Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Lazio - 11. března 2023   20:45

0:0
(0:0)
Bologna
Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi (C), Cambiaso – N. Moro (62. Pyyhtiä), Schouten (62. Medel) – Aebischer (80. Soriano), Ferguson, Kiriakopoulos (57. Zirkzee) – Barrow.
Bardi, F. Ravaglia – Arnautović, Bonifazi, De Silvestri, Lykogiannis, Sansone, Sosa.
Maresca – Bercigli, Cecconi
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Lazio
Provedel – Lazzari, Casale, A. Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Vecino, Luis Alberto (64. Bašić) – Pedro (80. Cancellieri), F. Anderson, Zaccagni.
Adamonis, Maximiano – Antônio, M. Bertini, Cataldi, Fáris, Gila, Patric, Lu. Pellegrini, S. Radu, Romero.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera a dobrou noc.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:8.

Druhý poločas nepředvedl tak kvalitní fotbal, jako ten první. Hrálo se naopak docela takticky a hru neoživila ani střídání na obou stranách. Lazio bylo směrem dopředu téměř nulové, největší šanci Bologni měl aktivní Barrow, jeho střela z dálky ale těsně minula v 82. minutě horní roh branky Lazia.
Zápas je u konce, Bologna hrála na domácím hřišti s římským Laziem bez branek. Pro Bolognu bod znamená, že se posouvá o bod před Juventus na sedmé místo. Juve ale teprve zítra bude hrát se Sampdorií. Lazio nevyužilo možnost posunout se v tabulce na druhé místo před Inter a zůstává třetí s tím, že se před něj mohou dostat AS Řím a AC Milán, pokud vyhrají své zítřejší zápasy.
90+4'
90+3'
Centr od rohového praporku směřoval na první tyč, kde byl ale připraven hlavičkovat domácí Joshua Zirkzee.
90+3'
Lazio ještě bude zahrávat rohový kop. Poslední šance na gól v tomto zápase.
90+2'
Lazio se dostal s míčem do vápna Bologni, ale v něm nebylo tolik prostoru na to, aby se mohl Anderson dostat ke střele.
90+2'
Domácí nyní s rozehrávkou moc nespěchají a zdá se, že přeci jen budou spokojení s případnou remízou.
90'
Po delší době musel do akce brankář Bologni Łukasz Skorupski. Centr Milinkoviče-Saviče z pravé strany si v pohodě pohlídal, míč skončil v jeho moci.
88'
Stefan Posch centroval z pravé strany, byl to ale velmi špatný centr a bude z toho jen rozehrávka od branky Lazia.
87'
Bologna je zatím v závěru utkání aktivnějším celkem a překvapivě je to tento tým, který se nechce spokojit s remízou.
86'
Ivan Provedel je nakonec v pořádku, takže se může pokračovat ve hře.
85'
Ivan Provedel se prodral k míči a dokázal ho vyboxovat, byť si při tom ublížil.
85'
Aktivní Musa Barrow opět střílel, tentokrát ale z dosti nepřipravené pozice a jeho pokus byl zablokovaný. Akce Bologni ale ještě pokračovala a vyústila v rohový kop.
83'
Rozhodčí píská do píšťalky na znamení faulu, hrát budou moci hosté.
82'
Jako blesk z čistého nebe mohl přijít gól Bologni! Po zaváhání hostů v rozehrávce se dostal k míči Barrow, který okamžitě vystřelil a z dálky jen těsně minul horní roh branky Lazia.
81'
Stále je to velká taktická bitva a do konce utkání 26. kola Serie A už zbývá jen deset minut.
80'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Roberto Soriano.

Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Pedro, přichází Matteo Cancellieri.
78'
Míč nakonec dostal na střelu z druhé vlny Vecino, jeho pokus byl ale sražený na rohový kop.
77'
Kombinace Lazia na útočné polovině jsou zatím docela bez účinku, Bologna se v pohodě brání.
75'
Mattia Zaccagni předvedl další faul, tentokrát už dostává žlutou kartu za sražení Posche.
74'
Lazio se dostalo k míči, ale musí jít dopředu postupným útokem, protože domácí jsou už zase poctivě zatažení na své polovině hřiště.
73'
Barrow nerozehrál tu standardní situaci vůbec špatně, ale míč nakonec jen tak prolétl nebezpečným prostorem v pokutovém území Lazia.
72'
Michel Aebischer byl těsně před vápnem faulovaný Zaccagnim a Bologna dostane zajímavou možnost standardní situace.
71'
Na druhé straně hledal Sergej Milinković-Savić svou přihrávkou ve vápně střídajícího Tomu Bašiče, ten byl ale obranou domácích dobře pokrytý.
70'
Na náhodný nákop Bologni si nabíhal Nizozemec Zirkzee, neměl ale šanci se k tomuto dlouhému míči dostat.
69'
Ve druhém poločase zatím hra nemá takové tempo jako v první půli. Docela často se navíc kouskuje drobnými fauly.
67'
Joshua Zirkzee se snažil ve středu pole vybojovat míč, dopustil se při tom ale faulu.
65'
Felipe Anderson si nabíhal na zajímavou průnikovou přihrávku, nakonec ale nedostal šanci dostat se k míči díky dobré práci obrany Bologni.
64'
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.
63'
Lazio bylo při rozehrávce pod tlakem, takže Nicolò Casale raději odkopl míč do autu, než aby riskoval rohový kop.
62'
ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Gary Medel,
ze hřiště odchází Nikola Moro, přichází Niklas Pyyhtiä.
60'
Také domácí ale stále umí zaútočit. K míči se na hranici šestnáctky dostal Barrow. Tentokrát výjimečně nestřílel a ještě předložil míč Morovi. Jeho rána poté byla zablokovaná.
58'
Bologna je zatím ve druhém poločase trochu zataženější než v tom prvním. Je to ale dáno hlavně aktivnějším pojetím hry hostů.
57'
ze hřiště odchází Giorgos Kiriakopoulos, přichází Joshua Zirkzee.
54'
Michel Aebischer dostal přihrávku do jasného ofsajdu, takže akce Bologni neměla dlouhého trvání.
52'
Anderson už mohl zevnitř šestnáctky i střílet, ale ještě posunul míč na Zaccagniho. Tomu ale střela levačkou vůbec nesedla a zcela minul branku.
50'
Anderson byl faulovaný a Lazio bude rozehrávat standardní situaci. Je to ale poměrně daleko od branky Bologni.
48'
Z pravé strany centroval Elseid Hysaj, žádného spoluhráče ale před brankou nenašel.
47'
Giorgos Kiriakopoulos si našel prostor na zakončení a jeho střele nechybělo moc, aby se vešla mezi tři tyče.
46'
O poločasové přestávce ani jeden z trenérů neprovedl žádnou změnu v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
První poločas je minulostí, Bologna zatím hraje na domácím hřišti s Laziem bez branek. V prvním poločase utkání sice branka nepadla, ale hrál se poměrně zajímavý fotbal. Obě mužstva se snažila útočit, ale střelci zatím neměli štěstí, případně přišly skvělé zákroky brankářů. Nejblíže gólu byl ve 28. minutě Ferguson, ale hlavou trefil z blízka jen tyč. O pět minut později střílel Barrow, ale Provedel jeho ránu k tyči dokázal vytáhnout na rohový kop. Ve 35. minutě mělo svou největší šanci na skórování Lazio, neprosadil se ale Alberto a ani z dorážky Anderson.
45+4'
45+3'
Musa Barrow našel dobrým centrem hlavu Jerdyho Schoutena, ale ten mířil jen doprostřed branky, kde byl připraven Provedel.
45+3'
Domácí dostanou ještě jednu šanci v první půli ohrozit branku Lazia, budou zahrávat přímý kop.
45+1'
Žlutou kartu dostává záložník Lazia Matías Vecino za faul zezadu na Michela Aebischera.
44'
Vypadalo to zprvu velmi zle, ale Hysaj už je za postranní čárou na nohou a hlásí se o návrat do hry.
43'
Elseid Hysaj zůstává ležet na trávníku a má docela silné bolesti. Problém má s pravým kotníkem a už je v péči lékařů.
41'
Pedro se dobře vrátil do obrany a vypomohl Laziu zastavit rozvíjející se akci Bologni po pravém křídle.
39'
K hlavičce se po rozehrávce rohového kopu dostal Stefan Posch, branku Lazia ale netrefil.
