Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Atalanta - 9. ledna 2023   20:45

Bologna
6' Orsolini
1:2
(1:0)
Atalanta
47' Koopmeiners  (Boga) • 58' Höjlund  (Boga)
Bologna
Skorupski – Posch (82. Cambiaso), Soumaoro, Lucumi, Lykogiannis – Medel (69. Pyyhtiä), Domínguez – Orsolini, Ferguson (69. Schouten), Soriano (C) (68. Aebischer) – Sansone.
Bardi, Raffaelli – N. Moro, Raimondo, Sosa.
Di Bello – Rossi, Capaldo
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Atalanta
Musso – Tolói (C) (88. Djimsiti), Palomino (77. Demiral), Scalvini – Hateboer (46. Zappacosta), de Roon, Pašalić (46. Boga), Ruggeri – Koopmeiners – Zapata (56. Éderson), Höjlund.
Rossi, Sportiello – Lookman, Maehle, Okoli, Soppy, Zortea.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:15.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která měla bleskový start. Hned ve 47. minutě totiž hosté dokázali vyrovnat, což určilo ráz zbytku zápasu. Střídající Boga přistrčil na Teuna Koopmeinerse, který parádní ranou vyrovnal. Za dalších jedenáct minut pak bylo pro domácí ještě hůř, když opět Boga přihrával a tentokrát byl zakončujícím hráčem Rasmus Höjlund. Domácí si za první poločas nějaký bod zasloužili, ovšem hosté zlepšeným výkonem ve druhé půli dokráčeli k zisku tří bodů do tabulky, což jim pomohlo na průběžnou šestou příčku se ztrátou šesti bodů na druhé místo. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+5'
Dánský útočník Atalanty skončil po faulu na trávníku a vypadá to, že už se dohraje na polovině Bologny.
90+4'
Nicolás Martín Domínguez je dalším karetním hříšníkem a stejně jako Medel si nezahraje příští utkání.
90+3'
Centrovaný míč od rohového praporku doletěl pouze do míst, kde ho odhlavičkoval hráč Atalanty.
90+2'
Nyní se ocitl Zappacosta v permanenci ve vlastním vápně, kde odvracel míč na rohový kop.
90+1'
Davide Zappacosta se ocitl ve slušné střelecké příležitosti, ale příliš čekal se střelou, až nakonec trefil jen Skorupského.
89'
Rasmus Höjlund na útočné polovině obklopen soupeři nedokázal proti přesile udržet míč pro Atalantu.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Berat Djimsiti.
87'
Nakonec se ale domácí přeci jen dostali do zakončení, leč Domínguez nedokázal trefit prostor ohraničený třemi tyčemi.
87'
Fotbalisté Atalanty dobře napadají rozehrávku soupeře, takže fotbalisté Bologny nemají potřebný čas a klid.
86'
Davide Zappacosta dobře zachytil rozehrávku, aby následně poslal nepřesný míč na spoluhráče.
84'
Babis Lykogiannis došlápl na nohu Tolóiovi, za což vidí od rozhodčího Di Bella žlutou kartu.
83'
Domácí pokračují ve snaze dobrat se vyrovnání nepříznivého stavu, ale nepřesnou přihrávku zastihl obránce Atalanty.
82'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Andrea Cambiaso.
81'
Hra se přesunula na druhou stranu, kde došlo k nedovolenému zákroku na Martena de Roona.
80'
Kombinace domácích pokračuje poměrně daleko od soupeřova pokutového území.
79'
Domínguez dobře sebral výkop brankáře Mussa, takže získal míč pro domácí družstvo.
78'
Střídající Merih Demiral se uvedl nedovoleným zákrokem. Domácí kombinují s míčem u kopaček.
77'
ze hřiště odchází José Luis Palomino, přichází Merih Demiral.
76'
Babis Lykogiannis se svíjí v bolestech po nepříjemném zákroku Édersona.
74'
Riccardo Orsolini si v pokutovém území nedokázal dobře zpracovat, čímž dal příležitost Mussovi k sebrání míče.
73'
Rychlý útok domácího celku byl pokažen nepřesnou přihrávkou na levou stranu.
72'
Jeremie Boga skončil ve středu hrací plochy na trávníku poté, co mu soupeř přilehl nohu.
71'
Střídající Aebischer poměrně lacino ztratil míč nedaleko soupeřova vápna a hosté se vydali do útoku.
69'
Ze hry odstupují také Medel s Fergusonem, které nahrazují Schouten a Pyyhtiä.
68'
ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Michel Aebischer.
67'
Chystá se trojité střídání v podání domácího týmu, který by rád získal alespoň bod, jemuž byl blízko po povedené první půli.
66'
Opět v akci Davide Zappacosta, který se dle verdiktu sudího stal obětí nedovoleného zákroku Garyho Medela, jenž za své počínání vidí žlutou kartu a nezahraje si příští zápas.
65'
Davide Zappacosta ještě zabojoval a dokázal udržet míč ve hře, ovšem následný centr nebyl nebezpečný.
63'
Ovšem exekuce rohového kopu nebyla nikterak kvalitní, takže Atalanta se dokázala ubránit.
62'
Domácím se podařilo vybojovat si výhodu rohového kopu, v této statistice vedou 3:0.
61'
Nicolás Martín Domínguez byl nadvakrát faulován, načež se rozčiluje, že rozhodčí neuděluje kartu.
60'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, nicméně obrana Atalanty dobře zareagovala.
58'
Atalanta právě vstřelila branku! Jeremie Boga si připisuje druhou asistenci, to je střídání trenéra Gasperiniho. Tentokrát našel pěknou přihrávkou RASMUSE HÖJLUNDA, který si zpracoval míč trochu daleko od nohy, ale přesto u něj byl jako první a přes Skorupského dokázal dostat míč do sítě.
56'
Zapatovi se střídání vůbec nezdálo, nicméně Gian Piero Gasperini se rozhodl na jeho místo poslat Édersona.
55'
Zappacosta si nepohlídal pohyb soupeře a přišel o míč, nicméně chybu napravil a opět ho získal. Jenže následně poslal značně nepřesnou přihrávku, kterou spoluhráč nezískal.
54'
Nicola Sansone z pravé strany hledal spoluhráče, ale obrana Atalanty míč odkopla.
52'
