemohou dostat do opravdu přesné kombinace.
90+2'
Hostující Vignato centroval z pravé strany do vápna, obrana Verony rázně míč odkopla k pomezní čáře.
90+1'
Ofsajd domácích, v nedovoleném postavení se ocitl Ceccherini.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
89'
Verona dobře brání střed pole.
88'
Bologna už musí pospíchat, ale vypadá to, že na kopačkách mají až mnoho nervozity a přechod na útočnou polovinu jim nevychází.
86'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Diego Falcinelli.
86'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Fabio Depaoli.
86'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Daniel Bessa.
85'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Domácí jdou do vedení! Na pravé straně si vybojovali míč, podnikli rychlý výpad, centr v podání Lasagni skončil u zcela volného NIKOLY KALINIĆE a ten prudkou hlavičkou překonal marně zasahujícího Skorupskiho – 2:1!
84'
Hellas v náznaku akce pravou stranou, Kalinić si ale nabíhal na přihrávku v ofsajdové pozici a bylo po možné šanci.
83'
Centr šel na první tyč, Casale ovšem hlavičkoval vysoko nad branku.
82'
Roh pro domácí.
81'
Malá domů na Montipòa, ten ihned rozehrál na volné spoluhráče.
80'
Další faul v nervózně vedeném utkání, na trávníku se teď ocitl domácí Caprari.
78'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Marko Arnautović.
77'
Domácí u míče, Caprari rozehrál dva rohové kopy, po druhém centru se ale pískal útočný faul na malém vápně.
76'
Bonifaziho centr z pravé strany skončil u připraveného Montipòa, ten si snadno stáhl míč do rukavic.
74'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Nikola Kalinić.
73'
Zase žlutá karta, nyní u hostů. Potrestán byl Aaron Hickey a i on vynechá příští ligový zápas.
72'
Sansone se objevil na hranici pokutového územím snažil se přijmout přihrávku, dvojice obránců Hellasu jej ale k míči nepustila.
71'
Ivan Ilić u pomezní čáry fauloval hostujícího Orsoliniho, tohle se obešlo bez žluté karty.
70'
Sledujeme teď hodně bojovný fotbal bez výraznějších šancí, hraje se okolo středového kruhu.
68'
Montipò nejprve vyboxoval vysoký míč, poté už ale pozoroval nepřesnou Svanbergovu střelu.
68'
Orsolini se sprinte dostával do akce pravou stranou, obrana Verony mu ale ukopla míč. Je z toho roh.
66'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Arthur Theate, přichází Ebenezer Annan.
66'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Emanuel Vignato.
64'
Lasagna se hned zapojil do útočné činnosti a vyslal pěknou technickou střelu, která prosvištěla kousek vedle pravé Skorupskiho tyče.
63'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Kevin Lasagna.
63'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Adrien Tameze.
62'
Hosté rozehráli roh, míč se stáčel hned k první tyči, od té se pak odrazil mimo hrací plochu. Bologna reklamovala další roh, sudí, ukázal na odkop od branky.
60'
Zase se nám žlutilo, za faul byl nyní potrestán domácí Koray Günter.
58'
Simeone upadl v pokutovém území, ale přesně před rozhodčím a ten viděl, že tohle faul nebyl.
57'
Domácí tým se mohl dostat do vedení, když si levou stranou naběhl do vápna Caprari a po zemi se snažil prostřelit Skorupskiho. Ten byl na trávníku včas a připsal si jistý zákrok.
56'
Dlouhý nákop na Lazoviće, toho ale dobře pokryl Medel.
55'
Rázem tu ale byla střela hostujícího Svanberga z dálky a povedlo se mu Montipòa alespoň trochu vystrašit.
54'
Verona začíná stupňovat svůj tlak, hosté se v posledních minutách pouze brání u vlastního vápna.
52'
Simeone v další šanci, tentokrát se k němu odrazil míč za obranu, z úhlu ale Skorupskiho nepřekonal.
50'
Zleva se do pokutového území probil Lazović a už se chystal do zakončení. Na poslední chvíli jej ale čistým skluzem odzbrojil Binks.
49'
Máme tu žlutou kartu na straně Bologni, za nedovolený zákrok byl potrestán Nicola Sansone.
48'
Simeone se po Barákově přihrávce dostal za obranu hostů, snažil se podstřelit Skorupskiho, ten ale předvedl skvělý zákrok na zemi a udržel stav 1:1.
47'
Simeone z pravé strany centroval do vápna, Caprari však byl pokrytý a k míči se nedostal.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Je za námi první poločas, který přinesl zajímavý fotbal z obou stran. Domácí si dokázali vyvinout tlak, jenže jako první skórovali hosté, když se ve 14. minutě opřel do míče Riccardo Orsolini a parádní ranou se trefil k levé tyči Montipòovy branky. Hellas se ale nevzdal, pokračoval v tlaku a po několika centrech a sražených střelách se Verona dočkala ve 38. minutě. Lazović našel Gianlucu Caprariho a ten zblízka protlačil míč za brankovou čáru. Víc se už toho neudálo a do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
45+2'
45+1'
Ilić se středem dostával k pokutovému území, ostrým faulem jej sestřelil Luis Binks a ten mohl být rád za žlutou kartu!
