Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Torino - 6. listopadu 2022   12:30

Bologna
64' Orsolini (E. Vignato) • 73' Posch (Soriano)
2:1
(0:1)
Torino
26' Lukić
Bologna
Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi – Aebischer (58. Orsolini), Medel (C), Domínguez (87. Schouten), Cambiaso (46. Lykogiannis) – Ferguson (58. Soriano), Barrow (46. E. Vignato) – Arnautović.
Bagnolini, Bardi – De Silvestri, N. Moro, Sansone, Sosa, Zirkzee.
Giua – Dei Giudici, Garzeli
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, Buongiorno (C) (81. R. Rodríguez) – Singo (81. Seck), Lukić, Ricci, Lazaro (66. Vojvoda) – Mirančuk, Vlašić (66. Radonjić) – Pellegri (4. Karamoh).
Beriša, Fiorenza – Adopo, Bayeye, Zima, Garbett, İlkhan.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 14:17.
Z obou soupeřů se stali tabulkoví sousedé. Bologna díky třetí výhře v řadě poskočila na 11. místo. Turín je s bodovým náskokem desátý.
Bologna se dobrou hodinu trápila a neměla jak odčinit inkasovaný gól z penalty Lukiće. Změna nastala až poté, co trenér Motta vpustil do hry Orsoliniho a Soriana. Býci přestali stíhat, konkrétně Lazaro nezvládl bránění Orsoliniho a ten vyrovnal na 1:1. Za necelých deset minutu bylo na domácí straně ještě veseleji. Posch otočil stav na 2:1 a ten vydržel až do úplného konce, neboť Turín za celý druhý poločas ani jednou nevystřelil na bránu.
90+7'
90+7'
Riccardo Orsolini si drbe hlavu, protože spálil ohromnou šanci k vstřelení jednoduchého gólu. Levačkou trestuhodně netrefil zařízení, když ho Arnautović našel na malém vápně velkolepou rabonou.
90+6'
Milinković-Savić šel na útočnou standardku. Právě on Rodríguezův centr prodloužil na Secka, jenž byl přistižen v ofsajdu.
90+5'
Další žlutá. Łukasz Skorupski v přerušené hře nesportovně zakopl míč co nejdál ze hřiště.
90+3'
Přes dvě minuty nastavení vypršely. Hra se za celou dobu neposunula od míst, které dělí pokutové území od postranní čáry. Nervy tentokrát neudržel žlutě faulující Vojvoda.
90+2'
Schouten se postaral o další roh. Dva metry vedle praporku byl faulován Soriano a série standardních situací bude moci pokračovat.
90'
Lykogiannisův náramně provedený centr odvrátil Rodríguez na rohový kop, který domácí využijí k ještě masivnějšímu šetření času.
89'
Naopak se hosté budou muset bránit standardní situaci. Lukić až moc viditelně podkopl Soriana.
88'
Turín nedisponuje žádným tlakem. Do karet mu nehraje ani fakt, že se hra často přerušuje. Skorupski je celý poločas bez práce.
87'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Jerdy Schouten.
85'
Samuele Ricci stáhl za rameno Medela, který zrovna vyvážel míč z vlastní poloviny. Sudí Giua došel k názoru, je bude vhodné vytáhnout žlutou kartu.
83'
Seck byl kvůli horšímu zpracování Rodríguezova centru zahnán k pravé postranní čáře. Tam byl proti dvěma také čistě odzbrojen.
81'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Demba Seck.
81'
ze hřiště odchází Alessandro Buongiorno, přichází Ricardo Rodríguez.
80'
Babis Lykogiannis si zase nepočínal v souladu s fotbalovou legislativou, když soupeři se Singem. Milinković-Savić bude posílat co nejdelší míč směrem ke Skorupskému.
79'
Arnautović už poněkolikáté ukázal, jak těžké je ho odstavit od balonu. Lukičovi se to povedlo jen díky faulu.
77'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Emanuel Vignato).
75'
Karamoh zase v ofsajdu. Tak jako tak by Skorupskému problémy nenadělal, zastavil ho gólem povzbuzený obránce Posch.
73'
Turínští intenzivně reklamovali, že gól byl dosažen díky útočnému faulu. Nejaktivnější v tomto byl Vanja Milinković-Savić a musel být uklidněn teprve žlutou kartou.
73'
Bologna právě vstřelila branku!
