Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Bologna - 20. května 2023   15:00

Cremonese
90+1' Ciofani (Ločošvili)
1:5
(0:3)
Bologna
14' Arnautović  (Barrow) • 27' Ferguson   • 45+1' Posch  (Orsolini) • 62' Orsolini   • 80' Sansone  (Barrow)
Cremonese
Carnesecchi – Sernicola (77. Afena-Gyan), J. Vásquez, Chiricheş (63. Ločošvili), Valeri – Pickel, Castagnetti (C) – Meïté, Galdames (46. Buonaiuto), Okereke – Tsadjout (46. Ciofani).
Saro, Sarr – Acella, Bianchetti, Aiwu, Ghiglione, A. Ferrari, Quagliata.
Valeri – Rossi, Fontemurato
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Bologna
Skorupski – Lucumi, Bonifazi, Posch (65. De Silvestri), Cambiaso – Schouten (65. Medel), Domínguez (C) (59. N. Moro) – Orsolini, Ferguson (59. Aebischer), Barrow – Arnautović (77. Sansone).
Bardi, F. Ravaglia – Zirkzee, Lykogiannis, Pyyhtiä, Sosa.

Utkání je u konce a hosté jej v poklidu dotáhli k bodovému zisku. Cremonese sice po přestávce předvádělo aktivnější hru, než v první půli, nicméně v koncovce to skřípalo. Naopak Bologna útočila z brejků a dva z nich proměnila. Nejprve se trefil Riccardo Orsolini a poté i Nicola Sansone. Cremonese se dočkalo až v absolutním závěru, kdy se po přímém kopu trefil z vápna Daniel Ciofani a upravil na konečných 1:5. Po této drtivé porážce je Cremonese na 19. místě s 24 body, zatímco Bologna je devátá s 50 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:13.
90+3'
90+3'
Tento centr si už hosté pohlídali a míč dostali mimo vlastní šestnáctku.
90+2'
A ještě jeden přímý kop pro domácí, prakticky ze stejného místa, jako před chvílí.
90+1'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Tak se to domácím podařilo a dali alespoň jeden gól. Po centru z přímého kopu a hlavičkovém souboji se míč odrazil od Ločošviliho na nohu DANIELA CIOFANIHO a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:5.
90'
Faul na Valeriho, Cremonese si dá ještě jeden přímý kop.
89'
Nevyšlo jim to ani po rohu, hlavička z vápna skončila vedle Skorupskiho branky.
88'
Hráči domácích obléhají pokutové území, jenže prostor pro nějakou střelu nemají.
87'
Kousek za hranicí vápna napřáhl ke střele levou nohou Okereke, míč však poslal mezi diváky za brankou.
86'
Ještě jedna žlutá karta na straně domácích, za ostrý zákrok ji dostal Cristian Buonaiuto.
85'
Malá domů na Skorupskiho, ten měl okolo sebe dostatek prostoru na klidnou rozehrávku.
84'
Pravou stranou se do vápna prodíral Okereke, ale než si míč našteloval na střelu, byl u něj Bonifazi a čistě jej obehrál.
83'
Cremonese chce dát alespoň čestný gól, jenže dnes není domácím vůbec přáno. Střela z levé strany letěla vysoko nad.
81'
Hosté si zápas užívají, na jejich tvářích jsou široké úsměvy.
80'
Bologna právě vstřelila branku!
Tohle je už pro domácí regulérní debakl. Po dalším rychlém útoku Bologně přihrál Barrow na pravou stranu na NICOLU SANSONEHO, ten se snadno odpoutal od obránce a křížnou ranou po zemi podél gólmana upravil na již drtivých 0:5.
79'
Kombinace hostujících hráčů přes prakticky celou délku hrací plochy. Bologna si děla, co jen chce a domácí fanoušci pískají.
77'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Leonardo Sernicola, přichází Felix Afena-Gyan.
77'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Nicola Sansone.
76'
Hostující Arnautović má zdravotní problémy, kulhá a na lavičce se tak chystá bleskové střídání.
75'
I v deseti lidech jsou ale hosté v klidu a dokonce nepůjčují soupeři míč. Tohle je duel zcela v režii Bologně.
73'
Menší potíž pro hosty, neboť Riccardo Orsolini si dal míč dál od nohy, chtěl jej zase vybojovat skluzem, tím však trefil protivníka, dostal za něj žlutou kartu a jelikož byla pro něj dnes již druhá, tak následovala i ta červená.
72'
Roh už nebezpečný nebyl a navíc se hostující Medel dopustil útočného faulu.
71'