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Následoval přímý kop, který si vzal na starost Orsolini, tvrdou ranou však pouze trefil pevnou zeď.
43'
Žlutá karta na straně domácího celku, za nepříjemný faul byl potrestán Giovanni Simeone a v příštím utkání bude Veroně chybět.
42'
Nepovedená akce Bologni pravou stranou, míče se chopil domácí Veloso a přes malou domů rozvinul protiakci.
40'
Vyrovnávací trefa nalila domácím ještě více elánu a zase se tak kombinuje u Skorupskiho branky.
38'
Je srovnáno! Domácím se opět povedlo táhnout akci levou stranou, kde byl aktivní Lazović, ten nacentroval na první tyč, kde si naskočil GIANLUCA CAPRARI a lehce krkolomným volejem protlačil míč za brankovou čáru. Skorupski se sice snažil o pohotový zákrok, ale branková technologie potvrdila, že to byl gól – 1:1.
37'
Skorupski si připisuje první zákrok, když krotil Barákovo krkolomné zakončení kolenem po Lazovićově centru.
35'
Střelu z dálky zkusil hostující Domínguez, po zemi ji ale poslal o několik metrů vedle levé tyče.
34'
Rohový kop Verony, centr se kroutil na první tyč, tam si však rozhodčí našel Casaleho útočný faul.
33'
Levou stranou se k pokutovému území dostával domácí Lazović, ale ani jeden ze dvou centrů mu nevyšel, obrana Bologni oba odvrátila.
32'
Na trávníku máme dost nervozity, nespokojená gesta nyní ukazoval hostující Theate, nelíbil se mu odpískaný ofsajd. Už se ale poslušně vrací do obrany.
31'
Malá domů domácích, Montipò se snažil rozehrát na pravou stranu, míč se mu však svezl po kopačce a skončil v zámezí. Bologna vhazuje.
30'
Binks odvracel centr z pravého křídla, roh se ale nebude konat, neboť domácí se zároveň dopustili útočného faulu v pokutovém území.
28'
Třetí ofsajd domácích v krátkém časovém úseku, hráči Verony už o tom začínají vést diskusi s pomezním sudím.
27'
Łukasz Skorupski opět natahoval rozehrávku a tentokrát už sudí ztratil trpělivost a ukázal mu žlutou kartu!
27'
Trocha vzruchu před brankou Bologni, na Faraoniho centr si naběhl Lazović, jenže vystřelil nad a navíc se pískal Faraoniho ofsajd.
26'
Veloso ale svým centrem našel pouze hostující Soriana, ten odhlavičkoval ven z pokutového území.
25'
Faul Binkse na Faraoniho, je z toho docela zajímavý přímý kop pro Veronu. Tohle bude na centr na vápno.
24'
Lazović nacentroval z levé strany, Barák hlavou prodloužil na malé vápno, kde si sbíhal Simeone, bylo to na něj ale o kousek delší!
23'
Skorupski už teď začíná natahovat rozehrávku, to se samozřejmě nelíbí publiku, to na něj hromově píská.
22'
Domácí rozehráli rohový kop a pojali to jako signál s rozehrou za pokutové území. Střelou placírkou se pak prezentoval Lazović, míč ovšem poslal několik metrů nad Skorupskiho branku.
21'
Tempo nám teď trochu pokleslo, sledujeme spíše nepřesné kombinace. Montipò posílá spoluhráče na zteč.
19'
Po Theateho centru a nedůrazné obranné hlavičce střílel Svanberg, bylo to ale slabé a hlavně nepřesné.
18'
Na zemi se opět ocitl Domínguez, tentokrát se ale nepískalo a on se už lehce naštvaně zvedá a zapojuje do hry.
17'
Bologna zase u míče, tentokrát to ale levou stranou neklaplo, akce byla pro tuto chvíli pozastavena.
15'
Máme tu krátkou pauzu, na trávníku leží hostující Domínguez a potřebuje ošetření.
14'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí tlačili, ale úvodní gól dali hosté! Po kombinaci se hra dostala poblíž vápna, domácí Günter nedokázal odhlavičkovat, nechal prostor RICCARDU ORSOLINIMU, ten se položil do střely a prudkou ránu uklidil přesně k tyči – 0:1.
12'
Barák zakombinoval s Ceccherinim, centr ovšem pouze skončil u rohového praporku.
10'
Se svým centrem neuspěl ani Lazović, i jeho pas dokázal odkopnout pozorný Bonifazi.
9'
Pas na Ceccheriniho, ten však nezpracoval a míč skončil v zámezí. Bologna vhazuje.
8'
Verona pronikla pravou stranou a od brankové čáry šla přihrávka na malé vápno. Bonifazi ale příhru po zemi odkopl.
7'
Verona začíná přebírat iniciativu, poslední okamžiky probíhají pouze u branky hostujícího celku.
6'
Barák vystihl rozehru hostů, okamžitě posouval na Simeoneho, jeho následná střela byla zablokována.
5'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, za domácí pronikal za obranu Simeone, byl ovšem v ofsajdu.
4'
Dlouhý aut hostů do pokutového území, Günter dokázal vysoký míč dostat zase mimo vápno.
3'
No ale první šanci měli hráči Verony. Na Lazovićův centr si ve vápně nabíhal Simeone a i přes těsnou obranu zakončil hlavičkou. Šlo to těsně vedle Skorupskiho branky.
2'
Bologna má velice aktivní úvod, domácí tým se vlastně ještě pořádně nepotkal s míčem.
1'
O malou chvíli později pravou stranou pronikal Svanberg, jeho centr byl sražen tak, že to nebude ani rohový kop.
1'
Hosté se hned po rozehrávce dostali k vápnu, centroval Sansone a reklamoval hru rukou. Sudí ale zachoval klid a nechal pokračovat ve hře.
1'

