Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Inter Milán - 26. února 2023   12:30

Bologna
76' Orsolini (Schouten)
1:0
(0:0)
Bologna
Skorupski – Posch, Lucumi, Sosa, Cambiaso – Schouten (87. Medel), Domínguez – Orsolini (87. Aebischer), Ferguson (83. N. Moro), Soriano (83. Kiriakopoulos) – Barrow (C) (87. Raimondo).
Bardi, F. Ravaglia – De Silvestri, Lykogiannis, Pyyhtiä, Soumaoro.
Orsato – Colarossi, Capaldo
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Inter Milán
Onana – Darmian, de Vrij (46. Acerbi), A. Bastoni – Dumfries (68. D'Ambrosio), Mchitarjan (64. Barella), Brozović (C) (83. V. Carboni), Çalhanoğlu, Gosens – Lukaku (64. Džeko), La. Martínez.
Cordaz, Handanovič – Asllani, Bellanova, Gagliardini, Zanotti.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 7:14.
Inter prohrál už sedmý zápas v sezoně a dal k dispozici své druhé místo třetímu AS Řím a čtvrtému AC Milán, kteří na „Nerazzurri“ shodně ztrácí tři body. Bologna poskočila před Juventus na sedmé místo.
Bologna zaskočila favorizovaný Inter a raduje se z vítězství 1:0. Góly vstřelili domácí fotbalisté rovnou dva, nicméně ten první z kopačky Barrowa nebyl uznán kvůli ofsajdu Domíngueze. Od Sorianovy střely do břevna začal Inter postupně naplňovat papírové předpoklady. Územní převahu však nepřetavil ve velké šance a v 76. minutě si chybou D´Ambrosia nechal utéct Orsoliniho, jenž vstřelil gól ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. Milánští dohrávali utkání ve velké křeči a stejně jako v minulé sezóně opouští Stadio Renato Dall'Ara bez bodového zisku.
90+6'
90+5'
Darmianův nákop Džeko metr před vápnem zpracoval pro Gosense. Ten si na pětníku přehodil míč na levačku, ale tvrdou ranou pouze vyprášil Skorupského rukavice.
90+3'
Kiriakopoulos nevyvinul dostatečnou rychlost v protiútoku tři na tři. Rozhodl se přihrát na střed Raimondovi, který byl oddělen od míče velmi důrazným zákrokem.
90+2'
Andrea Cambiaso házel k praporku na Domíngueze. Ten na sobě udržel dva hráče a zařídil domácím další vhazování.
90+1'
Posch pohledným způsobem roztahoval hru doleva, jenže Kiriakopoulos na míč o kousek nedosáhl. Aut z vlastní půlky každopádně není pro Inter žádná velká výhra.
89'
Domácí úspěšně šetří čas vedle pokutového území. Z hromadného souboje resultuje rohový kop a potenciální šance na definitivní rozhodnutí.
88'
Thiagu Mottovi se teď vyplácí, že si všechna střídání ponechal do závěru zápasu. Hra je rozkouskovaná a Inter se nemůže dostat do sebemenšího tlaku.
87'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Gary Medel.
87'
ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Michel Aebischer.
87'
ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Antonio Raimondo.
85'
Za učebnicovou kosu zezadu na mladičkého Carboniho spatřil Nicolás Domínguez žlutou kartu.
84'
Kiriakopoulos měl minimální nabídku v pokutovém území. Na jediného hráče jeho nízký centr z levého křídla nedoletěl.
83'
ze hřiště odchází Lewis Ferguson, přichází Nikola Moro.
83'
ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Giorgos Kiriakopoulos.
83'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Valentín Carboni.
82'
Çalhanoğlovy standardky dnes domácí obranu moc neprověřily. Tento centr na první tyč tomuto tvrzení dal razítko.
81'
Jhon Lucumi obětavě skočil do Martínezovy střely levačkou ze střední vzdálenosti. Na programu bude rohový kop.
80'
Ferguson přecenil běžecké schopnosti Orsoliniho. Přihrávka vzduchem letěla moc daleko, autora rozdílového gólu navíc zastavil Bastoni.
79'
Brozović zpoza vápna domácí bloky nepřekonal. Později se snažil nacentrovat z pravé strany, ale to mu zase překazil Domínguez.
76'
Bologna právě vstřelila branku!
„I Rossoblù“ jdou čtvrthodinu před koncem do vedení, které už ani VAR nemůže odvolat! D'Ambrosiova chyba v rozehrávce měla za následek okamžité vysunutí RICCARDA ORSOLINIHO. Schoutenovu přihrávku z půlící čáry si hrudí zpracoval do běhu a prudkou ranou levou nohou nekompromisně prostřelil skoro u penalty stojícího Onanu.
