Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Sassuolo - 12. listopadu 2022   20:45

Bologna
30' Aebischer (Lucumi) • 50' Arnautović (Soriano) • 78' Ferguson (Domínguez)
3:0
(1:0)
Bologna
Skorupski – Posch, Soumaoro (84. Sosa), Lucumi, Lykogiannis – Medel (77. N. Moro), Ferguson – Aebischer (68. Orsolini), Domínguez, Soriano (C) – Arnautović (84. Barrow).
Raffaelli, Bardi – E. Vignato, Schouten, Sansone, Cambiaso, De Silvestri, Zirkzee.
Pezzuto – Bercigli, Cecconi
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Sassuolo
Consigli – Toljan (66. Kyriakopoulos), Ayhan, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (82. Harroui), Obiang (54. D. Berardi), Thorstvedt (46. Henrique) – Traorè (54. Álvarez), Pinamonti, Lauriente.
Zacchi, Pegolo – Erlić, Ceïde, Marchizza, Romagna, L. D'Andrea, Ruan, Antiste.

Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z jasné výhry. Už v 50. minutě to bylo o dvě branky, když po rychlém kontru přihrál Soriano na Marka Arnautoviće a ten střelou po zemi navýšil náskok. Sassuolo se sice snažilo o nějakou reakci, jenže směrem kupředu to moc neklapalo a Skorupski tak v brance domácích neměl moc práce. Jeho spoluhráči zkušeně hlídali vedení a v závěru udeřili ještě jednou. V 78. minutě se pěknou křížnou ranou prezentoval Lewis Ferguson a když o deset minut později nesnížil pěknou patičkou Pinamonti, skončil duel výsledkem 3:0. Po této výhře je Bologna na průběžném 11. místě s 19 body, Sassuolo je na 14. místě s 16 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:6.
90+4'
90+3'
Ještě jeden centr do vápna domácích, v souboji o míč uspěl Skorupski, ten byl navíc faulován Álvarezem.
90+2'
Na tribunách se už slaví, čeká se jen na závěrečný hvizd sudího.
90+1'
Kličkovanou předvedl Kyriakopoulos, přes jednoho soupeře sice přešel, ten další mu už ale na hranici vápna vystavil stopku.
89'
Poslední chvíli se opravdu hrají jen na polovině domácích, ti ale brání své území v souvislém bloku a nepouští soupeře do bezprostřední blízkosti.
88'
Tohle by si ale gól zasloužilo. Ve vápně si zpracoval Pinamonti a i když byl zády k brance, tak zkusil patičku, která pro Skorupskiho nebyla úplně snadná!
87'
Po kombinaci se míč dostal do vápna, Harroui ovšem nepřešel přes Domíngueze.
86'
Sassuolo se snaží o alespoň korekci hodně nepovedeného výsledku, jenže vše končí několik metrů před vápnem...
85'
Skorupski si skryl míč ve svých rukavicích, zkušeně několik okamžiků počkal a až poté rozehrál.
84'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Adama Soumaoro, přichází Joaquin Sosa.
84'
ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Musa Barrow.
83'
Střídat se bude i na domácí straně, tam to bude dokonce dvojnásobná změna.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Abdou Harroui.
81'
Nákop za obranu Bologni, Skorupski s tím neměl žádné problémy.
80'
Domácí si teď žádali penaltu po údajném potažení za dres, rozhodčí však vyl blízko a nechal pokračovat ve hře. A jeho verdikt potvrdila i rychlá kontrola u videa.
78'
Bologna právě vstřelila branku!
No a už máme asi rozhodnuto. Bologna potáhla akci levou stranou, s Domínguezem si narazil LEWIS FERGUSON a zakroutil svou technickou ránu ke vzdálenější tyči. Consigli se natahoval ze všech sil, ale na tohle dosáhnout nemohl – 3:0.
77'
ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Nikola Moro.
75'
Míč je u Skorupskiho, ten s rozehrávkou nikam nepospíchá.
74'
Neklaplo to ani Kyriakopoulosovi, jeho centr letěl za branku...
73'
Na levé straně měl trochu místa hostující Lauriente, možná to chtělo rázný centr, proběhla však kombinace po zemi a do šířky. A bez úspěchu.
71'
Bologna v protiútoku, pravou stranou táhl akci Ferguson, přihrávkou hledal Arnautoviće, do pasu po zemi mu však skočil jeden z obránců a bylo po všem.
70'
Pokus hostů o rychlé přenesení hry dlouhým nákopem nevyšlo, obrana boloňských odvrátila. Vhazuje Kyriakopoulos.
69'
Kyriakopoulos dal hodně riskantní malou domů na Consigliho a ten musel bleskově odkopávat před dotírajícím Arnautovićem. Bologna se tak zdarma dostala k autovému vhazování.
68'
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Riccardo Orsolini.
66'
ze hřiště odchází Jeremy Toljan, přichází Giorgos Kyriakopoulos.
65'
Bologna se nyní nikam nežene, nemá to ani zapotřebí. Pouze si hlídá svůj náskok.
64'
Zpoza šestnáctky to teď zkusil Pinamonti, zamířil ovšem vysoko nad Skorupskiho branku.
62'
Šance hostů. Zleva se prokombinovali k vápnu a z úhlu to zkusil Berardi. Myšlenka to byla dobrá, střela se ale stočila od branky.
60'
Soriano se probíjel středem k vápnu, nyní hledal Aebischera, teď to ale tak přesné, jako před chvílí u druhého gólu nebylo.
58'
Roh hostů. Na centr si nabíhal a naskakoval Berardi, obrana boloňských se ale dostala ještě výše a tak i tohle bylo odvráceno.
57'
Arnautović opět v náběhu, tentokrát byl ale u míče jako druhý, běžecký souboj vyhrál gólman Consigli.
55'
Zleva centroval Lauriente, tohle si ale obrana domácích pohlídala a bez potíží odkopla mimo šestnáctku.
55'
Na trávníku tak jsou dva noví útočníci, trenér Dionisi ví, že není na co čekat.
54'
ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Domenico Berardi.
54'
ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Agustín Álvarez.
52'