Dlouho bezzubá ofenziva trenéra Motty během několika minut otáčí skóre! Roberto Soriano lehce prodloužil Lykogiannisův centr na zadní tyč. Vyplaval u ní STEFAN POSCH a Vanja Milinković-Savić mohl jen těžko se zakončením z prvního doteku něco dělat.
72'
Nekvalitní střele Karamoha předcházel jeho třetí ofsajd. Bologna rychle rozehrála a už se tlačí na vápno soupeře.
71'
Postupný útok Turína skončil u Mirančuka. Domácí zase pochybili prostřednictvím nedoručené přihrávky Arnautoviće.
70'
Orsolini potrápil dva obránce, kteří se o něj měli starat. Nakonec jim musel pomoct až brankář Milinković-Savić.
69'
Býci rozehráli na krátko a když už se někdo odhodlal k nákopu, tak míč neškodně odletěl mimo hrací plochu.
68'
Singo vhazoval na Mirančuka, jenž byl okamžitě povalen Lykogiannisem. Turín se může zvednout s pomocí standardní situace.
67'
Vanja Milinković-Savić si stáhl dlouhý nákop z půlky hřiště. Protiakci Karamoha rázně uťal skluzující kapitán Medel.
66'
ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Mërgim Vojvoda.
66'
ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Nemanja Radonjić.
64'
Druhá příležitost v krátkém sledu už končí vyrovnávacím gólem! Lazaro neuhlídal RICCARDA ORSOLINIHO, který bryskně reagoval na centr Vignata. Udělal si místo k zakončení z voleje a v 64. minutě zadělal na zajímavou koncovku.
62'
Konečně se Bologna propracovala k šanci! Orsolini dával balon pod sebe na Vignata. Milinković-Savić každopádně střelu bez přípravy zneškodnil.
61'
Mirančuk měl před sebou trochu otevřenější obranu. Míč rozdal k Riccimu, který situaci na hranici vápna prováhal a nic nevymyslel.
60'
Držení míče: 58 % – 42 %.
59'
Orsolini vybojoval balon na zadní čáře, kde se ho Buongiorno snažil doprovodit do zámezí. Kvůli nepřesné přihrávce na Arnautoviće to k ničemu nebylo.
58'
ze hřiště odchází Lewis Ferguson, přichází Roberto Soriano.
58'
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Riccardo Orsolini.
57'
Bologna se po změně stran ani trochu nezlepšila. Thiago Motta proto bude znovu měnit personální složení na hřišti.
56'
Yann Karamoh je hodně aktivní. U levého okraje pokutového území útočil jeden na jednoho a z úhlu vysoko přestřelil.
55'
Karamoh přiťukl míč na levačku Mirančuka, který bez přípravy netrefil bránu.
54'
Další ofsajd Karamoha v reakci na kostrbatou rozehrávku domácí obrany.
53'
Alessandro Buongiorno těsně bránil Aebischera a ni ho nenechal zpracovat přihrávku do křídla. Kope se od branky Turína.
52'
Dobře kopnutý roh útočící hráči úplně nepřečetli. Několik z nich balon přeběhlo a k vidění byl odkop Medela.
51'
Mirančuk si na střelu nevěřil. Raději ještě posunul míč na Vlašiće, jehož rána zpoza šestnáctky byla odražena na roh.
49'
Karamoh startoval za přihrávkou z půlící čáry z ofsajdu. I bez něj by ho Soumaoro s přehledem ubránil.
48'
Obraz hry se asi moc měnit nebude. Turín se zase rozestavěl na vlastní polovině, kdežto Bologna neefektivně kombinuje.
46'
ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Babis Lykogiannis.
46'
ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Emanuel Vignato.
46'
Ospalá první půle končí. Bologna zahrozila již po dvaceti vteřinách, ale pak už nepředvedla nic, co by alespoň náznakem ohrožovalo čistý štít Milinkoviće-Saviće. Turín na tom nebyl o moc lépe, ale díky penaltě za faul Lucumiho na Mirančuka se v 26. minutě přesto ujal vedení.
45+4'
45+3'
Skorupski centr zleva vyboxoval. O Lukićův balón distribuovaný z opačné strany se zase postaral Cambiaso.
45+2'
Karamoh si naběhl do stojícího Posche, který podle sudího fauloval. Standardku budou mít také hosté.
45+1'
V první z nich se Musa Barrow chopil standardní situace, která jen podtrhla ofenzivní zmar obou týmů. Masivně přetažený centr odlétl do autu.
44'
Ricci chyboval na vlastní polovině. Domínguez míč získal, jenže obratem ho nakopl mimo dosah Arnautoviće.
43'