74'
Na základě Orsoliniho vysunutí běžel Barrow jeden na jednoho. Nebyl ale v nejlepším úhlu a André Onana se s přízemní střelou moc nenadřel.
73'
Bologna celou druhou půlí tahá za kratší konec. Thiago Motta přesto nechává na hřišti celou základní jedenáctku. To Simone Ingazhi už vypotřeboval čtyři náhradníky.
71'
Džeko prokázal skvělý výběr místa. Z Acerbiho centru z levého křídla vygeneroval volej, kterým trefil rukavice dobře postaveného Skorupského.
70'
Nicolás Domínguez nepustil Barellův centr do pokutového území. Bastoni je s míčem zpátky u středového kruhu.
69'
D'Ambrosio se ihned zapojil do rohového kopu. Çalhanoğlův bochánek se k němu snášel na zadní tyč, nicméně místo šance si připsal jen útočný faul na Soriana.
68'
ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Danilo D'Ambrosio.
66'
Schouten odvádí spoustu kvalitní černé práce. Nyní na něm ztroskotal Barella a spolu s ním celý brejk pěti hráčů Interu.
65'
Bologna toho po změně stran ještě moc nepředvedla. O to menší smysl teď dával dalekonosný pokus Posche, jenž měl minimální šanci na úspěch.
64'
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Nicoló Barella.
64'
ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Edin Džeko.
63'
Soriano byl při rychlém přechodu zezadu podťat Dumfriesem. Nizozemský krajní hráč bez poznámek přijal žlutý trest.
63'
Skorupski zle vyběhl. Centr propadl na zadní tyč, jenomže tam Milánští neměli nikoho připraveného na dorážku. Situaci vyřešil Barrow.
62'
Gosens získal roh. Současně se na hostující střídačce připravuje vícenásobné střídání, do hry půjde Edin Džeko.
61'
Lukaku zkazil přihrávku zády k bráně. Inter aktivoval re-presink a díky autu Gosense bude pokračovat v tlaku.
60'
Držení míče: 53 % – 47 %.
58'
Lucumi hodně podcenil padající list, který měl raději nechat Skorupskému. Mizerným odkopem pomohl do šance Lukakovi, který dostatečně neumístil střelu z voleje do brankářova protipohybu. Skorupski stihl zareagovat a míč pokryl.
57'
Soriano vytlačil Dumfriese směrem k půlící čáře, kde Inter zase nešetří s alibistickými přihrávkami z nohy na nohu.
56'
Dumfriesův oblouček byl určen pro Lukaka, jenž odpadl ze souboje s Lucumim. O penaltový přestupek v žádném případě nešlo.
55'
Brozović s Acerbim zacouvali až k Onanovi, jehož nákoo propadl do domácího držení.
53'
Orsolini nedal přesnou přihrávku do malého vápna, odkud by Barrow mohl střílet do prázdné brány. Gambijec místo toho nachystal pozici pro Soriana, kterému zablokoval střelu střídající Acerbi.
52'
Soriano vyhlavičkoval příchozí centr několik metrů před vápno. Darmian vypálil bez šance na skórování, hlavně chtěl zamezit možnému propadnutí.
51'
Sosa odrazil Dumfriesův centr na roh.
50'
Rychlou rozehrávkou po faulu ve středu pole Inter překvapil jen sám sebe. Gosens nebyl připraven na nahrávku Brozoviće.
49'
Lukaku zahrál rukou. Daniele Orsato to postřehl a přiřkl míč mužstvu z regionu Emilia-Romagna.
48'
Cambiaso neprošel přes zahuštěný střed. Po vhazování Dumfriese Lukaku nahrával napříč šestnáctkou. Gosens zachránil balon ve hřišti a dal ho pod sebe. Çalhanoğlu při střele ztratil balanc a zakončil vysoko nad.
47'
Hosté se při výstavbě útočné akce vyhnali ze hřiště nechytatelnou přihrávkou na Dumfriese. Vhazuje Cambiaso.
46'
ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Francesco Acerbi.
46'
Inter odehrál první půli pod své možnosti. Vyjma pár nepřesných střel nebyl vůbec nebezpečný a místo toho ve dvou případech skoro inkasoval. Trefa gambijského útočníka Barrowa neplatila jen kvůli ofsajdu Domíngueze. O pár minut později Soriano nastřelil Onanovo břevno.
45+2'
45+2'
Orsoliniho levačka překonala zeď, jenže míč kromě ní přeletěl i Onanovo břevno. Do kabin se půjde za bezbrankového stavu.
45+1'
Stefan de Vrij věnoval domácím přímý kop. Za pozdní střet s Fergusonem navíc obdržel žluté napomenutí.
