Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Lecce - 23. října 2022   15:00

Bologna
13' Arnautović  • 35' Ferguson (Barrow)
2:0
(2:0)
Bologna
Skorupski – Posch, Bonifazi (73. Sosa), Lucumi (66. N. Moro), Cambiaso – Ferguson (87. Soriano), Medel (C) – Aebischer, Domínguez, Barrow (66. Orsolini) – Arnautović.
Bardi, Raffaelli – Soumaoro, E. Vignato, De Silvestri, Lykogiannis, Zirkzee, Sansone.
Simone Sozza
Renato Dall'Ara, Bologna
Lecce
Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Pezzella – Gonzàlez, Hjulmand (C) (74. Blin), Askildsen (46. Di Francesco) – Strefezza (74. P. Rodríguez), Ceesay (84. Colombo), Banda (46. Oudin).
Bleve, Brancolini – Çetin, Tuia, Dermaku, Umtiti, Bistrović, Helgason, Listkowski.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:14.
Utkání je za námi, druhá půle nenabídla bůhvíjak koukatelnou kopanou. Domácí Bologna se snažila výhradně bránit své dvoubrankové vedení. Lecce sice viditelně přidalo, nicméně do hluboko postaveného obranného valu se mu útočili jen velmi těžko. Vyjma několika šancí zkraje druhé půle se borci v bílém k ničemu nedostali a tři body za výhru 2:0 tak dnes zůstávají v Bologni.
90+7'
90+6'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Marko Arnautović).
90+6'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Federico Baschirotto).
90+5'
Šanci měl ještě Rémi Oudin, jehož přízemní ránu ale zkrotil Skorupski.
90+3'
Lecce mělo k dispozici rohový kop, nicméně přetažený centr byl daleko od jakéhokoliv ohrožení branky.
90+1'
Na levém straně pokutového území se snažil skákavý míč zkrotit Marko Arnautović, kulatý nesmysl mu ale utekl.
90'
Joan Gonzàlez byl terčem žlutého faulu Medela a vyžádal si ošetření.
89'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Gary Medel).
87'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Lewis Ferguson, přichází Roberto Soriano.
86'
Z rohového kopu však žádné nebezpečí nevzešlo. Domácí už ho zahráli spíše defenzivně, když se do šestnáctky nikterak neženou.
85'
Z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Falconeho Riccardo Orsolini, následuje rohový kop pro Bolognu.
84'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo.
81'
A hned další velká šance domácích! Tentokrát byl v hlavní roli Stefan Posch, jenž dostal centr na zadní tyč. V souboji jeden proti jednomu jej ale vychytal Wladimiro Falcone.
80'
Marko Arnautović z levé strany předložil míč poblíž penaltovému puntíku, odkud zakončoval Orsolini, ten těsně minul levou tyč.
79'
Z hranice pokutového území poslal prudkou ránu Rémi Oudin, trefil ale přesně prostředek branky, kde se právě pohyboval gólman Łukasz Skorupski.
77'
To samé se nedaleko rohovému praporku podařilo Arnautovićovi, jenž patičkou o nohy protihráče dostal míč do zámezí.
76'
Stefan Posch se na pravé straně snažil obejít protihráče, to se mu nepodařilo, nicméně vybojoval alespoň autové vhazování.
75'
Po volném kopu z velké vzdálenosti hlavičkoval Joan Gonzàlez, jehož hlavička však mířila daleko od pravé tyče.
74'
ze hřiště odchází Morten Hjulmand, přichází Alexis Blin,
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Pablo Rodríguez.
73'
ze hřiště odchází Kevin Bonifazi, přichází Joaquin Sosa.
72'
Bologna tahá čas. Stefan Posch teď o holeně protihráče dostal míč za pomezní čáru a vybojoval tak autové vhazování pro svůj tým. K tomu se samozřejmě domácí hráči trousí co nejpomaleji.
71'
Volný kop od pravé postranní čáry rozehrál Riccardo Orsolini centrem na bližší tyč, s tím se však bez problémů poradila obrana hostí.
69'
Exekuce rohového kopu Lecce se ujal Riccardo Orsolini, avšak proti jeho centru se do vzduchu vyhoupl Łukasz Skorupski, jenž vyboxoval míč.
67'
Michel Aebischer se u levé postranní čáry snažil o centr, ale v objetí obránce se mu to nepodařilo a následuje jen odkop od branky.
66'
ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Riccardo Orsolini,
ze hřiště odchází Jhon Lucumi, přichází Nikola Moro.
65'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Morten Hjulmand).
63'
Hosté se snaží, ale přes zahuštěnou obranu Bologni se dostávají jen velice těžko.
61'
Marko Arnautović při souboji u postranní čáry spadl a hodně viditelně zahrál rukou, toho si všiml i hlavní rozhodčí a přisoudil míč do moci hostů.
59'
Na dlouhý nákop si počkal Federico Di Francesco, který ho hlavou chtěl poslat na branku, tu však minul.
58'
Musa Barrow zahrál volný kop z pravé strany stříleným centrem k bližší tyči. Jeden z jeho spoluhráčů míč ztečoval vedle branky. Wladimiro Falcone bude vykopávat.
57'
Stefan Posch poslal do vápna centr z pravé strany, ale jak jsou domácí zatažení, nebyl tam nikdo, kdo by míč mohl usměrnit mezi tři tyče.
56'
Teď byl ale při napadání až příliš namotivovaný Gabriel Strefezza, když skluzem setnul protihráče. Píská se faul, nicméně bez žlutého varování.
55'
Ve druhé půli se výrazně změnil obraz hry. Lecce rázem hraje mnohem lépe.
54'
Łukasz Skorupski vyslal velmi nepřesný výkop, jenž zhruba na polovině hřiště skončil za pomezní čárou – aut pro Lecce.
53'
Gabriel Strefezza se při sprintu za míčem skácel k zemi a dožadoval se faulu. Píšťalka sudího však zůstala v klidu.
52'
Bologna je ve druhé půli velice pasivní a zdá se, že se bude snažit jen bránit své dvoubrankové vedení.
51'
Tak tohle byla zatím největší šance Lecce! Po rohovém kopu těsně vedle pravé tyče hlavičkoval Federico Baschirotto.
50'
Federico Di Francesco se dostal k odraženému míči v šestnáctce a vystřelil. Podle všeho se jednalo o vůbec první střelu na branku v podání Lecce.
49'
Centr z rohového kopu poskakoval pokutovým územím, ale nikdo z hráčů jej nedokázal dostat do branky.
48'
Lecce má k dispozici rohový kop. Łukasz Skorupski se sice diví, protože míč nechal zajít za brankovou čáru, avšak není mu to nic platné.
47'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Lewis Ferguson).
46'
Úvodní výkop druhé půle po střídáních Lecce v režii domácí Bologni.
46'
ze hřiště odchází Kristoffer Askildsen, přichází Federico Di Francesco,
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Rémi Oudin.
46'