Sassuolo tak musí reagovat a vypadá to, že se bude za chvíli střídat.
50'
A tak udeřilo na druhé straně. Bologna se vydala do rychlého protiútoku, Soriano přihrál mezi obránce na MARKA ARNAUTOVIĆE, gólman Consigli pak při pokusu vykrýt úhel podklouzl a velice tak usnadnil střelci svou práci. Ten zakončil do odkryté branky a je to 2:0.
49'
Přímák si vzal na starost Lauriente, s ničím se nepáral a i když to nebylo úplně zblízka, tak vystřelil. Skorupski s tím měl docela potíže a míč zkrotil až na druhý pokus.
48'
Začátek druhé půle je v hodně tvrdém duchu, po jednom ze zákroků budou hosté rozehrávat celkem zajímavý přímý kop.
46'
ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Matheus Henrique.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první poločas, která přinesla hodně boje, něco osobních soubojů, málo šancí a jeden gól. O ten se postaral domácí celek, když ve 30. minutě nacentroval Lacumi a Michel Aebischer svou tečí uklidil míč ke vzdálenější tyči. V závěru půle mohl ještě skóre navýšit Domínguez, gólman Consigli však nadvakrát střelu zkrotil a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45'
44'
Obrana Sassuola sice další centr dostala mimo vápno, tam se do míče opřel Domínguez a Consigli měl docela problém. Ránu zkrotil až na druhý pokus.
44'
Nízký centr byl odvrácen, Pinamonti pak následnou Lykogiannisovu střelu z úhlu srazil na další roh.
43'
Střela Marka Arnautoviće byla sražena, za malou chvíli bude následovat roh Bologni.
41'
Trocha nepřesností na obou stranách, přibylo i nervozity. Rozhodčí se v těchto chvílích rozhodně nenudí.
39'
Přihrávka do běhu na Arnautoviće. Ten se zatím hodně snaží, ale proti obraně Sassuola zatím nemá recept.
38'
Roh pro hostující tým. Na malém vápně však vládl Skorupski a v chumlu hráčů míč vyboxoval.
36'
Domínguez prostrčil na Arnautoviće, tomu už ale sklepnutí placírkou nevyšlo a míč skončil u obrany Sassuola.
34'
Další faul hostů, nyní od Ferrariho, který ve výskoku srazil Fergusona. Sice s verdiktem nesouhlasil, u sudího však neměl šanci uspět.
33'
V souboji o míč byl hostujícím Ayhanem sražen Gary Medel a chvíli si poležel. Nebylo to ale nic extra vážného.
32'
Vedoucí branka domácí ještě více nabudila, zase se hraje na polovině Sassuola.
30'
Domácí tým jde do vedení. Po zisku míče u půlky vznikla akce levou stranou, Lucumi přesným centrem našel ve vápně nabíhajícího MICHELA AEBISCHERA a ten jemnou tečí sklepl ke vzdálenější tyči. Consigli se za míčem pouze ohlédl a je to 1:0!
28'
Sassuolo se na útočné polovině moc dlouho neohřálo, Bologna může jít dopředu.
27'
Na levém křídle měl trochu prostoru Lykogiannis, jenže centr pokazil a poslal míč do míst, kde spoluhráči prostě nebyli.
26'
Druhý centr od rohového praporku už tak nebezpečný nebyl, Bologna už míří do protiútoku.
25'
Po rozehrání rohu doputoval míč na pravou stranu na Pinamontiho, ten mířil na první tyč, kde ale zakročil Skorupski a vyrazil na další roh.
24'
Pěkná narážečka hostů! Ti se už dostali do pokutového území a na poslední chvíli musel před Laurientem uklízet Soumaoro. Roh pro Sassuolo.
23'
O malou chvíli později si za obranu Sassuola nabíhal Aebischer, byl ale moc rychlý a sám se vystavil do ofsajdu.
22'
Nyní to zleva zkoušel Babis Lykogiannis, jeho centr však postrádal tolik potřebnou výšku.
20'
Dlouhý pas vzduchem zpracovával Domínguez, jeho hlavičkové sklepnutí však šlo do míst, kde byl pouze bílý val hráčů Sassuola.
19'
Bologna začíná od vlastní šestnáctky, akci rozjíždí Skorupski. Je to ale vážně hodně pomalé a do plné obrany.
17'
Hosté podnikli rychlý výpad, centr z levé strany prolétl až k zadní tyči na Traorého, ten musel zakončovat skluzem a míč poslal nad bránu.
16'
Je tu první žlutá karta utkání, za ostré zastavení Armanda Laurienteho byl potrestán domácí Adama Soumaoro.
14'
Po delší době se dopředu dostal i hostující tým, skončilo to ale ještě před Skorupskiho vápnem a je z toho pouze vhazování pro Sassuolo.
12'
Vypadá to, že Bologna začíná přebírat otěže. Nyní to zprava zkoušel Ferguson, nesměl by ale za sebou nechat míč... Sassuolo se ubránilo.
10'
Domínguez nyní našel na ofsajdové linii nabíhajícího Arnautoviće, ten se bleskově s míčem u kopačky otočil, ale už neměl čas a prostor na přesné zakončení. Zatím to ale byla ta největší možnost zápasu.
9'
Po velice aktivním úvodu se nám na trávníku začalo spíše bojovat a rozhodčí už musí trochu zvedat obočí.
8'
A faulem byla ukončena i další akce Bologni, na pravé straně přehnal důraz Lewis Ferguson.
7'
Máme přerušenou hru, neboť na zemi leží hostující Gian Marco Ferrari a drží se za nohu, do které schytal nepříjemný kopanec.
6'
Domínguez nacentroval z levého křídla, u hranice pokutového území ale zakročil Rogério a odkopl.
5'
Bologna stále u míče, už se ale domácí celek posunul přes půlící čáru a přibližuje se k šestnáctce.
4'
Domínguez přihrál na Soumaora, ten však nemá komu. Bologna tak zatím kombinuje na vlastní půlce.
3'
Zatím sledujeme aktivní fotbal z obou stran, obrany si ale dávají velký pozor na přihrávky k vápnu.
2'
Do práce už musel i na druhé straně Skorupski, ten včasným vyběhnutím ukončil akci Sassuola.
1'
Domácí tým se hned usadil na útočné polovině, vybojoval si rohový kop a gólman Consigli musel rychle do vzduchu, aby míč vyboxoval mimo své vápno.
1'