45'
Orsolini by se nejraději neviděl, poté co mu hodně optimistická střela z více než třiceti metrů uletěla zcela vedle Onanovy brány.
44'
Barrow rozběhl vlevo odskočeného Soriana. Ten přihrával na střed, jenže Domínguez přesně v ten moment podklouzl a z dobře rozehrané situace nebylo nic.
42'
Posch měl díky statickému Çalhanoğlovi klid na centr. Barrow byl u penalty povalen k zemi, ale rozhodčí Daniele Orsato na to nijak nereagoval.
41'
Cambiaso za sebou udržel rychlonohého Denzela Dumfriese a malou domů na Skorupského vnesl klid do zadních řad svého týmu.
40'
Gosens nechal z prvního doteku odcentrovat Bastoniho. Lautaro Martínez svým pohybem setřásl obránce, ale hlavou poslal balon metr vedle bližší tyče.
39'
Bastoniho centr byl pro Lukaka moc vysoký. Nerazzurri postupně utahují šrouby a začínají naplňovat roli favorita. Skorupski dokonce čelil dalekonosnému pozdravu Çalhanoğla.
38'
Martínez roztáhl hru ke Gosensovi. Němcův centr byl spolehlivě odvrácen, ale návštěva Interu na útočné třetině hřiště ještě pokračuje.
37'
Orsolini si vyměnil přihrávky s Fergusonem. Soriano poté otočil těžiště doleva, ale Cambiaso už se s kolegy ve vápně nespojil.
36'
Cambiaso vystoupil a vystihl krátkou přihrávku Martíneze na Lukaka. Další důkaz toho, že to dnes v útoku Interu moc nefunguje.
35'
Brozović nakopával za obranu. V náběhu byl obr Lukaku, ale spolu s ním také uruguayský stoper Joaquin Sosa.
33'
Bologna se této standardce bez nervů ubránila. Následné odevzdání balonu Onanovu už kouče Mottu tolik nepotěšilo.
32'
Gosens se rozběhl na levé straně. Vyhnul se skluzu Posche a za cenu ušpiněného dresu doslova vybojoval rohový kop.
31'
Henrich Mchitarjan si narazil s těsně bráněným Lautarem Martínezem. Pak to ale přehnal s razancí dlouhé střely a Skorupského branka v ohrožení nebyla.
30'
Držení míče: 57 % – 43 %.
29'
Kapitán Marcelo Brozović hokejovým bodyčkem zastavil Posche. Bologna bude pokračovat na útočné polovině.
28'
Prostory před Onanou jsou doslova pod vodou. Teď na to doplatil de Vrij, který ztratil balanc a po nepřesné nahrávce na Domíngueze vrátil balon domácím.
27'
Barrowova náběhu si všiml Domínguez. Přihrávka vzduchem za obranu ale nepropada. To samé se stalo na druhé straně, kde byl na svém místě Posch.
26'
Domínguez zpracoval míč pro Domíngueze, který už jej posílal do šestnáctky. Barrow ani nikdo jiný v ní ale nebyl a to byla voda na hostující mlýn.
25'
Lautaro Martínez byl hned po převzetí míče obestoupen ze všech stran. Čistým způsobem mu jej vypíchl Jhon Lucumi.
24'
Hosté nespěchají. Míč se neustále pohybuje podél půlící čáry mezi Darmianem, de Vrijem a Bastonim.
23'
Lukaku s Martínezem mají velké problémy se zpracováním jednoduchých přihrávek. Spolupráce se záložníky Interu zatím hodně vázne.
22'
Orsolini nedosáhl na Skorupského nákop. Aut od Gosense využil Bastoni k malé domů na Onanu.
21'
Dumfries přišel o míč u postranní čáry. Snažil se to odčinit, jenže Orsato si všiml jeho držení Soriana.
20'
Nerazzurri uklidňují hru pomalou cirkulací balónu kolem středového kruhu. Dvě krizové situace u Onany hosty určitě zaskočily.
18'
Inter měl zase ohromnou kliku! Orsoloni vysvobodil balon z velké kaluže přihrávkou na Cambiasa. Onana jeho prudkou dělovku zpoza vápna rukavicemi pouze vyrazil na Soriana, jehož dorážka přistála na břevně.
17'
Çalhanoğlu v balíku těl objevil spoluhráče de Vrije. Hlavička tohoto stopera ale nabrala špatný směr a Skorupski ji řešit nemusel.
16'
Lukaku otřel křížnou střelu o Sosu. Za velmi silného větru se Hakan Çalhanoğlu pokusí kloudně rozehrát rohový kop.
15'
Tady nebylo co řešit. Domínguez stál v dráze střely Musy Barrowa a vedoucí trefa kvůli ofsajdu argentinského hráče nemůže platit.