Fauly: 6:7
V prvním poločase byl na hřišti v podstatě pouze jeden tým, a to domácí Bologna. Její výrazná převaha se promítla i do průběžného skóre. O první branku se ve 13. minutě postaral Marko Arnautović, když s přehledem proměnil pokutový kop. Druhou trefu přidal v 35. minutě Lewis Ferguson, jenž úspěšně hlavičkoval po rohovém kopu. Lecce bude mít ve druhé co dělat, aby se ještě vrátilo do utkání.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+4'
45+3'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Musa Barrow).
44'
Rohový kop znovu rozehrál Musa Barrow, tentokrát však gólem nekončí.
43'
Nicolás Martín Domínguez chytře nakopl míč do holení bránícího hráče a vybojoval rohový kop pro svůj tým.
42'
Za dlouhou přihrávkou spěchal Nicolás Martín Domínguez, ale Federico Baschirotto mu velmi důrazně míč od kopaček odkopl. Následuje aut pro domácí.
41'
Konec prvního poločasu se odehrává hlavně okolo poloviny hřiště, kde se svádí spousta fyzických soubojů.
39'
Adresátem dlouhého nákopu do pokutového území byl Assan Ceesay, míč byl ale natolik nepřesný, že se na něj útočník Lecce neměl nejmenší šanci natáhnout.
38'
Giuseppe Pezzella se rozběhl podél levé postranní čáry a pokusil se poslat centr do ohně, ale trefil jen bránícího hráče.
35'
Bologna právě vstřelila branku! Exekuce rohového kopu se ujal Musa Barrow, jenž posadil míč přesně na hlavu LEWISE FERGUSONA. Ten hlavou uklidil míč přesně k pravé tyči a zvýšil na 2:0 pro domácí.
34'
Uvidíme rohový kop v podání domácí Bologni.
33'
Assan Ceesay nabral na pravé straně dobrou rychlost a sprintem se zbavil obránců, ale nikdo v bílém mu do pokutového území nenaběhl, spoluhráči ho v tom nechali samotného.
32'
Po faulu mělo Lecce k dispozici volný kop ze střední vzdálenosti, ale Strefezzův centr byl natolik mizerný, že jej obrana bez problémů odvrátila.
31'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Jhon Lucumi).
29'
Po další ztrátě míče v podání hostů se do rychlého protiútoku řítil Musa Barrow, nicméně jeden z obránců se mu nalepil na záda a těsně před vápně jej i čistě odzbrojil.
28'
Bologna má v držení míč opticky vysokou převahu, o to víc to platí po úvodní brance. Domácí se nyní vůbec nikam neženou.
27'
Hra Lecce je zatím srážena řadou nepřesností. Například nyní Assan Ceesay na středu hřiště zkazil úplně jednoduchou přihrávku, když míč poslal na kopačky soupeře.
25'
Arnautović se zatím odebírá za postranní čáru, avšak podle všeho bude schopen hrát i nadále.
24'
Na zemi leží zatím jediný střelec dnešního utkání Marko Arnautović. Jeho pokračování je s otazníkem.
23'
Marko Arnautović dostal míč na pravou stranu pokutového území, kde se snažil patičkou poslat míč na své nabíhající spoluhráče. Přihrávka mu ale vůbec nesedla.
22'
Domácí opět drží míč v bezpečí na vlastní polovině, kde se kombinaci nebojí zatáhnout až k vlastnímu gólmanovi.
21'