Na opačné straně málem udeřilo popáté, když po rychlém brejku dostal přiklepnutí Arnautović a zakončoval z první. Pozorný Carnesecchi jeho ránu vyrazil rukou na roh.
70'
Po delší době musel zasahovat i Skorupski, ten se blýskl proti prudké střele, kterou jednoruč vyrazil. Okerekeho dorážka hlavou pak šla mimo.
68'
Tempo se teď trochu uklidnilo, domácí se marně snaží o útok a hosty dopředu nic nežene.
67'
Orsolini dnes hraje s obrovskou chutí, nyní se snažil dostat míč do vápna, obrana domácích jej na poslední chvíli zastavila.
65'
ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Lorenzo De Silvestri.
65'
ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Gary Medel.
63'
ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Luka Ločošvili.
62'
Udeřilo na opačné straně! Po rozherávce z vlastní poloviny vznikl rychlý brejk, pas do běhu dostal RICCARDO ORSOLINI, udělal kličku i vyběhnutému gólmanovi a po zemi zakončil do částečně odkryté branky – 0:4.
61'
A penalta je odvolaná! Hlavní rozhodčí sám viděl, že míč trefil Bonifaziho do ramene a částečně do hrudi a penaltu odvolal!
61'
Penalta ovšem ještě není jistá, rozhodčí se jde sám přesvědčit k videu.
60'
Penalta pro Cremonese! Buonaiuto přihrával do vápna, kde míč srazil Bonifazi a rozhodčí hned pískal!
59'
ze hřiště odchází Lewis Ferguson, přichází Michel Aebischer.
59'
ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Nikola Moro.
57'
Hostující Barrow se až příliš snadno dostal k pokutovému území, širokou kličkou se zbavil Chiricheşe a pokusil se o zakončení z úhlu. Rána byla sražena.
55'
Pokračuje mírná převaha domácích fotbalistů, jenže tlak platí jen po vápno. Dál to prostě i přes snahu nejde.
53'
Provedení nebylo dle představ domácích, vše skončilo pouze střelou do odraženého míče, Meïtému to ovšem vůbec nesedlo...
52'
Po rohovém kopu domácích se míč dostal k Meïtému, ten byl při kličce faulován a bude tu přímý kop kousek od hranice šestnáctky!
50'
Skorupski se chystá k odkopu od vlastní branky, nikam s tím nechvátá.
48'
Domácí vstoupili do druhé půle rozhodně aktivněji, snaží se o nějaký nápor. Chce to ale ještě více zpřesnit koncovku.
46'
Malou chvíli se kontrolovalo video, zda se Arnautović nedopustil v šestnáctce faulu, nakonec se ale Cremonese penalty nedočkalo.
46'
ze hřiště odchází Pablo Galdames, přichází Cristian Buonaiuto.
46'
ze hřiště odchází Franck Tsadjout, přichází Daniel Ciofani.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Je za námi první půle, po které může být Bologna maximálně spokojená. Od úvodních minuty měli hosté převahu, kterou dokázali stupňovat a v přehršli střel a šancí hned třikrát skórovali. Jako první se ve 14. minutě trefil hlavou Marko Arnautović a pak přišly dva údery z rohových kopů. Nejprve střelou po zemi zakončil Lewis Ferguson a v nastaveném čase byl svou hlavičkou úspěšný Stefan Posch. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:3 a vypadá to, že je dnes rozhodnuto.
45+2'
45+1'
A už je to o tři... Gólman Carnesecchi chtěl Orsoliniho centr od rohového praporku vyboxovat, jenže míč podběhl a nepokrytý STEFAN POSCH pak hravě zblízka hlavičkoval do odkryté části branky – 0:3.
45'
Roh pro hosty. Přetažený centr za zadní tyč přistál u Orsoliniho, jeho hlavička však byla sražena na další roh.
44'
Náznak rychlé akce Bologně, akce do volného prostoru na pravém křídle ale skončila před centrem.
42'
Domácí se trochu zlobili, že rozhodčí nepískal zákrok kousek od pokutového území a nechal pokračovat ve hře. O malou chvíli se už pískalo, ovšem proti barvám Cremonese.
41'
Protiútok domácích potáhl k centru Chiricheş, našel Okerekeho a jeho hlavička šla jen těsně nad Skorupskiho bránu!
40'
Je to teď fotbal prakticky na jednu branku, na tu domácí. Orsoliniho technická střela levou nohou prosvištěla těsně vedle branky Cremonese.
39'
Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu se ke střele z dálky dostal Orsolini a Carnesecchi měl další práci. I tuto bombu vyrazil na roh!