14'
Ale pozor, Onanu při střele Barrowa patrně ovlivnil Domínguez, který stál v jasném ofsajdu. Orsato se jde mrknout na video a gól nejspíše odvolá.
12'
Domácí strana slaví vedoucí trefu! Lewis Ferguson z křídla přihrál do pokutového území. MUSA BARROW nic složitého nevymýšlel a umístil křížnou střelu k vzdálenější tyči.
11'
Orsolini přihrál k ose. Domínguez otočil těžiště na levou stranu, ale tam se domácí zatím nemají k centru do pokutového území.
10'
Çalhanoğlu byl zakřižován Schoutenem, takže Gosensova přihrávka do běhu tureckého záložníka zmizela v zámezí.
9'
Celá jedenáctka Interu se rozestavěla na vlastní polovině a v pasivním bloku sleduje postupnou kombinaci domácích fotbalistů na polovině hřiště.
8'
Mokrý trávník dělá hráčům citelné problémy. V komfortním prostředí nejsou ani diváci, neboť většina z nich nad sebou nemá žádnou střechu.
7'
Dumfries házel dlouhý aut. Čekal na něj urostlý Lukaku, kterého si vzorně pokryl nizozemský záložník Jerdy Schouten.
6'
Skorupski dobře přečetl dění před sebou. Vyběhl z branky v reakci na pohyb Gosense a jeho možný úprk za obranu.
5'
Lautaro Martínez si nezpracoval přihrávku od Darmiana. Skorupského výkop si zase nezískal Barrow a balon je zpátky na kopačkách Interu.
4'
Onana obdržel nevhodnou malou domů. Barrow ho vystrašil presinkem a kamerunský gólman se zbavoval balonu odkopem do autu.
3'
Lewis Ferguson na svém obličeji pocítil tvrdost Bastoniho zápěstí. Orsoliniho standardka defenzivu Interu moc neznervózněla.
2'
Zahajovací výkop na deštěm zužovaném hřišti obstaral Inter, který nastupuje ve žlutých dresech. Bologna je v červenomodrém.
1'

Bologna FC: Skorupski – Posch, Lucumi, Sosa, Cambiaso – Schouten, Domínguez – Orsolini, Ferguson, Soriano – Barrow (C).
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – Aebischer, De Silvestri, Kiriakopoulos, Lykogiannis, Medel, N. Moro, Pyyhtiä, Raimondo, Soumaoro.
Trenér: Thiago Motta

Inter Milán: Onana – Darmian, de Vrij, A. Bastoni – Dumfries, Mchitarjan, Brozović (C), Çalhanoğlu, Gosens – Lukaku, La. Martínez.
Náhradníci: Cordaz, Handanovič – Acerbi, Asllani, Barella, Bellanova, V. Carboni, D'Ambrosio, Džeko, Gagliardini, Zanotti.
Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Orsato – Colarossi, Capaldo.
1. vzájemný zápas

09.11.2022
Inter – Bologna 6:1
Branky:
26. Džeko, 36. Dimarco, 42. Martínez, 48. Dimarco, 59. Çalhanoğlu, 76. Gosens – 22. Lykogiannis.
Bologna FC

Domácí prožívají na své poměry veleúspěšnou sezonu. S bilancí devíti výher, pěti remíz a devíti porážek jim patří osmé místo a vzhledem k patnáctibodovému náskoku na osmnáctou Veronu nemusí řešit žádné starosti spojené s bojem o záchranu, na kterou je klub z regionu Emilia-Romagna z posledních let zvyklý. Bologna před čtrnácti dny zaváhala s Monzou, nicméně porážku 0:1 záhy odčinila výhrou 2:1 na hřišti Sampdorie Janov. Nejlepším střelcem je s osmi zásahy v současnosti zraněný Marko Arnautović. Mimo hru jsou také Bagnolini, Bonifazi a Zirkzee.
Inter Milán

Hostům patří v Serii A druhé místo, ale boj o titul už se jich víceméně netýká. Nezastavitelná Neapol jim utekla už na rozdíl osmnácti bodů, takže se Inter může naplno věnovat Lize mistrů. Milánský klub se ve středu přiblížil postupu do čtvrtfinále, když doma porazil Porto 1:0. Kromě dlouhodobě zraněného obránce Dalberta postrádá hlavní kouč Simone Inzaghi postrádá Škriniara, Dimarca a Correu. S třinácti góly a třemi asistencemi táhne ofenzivu „Nerazzurri“ argentinský útočník Lautaro Martínez.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu 24. kola italské Serie A. od 12:30 se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bolognou a Interem Milán!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62