Wladimiro Falcone centr sice podběhl, avšak na zadní tyči se nikomu z domácích těžký usměrnit mezi tři tyče nepodařilo.
20'
Musa Barrow byl faulován u pravé postranní čáry a Bologna má dobrou možnost na centr do pokutového území.
19'
Domácí měli k dispozici další rohový kop, po němž se k hlavičce dostal trestuhodně nehlídaný Stefan Posch, nicméně míč poslal přesně do míst, kde se pohyboval brankář.
18'
Assan Ceesay nabral ihned po výkopu svého gólmana velkou rychlost na pravé straně a poslal centr do pokutového území. Nikdo z jeho spoluhráčů však jeho sprint nezachytil a na míči si tak smlsnul gólman.
17'
Nicolás Martín Domínguez se z levé strany pokutového území prodral do zajímavé střelecké pozice, nicméně jeho rána byla poněkud slabá a Wladimiro Falcone ji schoval do rukavic.
16'
Dlouhý nákop hostí odhlavičkoval Kevin Bonifazi, jenž při tom zboural právě nabíhajícího útočníka. Tentokrát se však penalta v žádném případě kopat nebude.
15'
Tribuny ožily, z kotle se začíná linout kouř. Domácí fanoušci slaví úvodní branku dnešního utkání.
13'
Bologna právě vstřelila branku! Zkušenost sama, to je MARKO ARNAUTOVIĆ! Rakouský útočník poslal míč z penaltového puntíku po zemi přesně k levé tyči a posílá domácí tým do vedení.
13'
Hlavní arbitr nařizuje penaltu pro Bolognu!
12'
Pozor, sudí zkoumá video, Valentin Gendrey možná fauloval v pokutovém území!
11'
Centr z rohového kopu odvrátil do bezpečí Federico Baschirotto.
10'
Stefan Posch se z pravé strany pokusil vyslat střílený míč do vápna, ten končí sražen za brankovou čarou, uvidíme další roh.
9'
Z rohového kopu však Lecce branku nikterak neohrozilo.
8'
Dlouhý nákop hostů odhlavičkoval Michel Aebischer na rohový kop.
7'
Na chvíli jsme viděli u míče i hosty z Lecce, avšak přihrávky jednoho ze stoperů se na polovině hřiště zmocnil soupeř a znovu tak útočí Bologna.
6'
Jhon Lucumi schytal před pokutovým území lehký zásah rukou do obličeje a skácel se k zemi. Tohle ale přihrál opravdu markantně. Tahle ne, prosím!
5'
Za dlouhým míčem běžel do pokutového území Michel Aebischer, nicméně souboj rameno na rameno s obráncem prohrál a míč skončil za brankovou čárou.
4'
Začátek byl na italské poměry vskutku rozlétaný. Bologna se proto snaží uklidnit hru a přihrává si na vlastní polovině.
3'
Velmi rychle běžel po pravém křídle Marko Arnautović, který se snažil vylepšit střeleckou pozici směrem k ose hřiště. Nakonec volil přihrávku za obranu, která se mu však nepodařila.
2'
Joan Gonzàlez se dopustil útočného faulu u brankové čáry. Místo rohového kopu tak uvidíme výkop od branky v podání Łukasze Skorupskiho.
1'
První rohový kop dnešního duelu mělo k dispozici Lecce, jeho exekuce se ujal Kristoffer Askildsen, nicméně z jeho centru žádné nebezpečí nevzešlo.
1'
Úvodního výkopu se ujímají hosté z Lecce, kteří nastupují v bílých dresech. Bologna má dnes tradiční tmavé červenomodré trikoty.
1'