38'
Hra se rychle přesunula na polovinu Lazia a domácí si vybojovali rohový kop.
36'
Hráči Lazia drží míč na útočné polovině a zatím si trpělivě předávají míč daleko od branky soupeře.
35'
Hosté se dostali do první obrovské šance na gól! Nejprve však spálil velkou šanci Alberto a pak neuspěl s dorážkou ani Anderson. Skvělé zákroky předvedl Skorupski.
34'
Rohový kop hosté ubránili. Následně fauloval Lewis Ferguson Zaccagniho a dostává žlutou kartu.
33'
Musa Barrow je tradičně střelecky velmi aktivní a tentokrát už mířil i přesně. Provedel ale předvedl skvělý zákrok a jeho prudkou střelu k pravé tyči vyrazil na rohový kop.
31'
Provedel nyní předvedl velmi špatnou rozehrávku, míč z jeho kopačky směřoval rovnou do autu.
30'
Lazio rozehrává svou další akci zezadu, zapojuje se i brankář Provedel.
28'
Po výborném centru Kyriakopoulose se dostal k hlavičce na zadní tyči Lewis Ferguson. Provedel už neměl šanci se tak rychle přesunout, ale měl štěstí, protože záložník Bologni trefil jen tyč!
27'
Michel Aebischer předvedl hezkou individuální akci, po které předložil míč na střelu Barrowa, ale ten střílel jen vysoko nad branku Lazia.
25'
Lazio poslalo zajímavý centr do vápna Bologni, kde mělo k dispozici hodně hráčů. Zakončovat chtěl Pedro, ale nakonec se mu to nepovedlo.
24'
Prvním napomenutým hráčem žlutou kartou v dresu domácích je Nikola Moro za faul na Milikoviče-Saviče.
23'
Na hřišti se to teď docela jiskří. Tentokrát skončil po faulu Posche na zemi Luis Alberto.
22'
První žlutou kartu zápasu dostává obránce Lazia Elseid Hysaj, a to za protesty vůči výroku rozhodčího.
22'
Felipe Anderson napadal rozehrávku Bologni a brankář Skorupski jen těsně před ním odkopával míč.
21'
Tak nakonec to nic vážného nebylo, Zaccagni už je na nohou a pokračuje se ve hře.
20'
Mattia Zaccagni byl těsně před šestnáctkou Bologni faulován a zatím se mu moc nechce na nohy. Snad bude v pořádku.
18'
Barrow má sice velmi rychlé nohy, ale na nepřesnou přihrávku na levé křídlo nemohl reagovat už ani on, takže míč skončil v autu.
17'
Před branku Bologni letěl centr z pravé strany. Skorupski sice předvedl velmi nejistý zákrok, ale míč nakonec skončil v jeho moci.
16'
Prvních patnáct minut zápasu bylo docela vyrovnaných a stále čekáme na první zajímavou šanci před jednou z branek.
15'
Po skvělé přihrávce Luise Alberta se dostal ke střele zevnitř šestnáctky Pedro. Ten ale při zakončení trochu ztratil stabilitu a i proto zřejmě netrefil branku.
13'
Také akce Lazia byla zastavena pomezním rozhodčím, v ofsajdu byl Anderson.
11'
Ke střele se dostal Musa Barrow, ale Provedela neohrozil a navíc se poté stejně mával a pískal ofsajd.
10'
Bologna rozehrávala první rohový kop utkání. Zajímavý přízemní centr do vápna ale nevedl k žádnému zakončení.
9'
Na druhé straně se snažil probít podél levé postranní čáry Felipe Anderson, ale pomohl si faulem.
7'
Na střelu z velké dálky si věřil Musa Barrow, ale byl to hodně nevydařený pokus, míč mířil velmi vysoko.
6'
Nakonec se domácí přeci jen dostali k založení akce, a tu zakončoval z hranice šestnáctky Lewis Ferguson. Jeho pokus byl ale zablokovaný.
5'
Bologna se stále nemůže popasovat s rozehrávkou a dostat míč z vlastní poloviny hřiště. Znovu vrátila míč až k brankáři Skorupskimu.
4'
Lazio aktivně napadá rozehrávku Bologni a domácímu mužstvu to dělá viditelné problémy.
3'
Další akce Lazia končí nepřesností, na vlastní polovině budou házet aut domácí.
2'
Také hráči Bologni poprvé zaútočili, vše ale končí útočným faulem.
1'
Hosté jsou favoritem dnešního utkání a podle očekávání tak začínají aktivně. Hned se usazují na polovině soupeře.
1'
Domácí Bologna nastoupí ve svých tradičních modro-červených dresech, fotbalisté Lazia jsou oděni taktéž ve svých klasických světlemodrých dresech.
Hráči obou mužstev již nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi (C), Cambiaso – N. Moro, Schouten – Aebischer, Ferguson, Kiriakopoulos – Barrow.
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – Arnautović, Bonifazi, De Silvestri, Lykogiannis, Medel, Sansone, Soriano, Sosa, Zirkzee, Pyyhtiä.
Trenér: Motta