Davide Zappacosta nedokázal udržet míč na hrací ploše, než poslal centr do vápna.
51'
Nedovolený zákrok domácích znamená míč pro hostující celek na útočné polovině.
50'
Odražený míč napálil Roberto Soriano, leč nepovedlo se mu najít prostor mezi třemi tyčemi.
49'
Domácí po inkasované brance kombinují na útočné polovině a hledají cestu k soupeřově bráně.
47'
Atalanta právě vstřelila branku! To byl vstup do druhého poločasu jako hrom. Střídající Jeremie Boga přistrčil míč na střed hřiště TEUNU KOOPMEINERSOVI, jehož prudká střela zaplula až do branky. Povedená rána nizozemského internacionála.
46'
Ze hry odstoupili Pašalić s Hateboerem, které do druhé půle nahrazují Jeremie Boga a Davide Zappacosta.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, kdy jsme se dočkali zatím jediné branky. O tu se postaral již v šesté minutě domácí Riccardo Orsolini poměrně povedenou střelou. Hosté si nedokázali vypracovat žádnou výraznou střeleckou příležitost, takže průběžný stav je víceméně zasloužený. Hráči Atalanty si připsali pouze dvě žluté karty, jinak nic zásadního hosté nepředvedli, takže budou mít co dělat, aby minimálně vyrovnali. Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45+1'
45'
Na hrací ploše plály emoce a rozhodčí Di Bello musel celou situaci uklidnit, což se mu zdárně povedlo. Vše začalo pádem de Roona v pokutovém území domácích.
44'
Ani další akce hostujícího družstva neznamenala žádné větší nebezpečí pro defenzivu domácích.
43'
Nepovedená akce hostů znamená pouze odkop od domácí branky. Skorupski s rozehrávkou samozřejmě nespěchá.
42'
Obrana domácího mužstva opět velmi dobře uhasila doutnající požár, takže pokračujeme za stavu 1:0.
41'
Střelecký pokus zpoza vápna v podání domácího kapitána Roberta Soriana se nevešel mezi tři tyče, přitom se jednalo o střelu za zajímavé pozice.
40'
Domácí se ujali míče a kombinují poměrně v poklidu. Hosté je kupodivu nechávají rozehrávat.
38'
Další faul hostů za žlutou kartu – Mario Pašalić místo míče trefil Lewise Fergusona.
37'
S centrovaným míčem z pravé strany Atalanty si Skorupski poradil na výbornou a míč skryl v rukavicích.
36'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, ale drží se zatím daleko od branky, kterou hájí Polák Skorupski.
35'
Atalanta by potřebovala vyrovnat, ale chybí jí větší kvalita a originalita v útočné fázi, což nebývalo zvykem.
34'
Centr domácích z levé strany zasáhl jeden z nabíhajících hráčů, ovšem branku se mu trefit nepovedlo.
33'
Rasmus Höjlund se svou rychlostí dostal k míči, ovšem přes Lucumiho se mu špatně střílelo, takže mířil jen na druhou stranu do autu.
31'
Hodně do rizika šel jeden z bránících hráčů Atalanty, který ve skluzu připravil o míč soupeře ve vlastním vápně.
29'
Opět nedovolený zákrok Martena de Roona, který už by si měl dávat pozor. Tentokrát byl terčem jeho faulu Sansone.
28'
Matteo Ruggeri centroval z levé strany, ovšem opět dobře zasáhla defenzivní vozba Bologny.
27'
Atalanta se vůbec nemůže dostat do střeleckých pozic, obrana domácích je zatím extrémně pozorná.
26'
Marten de Roon to už však nyní přehnal, když ve skluzu zasáhl Domíngueze a za svůj nevybíravý zákrok vidí žluté varování.
24'
De Roon důrazně získal míč ve středu hrací plochy, ovšem hosté o něj nakonec stejně přišli.
22'
Domácí snaha o útočení skončila nedaleko pokutového území Atalanty, takže Musso mohl zůstat v klidu.
21'
Ve středovém kruhu došlo k nedovolenému zákroku, kdy byl povalen Lewis Ferguson.
20'
Centrovaný míč z pravé strany se hostům moc nepovedl, takže rozehrávat od branky bude Skorupski.
19'
Juan Musso musel vytáhnout nepříjemnou střelu, což se mu povedlo, načež následoval roh domácích, po němž nepřišlo žádné nebezpečí pro branku Argentince.
18'
Na druhé straně autor zatím jediné branky zkusil rozhýbat obránce ve vápně, což se mu však nevyvedlo.
17'
Dánský fotbalista skončil na trávníku v pokutovém území, ale nepíská se a pokračujeme ve hře.
16'
Rasmus Höjlund se pokusil projít ve vápně přes několik soupeřů, ale úmysl se mu realizovat nepodařilo.
14'
Domácí se vydali na útočnou polovinu, kde chvíli ohrožovali branku Atalanty, nicméně tentokrát bez úspěchu.
13'
Zajímavý centr na zadní tyč, kde došlo k zakončení hlavou, ovšem branka nebyla trefena.
12'
Gary Medel se dopustil nedovoleného zákroku v souboji s dánským útočníkem hostujícího celku. Uvidíme tedy volný přímý kop ze zajímavé pozice.
10'
Na druhé straně došlo k nebezpečné situaci, ale hlavička domácího celku mířila kousek vedle branky.
9'
Hosté se pokoušeli najít recept na obranu domácích, ale nic velkého se jim vymyslet nepodařilo.
7'
Další nedovolený zákrok hostujícího celku na útočné polovině znamená míč pro Bolognu.
6'
Bologna právě vstřelila branku! José Luis Palomino nedokázal dostatečně kvalitně odvrátit míč, který se dostal do míst, kde se ho ujal RICCARDO ORSOLINI a perfektní střelou na zadní tyč překonal argentinského brankáře Mussa.
5'
Scalvini hodně nepříjemně zasáhl Lewise Fergusona a rozhodčí Di Bello nekompromisně přerušil hru.
4'
Atalanta se pohybuje na útočné polovině, nicméně zatím je obrana soupeře velmi pozorná.
3'
Nicola Sansone si nepohlídal ofsajdové postavení, takže vzrušení po jeho akci bylo zbytečné.
1'
Duván Zapata z levé strany přihrával do pokutového území, ovšem obrana soupeře míč dokázala zastavit.
1'