37'
Následný roh už obrana Cremonese bez potíží odvrátila a snaží se sama přejít do protiakce.
36'
Moc nescházelo a bylo to o tři branky. U hranice vápna měl míč u nohy Domínguez, z místa vyslal prudkou ránu přes Chiricheşe a Carnesecchi měl co dělat, aby konečky prstů vyškrábl střelu na roh!
35'
Tohle moc neklaplo, Bologna se bez potíží ubránila a už zase sledujeme kombinace u středového kruhu.
34'
Domácí celek se chystá k dlouhému autovému vhazování až před Skorupskiho, V jeho šestnáctce je docela šrumec.
32'
Galdames poslal do šestnáctky zajímavý centr, o míč bojovalo hned několik hráčů, a nakonec hostující obrana zvládla odhlavičkovat.
31'
Cambiaso se dopustil dalšího nedovoleného zákroku, Cremonese bude centrovat z pravé strany.
30'
Cremonese se po dvou gólových úderech trochu zvedá, snaží se nepříznivý stav upravit. Finální fáze ale zatím hodně skřípe.
29'
Nyní hostující Riccardo Orsolini bolestivě přišlápl soupeře na kotník a za tento zákrok byl potrestán žlutou kartou.
27'
Hosté unikají do dvoubrankového náskoku! Centr od rohového praporku propadl do vápna, kde si jej s pomocí odrazu od jednoho z obránců zpracoval LEWIS FERGUSON a střelou po zemi dokonale překvapil gólmana Carnesecchiho – 0:2.
26'
Na pravé straně vápna byl na chvíli volný hostující Orsolini, jeho střela byla sražena na rohový kop.
24'
Po delší době si míč osahal i gólman Skorupski, bylo to po velké malé domů. Nyní se už sám pokouší rozvinout akci svého celku.
22'
Další z útočných výpadů hostujících hráčů, akce byla vedena středem, skončila ovšem ještě kus před vápnem.
21'
Rohový kop Bologni, po centru od praporku se vyznamenala obrana domácích, míč dostala mimo šestnáctku.
19'
Na tu se už dostal Okereke, na levém křídle ještě posouval na Valeriho, od něj už šel ale míč mimo hrací plochu.
19'
Pokračuje převaha hostujícího celku, dalo by se říci, že se dokonce každým okamžikem stupňuje. Cremonese se už hodně dlouho nepodívalo na útočnou polovinu.
17'
Přímý kop hostujícího celku. Ti rozehráli nenápadným a lehkým dotekem, Orsolini tak mohl sám potáhnout blíže k vápnu a poté nepříjemně vystřelil. Carnesecchi jeho ránu zvládl vyrazit.
15'
Celá situace se ještě chvíli kontrolovala u videa, zda nebyl zakončující hráč v ofsajdu, pak byl ale gól definitivně uznán. Bologna vede.
14'
Máme tu první branku utkání! Hosté přenesli hru na levé křídlo, odkud prudce nacentroval Musa Barrow, na malém vápně našel nabíhajícího MARKA ARNAUTOVIĆE a ten hlavou zblízka překonal Carnesecchiho – 0:1!
12'
Hra se přesunula na opačnou stranu, oblouček za obranu mířil na Tsadjouta, bylo to ale až moc prudké a míč skončil u Skorupskiho.
11'
Bologna má lehkou územní převahu, nyní letěl do vápna centr z pravého křídla, ten odvracel pozorný Chiricheş.
10'
Už to vypadalo, že Cambiaso dostane z levé strany hru do šestnáctky, jeho centr byl ovšem na poslední chvíli zablokovaný. Nakonec je z toho všeho autové vhazování.
9'
Barrow a Cambiaso se snažili o průnik levým křídlem, i tohle ovšem narazilo na odpor Cremonese. Zase se hraje spíše u půlky.
8'
Útočný faul hostů kousek od pokutového území, v těsném souboji se provinil Jerdy Schouten.
7'
Bologna hledá cestu na útočnou polovinu, střed je ale hodně přehuštěný. Jde to ztuha.
6'
Pokračuje celkem poklidný úvod zápasu, hraje se převážně ve středu hrací plochy.
5'
Skorupski si poprvé osahal míč, nemusel však řešit nic ošemetného a už rozehrává na opačnou stranu.
4'
Sernicola se snažil o centr z pravé strany, jenže hostující Cambiaso se dobře postavil a záměr mu zhatil.
3'
Vlad Chiricheş si teď trochu ztížil odkop od vlastní šestnáctky, nakonec musel hrát naslepo. Mohl si oddechnout, poslal míč k půlce.
2'
Domácí Okereke se snažil o první útočný výpad, jeho akce levou stranou však skončila kousek za půlící čárou.
1'