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, A. Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Vecino, Luis Alberto – Pedro, F. Anderson, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Antônio, Bašić, M. Bertini, Cancellieri, Cataldi, Fáris, Gila, Patric, Lu. Pellegrini, S. Radu, Romero.
Trenér: Sarri

Rozhodčí: Maresca – Bercigli, Cecconi.
Vzájemné zápasy

První vzájemný souboj v této sezóně vyhrálo Lazio na domácím hřišti 2:1, přestože hrálo od šesté minuty o desíti po vyloučení Louise Maximiana. Bolognu poslal do vedení Marco Arnautovič, ale poté na konci první půle dostal červenou kartu také hráč Bologni Adama Soumaoro. Ve druhé půli si vstřelil vlastní gól Lorenzo de Silvestri a vítězný gól vstřelil Ciro Immobile.

Poté se ještě tyto dva celky střetly v domácím poháru a Lazio vyhrálo doma gólem Felipeho Andersona 1:0.
S. S. Lazio

Lazio je tradičním italským klubem sídlícím v Římě. Lazio se v posledních letech pravidelně dostává do pohárové Evropy, ale většinou se musí spokojit s Evropskou ligou, kterou hrálo i v tomto ročníku a na jaře se účastní pro změnu Konferenční ligy, ve které bojuje o postup do čtvrtfinále. Lazio se nicméně hlavně snaží o to, aby si v příští sezóně zahrálo Ligu mistrů, má totiž velmi dobře rozehranou domácí ligovou soutěž Serii A. S 48 body na kontě patří Laziu třetí místo v tabulce s náskokem pouhého jednoho bodu na pátý AC Milán. Z posledních šesti soutěžních duelů prohrálo Lazio jediný, ten poslední v rámci Konferenční ligy doma 1:2 s Alkmaarem. V posledním ligovém kole však překvapili vítězstvím 1:0 na hřišti Neapole. Lazio zatím v této sezóně v lize odehrálo 12 venkovních utkání s bilancí sedmi výher, tří remíz a dvou porážek. Lazio venku čtyřikrát v řadě neprohrálo.
Bologna FC

Bologna je menším italským klubem, který sice nemá nijak přehnané ambice, ale momentálně prožívá výbornou sezónu a pokud by se udržel v horní polovině tabulky, byl by to pro něj pěkný úspěch. Aktuálně je Bologna s 35 body na kontě na osmém místě tabulky. Zaostává tedy jen dvě příčky za pohárovou Evropou, na tu ale současně ztrácí již sedm bodů. Formu má ale Bologna obstojnou, vyhrála čtyři z posledních šesti utkání. Naposledy ale prohrála 0:1 na hřišti Turínu FC. Doma zatím Bologna v této sezóně v lize odehrála 13 utkání s bilancí šesti výher, čtyř remíz a tří porážek. Z posledních pěti domácích utkání Bologna vyhrála jen dvě, naposledy překvapivě porazila 1:0 Inter.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 26. kola Serie A mezi týmy Bologna FC a S. S. Lazio. Zápas se odehraje na Stadio Renato Dall'Ara v Bologni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62