Hellas Verona FC: Montipò – Ceccherini, Günter, Casale – Faraoni, Ilić, Veloso (C), Lazović – Barák, Caprari – Simeone.
Náhradníci: Pandur, A. Berardi – N. Kalinić, Lasagna, Rüegg, Bessa, Depaoli, Šutalo, Ragusa, Coppola, Tameze.

Bologna FC: Skorupski – Binks, Bonifazi, Theate – Svanberg – Medel, Domínguez, R. Soriano (C), Hickey – Orsolini, N. Sansone.
Náhradníci: F. Bardi, Bagnolini – Arnautović, Viola, van Hooijdonk, Stivanello, Pyyhtiä, Vignato, Cangiano, Raimondo, E. Annan, Falcinelli.

Rozhodčí: Gariglio – Cecconi, Lombardo.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Marc'Antonio Bentegodi začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Matteo Gariglio, kterému budou na pomezí asistovat Dario Cecconi a Fabrizio Lombardo.
Bologna FC

Hosté jsou na tom o něco hůře, na 13. místě mají 27 bodů a na dnešního soka tak ztrácí tři body. Ani zde není forma zrovna nejlepší, z posledních pěti zápasů tým vyhrál jen jednou a to 22. prosince na trávníku Sassuola. Od té doby měla Bologna jeden odložený duel a dvakrát prohrála. Naposledy to bylo doma proti Neapoli, kdy tým neskóroval, naopak za hosty se dvakrát prosadil Hirving Lozano.

Hellas Verona FC

Domácí tým je v tuto chvíli na desátém místě s 30 body, což znamená pouze pětibodovou ztrátu na šestou Fiorentinu. Hellas trpí na kolísavou formu, nedokáže totiž navázat na povedené výsledky a výhru střídá neúspěch. Naposledy ale Verona vyhrála na půdě Sassuola 4:2, když se hattrickem blýskl Antonín Barák a jednu trefu přidal Gianluca Caprari. Dnes bude chtít tým na tuto výhru navázat a půjde do duelu v roli mírného favorita.

Posledních pět ligových zápasů

Turín – Verona 1:0
Verona – Fiorentina 1:1
Spezia – Verona 1:2
Verona – Salernitana 1:2
Sassuolo – Verona 2:4
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 23. kola mezi týmy Hellas Verona FC a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62