US Cremonese: Carnesecchi – Sernicola, J. Vásquez, Chiricheş, Valeri – Pickel, Castagnetti (C) – Meïté, Galdames, Okereke – Tsadjout.
Náhradníci: Saro, Sarr – Acella, Bianchetti, Ločošvili, Aiwu, Ghiglione, Buonaiuto, A. Ferrari, Ciofani, Quagliata, Afena-Gyan.
Trenér: Davide Ballardini

Bologna FC: Skorupski – Lucumi, Bonifazi, Posch, Cambiaso – Schouten, Domínguez (C) – Orsolini, Ferguson, Barrow – Arnautović.
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – Zirkzee, Aebischer, Sansone, Medel, Lykogiannis, Pyyhtiä, N. Moro, De Silvestri, Sosa.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Valeri – Rossi, Fontemurato.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Giovanni Zini začne v 15:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Paolo Valeri, kterému budou na pomezí asistovat Marcello Rossi a Domenico Fontemurato.
US Cremonese

Domácí tým je v tuto chvíli na 19. místě s 24 body a na záchranu ztrácí šest bodů. Situace je tedy velmi kritická a mužstvo si nesmí dovolit ztrácet. Naposledy se Cremonese představilo na trávníku Juventusu, nedokázalo skórovat, prohrálo 0:2 a nedokázalo tak navázat na předcházející domácí výhru 2:0 nad Spezií.

Bologna FC

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, na 11. místě mají 47 bodů a mají tak pro letošek klid. A může si za to oddechnout, neboť Bologna už šest kol čeká na výhru. V této fázi sice jen dvakrát prohrála a hned čtyřikrát remizovala. Bylo tomu i v minulém kole, kdy doma hrála 0:0 proti AS Řím.
Dobré odpoledne u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání mezi týmy US Cremonese a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62