Bologna FC: Skorupski – Posch, Bonifazi, Lucumi, Cambiaso – Ferguson, Medel (C) – Aebischer, Domínguez, Barrow – Arnautović.
Náhradníci: Bardi, Raffaelli – Soumaoro, Sosa, N. Moro, E. Vignato, De Silvestri, Lykogiannis, Soriano, Zirkzee, Sansone, Orsolini.
Trenér: Thiago Motta

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Pezzella – Gonzàlez, Hjulmand (C), Askildsen – Strefezza, Ceesay, Banda.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Çetin, Tuia, Dermaku, Umtiti, Bistrović, Helgason, Oudin, Blin, Listkowski, P. Rodríguez, Di Francesco, Colombo.
Trenér: Marco Baroni

Rozhodčí: Simone Sozza.
US Lecce

Lecce je nováček sezony a jeho cíl je tak jasný – záchrana. Podobně jako Bologna se pohybuje těsně nad sestupovými vodami, avšak přeci jen má alespoň o jeden bod více. To řadí tým ze samého jihu Itálie na 16. místo.

Naposledy se Lecce představilo na domácím hřišti, kde přivítalo Fiorentinu. S tou se mu podařilo ukopat remízu 1:1, když inkasovalo vyrovnávací branku těsně po změně stran.

Nejlepším střelcem Lecce je čtyřgólový brazilský záložník Gabriel Strefezza následovaný gambijským útočníkem Assanem Ceesayem. Ten má na kontě zatím tři branky.
Bologna FC

Domácí Bologna se pohybuje těsně nad sestupovými pozicemi. Se ziskem pouhých 7 bodů ji řadí až na 17. (tedy poslední nesestupové) místo. To jistě nejsou vody, v nichž by se chtěl 13. celek minulého ročníku pohybovat.

Bologna momentálně kouše čtyři zápasy dlouhou sérii proher. Naposledy se přestavila na hřišti první Neapole, kterou poměrně potrápila, nakonec se ale po porážce 3:2 vracela bez bodu.

Nejlepším střelcem Felsinei je šestigólový Marko Arnautovič, který je dokonce na děleném prvním místě v rámci tabulky střelců celé soutěže, na ostatní dva šestibrankové střelce mu však chybí asistence. Start rakouského útočníka je ale nepravděpodobný, trápí jej totiž poranění zad.
Zdravím všechny příznivce italské kopané. Vítejte u utkání 11. kola Serie A mezi týmy Bologna FC a US Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62