Aebischerův centr směřoval pouze k Singovi. Barrow dobíhal míč až u protější postranní čáry, kde nic světoborného nevymyslel.
42'
Turín si neporadil s přechodem středu hřiště, jenže domácí fotbalisté dopadli úplně stejně...
40'
Po přihrávce Aebischera Nicolás Domínguez tragicky vystřelil z dálky. Míč nabral opačnou faleš a letěl úplně mimo prostor branky.
39'
Michel Aebischer zneužil Buongiorna k zisku autového vhazování. Medel po něm prohnal svého gólmana pomalou malou domů.
38'
Turínští si vzadu zahrávali s ohněm. Milinković-Savić obdržel míč v dosti nevhodný okamžik a musel narychlo improvizovat před Arnautovićem.
37'
První zákrok pro Skorupského. Hostující útok oživila průbojnost Singa. Samotné zakončení polského gólmana moc nezaměstnalo.
35'
Než se Yann Karamoh pořádně rozkoukal, tak jej na hrotu odřízl od míče Soumaoro.
34'
Cambiasovy plány zhatil stoper Schuur. Ty Medelovy zase hra rukou.
33'
Lukiće už souhra na půlce nebavila. Zajetí do soupeře v souladu s pravidly ale nebylo, takže nastane posun před Milinkoviće-Saviće.
32'
Vzorná defenziva turínského týmu drží domácí kombinaci kolem půlící čáry.
30'
Držení míče: 54 % – 46 %.
28'
Ferguson převzal autové vhazování, nicméně na jeho přihrávku do předbrankové lokality už nikdo další nereagoval.
26'
FC Turín právě vstřelil branku!
SAŠA LUKIĆ z penaltového bodu zamířil do levého dolního rohu. Skorupski se vydal na správnou stranu, ale na kvalitně umístěnou střelu k tyči byl krátký.
25'
Bude to pokutový kop! Turín má největší možnou šanci k otevření skóre.
23'
O penaltě rozhodnou rozhodčí u videa. Žlutá karta pro Lucumiho je naopak neodvratná.
23'
Milinković-Savić exkluzivním výkopem doručil míč až za domácí obranu. Mirančuk ho převzal a poté šel na zem kvůli faulu Lucumiho na samotné hranici pokutového území. Bude to penalta?
20'
Nezměnil to ani Medel, z jehož kopačky odletěl míč za koncovou čarou, aby ho zase vracel Milinković-Savić.
19'
Z obou stran je to hodně upracované. Prim hrají pozorné obrany, které ani nepouští hru do blízkosti branek.
17'
Domácí se snadno ubránili. Díky Soumaorovi zneškodnili také následný přízemní centr Buongiorna.
16'
Medel přišlápl chodidlo Karamoha. Giua to viděl a přiřkl býkům standardní situaci.
15'
Jen o pár metrů dál se měl Karamoh dotknout míče rukou. Na tahu Bologna.
14'
Buongiorno skončil na zemi, když přenášel balon přes střed hřiště.
13'
Domínguez z jedničky nedoručil balon na Arnautoviće. Drobný zámek kolem hostující branky ale trvá.
12'
Mirančuk už byl s balonem za postranní čarou. Domácí skončili úplně stejně, takže házet může Singo.
11'
Turín zase nebyl schopen překonat ani lokalitu u půlící čáry. Později mu k tomu napomohl drobný faul.
10'
Cambiaso se podepsal pod další nezkompletovanou přihrávkou, která propadla k hostujícímu brankáři.
9'
Ferguson se stal obětí tvrdšího zákroku na hranici vápna. Giua faul nepískal a místo toho byl svědkem dlouhé střely na připraveného Milinkoviće-Saviće.
8'
Úvodní minuty jsou plné laciných nepřesností. Zejména hráčům Turína se nedaří realizovat jejich myšlenky na útočné poloviny.
6'
Nepřesná byla také Buongiornova nahrávka směrem k Lazarovi. Vhazování pro svěřence Thiaga Motty.
5'
Karamoh přišel z lavičky a hned pomohl získat míč na pravé straně. Přihrávka do vápna však Vlašiće nenašla.
4'
ze hřiště odchází Pietro Pellegri, přichází Yann Karamoh.
3'
Pietro Pellegri se při napadání zranil a podle všeho bude už takhle brzo muset střídat.
2'
Bránění rohového kopu hosté zvládli s větším přehledem. Vzhledem k faulu na Posche se u své branky ještě na nějakou dobu zdrží.
1'
Zahajovací výkop obstarali domácí, kteří nastupují v modročervených dresech. Stačilo dvacet sekund z centru Barrowa měl velkou šanci Arnautović, jenž z voleje usměrnil míč do horní poloviny těla Milinkoviće-Saviće.
1'