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Cambiaso – Medel, Ferguson – Aebischer, Domínguez, Soriano (C) – Arnautović.
Náhradníci: Raffaelli, Bardi – E. Vignato, Orsolini, Schouten, Sansone, Lykogiannis, De Silvestri, Zirkzee, N. Moro, Sosa, Barrow.
Trenér: Thiago Motta

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Ayhan, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, Obiang, Thorstvedt – Traorè, Pinamonti, Lauriente.
Náhradníci: Zacchi, Pegolo – Erlić, D. Berardi, Ceïde, Marchizza, Kyriakopoulos, Romagna, Álvarez, L. D'Andrea, Henrique, Harroui, Ruan, Antiste.
Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Pezzuto – Bercigli, Cecconi.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Renato Dall'Ara začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Ivano Pezzuto, kterému budou na pomezí asistovat Filippo Bercigli a Dario Cecconi.
US Sassuolo Calcio

Hosté jsou na tom podobně, na 12. místě mají také 16 bodů, nicméně forma je u týmu horší. Už tři ligová kola Sassuolo čeká na výhru a po dvou prohrách s Neapolí a Empoli vybojovalo alespoň bod za domácí remízu 1:1 s AS Řím. Přitom to vypadalo, že Sassuolo opět odejde s prázdnou, neboť v 80. minutě skóroval Abraham, nicméně v 85. minutě srovnal na konečný výsledek Pinamonti.

Bologna FC

Domácí tým je v tuto chvíli na 13, místě tabulky se ziskem 16 bodů. Bologna v minulém kole přerušila třízápasovou sérii výher a v Miláně proti Interu schytala těžký debakl 1:6. Přitom hosté začali dobře, vedli po gólu Lykogiannise, jenže ještě do pauzy Inter udeřil třikrát a po pauze dokonal dokonalý debakl. Bologna tak má co odčiňovat.

Neapol – Bologna 3:2
Bologna – Lecce 2:0
Monza – Bologna 1:2
Bologna – Turín 2:1
Inter Milán – Bologna 6:1
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 15. kola mezi týmy Bologna FC a US Sassuolo Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62