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Lykogiannis – Medel, Domínguez – Orsolini, Ferguson, Soriano (C) – Sansone.
Náhradníci: Bardi, Raffaelli – Cambiaso, Aebischer, N. Moro, Pyyhtiä, Schouten, Raimondo, Sosa.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Palomino, Scalvini – Hateboer, de Roon, Pašalić, Ruggeri – Koopmeiners – Zapata, Höjlund.
Náhradníci: Rossi, Sportiello – Boga, Demiral, Djimsiti, Éderson, Lookman, Maehle, Okoli, Soppy, Zortea, Zappacosta.
Atalanta Bergamo

Atalanta po nepovedené loňské sezóně, kdy oproti očekáváním vůbec nepostoupila do evropských pohárů, odstartovala letošní ročník velmi solidně, ovšem před reprezentační přestávkou se dostala do těžké krize, kdy prohrála třikrát za sebou a po návratu na ligové trávníky si ani moc nepomohla remízou 2:2 na trávníku 17. Spezie, kterou navíc zachraňovala z dvougólové ztráty.

Momentálně je celek z Bergama na sedmém místě se ztrátou šesti bodů na čtvrtý Inter, což rozhodně není nic nepřekonatelného, ovšem nutně potřebuje zvítězit a dostat se do lepší formy.
Bologna FC

Bologna po přestávce způsobené mistrovstvím světa má velmi těžký los, neboť po těsné prohře 0:1 na AS Řím, kdy ve druhém poločase favorita dokonce výrazně přehrála, byť neskórovala, tak hostí další z celků lačnících nejen po evropských pohárech, ale i po Lize mistrů, tedy Atalantu Bergamo.

V dosavadních 16 zápasech uhrála Bologna 19 bodů za bilanci 5-4-7, což aktuálně stačí k jedenáctému místu. Drtivou většinu bodů Bologna uhrála právě v domácím prostředí, kde jich získala 15 (4-3-1), na hřištích soupeřů je se čtyřmi body a skóre 8:20 až třetí nejhorší v celé soutěži.
Hezký večer při sledování závěrečného přenosu ze 17. kola Serie A, Bologna přivítá bídně hrající Atalantu Bergamo, která nutně potřebuje vyhrát, aby zůstala na dosah elitní čtveřici, tedy místům zajišťujícím účast v příštím ročníku Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62