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi – Aebischer, Medel, Domínguez, Cambiaso – Ferguson, Barrow – Arnautović.
Náhradníci: Bagnolini, Bardi – De Silvestri, Lykogiannis, N. Moro, Orsolini, Sansone, Schouten, Soriano, Sosa, E. Vignato, Zirkzee.
Trenér: Thiago Motta

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, Buongiorno – Singo, Lukić, Ricci, Lazaro – Mirančuk, Vlašić – Pellegri.
Náhradníci: Beriša, Fiorenza – Adopo, Bayeye, Zima, Garbett, İlkhan, Karamoh, Radonjić, R. Rodríguez, Seck, Vojvoda.
Trenér: Matteo Paro

Rozhodčí: Giua – Dei Giudici, Garzeli.
Vzájemné zápasy 2021/22

06.03.2022 Bologna – Turín 0:0
12.12.2021 Turín – Bologna 2:1.
Turín FC

Turín se nachází v podobném rozpoložení jako jeho dnešní hostitel. Za sebou má dvě vítězství, byť obě proti kvalitnějším soupeřům. Tým českého obránce Lukáše Zimy zakončil říjnový program výhrou 2:1 nad Udinese a hlavně skalpem AC Milán, proti kterému hrál přes dvacet minut v oslabení. V načatém kole figuruje Turín na devátém místě. Před sebou má pětibodovou mezeru na osmý Juventus. Naopak hned v závěsu se nachází Salernitana a Sassuolo. S průměrným třemi góly vede tabulku střelců Nikola Vlašič.
Bologna FC

Domácí skončili v předešlé sezóně třináctí a stejná pozice jim náleží také dnes, kdy je rozehráno třinácté kolo. Sedm z celkových třinácti bodů si Bologna uhrála ve čtyřech posledních zápasech. Remizovala 1:1 se Sampdorií a po sympatické prohře 2:3 s vedoucí Neapolí porazila 2:0 Lecce a 2:1 Monzu. Rovnou polovinu z čtrnácti nastřádaných gólů vstřelil rakouský útočník Marko Arnautovič, který před týdnem vinou zranění nenastoupil.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola italské Serie A. Od dvanácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bolognou a Turínem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62